Jump to content

Moto Zajednica

Qingqi Supermoto 125ccm PITANJA!

Recommended Posts

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

@vickons

 

Medju najboljim od kineza kod nas. E sad sta te konkretno zanima posto ciste specifikacije imas na netu koliko hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Mozda i najkvalitetniji i najizdrzljiviji kinezi na trzistu, trpe izivljavanje bez problema, a agregati su po nacrtima Suzuki DR-a, ali ne u vidu kopije, vec proizvedeni na istim masinama koje su kinezi preuzeli, jer su u tesnoj saradnji, cak je Qingqi izradjivao i neke agregate za Suzu, ukoliko su informacije tacne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

A jel velika razlika izmedju 125ccm i 200ccm? jer ja tek sada punim 16 god...a ucinilo mi se da 125ccm je nekako kvalititniji,jer ima nazad disk a ne dobos,i kazu da ima neko naprednije paljenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Или ако преломиш да баталиш фамозно "до 125" и ако си довољно кракат, иди погледај нови супермотард код "Спринта" - "Аполо".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

A taj Apollo mi se nesto ne svidja...previse mi lici na standardni cross,bar po ovoj slici sto ima na sprint-ovom site-u... Sta je bolje taj Sprintov Pulesr ili Qingqi,ako uopste ima razlike?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Једна од великих мистерија у Србији је и то питање: шта је боље - "Пулсер" или "Чингћи". Они из овог потоњег кажу да нису исти иако исто изгледају (има мало разлике у пар пластичних детаља; ја могу да претпостаим да су "Шингћији" из матичне фабрике, а "Пулсери" из фабрике "Пионир").

 

Ако је твој ник vickons од Вицко НС (Нови Сад) онда имаш добру прилику да све то видиш уживо на сајму, па и тај "Аполо" који ти се на сликама не допада. Иди прошетај до сајма или до салона заступника.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Ne znam kako tretiraju i koliko obracaju paznju ako imas kategoriju, a ne dostaju ti godine, ali ako si spreman da se izlozis riziku, 200ccm je definitivno bolja kupovina, a sto rece Zorge, ako te ima preko 180cm ne bi bilo lose ni Apola da uzmes u obzir.

 

Apolo izgleda mnogo drugacije nego na slici, pa dok ga ne vidis neces imati predstavu kakav je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

U svakom slucaju Kvinki je mnogo lepsi od Apola, a ne verujem da je mnogo slabiji :) :) I ja bi radije isao na 200 ccm ali zbog toga sto nemas A kategoriju bolje ti je da uzmes 125 i teras ga jednu sezonu, prodas i uzmes nesto malo jace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Ima ga Zloca sa foruma. On je svoj malo doradio pa je jos lepsi (i vishi). Ja sam probao nekoliko SM 125-ica, a probao sam i Apola. Apolo je definitvno dosta jaci od Quinqija 125 (200-ku nisam probao) (heheheh koji pametan zakljucak). Probaj ti 125-icu ni mnogo stariji i iskusniji se nisu zalili na nju, ovo ti kazem jer ovde na Dorcolu svakodnevno kontrolisu sve koje vide na motorima pa da ne popijes zabranu polaganja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova

Jbg Apolo je duplo jaci od ovoga 125-ice :) Mene na skutercicu od jula su jednom zaustavili,tako da neznam sta da radim.A mama vristi kad joj spomenem vise od 125ccm :( tako da mi izgleda ostaje samo 125ccm :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Uzmi ti lepo 125 ccm ;) Kao sto Markodjurovic kaze, da ne bi dobio zabranu kojim slucajem ako te uhvate, nije vredno rizika... ;) 125 ce ti barem jedno punu sezonu biti sasvim dovoljno. Sto se tice max brzine za 125, verovatno je tu oko 90-100 km/h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Kakvu zabranu?

Zabranu da poraste jos godinu dana ???

Kolio sam primetio te "zabrane" su urbani mitovi o kojima se prica jos od vremena komunizma, ali kazne nisu.

 

Ne znam kako se u praksi sankcionise ako imas kategoriju, a nemas godina. Da li obracaju paznju na to, ili oproste ako imas jos par meseci do punoletstva.

 

Vicko, ako ti je cilj gradska voznja i manje kilometraze i 125ccm ce raditi posao, a verujem da ce bar u pocetku biti tako. Kad zatreba menjaj za 250ccm i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 870 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Suzuki XF650 Freewind

Ako i nema te zabrane polaganja (mada sam cuo da ima), kazne su tu da te opamete! Nisam siguran koliko lupaju po dzepu, ali sigurno su vece od ne nosenja opreme ;)

I on nema jos par meseci do punoletstva, u Avgustu puni 17 ;) Tako da neverujem da bi ga pustili svaki put... ::)

 

Bolje do 18 god. da djira 125 a posle moze sta mu dusa iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L
Kakvu zabranu?

Zabranu da poraste jos godinu dana Molim?

Kolio sam primetio te "zabrane" su urbani mitovi o kojima se prica jos od vremena komunizma, ali kazne nisu.

 

Kad sam bio mlad i lud popio sam zabranu za polaganje B kategorije u trajanju ood 2 godine. Zbog te zabrane vise nikad nisam seo da vozim kola jer nikad nisam smogao vise volje da izdajem na polaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja