Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Do sada je uradjeno dosta toga, zadnja guma je zamenjena Sava gumom 140/90-15 trazim i prednju da zamenim..Produzio komande, LEDilizovao sam osvetljenje, stop svetlo, km sat, lampice za neutral i migavce, ugradio sam pecurku filter za vazduhi poskidao tzv. katalizatore, zamenjeno crevo za dovod goriva a dodat je i filter za gorivo, zamenjeni su lezajevi u tockovima, zamenjen klizac lanca,spaneri lanca takodje novi, ulje prednje kocnice, auspusi otvoreni, kompletno farbanje, karburator ociscen ultrazvucno, sve sajle podmazane sve dotegnuto i provereno instalacija procesljana.

 

Ostaje mi da nadjem stitnik lanca ali mrka kapa pa cu ga verovatno  i napravitinapunim prednje vile uljem ali posto sam kupio krace od nekog kruzera Keeway ne znam koliko ulja da uspem, bi-xenon svetlo da se ugradi.., da ispoliram malo auspuhe i vratim na motor, montiram retrovizore, nabacim bisage i sisibar i gorivo pa da startujemo masinu :)

 

Nadam se da ga nisam upropastio..

Predlozi,saveti kao i primedbe su dobrodosle!

 

Imam ja ovaj metalni lancobran na prodaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Sprint princ 125

drugari, imam problem sa sprint princom 125ccm...
dugo je bio rsklopljen, chekao sam neke delowe...
swe je to stiglo i sklopio sam ga-... 
ali, ima jednu zicu koja  ide iz snopa kablowa sa kormana... 
zica je zelene boje i na kraju zice se nalazi metal kroz koji prolazi shraf... imam kontakt i swe u wezi struje mi radi...
ali ne funkcionishe mi taster za paljenje...
chek mi ni zelena lampica od Neutrala ne promeni swetlost kad pritisnem dugme...
ako neko zna gde ta zica ide, neka se jawi owde ili josh bolje, neka slika i poshalje mi to na fb Nemanja Naxy Dragacevac, ili na viber 064 057 65 86

pozdraw i hwala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ide verovatno negde na menjač, preko te žice menjač pokazuje da je u N položaju i zato ti ne svetli lampica, a samim tim nemožeš ni da ga upališ na dugme.

 

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 8020X using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Sprint princ 125

ne ne druze...

nismo se razumeli..

ja sam dobio lampicu... 

mozda nisam dobro napisao...

sija ona normalno...

ali ne reaguje mi taster za paljenje...

a ta zica, po boji, bash ide od tog prekidacha...

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Koliko se krecu akumulatori, ako neko zna u Nisu gde ima najpovoljnije, neka preporuci? Stavio danas, bio je cele zime pored radijatora, i napunio pre par dana, i zaverglao 2 puta i cao. 
I jos nesto- prednja viljuska uopste ne ublazava udarac, cak sta vise, odskace, da li su u pitanju semerinzi ili ulje, ili sta vec ide, i koliko je skupa ta investicija? 
Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Jel zna neko da li princ ima osigurace ili ne? Naime, prestala je da mi radi zadnja pozicija, radi samo stop svetlo, ali pozicija ne- menjao sam sijalice, 3 komada, isto se desava, nikako da proradi pozicija, sta moze biti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

Može biti problem kod prekidača. Hoće kod kineza metalni delovi da malo oksidiraju. Malo pročistiš, wd 40 i trebalo bi da šljaka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Probacu, naprskacu, ali malo mi je cudno da napred radi, sve ok, i nazad radi stop svetlo, samo pozicije nema. A ne smem da se igram, vec sam jedno placao kaznu zbog neispravne zadnje pozicije (15 000, 3 mes.zabrane, i 6 poena) :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Naprskao wd-om, curilo i oko prekidaca i po prekidacu, nema boljitka. Da je auto, zamenio bih osigurac, ali ovo izgleda nema. Na kraju cu jednu zicku iz prednjeg fara direktno nazad da ubodem, ili od osvetljenja za tablicu ako moze. Moracu da pogledam bolje sta zeza tu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Backi Breg
  • Motocikl: Yamaha MT-09 Tracer / Honda CB750C

nema veze pozicija sa štop prekidačom,isprati zice sto idu od zadnjeg fara do mesta gde se kopčaju,treba da bude spoj ispod sedišta(ispod kutije za alat),da se nije slucajno otkačila žica usred vibracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion

U istoj kutiji je i prekidač za stop svetlo i za poziciji. Na Kinroadu sam imao isti problem i tako ga rešio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa svetlo za tablicu i jeste pozicija, u smislu instalacije i 'putanje struje'. Tebi onda ne valja grlo ili one kratke zice od grla do konektora sa glavnom instalacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Ma zice ne valjaju, zadeljao sam jednu i stavio probnu lampu, ne dobija struju, problem je negde unapred. Nema veze, sad sljaka.

 

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Nis

Drug ima problem na princu 250- tj. mozda i nije problem. Uzeo je danas da zameni ulje, i kad smo ispustili i pomirisali ulje, oseca se na benzin. Izgleda normalno, nije bas zuto kao novo, ali je ok. Ja sam menjao na mom 125 pre par nedelja, ali nista nisam osetio na benzin, doduse, nisam ni mirisao. Da li je to normalno ili ne, on se iscimao samo tako? Da napomenem, da prosle sezone nije menjao ulje, vec preprosle i presao je neki 4-5000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Jovo-na-novo - ako je količina ista ili veća a oseća se, pušta slavina. Ako fali ulja a oseća se, sve je ok, samo treba da ga menja češće.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Славина може да пушта или не пушта, али карбови не би смело да пуштају, а овде неки од њих или оба не затварају гориво.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Сипаш, па видиш.

 

Ако при оптерећењу не проклизава квачило (типа осетиш повећање обртаја, али не и томе сразмерно убрзање), уље ће послужити.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: smederevo

Posle mnogo godina ''otkazala ona zelena lampa za neutral menjača'', pa u skladu sa tim pitanje za kolege: gde se tačno nalazi prekidač neutrala (pod uslovom da je on u pitanju)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Koчо капетане, требало би да је са леве стране, изнад предњег ланчаника. Да би му се приступило, треба да се скине деклица која покрива ланчаник.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja