Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Prelistah unazad skoro celu kinesku imperiju sto se tice princa, pa da pitam, ako sam dobro shvatio- pri primeni brzine baca mi zadnji tocak, cima levo desno, i isto kada mu pustim pa dodam gas. Da li je to simptom selen blokova, ili nesti drugo? Kao da imam luft nazad, tako najbolje da kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Pozdrav, razlog cimanja :

1. Silent blok (odnosno čaura u gumi koja je dobila luft u odnosu na šraf kojima se steže lančanik) , proveri taka što uhvati lančanik i mrdaj ga gore dole i levo desno pokazaće ti šta je.

2. Ležajevi zadnjeg točka. Uhvati točak kada je na ćopavoj (ako nemaš štender za zadnji točak) sa gornje strane i mrdaj levo desno i videćeš da li točak ''radi'' po osovini.

3. Neverujem da ima.

Uočeni problemi se rešavaju lako i brzo.

Zorge ,hvala na obaveštenju, kada sam menjao lančanike bilo je toliko masno da nisam zagledao logično da je blizu osovine menjača (a možda i nije)?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Još jedno pitanje za drugare, posle preko 50 000 km , Princ mora da dobije novo ulje u prednjim amortizerima (viljuška prednjeg točka), hvala bogu samo sitnice.

Koje ulje, količina po štapu, i na kraju oznaka-veličina semeringa?

Zahvalan na savetu i odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Zorge ,hvala na obaveštenju, kada sam menjao lančanike bilo je toliko masno da nisam zagledao logično da je blizu osovine menjača (a možda i nije)?!

 

Обично је на добошу селектора брзина, јер је ту најлакше узети индикацију положаја, тј. убачене брзине.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Kapetan Koca, hvala ti puno, Ovih dana ce da ide kod majstora, da mi sredi to. Mislim da to nije nista skupo. A sutra cu da proverim kako se ponasa zadnji tocak kad ga razmrdam. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Silent blok imaš u ''Mastehniku'', nisu nekog kvaliteta (kineski cena 4kom mislim 1600 din ),ali kada nema boljih.Nikakav problem zameniti ih ali samo proveri da li šrafovi koji ulaze u njih i stežu lančanik istog prečnika (ne sme da ima lufta) jer se dešava da od stalnog cimanja budu stanjeni, tj. malo sabijeni.Ali to reši kod strugara, odneseš stari šraf kao uzorak (materijal mora da bude dobrog kvaliteta-ja pravio od osovine volana),i silent blok zbog unutrašnjeg prečnika čaure.

I ležajevi točka se lako i brzo menjaju, samo sa starih pročitaj oznaku.

Zorge hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav drugari. Treba mi pomoc vezana za princa 125ccm. Pre neki dan sam mu radio auspuh tj isekao izvadio prigusivace,ostavio sam prvi samo i stavio prohromske cevi i zavario ne bi li dobio malo na zvuku. E sada ne znam da li mi se cini ili jeste tako imam osecaj kao da je motor izgubio neki deo snage,ubrzanja,kompresije sta vec. Da li je to moguce i sta bih mogao da uradim povodom tog pitanja? Znaci u veliikim obrtajima kao da treba nesto da probije pa da dobije dalje ubrzanje. Pomoglo bi mi i ako znate mozda nekoga da ima fabricki auspuh da prodaje. Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Ubih se trazeci po internetu podatak koliko ulja i koje ide u stapove za jl 125 i ne nadoh nigde, pa ako je neko voljan da podeli tu informaciju sa mnom bio bih vrlo zahvalan   :), naravno nije suvisno ni koji su semerinzi cisto da ne skidam prvo.... unapred zahvalan... PS isto mu dodje i za Princ Sprint 125 ista sprava ako se ne varam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Ivanjica

Moj Jinlun 125 11 iliti Sprint Princ. Bio je zardjao i ustajao napolju 2 godine, zimus sam ga sredjivao sada izgleda ovako, i pali na cvrgu naravno.

Potrebni su kopletna prednja kocnica i kutija sa filterom vazduha i medjucrevom do karburatora, to je propalo a jos uvek nisam uspeo nabaviti nove. Pozdrav forumasima :)
DSCF5259.jpg

DSCF5262.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Vizir za princa od 2500 i skuplje .Ja stavio na MZ,sad ne udara vazduh u prsa .pozz

Hvala. Jeste da ne ide mnogo brzo, i mozda izgleda kic na princu, ali duva direktno u grudi. Ko sta radi, ja trpam novine ispod jakne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

Da li sprint princ iz 2008 sa predjenih 25000 km vredi 700 e.Tip nece da pusti cenu ni malo a ja se zapalio za njega ,pa da pitam ima li osnova da se cenjkam sa njim , a i pedesetak km je od mene pa bi isao da pogledam...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

A sto se tice vizira pre ce biti kic na MZ,na princu bas cuci ,...kruzer je....bas sam se zapalio za kineza...ostavicu ja i MZ ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

Brate

 

Da li sprint princ iz 2008 sa predjenih 25000 km vredi 700 e.Tip nece da pusti cenu ni malo a ja se zapalio za njega ,pa da pitam ima li osnova da se cenjkam sa njim , a i pedesetak km je od mene pa bi isao da pogledam...pozz

Care ako vec dajes 700 e mozes naci Challengera i to dobrog. princ je za njega sranje :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 460 postova
  • Lokacija: Banat
  • Motocikl: ,es125 trophy,,ktm strada bicikl,r1100rt

ne znam nista o kinezima ,imam MZ ...samo ono sto procitam ovde na forumu  ...mislio sam da je chalenger i princ i  jinlun ,svi 250 , isto ...nije valjda da su tolike razlike u kvalitetu   ....Ne bi da uvredim nikoga...pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja