Jump to content

Moto Zajednica

Keeway Cruiser 250

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 458 postova
  • Motocikl: gpz 500 s

 

Opet ja.Niknem gde me ne posadis.Salim se,kao sto rece Zorge,taj motor ima moj  prijatelj Viktor iz Glogonja.

On je u startu imao problema sa dotokom goriva,ali su mu ugradili elektricnu pumpu u servisu,i od tad ga vozi bez problema.Motor je masivan,na skupu u Zrenjaninu su ga non stop zagledali,slikali,gledali kao ladnu sarmu kad kaze da je Kineski.

 

...Ako nastavimo ovako da prepadamo ljude sa recenicom:"to je Kineski motor",kad god se nekome dopadnu nasi motori,dobijacemo na rejtingu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

 

Opet ja.Niknem gde me ne posadis.Salim se,kao sto rece Zorge,taj motor ima moj  prijatelj Viktor iz Glogonja.

On je u startu imao problema sa dotokom goriva,ali su mu ugradili elektricnu pumpu u servisu,i od tad ga vozi bez problema.Motor je masivan,na skupu u Zrenjaninu su ga non stop zagledali,slikali,gledali kao ladnu sarmu kad kaze da je Kineski.

 

...Ako nastavimo ovako da prepadamo ljude sa recenicom:"to je Kineski motor",kad god se nekome dopadnu nasi motori,dobijacemo na rejtingu...

Sto se ti javljas?! Ti si presao na japance..... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ljudi vidim ja niko ne opisuje crusera,pa rekoh da se ukljucim!!! motor je vizuelno odlican,i istina je da niko ziv ne vjeruje da je kinez,i da se samo okrecu za njim!!! u startu eksploatacije se meni desilo par problema,kao npr potapanje cilindara i crkavanje svjecica,ali sa razradom masine i zakretanjem karburatora sve bude ok!! iskreno mislim da je greska do ovih nasih koji to sastavljaju ovdje!! ja ih zovem kosilicari,posto su majstori za kosilice!!! sto se voznje tice udobniji je kad je optereceniji,ili kad se opruge otpuste na najmeksi zub!! potrosnja ne prelazi tri litre,tj. bar meni nije posto to nije motor za izivljavanje!! imam jos osjecaj da sa kvalitetnijim gumama bi voznja bila jos bolja,posto se i ovako lijepo vozi po krivinama. sva brzina poslije 90-95km/h stvara vibracije,mada mu je fabricka max. brzina 115km/h,ja ga vozio toliko,mada moj kolega koji ima isti rece da ga je vozio i 120km/h. kocnica zadnja je i vise nego dobra,ali na prednjoj sam skinuo tzv. zamjenu za abs,posto je znala blokirati,pa je puno bolja,uz promjenu kocione tecnosti!! od dodatne opreme ima bisage koje nisu fiksirane za nosac kako treba pa je potrebno da to izgrunfujete da ne bi popucale,meni jedna jeste pa sam i to sredio! vjetrobran sam jednom stavio i odmah ga skinuo posto mi je proizvodio cudne zvukove od vjetra!!! ima i alarm i paljenje na daljinski,ali to je glupost po meni,posto moras da ukines i osigurac za nogaru,da bi ga upalio iz kafica......kome to treba...!!!! sve u svemu ja sam planirao da se spustim do mora ali vremena i para nema...dali bi mogao,naravno!!! uz malo vise pauza i odmora bez problema!!! kome se zuri neka kupuje sportaka....! sve u svemu ja svog prodajem,ali ne radi njega,nego sto mi sad zadnja sansa da uzmem nesto jace posto je i drugi klinac na putu...motor je malo skuplji nego ostali kinezi ali zato je vizuelno odlican i nema kicerice,mehanicki je dobar,kad se razradi a i jeftini su mu djelovi,potrosnja mala!! to vam je to,ukratko,imate pozdrave bj-kinezi ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Pozdrav posle dužeg vremena, od kada sam prodao hondu vf 750 s kustomiziranog čopera , odlučio sam da ću da probam sa ovim modelom sreću, kupio sam ga u martu za 950 eu, sa 4.500 km na satu, od tada sam prošao 6.500 km i do sad nisam imao neki problem sa njim, najduža tura mi je bila do Tjentišta u RS , BIH , tura oko 780 km i nisam imao nikakav problem sa njim, čak sam morao da vozim i 15 km gore..toliko i dole po najgorem makadamu, i to je preživeo. Troši od 2.4 do 3.2 , 115 kmh može da postigne, a putovati se može sa 100kmh i neće se ni pregrejati , ni ništa 100km u cugu. Gume su okej, prednje sedište je po meni neudobno i planiram da ga promenim tj da ga modifikujem da bude malo veće i udobnije, ako pronadjem one likove iz zemuna što rade sedišta kao i naslon za vozača. Naslon za suvozača sa patregerom sam već obavio , skinuo one bisage i stavio stare kožne sa honde. sad ima na satu oko 11.000 svećice sam kupio ali ove stare još rade pa čekam ..nikako da riknu. Uglavnom putujem sa devojkom i svuda nas odveze i nije nas ostavio nigde. Malo sam proširo završetak auspuha ali razmišljam dal bi valjalo napraviti nove od prohromskih cevi . Često ljudi gledaju na skupovima i gledaju šta je ovo, i kao baš je lep, mada ima i onih što se oduševe pa onda vide Keeway pa odjednom promene mišljenje. Mene motor služi i opet bi ga kupio, registracija jeftina, malo troši, dobro ide, lepo izgleda. Preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Тај агрегат користи више модела , мој SUPERSHADOW је сада на око 38.000 км ако га одржаваш на време и квалитетно немаш бриге  :takoje:  препоручио бих ти да му прегледаш вентиле на сваки трећи сервис . Није захтевна операција а можеш само бити у плусу , код мене је Мотул 5100 15-50 w и немам намеру да га мењам јер се испробао и на - 5 c i na + колико може бити на мору бесконачно . Код мене крстарећа брзина ретко је прелазила 90 км , натоварен са нас двоје није правио проблем али у неким моментима наравно може и више . Бићеш сигуран сам задовољан јер за ту кинту нећеш наћи квалитетнији мотор  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

proverio sam ventile, ja koristim motul 10W40 5000 sintetika, evo već treći servis, radim ga na oko 2000km i sve je okej.  Malo mi se razvukao lanac pa bi morao i njega da menjam , majstor mi je rekao da može orginal da nabavi i lanac i lančanike sve u kompletu za 12.K din , dal je to skupo sad , i dal orginal ili tražiti samo lanac neki kvalitetan? Jel si menjao ti lanac?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

12k je mnogo za kineski lanac sa lancanicima, za malo vise para mozes naci neki kvalitetan tipa DID, RK, Regina... na ovakvom motoru ima da traje 100 godina :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ја сам последњи ланац купио чини ми се ( http://www.motodelovi.com/webshop/termek/jt-520-hds120-zlatni) наравно број линкова мораш да провериш за твој тип , питај и 035 568 597 i 062 11 866 37 они су били главни увозници делова за Кивија  :) . Ланчанике нисам мењао јер су скроз ок али ти назови оригинални ланци су се теглили до замене на 10-15 хиљада км  :staa2: квалитет  >:(  зато сам сада променио и узео ЈТ да пробам . Ово што ти је понудио мајстор је мајсторски скупо за ту врсту мотора , сем ако није замишљено нешто друго ? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

aha jasno, pa vidi on mi je nesto spominjao da je to neki veliki servis pa vidi, meni se čini da su to njemu ponudili neki komplet papretpostavljam da je tolko tražio diler, majstor je skroz na mestu, pa raspitaću se a vidim ovaj košta oko 4.6K din, jel to spada u neki srednji kvalitet taj JT proizvodjač? jel su ovi što je spominjao prof.dr. pametnjakovic  : DID, RK, Regina možda bolji, skuplji? ili to je to otprilike? kako te služi taj lanac?     Razmišljao sam, pošto su mi je jedan lonac-cev poplavela, da zamenim sa otvorenim cevima, čisto zbog zvuka, ali sam čitao da na manjim kubikažama, bolje da se nestavlja, pošto neće se dobiti ništa posebno a izgubiće se na krajnjoj brzini. Jel radio neko nešto povodom toga, da ima nekog iskustva sa tim?  hvala na pomoći!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 958 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000 BENELLI TRK 702

ma samo dobro dugačak borer i to izbuši po sredini..,ja kad sam ga imao to uradio i promjenio je zvuk. na njega sam tad stavio metzeler ME77  i to je deformisalo motor, naravno u pozitivnom smislu. uglavnom ja sam ga prodao ima pa sigurno šest  godina i vidim da se još vozi... ma kome ne smeta mala kubikaža odličan motor,imam druga koji sa njim svake godine ide do njemačke ili austrije čini mi se... nikad ništa... pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Vratili smo se početkom septembra sa letovanja sa Thasosa, išli smo na Bugarsku, napravili smo 2300 km, izdržao je bez problema, dve pune bisage, repna torba , i tank torba. Vozili smo se dvoje matoru. Srećom Ivan mi je napravio dobar vizir, sedište sam prepravio i sad mi je udobnije i šire i ja i suvozač imamo naslone sad.  Put do tamo smo putovali noćenje u Nišu, pa u Kavali , po Tasosu smo svaki dan i prosli smo oko 500 km, a nazad smo sastavili put skroz do kuce, i opet nije bilo problema, motor za preporuku, i ako za takvu turu treba jači zbog autoputa, ali za sve ostale puteve je dovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: brod republika srpska
  • Motocikl: keewaz cruiser 250

IMAM I JA CRUISERA ZA SADA ZADOVILJAN SVE OK SEM LANCA ,A TO MI SE CINI NORMALNO JER JE MOJ PRESAO 24000 I NIJE BILO ZNAČAJNIJIH PROBLEMA .MAKINA RADI OK PONEKAD SERVIS I SVJEĆICE I PUT POD GUZU . NEMAS BRIGE MOTOR PREDE KAO MČKICA ZA SADA SE MOZE PREPORUČITI. JA SAM DUGO RAZMIŠLJAO ĆTA BI URADIO I NA KRAJU ODLUČIO BOLJE SE VOZATI NA KIVEJU NEGO GLEDATI HD. POZDRAV SVIMBAJKERIMA SVIJETA A NAROČITO BJ.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Хајде буди друг и смањи та слова ( викање ) , правила форума малко прочитај , ништа злонамерно , драго ми је да си задовољан моторићем :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: brod republika srpska
  • Motocikl: keewaz cruiser 250

to mi je promaklo mislim vikanje jednostavno kad koristim za druge stvari uvjek su velika slova žao mi je neće se ponoviti. i molim za predstavljenje nemogu da nađem podforum molim pomoć

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav drustvo. 

Imam cruisera vec neko vreme za te pare odlican.

Morao sam da promenim na njemu lanac i jos neke dodatne sitnice. Nije pravio problem ali sam jutros video da mi se probusio rezervoar. Zna li neko mozda gde mogu novi da uzmem? Na vise mesta je pa zelim da izbegnem krpljenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 248 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

@Deffender Mislim da ti je bezveze davat pare na novi sa ebaya (jos ako nije u istoj boji kao original) radije okrpi taj originalni i pici dalje. Ne virujem da ce te krpljenje izac vise od 100€ koliko vidim da traze po internetu, okrpi ti ga neko sigurno za manje. Inace ljudi u tom custom svijetu obnavljaju tankove 50+ godina stare, to je dio šarma. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Земун, Батајница
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Искуство од једне сезоне, прве, почетничке, веома добро! Баш сам задовољан, лак за вожњу у граду и за стицање искуства и стажа...али није за путовања, чини ми се ,јер све преко 80км/ч му је мучење...

IMG_20230329_162736.jpg

IMG_20230708_192412.jpg

IMG_20230329_162725.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Земун, Батајница
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Keeway Superlight 150

Посебно бих истакао озбиљност конструкције по питању безбедности! Ролбар спашава и главу и ноге и сам мотор! Морао сам га обарати и клизати да се не бих закуцао и пијану будалу која је излетела испред мене, при брзини од 60км/ч... Последице минималне: на мотору нису ни мигавци страдали, а на мени само "флека" на левом боку😜👍

IMG-20230706-WA0000.jpg

IMG-d6cf8c62c7d2113835d7018c19f15edb-V.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Земун, Батајница
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

Да...једино што сам остао без бочних торби, па ево користим прилику да Вас све замолим за помоћ у виду инфо за набавку нових, наравно може и половних... Хвала!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja