Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha Virago 535 - zvana "Bjuti"
Kad krenulo s problemima neka ide..
Krenuo danas u voznju, prvih 3km super..zatim... Vozio sam u 3. brzini, pri laganom saltanju iz 3. u 2. motor se ugasio ja sam primetio i stavio ga u N, kad sam probao da ga upalim na gurku(alnaser mi kod majstora) motor kao da je blokirao, niti okrece tocak niti mrda klipove, u N ide, sa stisnutim kvacilom ide, kad je u brzini vuce tocak, probao sam i u 5. brzini i dalje ne okrece, u mestu salta brzine normalno. UPOMOC!!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka




Evo da se javim, resio sam problem.. i naravno glupost na sta smo navikli sto od majstora sto od princa... Kad je elektricar skinuo alnaser izvukao je sa njim i osovinu na kojoj se nalazi zupcanik koji je ispod leve dekle, zupcanik je spao u deklu i isao neko vreme dok nije spao lanac i zavukao se u magnet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,
2 hours ago, KAPETAN KOCA said:

Pozdrav, već viđeno, molba za pomoć.

Koji Kn fiter pasuje na Princa 125 , mislim na veličinu(manj-veći) i koji je promer, propale mi gume od karburatora do nazovi  kutije filtera

Unapred zahvalan.

Fi 48 pod 45 stepeni imaces viska vazduha pa se mora redukovati ubacivanjem podloski...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Hvala na odgovoru za dimenziju, i još pitanje da li staviti dva manja filtera (prodaju se po 700 din.) nezavisno levo i desno u odnosu na karburator, jer su gume u tako lošem stanju da je nemoguće nabudziti jedan veći ?Neko od kolega je stavio jedan veći na stare gume.

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,
26 minutes ago, KAPETAN KOCA said:

Hvala na odgovoru za dimenziju, i još pitanje da li staviti dva manja filtera (prodaju se po 700 din.) nezavisno levo i desno u odnosu na karburator, jer su gume u tako lošem stanju da je nemoguće nabudziti jedan veći ?Neko od kolega je stavio jedan veći na stare gume.

Pozdrav.

Da dva komada nezavisno za svaki karb...time i potreba za 45 stepeni kolenima jer dva ravna jedan do drugog fizicki ne mogu da stanu pa se moraju malo rotirati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

To za ugao se podrazumeva, postoje i pod 90 stepeni (neznam za fi 447, nisam nigde video 48) samo me interesuje da li to radi i kako redukovati podloškama? 

Hvala i pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Da i 47mm je ok moze se navuci gume su dosta fleksibilne ja sam 48 nasao online cini mi se u motobike jbmga ne secam se...na spoju gume prirubnice i metalnog dela filtera  sa unutrasnje strane nalazi se mala redukcija tako reci malo suzenje gume ta rupa je predvidjena za postavljanje redukcionih ploca i samim tim podesavanja protoka vazduha kroz filtere...ta rupa tj suzenje namojim filterima 48 je bila 38mm sto je mnogo...ubacivanjem posloski spoljnjeg diametra fi 48 sa rupom od m12 sam resio problem viska vazduha. Sad kod tebe mozda nece odgovarati fi 12 mozda ce biti malo mozda puno sve zavisi od opsteg stanja motora...kupi ili napravi podloske pa eksperimentisi...uglavnom se ubaciti moraju...ti filteri sami po sebi su pravljeni za bog zna koji motor...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Pokusaj sa podloskama m12 pa vidi kako se bajk ponasa ako mu je malo vazduha prosiri rupe ako je puno ubacuj m10...i kad dodjes do odgovarajuce redukcije uzmi neki lepak ja sam koristio neostik i fiksiraj podloske da se nebi slucajno od vibracija okrenule ili na koji drugi nacin zajebavale...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Btw mnogi vecinom praktikuju pogresan pristup resenju problema sa Kn filterima...vecina ce ti reci da moras staviti vece dizne, dve mere vece od tvojih trenutnih minimum...sto je greska. Tacno je da se dodavanjem goriva balansira visak vazduha koji sada kroz filtere sa rupendacom ulazi u karburatore ali problem je sa viskom vazduha ne nedostatkom goriva...I tu metodu smo kod drugovog princa isprobali...morali smo ici 6 brojeva vece dizne da bi mu nasuli goriva...performanse se nisu poboljsale ali potrosnja jeste pa je sa 3.5 l otisao na skromnih 5...sto mislim da nije cilj nikome. Poboljsanje performansi motora nije samo razbudzivanje dizni i krkanje gorivom to ipak zahtjeva mnogo vise faktora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Upomoć!

Čitava priča oko zamene filtera za vazduh počinje od ''trokiranja'' motora i gušenja ,koje se manifestuje takvim radom da kao i da nema karike.Stari ''filter'' za vazduh juče očistio i širim šelnama dobro učvrstio na karburator bez lufta, i opet ništa.Pali ko mina samo šuška ,primi gas povuče kao lud i posle 100 m počinje trokiranje kao da prekida dovod struje i onda uuuuuuuuuuuuuuuuu , gubi snagu ali se na leru ne gasi.

Tu počinje nerviranje i mozganje šta?

Prljavi karburatori, filter vazduha ili neka žica baca na masu ili što reče jedan naš kolega kantu goriva (ali od 3 l) i ....( a prekjuče ga tankao do vrha).

Kao u svim Molbama, unapred zahvalan.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova

Jbmlga
Po tvom opisu rekao bih da je problem u karburatoru. Možda plovak zeza ili tako nešto. Čini mi se da je kod mene bio problem sa plovkom ne sećam se više šta je tačno bilo.

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@ - Kapetan Koča, meni ovo liči na nedostatak goriva. Ili se začepila slavina ili odušak na rezervoaru, pa upališ motor i krene dobro, al čim potroši gorivo iz karburatora - onda jedva radi.  Skini crevo sa slavine, podmetni neku flašu pa pusti gorivo i gledaj kako ide, ako jedva teče - otvori poklopac na rezervoaru - ako krene gorivo bolje - onda ti se začepio odušak, ako i dalje loše ide onda ti je začepljena slavina. 

  Ako gorivo dobro ide - možda je problem u karburatorima ( začepljene dizne na plovku il plovak ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Definitivno karburator.

Juče nisam imao vremena da se ''mačujem'' samo sam malo kuckao po karburatoru i probao, posle gušenja kao da je probio i vukao kao lud.

Probao jutros 10-tak kilometara kao po loju a u povratku opet isti simptomi, trokiranje i gušenje.Danas definitivno skidanje karburatora.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ako ti je karb začepljen, za svaki slučaj skini opet crevo sa slavine i istoči par litara benzina u neku flašu pa vidi kakvo je gorivo, dal ima nekih nečistoća i dal će se nešto nataložiti na dno flaše. Ako ima đubreta - onda istoči svo gorivo, skini rezervoar pa ga isperi jer džaba ti čišćenje karburatora kad može opet da se začepi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav, prvo ispraznio rezervoar i očistio isti kao i slavinu i sito na njoj.Rasturio karburator,očistio dizne , spakovao sve i !?

Rasturi se kutija od '' filtera i danas opet grumfovanje .Da li je moguće kod čišćenja karburatora iz leptira ispade pločasto  kamenče 7-8 mm?

Da li je moglo da upadne kroz filter kada su gume od njega spale sa karburatora?

Enigma?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sve je moguće, pogotovu ako su pristup motoru imala i mala deca . :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pre tridesetak godina, ja išao sa drugarom da kupi neku Jawu. Gledamo je mi, čovek nam priča kako je ne vozi već nekoliko godina, mi poneli akumulator i benzin da bi probali da je upalimo. . .  Stavili mi akumulator, ja se uhvatim za čep rezervoara da ga odvrnem da bi sipali benzin i u tom momentu ćerkica prodavca ( oko 6 godina ) priđe i kaže svom ocu : " tata, tata, ja sam tu sipala pesak " . Čovek poče da prevrće očima, mi pogledamo u rezervoar, a on do pola pun peska. Na sreću reče dete na vreme. Šta reći dalje . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma dete ko dete, al kad smo pitali čoveka gde je sedište ( a drugar već pazario motor ), a čovek nam onako mrtav ladan kaže : " Za sedište ćeš da dođeš na proleće, u šupu je, al ima tri tone uglja preko njega " ( bio je januar mesec ) .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

''Izgrumfovao'' nazovi kutiju,nazovi filtera i sada da ne baksuziram samo prede.

S obzirom da je za ovih 11 godina non stop vožnje let-zima prešao 65 000 km (šezdeset pet hiljada kilometara) bez kvara-otvaranja osim menjanja sajli , a nikada, nikada nisam čistio ni rezervoar ni karburator pa?

Neko će reći ''ujka Dusko jel istina da si bio i na mesecu..'' oni koji me znaju u Smederevu(a imam poprilično godina) znaju istinu.

Toliko o kinezima.;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
''Izgrumfovao'' nazovi kutiju,nazovi filtera i sada da ne baksuziram samo prede.
S obzirom da je za ovih 11 godina non stop vožnje let-zima prešao 65 000 km (šezdeset pet hiljada kilometara) bez kvara-otvaranja osim menjanja sajli , a nikada, nikada nisam čistio ni rezervoar ni karburator pa?
Neko će reći ''ujka Dusko jel istina da si bio i na mesecu..'' oni koji me znaju u Smederevu(a imam poprilično godina) znaju istinu.
Toliko o kinezima.
Samo polako i pun gas

Envoyé de mon SM-G925F en utilisant Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja