Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Ovo crevo vezano za auspuh cu izbaciti , jer su ga glupo resili , samo ga stavili ispod rezervoara pa smeta kablovima

post-9229-0-99012200-1330722076_thumb.jpg

na donjoj slici se vidi gde pocinje na auspuhu, obratite paznju na sraf obelezen strelicom, njega obavezno osigurajte lepkom za srafove ili kontra maticom ili kombinacijom oba jer se odsrafljuje od vibracija

post-9229-0-15719200-1330722196_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Sto sam vec pisao , promenicu silent blokove na motoru jer su mnogo tvrdi pa prenose vibracije, napravice mi gumari druge

post-9229-0-52835900-1330722526_thumb.jpg

evo kako izgledaju kad se skinu

post-9229-0-46311900-1330722575_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

E sad mi treba pomoc onih koji su to radili

post-9229-0-62548100-1330722963_thumb.jpg

1. Da li se ovde ubada crevo sinhronizatora na levoj usisnoj luli?

2. Da li je ovo sraf za ispustanje djubreta iz karburatora?

 

 

post-9229-0-03966400-1330723154_thumb.jpg

1. Isto vazi kao prethodno pod jedan na desnoj strani

2. Ovo je sraf ler gasa, zar ne?

 

 

 

post-9229-0-18193700-1330723275_thumb.jpg

Da li su ovo srafovi za regulisanje smese?

 

 

Sto se tice karburatora kazite mi gde se to steluju-sinhronizuju karburatori?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

To je to za danas. Molim Vas dajte mi svoje sugestije, iskustva i ostalo sto imate da podelite, kako bi meni i drugima olaksali posao. Nastavljam posao u nedelju. Slike su malo lose jer mi je aparat sr... Nastavicu pricu drugim aparatom. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Smanjicu sledece, ako ove mogu da se smanje sad kad sam postovao kazite mi kako , verujte nesto nisam vican ovome.

Izvinite na zaje... ciji ali stvarno ne znam. Pozzz...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

E sad mi treba pomoc onih koji su to radili

post-9229-0-62548100-1330722963_thumb.jpg

1. Da li se ovde ubada crevo sinhronizatora na levoj usisnoj luli?

2. Da li je ovo sraf za ispustanje djubreta iz karburatora?

 

 

post-9229-0-03966400-1330723154_thumb.jpg

1. Isto vazi kao prethodno pod jedan na desnoj strani

2. Ovo je sraf ler gasa, zar ne?

 

 

 

post-9229-0-18193700-1330723275_thumb.jpg

Da li su ovo srafovi za regulisanje smese?

 

 

Sto se tice karburatora kazite mi gde se to steluju-sinhronizuju karburatori?

 

sve si tacno pogodio sta je sta, samo kad budes zavrsio sa sinhronizacijom dobro zadihtuj te srafove na usisnim lulama, desava se da ako oni dobro ne dihtuju tuda vuce fals vazduh. oko sinhronbizacije i stelovanja smese ti ne mogu mnogo pomoci jer je to meni odradio majstor ovde u cacku.

ako ti je motor jos u garanciji ili poznajes nekoga kome je motor u garanciji, vidi da zamenis taj rezervoar za novi. ja sam imao isti problem i pokusavao na isti nacin da resim dvokomponentnim lepkovima i smolama i nije mi polazilo za rukom i na karju sam zamenio u garanciji najnormalnije...

sto se tice creva koja vode od grana auspuha mozes slobodno da ih poskidas, ja mislim da to ni kinezi koji su ugradili ne znaju cemu sluzi(a uz to i ne radi) ;) samo kad ih skines, vidi da zadihtujkes necim one rupe koje ostaju na granama(meni je uspesno posluzilo parce klingerita)...

za gume kojima planiras da smiris vibracije stvarno ne znam sta bih ti rekao, nisam pokusavao nista na tu temu da radim na svom motoru, verovatno da ce biti bolje, kad uradis to podeli iskustva sa nama ovde...

a sad i za gume za motor, istina je da su lose i da su plasticne, ali ako vec planiras da kupujes u neko vreme (godinu-dve) drugi motor bolje ti je ostavi te novce sa strane, jer ce te ta investicija kostati najmanje 100e(a kad budes prodavao motor uopste nece podici cenu tvom ljubimcu), o kupovini polovnih guma ne razmisljaj (polovne vec imas na svom motoru). po meni ti je najpametnije da obazrivo i pazljivo vozistih narednih sezonu-dve dok resis da kupis drugi motor. najveci probem koji ove gume imaju je vlazan put, po suvom su ok za voznju(osim na baaaas uglacanom asfaltu gde takodje treba povesti racuna)...

a kad si vec raspolozen i cackas oko motora, moj je savet tebi a i svima koji voze princeve da skinu zadnji tocak i dobro ociste i operu zadnji dobos i blago da presmirglaju paknove, nisam mogao da verujem ali evo sad imam zadnju kocnicu :) ne moram kao ranije da svom snagom gazim na pedalu da bi osetio da motor koci, a na skidanje tocka me naterala pred Bozic ove godine busna guma... :D

 

e vec kad pisem samo da dodam da su mi svecice na motoru stradale iz cista mira(kako ne znam ni ja), za bozicnu voznju je sve lepo i super funkcionisalo, od bozica nisam palio motor do pre neki dan kad nije imalo sanse da ga upalim. srecom imao sam dve rezervne svecice ispod sedista koje sam kupio sasvim slucajno, i kako sam njih stavio motor je kresnuo na prvu(sto bi se reklo na pola kljuca). eto jos jednog saveta, kupite dve svecice i obavezno ispod sedista u onoj pregradici ih drzite za zlu ne trebalo...

 

nadam se da sam pomogao koliko toliko, vidimo se negde na putu :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

Da li neko mozda ima viska pokvareni CDI sa princa. Iz Beograda sam.

 

Ajd pitacu ortaka, ako ima mislim da je ispravan jer je kupio havarisanog Princa, mislim da ima delova. Javljam u temi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

hajde pitaj drugara ima li za princa nosac naslona i da li je rad da ga proda, treba mi leva strana nosaca...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MC Coyote, 273 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Honda CBR1000 F

hajde pitaj drugara ima li za princa nosac naslona i da li je rad da ga proda, treba mi leva strana nosaca...

Ima jednog celog u delovima, ima naslon, ima CDI ima stosta. Videcu sa njim sta jos hoce da proda pa cemo staviti u oglas. Evo broj telefona pa ga okrenite. Zove se Mladja 0628239686

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Dobro Zorane, to je to , hvala ti. Za rezervoar, ja mogu samo da ga krpim iz dva razloga: prvi je sto mi istekla garancija jos prosle godine, drugi sto je moj motor bordo metalik, a oni imaju crne (pa onda matiranje, farbanje...).

Hvala u svakom slučaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Stiglo mi je Haynes-ovo uputstvo za motore "Chinese, Taiwanese and Korean 125 cc Motorcycles"post-9229-0-80306100-1331194944_thumb.jpg

Mogu Vam reci iako je za samo do 125ccm , poprilicno je opsirno, i ima svih detalja sto se tice nasih motora , razlika izmedju mog od 250 i drugih opisanih je samo u kubikazi. Ako Vas nesto interesuje pitajte pa cu pogledati unutra. Ono sto me fasciniralo je koliku proizvodnju imaju kinezi. I to sto neko izbegava kineske, preferira japanske, a bas te kineske firme proizvode delove pa i kompletne masine za iste motore. Razlog sto nemamo kineskih motora sa velikom kubikazom je sto je u njihovoj zemlji zabranjena upotreba motocikala sa velikom kubikazom. Od i do koliko kubika ne znam.

Sto se tice mog motocikla tice, nisam mnogo radio. Skinuo sam silent blokove sa motora i dao na izradu, i na rezervoaru cu raditi danas.

Kad stignem postujem slike.

Pozz iz Svrljiga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav, meni bi trebalo sve iz knjige o njegovom karburatoru ako moze(125cc) .Najbolje je da skenirate i da mi posaljete na PM.Ako moze naravno.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Šta mislite o ovom ulju, planiram da ga sipam u motor. Tražio sam po Nišu Bel-rey ulje, ali nema nigde pa sam naišo na ovo. Ja mislim da može da prodje.post-7386-0-09742900-1331206655_thumb.jpgpost-7386-0-45043500-1331206650_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Mladensky super je sto si postavio ove slike! E sad kad znam koji su srafovi za stelovanje smese da li neko moze da mi objasni kako se to radi? Mozda mi i zbog toga ne radi od samog pocetka na oba cilindra...mozda je na jednom slabija smesa pa mu je potrebno malo dok ne uvati. Inace proradi za 5-10 minuta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Mladensky super je sto si postavio ove slike! E sad kad znam koji su srafovi za stelovanje smese da li neko moze da mi objasni kako se to radi? Mozda mi i zbog toga ne radi od samog pocetka na oba cilindra...mozda je na jednom slabija smesa pa mu je potrebno malo dok ne uvati. Inace proradi za 5-10 minuta.

Nisam to radio na Princu ali kad budem radio radicu ovako.

1. Pusticu motor da se dobro zagreje (5-10min)

2. Sinhronizovacu karburatore pomocu dugackog creva

3. Zavratacu sraf smese jednog karburatora dok ne promeni zvuk pa onda vratiti za pola kruga. Isto i za drugi. Onda bih probao kako prima pun gas pa ako je potrebno korigovati.

O sinhronizaciji pomocu creva imate dosta na bjb forumima,

a kako to izgleda uzivo mozes pogledati na:

ili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

E sad mi treba pomoc onih koji su to radili

post-9229-0-62548100-1330722963_thumb.jpg

1. Da li se ovde ubada crevo sinhronizatora na levoj usisnoj luli?

2. Da li je ovo sraf za ispustanje djubreta iz karburatora?

 

 

Sto se tice karburatora kazite mi gde se to steluju-sinhronizuju karburatori?

 

 

Sraf za sinhronizaciju.

 

post-7386-0-69791700-1332104329_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

Ovo crevo vezano za auspuh cu izbaciti , jer su ga glupo resili , samo ga stavili ispod rezervoara pa smeta kablovima

post-9229-0-99012200-1330722076_thumb.jpg

na donjoj slici se vidi gde pocinje na auspuhu, obratite paznju na sraf obelezen strelicom, njega obavezno osigurajte lepkom za srafove ili kontra maticom ili kombinacijom oba jer se odsrafljuje od vibracija

post-9229-0-15719200-1330722196_thumb.jpg

 

Ja sam moj motor neko vreme vozio bez oba srafa, ispali su i sa jedne i sa druge strane. Kad sam vido umalo se nisam slogirao. Tako sam iso za Vrnjacku banju. Zato je ovo dobar savet, obavezno feder sajbna ili sigurnosna matica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 191 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Suzuki Intruder M800 K5

  Prijatelji danas sam bio na jednu lepu voznju do Sokobanje. Dan je bio prelep za voznju. Vozio sam sa shurakom. Pre neki dan kupio princa 125cm3, pa ga malo probali. I hteo sam da vam kazem da taj motor vrlo lepo vuce skoro da nema razlike u odnosu na moj sa 250cm3. Naravno moj dosta bolje ubrzava ali krajnja brzina je tu negde. E sad, vozio sam ga jedan deo puta i primetio sam da mnogo manje vibrira od mog motora, pa mi nije jasno kako je to moguce. Motori su u sustinu isti samo se razlikuju u stublini i u klipovima. 125 mnogo mirnije radi i manje prenosi vibracije na sasiju, dok se na ovom mom od 250 vibracije osecaju i na noge i na ruke. da se covek slogira od vibracije. Ne znam u cemu je problem ako neko zna zasto je tako neka mi odgovori. Pozdrav i evo nekoliko slika sa danasnje voznje.post-7386-0-73060100-1332105556_thumb.jpgpost-7386-0-85342900-1332105567_thumb.jpg .post-7386-0-73516800-1332105537_thumb.jpgpost-7386-0-98465800-1332105547_thumb.jpg    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja