Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 178 postova
Zna li neko sajt preko koga mogu da narucim delove za sprint prince 125?
Posto je skladiste izgorelo a kapiram da vise nista nece uvoziti od delova.
 

Aliexpress treba vremena Ali nadjes svaku sitnicu, sad da li je pod jinlun, quinqi, ki khroad...... Cackaj. Imas lika u vrbasu I negde oko kule, probacu da nadjem tacno nesto, pa izguglaj broj. Svi salju brzom postom, moto bike novi sad moze imati po nesto, kisacka ulica mislim

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Pozz svima evo mene opet nakon dosta vremena sa najvecom idiotarijom od problema ikada.Prvo da pitam jel ima neko u blizini Kule prince 125 da je ispravan i u voznom stanju...a zasto pitam pa ovako...

Nakon generalke motora ( Nove karike,rolne,dihtunzi,poliranje ventila,stelovanje istih,stelovanje faze palenja itd) desava se najgluplji problem ikada. Naime sve sklopljeno kako treba motor nece da pali...vergla vergla al ne sastavlja...ispostavi se crkao jedan cdi...kako sam to konstatovao? Zamenom mesta bobina i zamenom mesta CDI...jedan cdi na bilo kojem od dva snopa kablova sa bilo kojom bobinom ne baca struju na svecicu..prosto. OK nabavim ja drugi CDI posto nisam nasao nigde na netu da ga iz prodavnice kupim pazarim od lika koji se kune da je od princa...lik drzi servis pa mu i vjerujem.

E tu se sad javlja idiotarija... naime moj ispravni CDI kad stavim na bilo koji od dva snopa kablova baca struju...NOVI CDI isto tako baca struju na bilo koji od dva snopa...ali kad ih stavim zajedno jedan od njih ne baca struju nikako?! Koja pi**a materina je sad to? Kojeg god majstora sam pitao likovi mi odgovore druze ja za takvu nebulozu prvi put cujem...ja tako nesto nisam nikad radio itd... Pa sam u cilju sprecavanja spontanog samozapaljivanja i mene i motora odlucio da pitam ima li iko u blizini Kule prince da bi dosao ili kakogod da se skontamo...ja sumnjam u taj novi CDI pa bi da probam na 10 sec originalne CDI od nekog drugog princa...ako sa njima baca struju i upali stvar je jasna...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
Pozz svima evo mene opet nakon dosta vremena sa najvecom idiotarijom od problema ikada.Prvo da pitam jel ima neko u blizini Kule prince 125 da je ispravan i u voznom stanju...a zasto pitam pa ovako...
Nakon generalke motora ( Nove karike,rolne,dihtunzi,poliranje ventila,stelovanje istih,stelovanje faze palenja itd) desava se najgluplji problem ikada. Naime sve sklopljeno kako treba motor nece da pali...vergla vergla al ne sastavlja...ispostavi se crkao jedan cdi...kako sam to konstatovao? Zamenom mesta bobina i zamenom mesta CDI...jedan cdi na bilo kojem od dva snopa kablova sa bilo kojom bobinom ne baca struju na svecicu..prosto. OK nabavim ja drugi CDI posto nisam nasao nigde na netu da ga iz prodavnice kupim pazarim od lika koji se kune da je od princa...lik drzi servis pa mu i vjerujem.
E tu se sad javlja idiotarija... naime moj ispravni CDI kad stavim na bilo koji od dva snopa kablova baca struju...NOVI CDI isto tako baca struju na bilo koji od dva snopa...ali kad ih stavim zajedno jedan od njih ne baca struju nikako?! Koja pi**a materina je sad to? Kojeg god majstora sam pitao likovi mi odgovore druze ja za takvu nebulozu prvi put cujem...ja tako nesto nisam nikad radio itd... Pa sam u cilju sprecavanja spontanog samozapaljivanja i mene i motora odlucio da pitam ima li iko u blizini Kule prince da bi dosao ili kakogod da se skontamo...ja sumnjam u taj novi CDI pa bi da probam na 10 sec originalne CDI od nekog drugog princa...ako sa njima baca struju i upali stvar je jasna...

Prover to kablove I bobine ja. Sam imao sllican problem malo radi malo ne. Svaki majstor kaze bobina ili radi ili ne ali moja bese jedna od milion. Stavio od maraudera cini mi se I sljakalo

Sent from my F5 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150
Pre 12 sati, Heartless je napisao:

Pozz svima evo mene opet nakon dosta vremena sa najvecom idiotarijom od problema ikada.Prvo da pitam jel ima neko u blizini Kule prince 125 da je ispravan i u voznom stanju...a zasto pitam pa ovako...

Nakon generalke motora ( Nove karike,rolne,dihtunzi,poliranje ventila,stelovanje istih,stelovanje faze palenja itd) desava se najgluplji problem ikada. Naime sve sklopljeno kako treba motor nece da pali...vergla vergla al ne sastavlja...ispostavi se crkao jedan cdi...kako sam to konstatovao? Zamenom mesta bobina i zamenom mesta CDI...jedan cdi na bilo kojem od dva snopa kablova sa bilo kojom bobinom ne baca struju na svecicu..prosto. OK nabavim ja drugi CDI posto nisam nasao nigde na netu da ga iz prodavnice kupim pazarim od lika koji se kune da je od princa...lik drzi servis pa mu i vjerujem.

E tu se sad javlja idiotarija... naime moj ispravni CDI kad stavim na bilo koji od dva snopa kablova baca struju...NOVI CDI isto tako baca struju na bilo koji od dva snopa...ali kad ih stavim zajedno jedan od njih ne baca struju nikako?! Koja pi**a materina je sad to? Kojeg god majstora sam pitao likovi mi odgovore druze ja za takvu nebulozu prvi put cujem...ja tako nesto nisam nikad radio itd... Pa sam u cilju sprecavanja spontanog samozapaljivanja i mene i motora odlucio da pitam ima li iko u blizini Kule prince da bi dosao ili kakogod da se skontamo...ja sumnjam u taj novi CDI pa bi da probam na 10 sec originalne CDI od nekog drugog princa...ako sa njima baca struju i upali stvar je jasna...

Evo ti broj od lika koji ima dva princa u delovima a inace je i majstor pa vidi sa njim jel ima originalne bobine. 064/669 103 4 Mika iz Sapca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha Virago 535 - zvana "Bjuti"

Kad krenulo s problemima neka ide..
Krenuo danas u voznju, prvih 3km super..zatim... Vozio sam u 3. brzini, pri laganom saltanju iz 3. u 2. motor se ugasio ja sam primetio i stavio ga u N, kad sam probao da ga upalim na gurku(alnaser mi kod majstora) motor kao da je blokirao, niti okrece tocak niti mrda klipove, u N ide, sa stisnutim kvacilom ide, kad je u brzini vuce tocak, probao sam i u 5. brzini i dalje ne okrece, u mestu salta brzine normalno. UPOMOC!!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150
pre 14 minuta, lestra951 je napisao:

Kad krenulo s problemima neka ide..
Krenuo danas u voznju, prvih 3km super..zatim... Vozio sam u 3. brzini, pri laganom saltanju iz 3. u 2. motor se ugasio ja sam primetio i stavio ga u N, kad sam probao da ga upalim na gurku(alnaser mi kod majstora) motor kao da je blokirao, niti okrece tocak niti mrda klipove, u N ide, sa stisnutim kvacilom ide, kad je u brzini vuce tocak, probao sam i u 5. brzini i dalje ne okrece, u mestu salta brzine normalno. UPOMOC!!

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Ne bih da te plasim ali meni to lici kao da je zakucao motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha Virago 535 - zvana "Bjuti"
Ne bih da te plasim ali meni to lici kao da je zakucao motor

 

Imao je novo ulje, ni 300km nisam prosao od kako sam ga zamenio, nisam ga ni silovao, po ravnom se desilo.. mozda su mu 15.000km zakucali :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150
pre 1 minut, lestra951 je napisao:

 


Imao je novo ulje, ni 300km nisam prosao od kako sam ga zamenio

 

Moze da bude i kvar u menjacu da je neki od elemenata pukao pa potpao pod zupcanike i da zato ne moze da okrene tocak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: Yamaha Virago 535 - zvana "Bjuti"
Moze da bude i kvar u menjacu da je neki od elemenata pukao pa potpao pod zupcanike i da zato ne moze da okrene tocak


I ja na to sumnjam najvise, jer je agregat stao sasvim polako kao kad se gasi na dugme, nije bilo nikakvih sumnjivih zvukova..
sutra/prekosutra ga otvaram pa pisem sta sam nasao :D hvala na kolko-tolko utehe. Pozdrav

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150
pre 6 minuta, lestra951 je napisao:

 


I ja na to sumnjam najvise, jer je agregat stao sasvim polako kao kad se gasi na dugme, nije bilo nikakvih sumnjivih zvukova..
sutra/prekosutra ga otvaram pa pisem sta sam nasao :D hvala na kolko-tolko utehe. Pozdrav

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 

 

Nadam se da je neka glupost kao sto je uvek slucaj kod princeva. Aj pa javi sta si uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Pozzz svima,

Imam jin lun 150cc i imam problem sa svecicom ili sa strujom (ne znam sta je i da li je ista od toga) ali mi se desava da zamenim svecicu stavim novu i vozim par dana,  onda od jednom ne mogu da upalim, skinem svecicu a ona ne baca varnicu (ili baca kao kad probije), onda stavim novu pali kao lud.

Da li neko moze da mi pomogne da mi kaze sta bi mogao biti problem? 

 Unapred hvala 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: malaguti madison 125

Imam problem sa menjacem, redovno mi se desava da mi izbaci iz druge brzine u neutral N a povremeno se desi kad ubacim npr u trecu i dam gas motor nastavi da ide kao i pre (nije ubacio u brzinu) i u trenutku predje u trecu i izbaci me kao iz pracke... 
Takodje mi se ponekad desava da se tesko prebacuju brzine (npr danas me zeza sledecih pet dana sve kao podmazano).

Sad ajde ideje sta bi moglo biti 

hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: malaguti madison 125
2 minutes ago, Šumadinac said:

Kad si menjao (kakvo ti je ulje)? Kinezi su osetljivi na to.

pa promenio sam ulje pre 300km na 3000 sam ga menjao

ali se to desavalo i pre zamene ulja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

E, dotle doseže moje znanje. Znam (dok sam imao kineza) problem oko ulja je bio glavni u funkcionisanju menjača. Mikulanac mnogo više zna o kinezima, javiće se već on. :lol:

Šalim se, ne zameri, Zorge i Lord znaju o kinezima mnogo, pošalji im PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Colibri T12/Sprint Phantom,Knight Adams 125,T 14 TLS,APN4,APN6 ECO,Automatic a3ms,

Ista stvar se dogadjala i meni dok god nisam pljunuo pare na Castrol power 1.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
On 15/07/2017 at 9:27 PM, samardza said:

Pozzz svima,

Imam jin lun 150cc i imam problem sa svecicom ili sa strujom (ne znam sta je i da li je ista od toga) ali mi se desava da zamenim svecicu stavim novu i vozim par dana,  onda od jednom ne mogu da upalim, skinem svecicu a ona ne baca varnicu (ili baca kao kad probije), onda stavim novu pali kao lud.

Da li neko moze da mi pomogne da mi kaze sta bi mogao biti problem? 

 Unapred hvala 

Kakve je boje svećica?

Može de se desi da ti karburatori nisu naštelovani

Pa zbog visoke temperature svećica strada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
4 hours ago, darkstarbgw said:

Imam problem sa menjacem, redovno mi se desava da mi izbaci iz druge brzine u neutral N a povremeno se desi kad ubacim npr u trecu i dam gas motor nastavi da ide kao i pre (nije ubacio u brzinu) i u trenutku predje u trecu i izbaci me kao iz pracke... 
Takodje mi se ponekad desava da se tesko prebacuju brzine (npr danas me zeza sledecih pet dana sve kao podmazano).

Sad ajde ideje sta bi moglo biti 

hvala

 

Mislim da je problem sa klackalicom na biraču nema dovoljan hod. Proveri polozaj i hod prilikom menjanja brzina

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: malaguti madison 125

Blago meni prince mi je stao na sred ulice jednostavno mrtav. U toku voznje mi je upalio desni migavac prednji i zadnji ja reko aj da ga ugasim i upalim kako sam ga ugasio i okrenuo kljuc nista ne svetli cak ni lampica da je u leru ni da zavergla nista.

Pomagajte :/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
26 minutes ago, darkstarbgw said:

Blago meni prince mi je stao na sred ulice jednostavno mrtav. U toku voznje mi je upalio desni migavac prednji i zadnji ja reko aj da ga ugasim i upalim kako sam ga ugasio i okrenuo kljuc nista ne svetli cak ni lampica da je u leru ni da zavergla nista.

Pomagajte :/

 

Deluje kao da je osigurač ali može da bude da je brava riknula

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha majesty 150
Pre 7 sati, darkstarbgw je napisao:

Blago meni prince mi je stao na sred ulice jednostavno mrtav. U toku voznje mi je upalio desni migavac prednji i zadnji ja reko aj da ga ugasim i upalim kako sam ga ugasio i okrenuo kljuc nista ne svetli cak ni lampica da je u leru ni da zavergla nista.

Pomagajte :/

 

Imao sam i ja takav slucaj i bio je problem osigurac koji ide direktno sa akumulatora na cdi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav, već viđeno, molba za pomoć.

Koji Kn fiter pasuje na Princa 125 , mislim na veličinu(manj-veći) i koji je promer, propale mi gume od karburatora do nazovi  kutije filtera

Unapred zahvalan.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja