Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Princ 250 (Jinlun 250-5) i Princ 125(Jinlun 125-11)

Recommended Posts

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

E hvala. To mi je iskreno i palo prvo na pamet jer sam procitao prethodne postove.A to stelovanje ventila isto mogu sam ili moram kod nekog servisera,gde se nalaze na karburatoru? Dobro, ler sam podesio ovako prema sluhu-jel si na to mislio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TT Monter, 118 postova
  • Lokacija: Silbaš-Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 cube

Možda ti se gornja cev brže zagreje zato što je i sama kraća za nekih 20cm od donje na ovom minusu i to nešto znači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Videcu kad dodju malo topliji dani, pa kada ga budem duze vozio. Kupio sam ga pre par nedelja i po ovoj zimi ga nisam bas nesto ni vozio,tako da necu da se opterecujem jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Ако то (штеловање вентила) већ ниси раније радио сам, или барем гледао како неко ради, боље немој. Укратко: скинеш резервоар, скинеш главу мотора, наместиш радилицу тако да ти је клип чије вентиле штелујеш у ГМТ и онда штелујеш усис на ~0.7, издув на 0.8-1.0 (барем би тако требало да је на 250ццм). За 125 би усис требао да је 0.5, издув до 0.7.

Има гомила слика и снимака како се то ради, ал боље је да не покушаваш сам први пут.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

E da to znam gde se nalazi i kako to sve izgleda jedino sto ne znam da li su mi potrebne one plocice za stelovanje ili se vi snalazite sa necim drugim? Mada sto kazes, prvi put dok ne vidim... E pa ja bas studiram tu kod Pionira, dolazi cu sa motorom pa ako ti to radis...ovde u Obrenovcu retko ko vozi kineze, iskreno ne znam ni da li ima nekih servisera za njih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Пази, није да сам баш мајстор за те ствари, ал бих се свакако снашао. Мене то чека сад на пролеће. Чим мало угреје, мораћу комплет да га растурим. Пошто овде немам никакву гаражу, то ћу све радити у селу где је и мотор сада, а то је, замисли, једно 20км од Обреновца према Убу. Јави се на пп, па можемо нешто да се искомбинујемо за пролеће, ако ти тада није касно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Bar tih automehanicara ima svuda :D. Nije mi kasno, to vise da bi i ja naucio da znam za u buduce. Jer mehanicar nema vremena, a ne verujem ni da zeli da se cima da bi meni pokazao. Kako da te kontaktiram?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Evo ovako, zamenio sam svecicama mesto i ista stvar. Svecice obe bacaju struju, sto je ok. Kada je motor hladan levi klip (kod menjeca) radi odmah i zato se ta cev brze greje. Kada skinem kapicu sa desne svecice motor nastavi da radi-sto potvrdjuje da je levi klip ok. Kada to uradim sa levom stranom motor se ugasi-znaci desni klip ne radi. Tek nakon 10-15 minuta rada u leru proradi i desni klip, ali kada opet skinem kapicu sa leve svecice on se uagsi u leru, a ako motor drzim malo pod gasom onda radi. Da li je potrebno preduzimati nesto ili ostaviti? Svecice su mozda za nijansu garavije nego sto bi trebalo...kapiram stvar smese. Kako nju podesdavam?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Pozdrav!

ovako, moj savet je da jos nista ne cackas, sacekaj prolece. Jedan glavni razlog je taj sto je sada hladnije, vazduh je gusci i ako karbove nastelujes da rade dobro sada nece raditi dobro leti i obrnuto. Kao sto je slucaj sa mojim motorom. leti radi kao sat ali sada na minusu je smesa preslaba i nema bas stabilan ler gas.

Sta bi moglo da prouzrokuje rad na samo jednom cilindru a da nije struja:

mozda smesa na jednom desnom cilindru previse slaba i ne moze da je upali na manjem gasu. To ces najlakse otkriti tako stoposle voznje motora proveris boju svecice.

moguce da je na leptiru lose nastelovan i da je jedan tj levi leptir otvoreniji a desni zatvoreniji.

moguce da je pukla desna guma izmedju karbova i motora ali ne verujem, iz tvog simptoma mi ne deluje tako.

moguce je da je karburator prljav i da ne daje dobru smesu ili da sauh ne dize do kraja.

 

Ukratko, ako motor samo malo nestabilnije radi dok je hladan a posle odlicno radi teraj tako do leta, pa posle proveri gore sto sam naveo.

 

Ventili se stelujutako sto okrecesbregastu da bude onaj zub na njoj okrenut na levo i onda stelujes levi cilindar a posle na desno i stelujes desni cilindar. Znaci zarez na bregastoj treba da se poklopi sa zarezom na glavi i ventili treba da budu zatvoreni tj klackalice podignute. Usisni se steluju na 0.05mm, ne na 0.5 a izduvni na 0.08.

Spijune za stelovanje mozes da kupis na pijaci, mozes da porucis preko louisa ili da uzmes u Wurth prodavnici. ili da pozajmis od nekog mehanicara.

Poklopac glave motora moze da se skine bez pomeranja rezervoara ali to ne bih preporucio, lakse je kad se skine rezervoar.

Ja sam ventile proveravao na svakih 4,5000km ali moze i na 10000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Bogdo bas sam tvoj savet poslusao za sauh (poprskao sam one gumice WD-om) i od tad pali iz prve. Mada mi opet ne ide suah bas do kraja,bar meni tako deluje, a mozda je i dobar nego nisam se sa ovakvim motorima ni susretao pa da bih znao da ocenim. Prethodni vlasnik je i slomio rucicu za sauh pa ja sad gulim prste. Ostavicu ga do proleca i onda cu videti kako stoje stvari. Jedino me interesuje kako se smesa steluje? A ventile cu na leto svakako pregledati...motor je presao 13000.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: BGD - Zarkovo
  • Motocikl: HD Sportster 1200

Bogdo bas sam tvoj savet poslusao za sauh (poprskao sam one gumice WD-om) i od tad pali iz prve.

 

Ja sam ti reko za WD , ali da ne cepidlachimo, bitno je da je upalilo.1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Mozesh josh da probash da skinesh sajlu kvachila kod automata na volanu i da naprskash WD i u sam buzir kroz koji ide sajla za kvachilo.

Da je malo podmazesh.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova

poydrav!!! imam problem sa kvacilom

motor mi u prvoj i drugoj bryini naglo sastavi i napravi trzaj. pokusao sam skinuti kvacilo ali ne znam kako jer sam dosao do neke matice za koju nemam kljuc sem cekica i srafcigera :lol:, par puta pokusao ali ne ide. strah me da ne skrsim nesto... ako moye pomoc :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Sve je to normalno na kinezima.Mozda treba samo da zategnes sajlu a mozda treba da prihvatis da vozis kineza .

Боље да прихвати да баш и није научио да вози како би требало, пошто је све набројано симптом поменуте дијагнозе.

 

Дакле, још мало праксе, који савет искуснијег и све ће да иде к'о по лоју.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Motocikl: VN 900

Meni se slicna stvar desava prvih 500-1000m dok je hladan da malo trza i slabije prima gas,ali posle toga je sve ok. Bas je neko na ovom forumu i napisao da prvih par stotina metara dok se ne ugreje pravi te sitne probleme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Dragi drugari, sezona se blizi pa je red da osedlamo i istimaramo konje. Ja sam za ovu sezonu planirao da promenim magare, da uzmem nesto skuplje, bolje, medjutim, finansije kazu da treba da se ulaze u drugo, tako da to otpada ove godine. Zelim da Vas pitam nesto i da date svoje misljenje. Svi znamo da su gume na ovim kinezima lose, tvrde, imaju slabo prijanjanje a u to sam se i sam licno uverio vise puta. Plan mi je da pred sezonu kupim nove, kvalitetnije gume, da promenim one silen blokove koji su na drzacima motora i rezervoara (da mi gumari naprave mekse da priguse malo one vibracije).

Da li cu ovim potezom dobiti udobniju i sigurniju voznju?

Drugi problem koji me muci je i tokom duze i tokom kracih mi se zamaste (ili zagarave ) svecice. Znam i sam da je to prebogata smesa i da je o tome pisano, ne znam mnogo oko karburatora pa me iskreno strah da cackam da ne zas... nesto. Sta da radim?

Pozdrav iz Svrljiga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Gume ma koje da stavis a da nisu plastikaneri ko ovi nasi kinezi tipa kenda i ostalo dobices mnogo bolju voznju, takodje obratiti paznju na caure u zadnjoj viljusci-hoce da se pojedu pa da se zadnja viljuska, a time i ceo tocak pomalo mrda sto se primeti kada skreces i nagnes motor do neke odredjene granice kada se desi da ti tocak ~isklizne,mrdne~ tj da se malo pomeri cela viljsuka pa time destabilizuje putanju.

Karb neces da zaseres nista. Kad ne znas sta da radis pitaj nekog ko zna, a ako radis sam samo pre intervencije zapamti/zabelezi gde su ti bili srafovi za stelovanje a bi mogo da ih vratis na staro,a i niko s eneucen nije rodio :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Hvala zodini i ja tako mislim, nego gde su ostali? Treba mi u okolini i Nišu da organizujemo neku kinesku ligu.

Uskoro ću postovati slike šta sam sve radio na kinezu. Gledam ovi Englezi više napaljeni od nas na kineze. Treba da se dogovorimo pa da grupno odemo u taj London na kinezima , šta mislite o tome? Znam da bi motori izdržali ali za bulje ne znam. Pozz....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Prosle godine sam presvukao sediste kod jednog izvrsnog tapetara. Dodali smo ekstra sundjer da bude mekse.post-9229-0-81893700-1330720209_thumb.jpg

promenio sam i rucice , malo hroma

post-9229-0-60253100-1330720285_thumb.jpg

nesto cemo uraditi i sa ovim bisagama

post-9229-0-50817800-1330720364_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 54 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400 K7

Rezervoar mi je procureo prosle godine na varu drzaca , pa sam dvokompnentnom smolom to sanirao, sad pusta odmah pored zakrpe, pa cu isti postupak ponoviti na siroj povrsini, a iznutra cu sipati i razliti epoxy primer tako da se to vise ne desava

post-9229-0-93617100-1330721207_thumb.jpg

Kad sam odsrafljivao slavinu goriva video sam da ima necistoca na mrezici , pa cu pre epoxy primer-a dobro ocisiti unutrasnjost

post-9229-0-83525600-1330721310_thumb.jpg

proverio sam i filter vazduha , on se nalazi na levoj strani iza bravice i poprilicno cist

post-9229-0-79686500-1330721441_thumb.jpg

tu se i vidi na poklopcu kako mi je cureo benzin

post-9229-0-12311100-1330721563_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja