Jump to content

Moto Zajednica

GS 500 E 1989-1999

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GS 500 E 1989-1999

 

eq11h_001suzukigs500ex2053301.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

1 sezona, a bice jos

 

 

3. Sta mi se dopada:

ovaj motor se moze nazvati  "sirotinjski japanac" znaci jeftin je u startu pri samoj kupovini-moz ga kupit vec od oko 1200-1800e u dosta dobrom stanju, takodje je jeftin i lak za odrzavanje, jednostavan je, 2 cilindra, 4 ventila,  vazdusar, dva diska..

izdrzljiv je, pali ko mina, bilo hladno ili toplo, svejedno mu je, mali je potrosac - po gradu: 5,5 a na otvorenom: 4 na 100km,  solidno ide, ima snage, udoban je, moz s njim bez problema i na duze ture bez da ti otpadnu ruke ledja i dupe, ima centralni nogar-a to je mnogo korisna stvar...

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

nema merac temperature ulja, a u letnjim danima to bi bilo korisno da ima, a i kad je hladnije, cisto da preciznije znas kad je ugrejan dovoljno...

prtljazni prostor bi mogo biti malko veci (mada je ok u poredjenju sa nekim drugim motrima koji skoro da ga i nemaju)

 

 

5. Moj utisak:

SUPER motor za te pare :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dukags, 291 postova
  • Lokacija: НОВИ САД

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1993

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Dve godine.

 

3. Sta mi se dopada:

Jednostavnost i jeftinoća motora za održavanje u odnosu na druge, lakoća voznje-vozi se kao bicikl, a snage ima dovoljno i taman koliko treba i odlične kočnice...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Krajnja brzina, meni bi odgovaralo da je koja desetina veca odnosno preko 200km/h (ali mislim da na atopuevima to nedostaje i bržim motorima pa...), što se izgleda tiće da je tek malo šira zadnja guma čisto zbog dizajna ali o ukusima se ne raspravlja.

 

5. Moj utisak:

Super motor sa taman dovoljno snage da sa njim uživate u nekim lepim planinskim krivinama, s njim ćete u vožnji osetiti sve ono što može da se oseti i na mnogo vecim i skupljim motorima ali sa manje problema i vidno manje para za registraciju i održavanje... To što je "naked" nekad odgovara nekad ne - bočni vetar bolje podnosi, kao i vrućinu, za strujanje vazduha na većim brzinama svakako staviti barem mali vizir. I uživaćete u svim čarima vožnje motorom!

post-8446-12879101541785_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: G. Milanovac

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1995

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 meseca

 

 

3. Sta mi se dopada:

Jeftina registracija, mala potrosnja (3,5-6,5 l/100km), jednostavan i jeftin za odrzavanje, lep na izgled....

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Po-dugacke brzine (fabricki prenos).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1991

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

5-6 meseci

 

3. Sta mi se dopada:

dopada mi se izgled i jednostavnost mashine, nema toga puno da se pokvari, odrazhavanje redovno i pun gas

 

4. Sta je moglo biti bolje:

farbichke ruchice su pretanke i stvaraju zhuljeve ako nemate rukavice, polozhaj malo vuche na napred pa je ostanjanje na ruke i stezanje butkama oko rezervoara obavezno.

mogli su staviti onaj prozorchich za merenje ulja a ne onaj shtapich, to bi bilo vishe nego korisno

5. Moj utisak:

dao bih solidnu 8icu, preshao sam 2000km za 15 dana sa suvozachicom i prtljagom (bisage po 40L i maxia), ulegnucha u cesti se osete sabijanjem amortizera do kraja,

max brzina za neko normalno i udobno krstarenje je 120kmh to je u 6oj na 6k obrtaja.

dobro podnosi uzbrdice i potezhe tako natovaren i do 90-100kmh, troshi ulje shto je normalno za vazdushno hladjen motor.

rezervoar od 17L dovoljan za 300km- dobra autonomija. potroshnja 4.2L, u gradu oko 5L

motor nije za visoke obrtaje ali kada treba itekako potezhe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: bmw

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1992. godiste

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

jedna sezona

 

3. Sta mi se dopada:

jeftin pri nabavci i jeftin za odrzavanje. Ma ne kvari se. Dosta snage tako da pruza priliku za uzivanje kao i veci motori. Mala potrosnja goriva. Centralni stender koji se kod novijih motora uglavnom doplacuje. Po meni odlicne kocnice. Po krivinama se odlicno vozi i obara.

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zameram sto prednje vile relativno lako udare do kraja pri nailasku na neravnine na putu, na duzim relacijama poprilicno zamara ruke jer se dosta spusteno sedi, a ako se ne namestis dobro trpi i medjunozje oslonjeno na rezervoar. Za moju visinu i konstituciju mozda malen, bolje izgleda sa vozacima ispod 180 cm.

 

5. Moj utisak:

Odlican motor za gradsku voznju i krace relacije, pouzdan i jos uvek pristojnog dizajna s obzirom na godiste.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pirot, Srbija
  • Motocikl: Kawasaki ZZR 600

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1991.

 

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

3 godine

 

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno je pouzdan, lepo poteze iz malih obrtaja, lagan i okretan. Mala potrosnja (ispod 5 litara).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Sediste je neudobno, sto moze da pretstavlja problem prilikom duze voznje. Polozaj vozaca je prenizak za moj ukus.

 

 

5. Moj utisak:

Ja sam prezadovoljan ovim motorom, dobro me sluzi i ne zahteva velike troskove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Keeway Superlight 150

1. 1992. godiste

 

2. Za sad jedna sezona, a bice i mozda jos.

 

3. Dosta upravljiv motor, odlicna snaga za moje potrebe. Dobar za duga i kratka putovanja ko sta voli.

 

4. Mekane prednje vile, sediste je moglo biti bolje (stalno klizam guzom prema rezervoaru.

 

5. Zadovoljan sam. Motor za te pare je bombonce, i jeftin za odrzavanje. Sve u svemu jaka 9-ka za GS-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja