Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Ja sam mog u full stanju prodao za 600, registrovan god dana, pre mesec dana, i to sa predjenih 7000km. Mani se princa, sto kaze kolega, gledaj chalengera.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Pokisao mi je princ i nakon tiga migavci ne trepcu vec samo gore kad ih ukljucim, pa me interesuje sta sve moze biti? Da'l se neko jes susretao sa tim problemom i kako ga je resio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Pored automata za davanje trepcuceg svetla bilo je i par prekida u zicama pa je varovatno i pregoreo od toga i istopio kutju tj. spoku za kablove od istog.... Inace originalni je sa 2zice a sad je stavljen sa 3 i radi bolje nego oreginalni :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ja kupio Princa od 125cc pre neki dan, presao 7500km, 2008 god. Zapusten, malo sam ga doveo u red po nekom mom ukusu. Po meni su mu visak i roll bar i bisage pa su isti na prodaju ako hoce neko.

 

Inace fino motorce, meni ce sluziti samo da preteram sezonu pa cu posle da ga prodam, sto ne znaci da nece dobiti redovan servis i redovno odrzavanje. Za pocetak nov aku i zamenu ulja. Lanac i oba lancanika predhodni gazda zamenio. Ostalo sve ok.  Lepa boja :)

 

 

post-22142-0-32019500-1467576530.jpg

post-22142-0-77069600-1467576576.jpg

post-22142-0-52163400-1467576746.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Braco ,,pricovi'' zna li ko dal neko prodaje delove raturenog princa. Tacnije plastike.

Ostavih na poslu svog konja pored sluzbenog skutercica i ujutro kad sam se vratio neki pametan mi otkinuo plastku koja dolazi preko akumulatora i sakriva ga. I odneo je sa sobom. Neznam koi ce im to al... Ima idiota i debila na sve etrane, koima je za cilj da unistavaju svet oko sebe i drugima zagorcavaju zivot.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Meni bi trebao karb sa 250-ice ,koliko sam razumeo to je kopija mikunija. Ako neko zna gde ima delova za karb ili ceo ,bio bi mu zahvalan. Curi mi gorivo iz karba,sa pumpice na loncetu.

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Kawasaki KLE

Kod mene tj na suzukiju je mikuni 26, znaci jedan, povezan racvom na oba cilindra,kao na challenger-u 250. Popravka tj reparacija mikunija je 50+ evra pa se razmisljam da stavim kinesku kopiju . Citam da se ne zale previse ljudi na nju. Hvala za info inace :)

 

Sent from my GT-I9060 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Krenuo ja malo u voznjice princom, utisci, pa interesantno motorce. Danas presao oko 150 km , ide fino.

Sat laze, kod svih kineza krede u plus a kod mene u minus, jedva do 60 pokaze. Po gps-u je 88 bila max brzina.

Pali lepo, u pocetku se malo gusi, minut dva samo dok se ne zagreje( bez sauha palim, pod sauhom ne drzi ler gas ali zato odmah krece bez gusenja).

 

Ako neko zna imam par pitanja..

 

Prvo kvacilo, pri polasku krenem da pustam kvacilo i motor krece lepo i onda dok pustam kvacilo odjednom uhvati i krene? 

Drugo, neki zvukovi, kakvi sve zvukovi ne izlaze iz ovog cuda, bukvalno na svakom obrtaju ima svoj zvuk, i to se menja i smenjuje sa obrtajima.

Na leru se cuju ventili malo, reko bih da su ventili, posle krene nesto kao da cuka, pa kako obrtaji rastu krene da cvci nesto pa da skripi pa na kraju vibracije na nogostupima, moped je cirkus.

Kazu za kineze da je normalno da prave nenormalne zvukove u voznji, meni ne smeta, nosim ful face :)

Jel se i kod vas cuju ovakvi neki neobicni zvukovi?

 

 

E da, vizir je prava stvar, odusevljenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Proveri dal ti sta landara. Tipa neki srsf ili plocica. Ima jedna kod desnog nogostepa, pored sajle za noznu kocnicu. Malo je zakrivljena, mislim da sluzi da ta sajla ne dodiruje nogostep. Oce ona da se cuje. Bar je kod mene tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

To sam zatego inace bilonse rasrafilo...

Ma jedino me malo brine neko kao cukanje na srednjem obrtaju, bas kao da iz motora dolazi, samo na srednjem obrtaju pa posle nema..

Lepo ide i nema nikakvh stucanja..

Nzm

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Sprint Prince 125

To sto kazes za kvacilo, to je i kod mene bio problem. Pri polasku, krene normalno lagano i iznenada skoci, cimne. Bas me je nerviralo dok ga nisam prodao. Ma olabavio i zatezao sajlu, bio kod majstora, kaze sve ok. Na svakom semaforu podskakujem kad krecem, sramota me bilo od drugih.

A sto se tice zvukova, sve i svasta je ukljuceno. Mom se isto culi ventili (kaze majstor da je to normalno), i kad idem pod nekim srednjim gasom, on "svira", slicno kao kola kad idu u rikverc, samo neki tanji zvuk. A na 80km/h, kad mu dam gas do kraja, place kao da kad Musa dere jarca. Prednja viljuska lupala kao na autu zupcasta kad ode. Isto, sve bilo ok. Nikako ni za blazi off. Kocnice hladno sra*e. Za gume se podrazumeva. Meni bio jako nesiguran motor, iako je bio u perfektnom stanju. Jedino potrosnja mi se svidela, u gradu 3l. Lanac i lancanici losi, kad je hladan nece da ide, nekad znao i da pripuca kad mu dam medjugas. Ne bih da ti kvarim volju, ali to je sve sastavni deo tog motora. Naviknes se i teras.

Na princu sam prvi put shvatio 2 znacenja: NEkvalitet i NEpouzdanost.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Evo moj princ radi ko sat.27000 km preslo. Kod mene od 23kkm. Fizicki izgled mu nije jaca strana. Al sto se tice agregata samo cepa. Nema stucanja. Trosi malo jace od ostalih i ako je 125cc( 1000din na 150km) ulje mu menjam na 3kkm ipon 10-40. Lanac prskam sa iponovim uljem za lanac svakih 7-10 dana. A vozim ga svaki dan na posao Pa-Bg-Pa i op koi skup.Cim temperatura predje 10c ja ga vozim, samo da nema kise. Ovo mi je drugo leto da ga vozim. Sto se tice delova promenio sam mu sajle, lanac i posudu za ulje od kocionog cilindra sve skupa ispod 5000din. Pa vi vidite valja li cemu.

Redovno odrzavanje bez turiranja i trajace dugo. Jedino plastike sto su losije ali i to se da srediti valjda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Ne ubijas mi volju, nisam je ni imao za ovaj motor heheheheheh

Krenuo sam bio da kupim neki skut tu do 1200/1300e, sta god sam gledao bili su krsevi i zahtevali su ulaganje u vrednosti od jednog princa da bi bili ok i nisam hteo da bacam pare

 

Pa sam resio dok ne skupim bar oko 2000e da ne kupujem nista, ovog princa bezveze sam isao da vidim i bese kao najbolji i ajde..

Za 430 e koliko sam ga platio nema bolje.. Mislim uvek ce da se proda za 400e tako da ce posluziti nadam se samo da se prespoji malo..

A valjda ce da ide..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Za prespajanie od sezonu i kusur videces da ce posluziti, samo ako je predhodni vlasnik vodio racuna o njemu. Sto vazi za bilo koju polovnu stvar...

A sta mu je kad toliko kosta?(ovako pitam)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

To cemo tek da vidimo sta mu je hehehehe

 

Pa ne znam

Deluje sve ok

 

Ovaj decko od koga sam kupio je prvi vlasnik, kupio ga 2008 jos ima i sve papire, 1300 je tad placen, kupio ga kao prvi motor pa da se uci na njemu, sad skuplja za neki naked cini mi se da rece, bas skuplji neki pa ovaj nece vise da vozi.. Inace su super ljudi i on i njegov otac, bas se odmah vidi da su na mestu, lepo smo posedeli popili po pice i natovarili smo ga u auto i teraj..

A ljudi rade kuhinje i to, svaki dan tovare i pakuju i kad sam im reko da princa vozimo autom u gepek nisu verovali hehehe

 

Inace kostao me 430e bez akumulatora i registracije

 

Akumulator sam stavio neki JP 2000 je nov sa dve godine garancije

 

 

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6

Prodao sam one bisage za 4000din, mnogo su male u ono nista ne moze da stane, imao sam torbe neke pa sam njih stavio..

Sad mi nekako i zanimljiv za voznju, bas lep zvuk ima, lepo pali i fino ide, izgleda da bas malo trosi..

 

Ja ga cuvam kao da je neki skup i markiran..

Planiram dosta da ga vozim nadam se da ce izdrzati..

Uglavnom svakog vikenda po jedna turica po Srbiji :)

 

 

 

 

 

 

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Pozdrav ekipa...drugar ima Princa i stradao mu je rezervoar. Znate li nekog da ima polovan ili nov rezervoar? Zvali smo vise dobavljaca, ali glavni problem je sto je izgoreo onaj magacin Sprint delova u NS.-u pa sad niko nema delova za Sprint...

Hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja