Jump to content

Moto Zajednica

Crash bar vs. frame slider

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Sta je bolje od ova dva?

 

Meni nekako sigurnije deluje crash bar, ali po stranim forumima hvale frame slidere...

 

Videla sam na forumu da su neki pravili crash barove, nekima su pravili drugi...

 

Zanima me svako misljenje i iskustvo.

 

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Mislim da na tvoj motor ne idu slajderi ,oni su vise za sport ,naked ili supermoto . Crash bar ce super da izgleda ,a i bolja je zastita. Sretno sa novom masinom! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja iskreno i ne znam sta je ti frame slider, ali ako su to one 2 budze koje idu sa starne onda ti je moja preporuka crash barr bez razmisljanja, jer potpunije stiti motor u slucaju pada.Imas sa foruma naseg clana koji ovo pravi a nick mu ej Aca-pn, a mozes i da pogledas u Trionu, oni imaju GIVI-jeve kakav sam i ja pazario u Italiji za svog Stroma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovo su prakticno dve verzije iste stvari.Kao sto je vec pomenuto,na nekim motociklima jedna od njih se nekako bolje estetski slaze sa celim "fazonom" sprave.Sta god da stavis dobro je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Ako mogu da se nadovezem i pitam:

 

Treba da mi stigne  honda cbr600rr i htio bih da je zastitim najbolje sto moze.

Crash bar iliti cage je najbolja opcija ali malo ruzno izgleda na tome motoru ;/

+ zavisno od kvaliteta moze da ometa skretanje tj voznju u krivine.

 

Frame slideri stiste frame, ali ja bih nesto sto ce mi sacuvati plastiku da nebih nove fairings kupovao ~500+ $...

Naisao sam na ovo:

http://www.powersstuntworks.com/railz.html

 

Mislim da salju kod nas, ali kad sam ja iz amerike slao pakete bila je ogranicena velicina njega(usps-om at least), mislim da ne bi moglo stati+tesko je, pa postarina velika, pa carina i pdv...

Mada ovo ne izgleda komplikovano napravit ako se neko razumije pa da pitam, ima li dje ovako nesto da se kupi ili ko da napravi?

Ili ako neko ima drugi prijedlog sta bih mogao kupit da zastitim moj mali slatki motor(lol) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

@No_LiMiT

 

Planiraj da voziš taj motor, ne da padaš sa njim, jer ništa ne može da ti sačuva plastike ako, ne daj Bože, padneš. Stavi crash padove i gotovo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako mogu da se nadovezem i pitam:

 

Treba da mi stigne  honda cbr600rr i htio bih da je zastitim najbolje sto moze.

Crash bar iliti cage je najbolja opcija ali malo ruzno izgleda na tome motoru ;/

+ zavisno od kvaliteta moze da ometa skretanje tj voznju u krivine.

 

Frame slideri stiste frame, ali ja bih nesto sto ce mi sacuvati plastiku da nebih nove fairings kupovao ~500+ $...

Naisao sam na ovo:

http://www.powersstuntworks.com/railz.html

 

Mislim da salju kod nas, ali kad sam ja iz amerike slao pakete bila je ogranicena velicina njega(usps-om at least), mislim da ne bi moglo stati+tesko je, pa postarina velika, pa carina i pdv...

Mada ovo ne izgleda komplikovano napravit ako se neko razumije pa da pitam, ima li dje ovako nesto da se kupi ili ko da napravi?

Ili ako neko ima drugi prijedlog sta bih mogao kupit da zastitim moj mali slatki motor(lol) :)

Sta rade recimo italijani.Naprave nov oklop od staklo-plastike,ofarbaju sve regularno ni ne provalis.Onda pista,pun gas,lomi,grebi,padaj.Ako pukne trk u farbaru,kit za krpljenje camaca (7,50 e) i za jedno prepodne sve na svom mestu.Kad dodje vreme da se "makina" proda,okace se originalni oklopi i motor ko nov.Mislite o tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

A gde u Srbii i po kojoj ceni moze da se napravi oklop od staklo-plastike?

 

 

 

 

 

 

 

Btw, za one koje zanima:

crash bar za Yamahu YBR125 je u Rodicu 104 E (hromirani) tj. 74 E (crni).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

@No_LiMiT

 

Planiraj da voziš taj motor, ne da padaš sa njim, jer ništa ne može da ti sačuva plastike ako, ne daj Bože, padneš. Stavi crash padove i gotovo.

Ne planiram ja da padam, ali onda nebih trebao nosit ni kacigu/opremu? Niko ne planira panut, al se desi :)

 

Ovo je za svaki slucaj, ako pri nekoj manjoj brzini low slidujem da mi se sacuva sto vise moze. A svakako moze da se sacuva plastika, e sad sta najvise odgovara za ovaj model je pitanje...

 

Sta rade recimo italijani.Naprave nov oklop od staklo-plastike,ofarbaju sve regularno ni ne provalis.Onda pista,pun gas,lomi,grebi,padaj.Ako pukne trk u farbaru,kit za krpljenje camaca (7,50 e) i za jedno prepodne sve na svom mestu.Kad dodje vreme da se "makina" proda,okace se originalni oklopi i motor ko nov.Mislite o tome.

Da, ali ja vecinu vremena necu provoditi s ovim motorom na track vec street riding. Pa kroz grad kad mi neko izleti, zakocim i motor se prevrne na stranu il nesto, da se osiguram... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

...

Frame slideri stiste frame, ali ja bih nesto sto ce mi sacuvati plastiku da nebih nove fairings kupovao ~500+ $...

Naisao sam na ovo:

http://www.powersstuntworks.com/railz.html

...

 

Slajderi (frame slider=crash pad) ne stite frame vec plastike.

 

Bez slajdera ce se polupati plastike a do rama je tesko doci (ne daj Boze da dodje do rama, onda je pitanje u kom je stanju vozac).

Sa slajderima ces koliko-toliko sacuvati plastike. Bilo je (retkih) slucajeva kada su kod motora zasticenim slajderima, ramovi 'povukli' jer slajder direktno prenosi udarac na ram. Obicno ne bude posledica, ali ako je kineticka energija velika i ispune se odredjeni uslovi, moguce je.

 

@Klincezo,

tvom motoru bas pristaje Crash bar, tako da ti ja preporucujem isti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Kreš bar štiti dodatno kolena i noge od neželjenih bočnih udaraca, iznenadnih otvaranja vrata automobila na semaforuma, štiti ceo motor od guljenja pri padu, itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Da ne otvaram novu temu pisacu ovde
Da li zna neko gde bih mogao da nadjem srafove M10 duzine 150-160mm sa navojem 1.25 ili nareznicu M10 x 1.25?
Kupio sam slajdere ali su mi kratki srafovi koje sam dobio uz njih pa ne mogu da namestim. Trazio sam po gvozdjarama ali niko nema taj navoj, otiso kod dede da vidim da nema mozda nareznice, izvadio neki stari komplet ima 3-4 razlicite vrste M10 samo fali taj koji meni treba :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Stanka Paunovica Veljka 56
  • Motocikl: Bmw r 1150 rt

Javi se majstor Kanji sa foruma,on je strugar i pravi mi srafove i sve ostalo za moje potrebe.

U Beogradu neces naci,ima jedna firma koja prodaje ali samo do 7 cm.Pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja