Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Honda Cbr 600 F2

tek sad videh temu pa reko da se pridruzim odma 1moto3.gif....imam Princezu 125 2007 god. i uzeo sam je novu na sajmu,tad kad se pojavio taj model garancija za njega je bila godinu dana ili 2000km,mada meni je ta garancija istekla posle mesec ipo dana posto sam od maja do septembra zgazio sa njim 6500km0namigivanje.gifkad sam ga kupio dosta njih mi je reklo da sam pogresio i da sam trebao uzeti nekog polovnog japanca,jer su kinezi skart i ne traju dugo,ali nov motor je nov motor pa nek traje koliko traje.sad na satu ima nepunih 19000 km i agregat radi kao i prvog dana,tj nije stavljen kljuc na masinu1hej.gif.redovan servis sam radio malo cesce na predjenih 3 do 4000 km,nekih zbiljnijih kvarova nisam imao,jedino mi je bio crko automat alnasera i silen blokovi u zadnjoj viljuski,umesto kojih sam ubacio plasticne caure i uspesno resio problem0takoje.gif..neke moje zamerke u vezi njega su zadnji amortizeri koji bi mogi biti malo tvrdji i auspusi koji su dosta nisko postavljeni pa cesu u krivini,narcit ako se dve osobe voze,sve ostalo je0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

sta bi sa lampicom za neutral ja sam pokusao pratiti kablove od nje ali ulaze u veliki spil i nemoguce ih je daljeispratiti . kod lampice nemam struju znas li odakle oni krecu i kako u opste daju signal da je u N polozaju tj sta sluzi kao prekidac.... hvala u napred

hvala melcor, to je to! :)

 

@vosti: ta dva otkacena kabla seku struju i govore kompjuteru da je kvacilo stisnuto. Da li vise kablici tu negde? Otvori far pa ih potrazi. Karakteristicni su, jer odgovaraju onim muskim vilama koje izlaze iz kvacila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Beograd - Čukarica
  • Motocikl: Sprint Prince

Prodajem Sprinta Princ -a, mora se jer mi se menjac kvari, da li su se pokrivile viljuske ili tako nesto, ostao je u drugoj.

2008. godiste, nije registrovan, u voznom stanju, na mene su svi papiri i tablica. Detaljnije ovde:

 

http://www.polovniautomobili.com/motori-29.php?categoryId=29&search-page=&tags=W10%3D&tagsMulti=W10%3D&showonlypicture_pt=false&hidedamaged_pt=false&shownoprice_pt=true&showuserads_pt=1&showdealerads_pt=1&showlizingads_pt=1&showsalonads_pt=1&showold_pt=false&shownew_pt=false&datelimit=0&search-advertiser=0&brand=3189&modeltxt=&price_from=&price_to=&tag_218_from=0&tag_218_to=0&country=0&showoldnew=all

 

063-110-55-18

 

Cena sitnica - 300 evra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

tek sad videh temu pa reko da se pridruzim odma 1moto3.gif....imam Princezu 125 2007 god. i uzeo sam je novu na sajmu,tad kad se pojavio taj model garancija za njega je bila godinu dana ili 2000km,mada meni je ta garancija istekla posle mesec ipo dana posto sam od maja do septembra zgazio sa njim 6500km0namigivanje.gifkad sam ga kupio dosta njih mi je reklo da sam pogresio i da sam trebao uzeti nekog polovnog japanca,jer su kinezi skart i ne traju dugo,ali nov motor je nov motor pa nek traje koliko traje.sad na satu ima nepunih 19000 km i agregat radi kao i prvog dana,tj nije stavljen kljuc na masinu1hej.gif.redovan servis sam radio malo cesce na predjenih 3 do 4000 km,nekih zbiljnijih kvarova nisam imao,jedino mi je bio crko automat alnasera i silen blokovi u zadnjoj viljuski,umesto kojih sam ubacio plasticne caure i uspesno resio problem0takoje.gif..neke moje zamerke u vezi njega su zadnji amortizeri koji bi mogi biti malo tvrdji i auspusi koji su dosta nisko postavljeni pa cesu u krivini,narcit ako se dve osobe voze,sve ostalo je0takoje.gif

 

amortizere mozes stelovati da budu tvrdji ima 3 ili 4 stepena

 

,kako si napravio te caure?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav.

Nov sam i na forumu, a i na "vecem"motoru...

Do sad sam vozio samo tudje vece motore(sto znaci, nisam ih odrzavao), a ja sam zujao sa Tomosima, i skuterima, tako da sam doktorirao 2T agregate.

Nedavno se odvazih, prodao Piaggio, i uzmem Princa 125. Da li sam pogresio ili ne, videce se...Vizuelno motor je super, a i ne ide lose(ustvari nisam probao druge JinLunove da bih uporedio)...ali, slucajno sam video da jedan izduv ne radi, Prvo sam mislio da je situacija ista, kao sto su neki vec opisali na forumu, da ne radi jedan cilindar dok se ne ugreje. Medjutim, i kada se ugreje, ne duva.

Kada u radu svucem kapu sa svecice menja zvuk. Da li je moguce da je toliko zapusen da uopste nije prohodan. Nisam stigao da ga skinem...blizanci od 8meseci mi ne daju...

Jos neke me stvari zanimaju, koje isto tako nisam stigao da pohvatam od gore pomenutih blizanaca.

Jedna od tih je, koji je redosled paljenja.Bice jos pitanja...ali gemini me vikaju, tako da moram da zavrsim post koji btw. pisem vec 3 sata.

Hvala unapred za odgovore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa onda je verovatno ispravna.Trebalo bi ventile da nastelujes i da ocistis karburator.Ja sumnjam da se membrana u karbu pokidala...skines poklopcic na vrhu karba i vidis u kakvom je stanju membrana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

U vezi auspuha budi siguran da je zapusen posto nisi rekao koji pretpostavljam da je gornji odnosno duzi ja sam imao isti problem sve je radilo samo kada postavim ruku na izduv nista , sta sam uradio skinuo oba auspuha i malom sijalicom provukao sa iduvne strane i proverio prolaznost sve OK elem gde se javlja problem ja mislim kod svih a to je ulaz ili sastav izduvne cevi lonca to vam je ispod onog konusnog dela koji je smo maska da prikrije sastav to sam skinuo i izbusio rupu sa 10 burgijom malo zasekao brusilicom u tom delu se nalazi nesto kao sace od bakra koje sluzi za prigusivanje zvuka to sam povadio zavario otvore vratio masku , rezultat je ide super i ima malo dublji zvuk .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Kao prvo, hvala za savete...

Sinoc sam nasao broj jednog momka koji prodaje delove, nazovem ga da kupim jedan aspuh koji je truo, i pitam ga za taj sto mi je zapusen.

Ispostavi se da decko radi i servis, i planira da otvori radionicu.

On kaze da je imao na desetine takvih slucajeva, kao ti i ja.

To sace sto si izvadio je "krvavi" katalizator koji se zapusi od divnog goriva sa ovih prostora.

Cim stignem teram kod njega da napravim prohromske, povadim katalizatore...i da djiram...

 

 

PS J

esi li tesko izvadio sace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Pazi moras biti strpljiv i lagano vaditi deo po deo bukvalno kidati jer nisam zeleo da pravim veci otvor zbog lakseg varenja inace se to javlja samo zbog voznje u lokalu a i dosta kondenzuje vlagu u samom auspuhu pa sada pred svaku zimu skidam auspuhe jer ne vozim po zimi i jakim fenom uklonim ostake vlage koliko je to moguce jer korozija i progorevanje auspuha se upravo javlja zato sto ostaje dobra kolicina vode unutar lonca, i zato pre preporucujem vadjenje ovog saca od bilo kog busenja ili secenja jer stvarno ima fini dublji zvuk a i motor lakse dise.

Promenio član gebee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Honda Cbr 600 F2

Amortizeri su nastelovani na najtvrdje od prvog dana,ali su i dalje mekani nz iz kog razloga...caure mi je radio strugar i mogu ti reci da su bolje resenje nego silen blok

tek sad videh temu pa reko da se pridruzim odma 1moto3.gif....imam Princezu 125 2007 god. i uzeo sam je novu na sajmu,tad kad se pojavio taj model garancija za njega je bila godinu dana ili 2000km,mada meni je ta garancija istekla posle mesec ipo dana posto sam od maja do septembra zgazio sa njim 6500km0namigivanje.gifkad sam ga kupio dosta njih mi je reklo da sam pogresio i da sam trebao uzeti nekog polovnog japanca,jer su kinezi skart i ne traju dugo,ali nov motor je nov motor pa nek traje koliko traje.sad na satu ima nepunih 19000 km i agregat radi kao i prvog dana,tj nije stavljen kljuc na masinu1hej.gif.redovan servis sam radio malo cesce na predjenih 3 do 4000 km,nekih zbiljnijih kvarova nisam imao,jedino mi je bio crko automat alnasera i silen blokovi u zadnjoj viljuski,umesto kojih sam ubacio plasticne caure i uspesno resio problem0takoje.gif..neke moje zamerke u vezi njega su zadnji amortizeri koji bi mogi biti malo tvrdji i auspusi koji su dosta nisko postavljeni pa cesu u krivini,narcit ako se dve osobe voze,sve ostalo je0takoje.gif

 

amortizere mozes stelovati da budu tvrdji ima 3 ili 4 stepena

 

,kako si napravio te caure?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Jel moze neko da mi uslika filter vazduha?

 

Hocu da zamenim na ovom mom, pa da vidim da li pasuje taj sa Princa...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Amortizeri su nastelovani na najtvrdje od prvog dana,ali su i dalje mekani nz iz kog razloga...caure mi je radio strugar i mogu ti reci da su bolje resenje nego silen blok

tek sad videh temu pa reko da se pridruzim odma 1moto3.gif....imam Princezu 125 2007 god. i uzeo sam je novu na sajmu,tad kad se pojavio taj model garancija za njega je bila godinu dana ili 2000km,mada meni je ta garancija istekla posle mesec ipo dana posto sam od maja do septembra zgazio sa njim 6500km0namigivanje.gifkad sam ga kupio dosta njih mi je reklo da sam pogresio i da sam trebao uzeti nekog polovnog japanca,jer su kinezi skart i ne traju dugo,ali nov motor je nov motor pa nek traje koliko traje.sad na satu ima nepunih 19000 km i agregat radi kao i prvog dana,tj nije stavljen kljuc na masinu1hej.gif.redovan servis sam radio malo cesce na predjenih 3 do 4000 km,nekih zbiljnijih kvarova nisam imao,jedino mi je bio crko automat alnasera i silen blokovi u zadnjoj viljuski,umesto kojih sam ubacio plasticne caure i uspesno resio problem0takoje.gif..neke moje zamerke u vezi njega su zadnji amortizeri koji bi mogi biti malo tvrdji i auspusi koji su dosta nisko postavljeni pa cesu u krivini,narcit ako se dve osobe voze,sve ostalo je0takoje.gif

 

amortizere mozes stelovati da budu tvrdji ima 3 ili 4 stepena

 

,kako si napravio te caure?

 

Kolega i mene interesuju te čaure, pa te molim, ako možeš pitati strugara, iz koje plastike je to izradio i zakači koju fotku, ako je imaš...

Hvala i pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

e to me je pomno zanimalo!!!

ja na mom princu kada zamenim svecice motor ne ide

i evo ga na mom stolu upravo rastavljen

ima naizmenicne a ne twin klipove kako se u ovoj temi moglo procitati

Obe svecice bacaju varnicu u isto vreme...probaj da zamenis svecice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Honda Cbr 600 F2

neznam stvarno koja je plastika,znam da je bele boje i da sam rekao strugaru da ih napravi od najtvrdje plastike koju ima...slike na zalost nemam,ali ih je jako prosto napraviti,meni su recimo model bile caure za zadnju viljusku od Tomos Apn 4,naravno sa merama koje su meni trebale...znaci potrebno je strugaru odneti zadnju viljusku i osovinu koja ide kroz viljusku i reci da mere moraju da budu u knap,tj. da se caure u viljusku moraju nabiti uz pomoc cekica,a takodje i osovina kroz caure,ako ti tako uradi nesme biti lufta ni trunku....

Amortizeri su nastelovani na najtvrdje od prvog dana,ali su i dalje mekani nz iz kog razloga...caure mi je radio strugar i mogu ti reci da su bolje resenje nego silen blok

tek sad videh temu pa reko da se pridruzim odma 1moto3.gif....imam Princezu 125 2007 god. i uzeo sam je novu na sajmu,tad kad se pojavio taj model garancija za njega je bila godinu dana ili 2000km,mada meni je ta garancija istekla posle mesec ipo dana posto sam od maja do septembra zgazio sa njim 6500km0namigivanje.gifkad sam ga kupio dosta njih mi je reklo da sam pogresio i da sam trebao uzeti nekog polovnog japanca,jer su kinezi skart i ne traju dugo,ali nov motor je nov motor pa nek traje koliko traje.sad na satu ima nepunih 19000 km i agregat radi kao i prvog dana,tj nije stavljen kljuc na masinu1hej.gif.redovan servis sam radio malo cesce na predjenih 3 do 4000 km,nekih zbiljnijih kvarova nisam imao,jedino mi je bio crko automat alnasera i silen blokovi u zadnjoj viljuski,umesto kojih sam ubacio plasticne caure i uspesno resio problem0takoje.gif..neke moje zamerke u vezi njega su zadnji amortizeri koji bi mogi biti malo tvrdji i auspusi koji su dosta nisko postavljeni pa cesu u krivini,narcit ako se dve osobe voze,sve ostalo je0takoje.gif

 

amortizere mozes stelovati da budu tvrdji ima 3 ili 4 stepena

 

,kako si napravio te caure?

 

Kolega i mene interesuju te čaure, pa te molim, ako možeš pitati strugara, iz koje plastike je to izradio i zakači koju fotku, ako je imaš...

Hvala i pozdrav !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav.

Ako nemas sliku caura, mozes li nacrtati, i izkotirati, ako se strugar jos uvek seca mera, da mi ostali skratimo muke i posao, tj. da ih napravimo, pa kad im dodje vreme, samo da budu montirane na makinu, da izbegnemo setanje tamo, ovamo...

Inace, davno, davno sam pravio slican poduhvat na zoljici...materijal se zove poliamid PA6, a ima ga i u varijanti PA6+MoS2(molibden-disulfat).

U NS, ga prodaju u sipkama razlicitog fi, na Najlon pijaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

 

Potreban difuzor ( guma usisa ) za agregate od 250ccm ( ili možda može i od 125 ) pa ako neko ima nek se javi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Sinoc sam skinuo auspuhe sa Princa 125, posto je od levog cilindra zapusen(verovatno je katalizator), a desnog je protrulio.

Malo mi je nejasno, mislio sam da ih selna ispod agregata samo drzi na distanci, medjutim oni su spojeni. Koja je poenta toga???

Zato on i nije isao lose s obzirom da je jedna cev totalno neprohodna!

Jos jedna stvar me zanima. Ako je uloga cevcica na izduvnim granama da budu recirkulacija izduvnih gasova,tj EGR, da li su one aktivne tek kada se zagreju ti "ventili"(nisam ih jos rasklopio, tako da ne znam sta je unutra), posto su hladni propusni samo u smeru od ventila ka auspuhu.

Ako neko se razbira u to neka odgovori.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Juce sam sekao auspuh(Princ 125)radi vadjenja katalizatra, koji je izgledao kao zabetoniran na jednom izduvu. Naravno staio sam sliku onog koji nije zapusen i izmasakriran(i bio je drugi po redu) i ovako to izgleda, ako neko se jos bude zamajavao sa tim.

Probao sam na prvom(cije slike ne objavljujem...na kom dok sam radio, kinezima sam jeb..majku japansku0ljut2.gif) da probusim rupu fi 10mm, i da zasecem, pa da ceprkam...ali nije urodilo plodom.

Jedino kako se moze valjano izvaditi celo sace, jeste da se presece na mestu koje se vidi na slici. Sace se proteze u lonac jos nekih 9-10cm, sto sa ovih 3-4cm u grani nije malo.

Kada se sece, preporucujem reznu plocu od 1mm, i voditi racna da zid grane

nije deblji od 2mm, posle njega nailazite na katalizator. Mozete i njega preseci, ali bice lakse zavariti nazad, ako ostavite cev katalizatra, da bude vodjica.

Izvinjavam se ako je post malo nerazuman...Pa...srecno...

post-29642-0-75491400-1374697837_thumb.jpg

post-29642-0-69202500-1374697894_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova

Sto se tice onih cevcica na auspuhu sto su spojena gumenim crevima sa kucistem filtera vazduha mislim da to pomaze samo da bolje usisava vazduh kroz filter jer su propusni samo ujednom smeru ako neko zeli da ih eliminise ne mora da se seku dovoljno je napraviti samo dihtum bez sredisnjeg otvora i sve to zasrafiti mada kada sam ih ja zatvarao nisam primetio neku razliku.Sto se tice onih cevcica na auspuhu sto su spojena gumenim crevima sa kucistem filtera vazduha mislim da to pomaze samo da bolje usisava vazduh kroz filter jer su propusni samo ujednom smeru ako neko zeli da ih eliminise ne mora da se seku dovoljno je napraviti samo dihtum bez sredisnjeg otvora i sve to zasrafiti mada kada sam ih ja zatvarao nisam primetio neku razliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Bor,Srbija
  • Motocikl: Keeway Speed

Pozdrav drustvo,i ja se danas bavio temom auspuha,i mogu da kazem da sam se prvim rezultatima odusevio,kako je grmeo,zato sto stvarno dosta bruji,medjutim posle malo duzeg vremena provedenog na motociklu,usi me bole.I cim sam ga provozao malo po gradu imao sam konverzaciju sa pripadnicima plave pesadije,zbog buke naravno..........Pa se od sutra bacam na temu kako utisati sada ovo cudo?Ima li neko ideju? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Kucaj u pretrazi "db killer". I ja svoje auspuhe moram da utisam. Isao sam kod par majstora koji se bave auspusima, ali ni jedan nece to da radi, a nemam alata da sam to napravim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja