Jump to content

Moto Zajednica

Kako ukrotiti sebe ??

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: BG Vozdovac

...isti problem sam imao sa kolima i resio sam ga kupovinom Dzipa i karting ! Dzip i da hoces ne moze brze a dozvoljava neke drugacije 'bezbedne' avanture jes da posle treba jos 3 da dodju dfa te vade al je bar mnooogo bezbednije ! ;)

...jedno popodne na stazi sa kartingom i ne treba mi ni gradski prevoz mogu i peske svugde da krenem :)

 

...a sa 2 tocka sam jos uvek u potrazi za resenjem, probao sve i svasta i sve ima svoje vreme i mesto ali ono meni najzanimljivije moze da pruzi samo dobar R :( !!!

...mnogo lepo receno "VOZI KO DA SI NEVIDLJIV" razmisljas za petoro i uvek na umu da ima jos nesto sto ti nije palo na pamet, u krivinama uvek rastojanje od vozila da se ispod njega prekasno ne pojavi neki kamen, zgazen macak-kucak... fleka od ulja malo peska... u glavi stalno parkiran kamion, traktor, prikolica ili sudar na 3 vozila ispred... !!!

 

...i sta nam onda ostaje ? :( puna glava stresa koji imamo inace celog dana i od kog smo pokusali da pobegnemo !?

 

...dok ne bude staze nek nam je Bog u pomoci !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: CBR 900 RR Fireblade

Vrte mi se slike izlupanih motora i pokrivenih tela bajkera kraj puta, uvek negde u podsvesti i kada uhvatim sebe da malo jace zavrcem gas tamo gde ne bih trebao, odmah se setim tih stravicnih prizora i ruka sama pusta gas.

Radi bez greske.

To sto sam okoreli pesimista u saobracaju i uvek ocekujem najgore,  mi je sigurno vec nekoliko puta spasilo glavu.

 

Potpisujem. Ista situacija. Visio sam par noci na nekom sajtu mislim da se zove ride2die ili tako nesto (pre nekog vremena, ne skoro) i gledao stravicne i uzasne prizore bajkera i kad uhvatim sebe da jurcam na deonicama puta gde za to nije mesto samo se zamislim i kazem u sebi "sta ako sad..." i onda mi prodje 1001 misao kroz glavu i sto rece Bane, ruka sama pusta gas...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1430 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati HYM950

Ovde je čini mi se zajednički problem prevelika i neprilagođena brzina jer je svima problem da se zaustave ili promene pravac kretanja kada neko hoće da ti svojim kretanjem promeni pravac.

 

Sve ostalo je jako individualno, neko vozi 2god, drugi 22, treći ima moderan motor a četvrti star 30 god i još ako mu je seoski majstor ˝Žika˝ šrafio po vešanju on samo može da se čudi zašto motor neće da ga sluša.

Iz nečije perspektive nešto uraditi može da bude suludo ili jako teško a drugi to radi olako i iz njegove perspektive bez rizika.

Naravučenije svako neka vozi što bliže pravilima saobraćaja u granicama svojih mogućnosti koje je ponekad teško prepoznati nikako ne ugrožavajući druge.

Ne verujem u priče da neko ima motor 600ccm i sada krene Bgd-Kikinda i da je na svaku tablu od 60 vozio 60 a na otvorenom gde je 80 da je vozio 80.

Razlika je zapravo prepoznati gde je na tom putu veća a gde manja zona rizika a vozači se i u tome razlikuju a najbolje iskustvo se stiče sa mnogo mnogo pređenih km.

Ja to ovako vidim a ne mora da bude primenjivo na drugoga.

I dalje stojim pri stavu da radna zapremina, namena i snaga motora jako utiču na količinu rizika koji namećeš sebi i to opet kažem da je moje lično iskustvo jer ja to tako doživljavam sa K6 1000 i maleckim KLE od samo 45ks

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Kod mene je to relativno jednostavno - bojim se. Iako sam na biciklu proveo praktično čitavu mladost (do 18-te godine), pa onda poslije još jedno 2 godine putovanja na posao biciklom (Krnjača - Bežanijska kosa), motor sam počeo da vozim tek prije dvije godine. I to odmah ovaj moj. Vremenom sam shvatio da mi nedostaje ono što ljudi pričaju - iskustvo koje se stječe prelaskom sa manjeg na veći motor.

 

E sad, čega se bojim? Bojim se onih nepredviđenih situacija za koje smatram da nemam dovoljno iskustva, pijeska, ulja i sumanutih vozača koji pored mene "učestvuju" u saobraćaju (jer svi ostali misle kako su oni u pravu i u prvenstvu, naročito oni sa manje mozga i što novijim, većim, jačim i skupljim autom). Bojim se proklizavanja u krivini, jer sam previše oboren, neadekvatnog kočenja i oduzimanja gasa. Jednostavno se bojim jer ne znam.

 

Neko je na forumu ranije rekao "vozi koliko ti možeš, jer motor uvijek može više od tebe", i to je kompletno istina. Takođe, motor voziš ti, on se povinuje tvojim komandama, tako da samo od tebe zavisi koliko ćeš da ideš i gdje ćeš da završiš. Ja se lično držim one maksime koja kaže da mi to što ću stići 20 minuta ranije ili kasnije ne znači ništa - mnogo mi je bitnije da stignem tamo gdje sam naumio, nego vrijeme za koje ću stići. Isto tako, što se sporije voziš, više toga možeš da vidiš, da staneš i pogledaš malo bolje to nešto. Kad se voziš (mnogo) brzo, dok shvatiš da si primjetio nešto i dok ti iz guzice u glavu dođe želja da staneš i pogledaš to nešto, još prođe neko vrijeme dok shvatiš da je to nešto ostalo par kilometara iza tebe i da ti se sad već ne vraća toliko nazad...

 

Pozdrav.

 

Djole

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

uf.... moje iskustvo je najvise bajs & kola... u glavi mi je stalno varijanta da covek ima odredjenu kolicinu vozacke srece ko se vozio Ibarskom zna o cemu govorim... ja ne volim da je trosim uzalud... neka je par puta mi se nasla i dobro je da je bila tu... uvek volim da vozim na nekih  svojih 70% jel onih 30% mi daju prostora za reagovanje... kada vozis 100% onda samo kocnica, pokusaj izbegavanja.... kada si na 70 imas prostor i za ubrzanje i za usporenje i za predvidnjanje...

 

stedite svoju vozacku srecu i razmisljajte sta sve moze lose da krene.... nedaj boze pukne guma... nista vise od toga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

I dalje stojim pri stavu da radna zapremina, namena i snaga motora jako utiču na količinu rizika koji namećeš sebi i to opet kažem da je moje lično iskustvo jer ja to tako doživljavam sa K6 1000 i maleckim KLE od samo 45ks

Potpisujem citat, kao i preostalu većinu oba tvoja posta, dok lencuga i Gavrolini grdno greše, da ni sami ne znaju koliko. Statistika kaže da je tek svaki treći motociklista poginuo čisto tudjom krivicom, što nam ostavlja čitave dve trećine u kategoriji ''sam pao sam se ubio'', pa još kad se od onih prvih oduzmu ''delimične'' odgovornosti neprilagodjenih brzina, ''ne-nošenje kacige'' i sl, mnogo malo ostane 2-točkaša koji su ''stvarno'' otišli isključivo tudjom krivicom. Probao sam sve vrste motocikala od CTX-a do ZZR-1100 i odgovorno tvrdim da je GixxerK6, 300% u pravu. Na CTX-u i na XT-600, ne sećam se da sam ikad bio u životnoj opasnosti, dok su se na FZR-u, CBR-u i (sve manje i manje)ZZR-u mogli pisati romani za nastavke Fas'&Fjuriouz. Ima istine i u Bigbad-ovim sličicama, meni je sin Nebojša od 2god ''uvek'' iznad obrtometra u glavi, zato i razmišljam o zameni ZZR-a za neki traktor sa 2 cilindra (Stromiončić, S.Tenera...),...

 

P.S. a i ne mogu, brate mili, da pratim Lalajkove ture po ''gudurama Srbije''...

 

Svaka čas' Dodi za temu, spasiće bar jedan život!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 572 postova
  • Lokacija: Han Pijesak ,BiH
  • Motocikl: KTM EXC 450, Suzuki RM 125 ,Kawasaki KLX 300R ,Kawasaki KMX 125, Yamaha DT 125R

Vozim motor aktivno 23 godine ,od svoje 14. i svake sledece dodajem sebi po par pravila za voznju i pokusavam da ih se pridrzavam. Mislim da brza voznja na otvorenom putu je samo 10% opasnosti koje voznja nosi , grad ,nocna voznja ,voznja u grupi (posebno sa ljudima cije navike u voznji ne poznajete dovoljno dobro), voznja pod uticajem alkohola ,voznja pod stresom ,umorom itd. su ista ili cak veca opasnost od same brze voznje!  Nisam se nikad odrekao brze voznje , pokusao sam to na sve nacine koje ste naveli ali nije uspjelo ,sad pokusavam da to drzim pod kontrolom tako sto to radim uvjek na istoj cesti i uvjek sam i mislim da to dosta smanjuje rizik a srce je na mjestu ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ne znam zasto mnogi pisu kako voze umesto kako krote sebe sto je i tema??? Ali ajd...

 

Ja sam  prosle godine pao sa motora tako sto sam sa 90km/h udario kera koji je istrcao ispred autobusa u pokretu pored koga sam prolazio,i to na prilasku mostu gde nema kuca,ulica... Sreca pa me niko nije pokupio i da nisam ja pokupio nesto pored puta.

I od tada sam prilicno korigovao voznju.

 

Jednostavno,dok vozim,govorim sam sebi: "šta ako me ovaj isece?","ovaj me mozda ne vidi","ako mi sad izleti neki ker,zec... niko nece da me skupi" i sl. Ovo naravno nije bukvalno,ali razmisljam o tim situacijama.

To automatski dovodi do toga da ne prolazim (cesto) na 10 cm od automobila,vise nego ranije obracam paznju na prilazne puteve iako su prazni,na parkirana vozila uz put... + nosim svu opremu!!!

 

E sad,i tu postoji problem! Postoje situacije,sa vremena na vreme,kada se sve ovo odozgo zaboravlja i kad ga opet odvrnem!

Bem li ga??? Cini mi se da se to nikada ne moze totalno izbaciti! Za sada mogu samo da se trudim da ti momenti budu sto redji i da molim Boga da me tada sacuva.

 

Dodatak:

Kad sam se vracao u nedelju iz Sremcice,kod sajma sam opet udario kera (al me hoce) ali sam ostao na motoru! Vi sad razmislite o toj situaciji???

Tri trake,dosta vozila,ja u srednjoj,i on istrcava ispred auta koji ga zaklanja na bukvalno pola metra ispred mene.  ??? ??? ??? Sta bi bilo da je bio veliki kao onaj od prosle godine ili da sam isao brzo???

 

Menoguce je predvideti sta sve moze da se desi,ali je moguce biti oprezan i smanjiti brzinu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

 

Jednostavno,dok vozim,govorim sam sebi: "šta ako me ovaj isece?","ovaj me mozda ne vidi","ako mi sad izleti neki ker,zec... niko nece da me skupi" i sl. Ovo naravno nije bukvalno,ali razmisljam o tim situacijama.

To automatski dovodi do toga da ne prolazim (cesto) na 10 cm od automobila,vise nego ranije obracam paznju na prilazne puteve iako su prazni,na parkirana vozila uz put... + nosim svu opremu!!!

 

 

A zashto ti pishesh kako vozish i koju opremu nosish....tema je kako da ukrotish sebe!  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

 

Dodatak:

Kad sam se vracao u nedelju iz Sremcice,kod sajma sam opet udario kera (al me hoce) ali sam ostao na motoru! Vi sad razmislite o toj situaciji???

nemoj da svracas do mesare kad si motorom  ;D 

 

elem za pse sam negde procitao da su ljudi na motore kacili one pistaljke tako da kad voze da im ovi ne istrcavaju.... naravno to ne radi na vozacima automobila  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

 

Jednostavno,dok vozim,govorim sam sebi: "šta ako me ovaj isece?","ovaj me mozda ne vidi","ako mi sad izleti neki ker,zec... niko nece da me skupi" i sl. Ovo naravno nije bukvalno,ali razmisljam o tim situacijama.

To automatski dovodi do toga da ne prolazim (cesto) na 10 cm od automobila,vise nego ranije obracam paznju na prilazne puteve iako su prazni,na parkirana vozila uz put... + nosim svu opremu!!!

 

 

A zashto ti pishesh kako vozish i koju opremu nosish....tema je kako da ukrotish sebe!  ;)

 

 

Mislim da ovakav odgovor ne prilici ni tvojim godinama ni vremenu provedenom na forumu,a ni ulozi koju imas ovde???

Da si nezreli klinac koji misli da su svi protiv njega i koji bi sa svima da se raspravlja bilo bi mi jasno.

Ako procitas ponovo moj post (ali ceo i lagano) shvatices da je opisano na koji nacin krotim sebe i zbog kojih okolnosti sam to poceo!

 

Izvinjavam se Dodi i ostalima na off-u,jer je tema zaista odlicna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Kako ukrotiti sebe?...pa lepo, pre svake vožnje, dođeš lepo na ovaj forum, pogledaš par slika iz crne hronike, i ima da viziš kao za primer

 

deluje u praksi 100% provereno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Kad bi se manje pravio pametan i da si odmah otishao u policiju.....

 

Ipak, hvala na primedbi i savetu! Usvojeno! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Lokacija: Lovcenac - Budva - Novi Sad

I ja imam u sebi tog "djavola" i stalno se borim sa njim.

U zadnje vreme sam nasao recept kako da ga ukrotim a da pored toga i dalje uzivam u voznji (mozda i vise).

Moj prvi problem su bili automobili jel sam uvek divljao a vozio sam iskljucivo zestoke masine (Porsche Carrera 4S, Audi S8, Audi TT tjuniran....) a pored njih sam se popalio na brzu voznju motorima tako da sam za prvi ozbiljnij motor izabrao R6.

 

E onda je dosla ozbiljna prekretnica u zivotu koja se zove porodica, ozenis se, dete na putu a ti da rizikuje svoj zivot - e pa to ne ide!

Jednostavno sam postao mnogo mnogo obazriviji i to bukvalno preko noci, i sada kada se setim sta sam sve radio ne mogu da vjerujem da sam to bio ja. Znaci potreno je nesto u tvojoj okolini da te motivise jace od brzine, a tu imas porodicu i prijatelje!

Pored okoline i dalje si TI najbitniji faktor u celoj prici, jel si TI taj koji odvrce gas i kasno koci.

 

Ja sam svoj "problem" resio na nekoliko nacina.

Prvo sam zamenio zetoki automobil za auto koji po klazi ne zaostaje za njima ali ima daleko skromniju snagu, a u njemu sa pronasao svetlu tacku kako malo trosi a lepo ide....

Sto se tice motora, tu dugujem jedno veliko hvala mom prijatelju.

Kada sam odvozao sezonu na R6 i planirao da menjam motor, uhvatio me dobar prijatelj sa pricom da moram da predjem na copere (on je zakleti Harlijevac). I onda me polako uvodio u celu pricu, upoznao me sa ekipom Harlijevaca, bukvalno mi dao jedan Harley da ga koristim i da ostim o cemu mi prica, donosio mi CDove, majice, opremu....... dok me jedog dana stvarno nije nagovorio da kupim Harley.

I tako od kada sam ga kupio jednostavno motore posmatram iz skroz drugacije perspektive.

Naucio sam da uzivam u svom motoru, da ga neprestalno doradjujem i trudim se da bude jedinstven, da uzivam u VOZNJI A NE BRZINI!

Jos jedan vrlo bitan razlog zbog kojeg lagano vozim (iako je ta "zver" i dalje u meni) jeste sto se jos uvek nisam oslobodio da mrcinu od Harleya slobodno oborim u krivini iako ga vozim vec 3-4 sezone.

 

Pre mi je za adrenalin (koji obozavam - vecina vas) bilo potrebno strahovito ubzanje, brzi prolazak kroz krivinu, kocenje na ivici, tockarnje, divljanje.... a sada mi je sasvim dovoljno da cujem zvuk u koji sam se zaljubio i meni je adrenalin vec na vrhuncu tako da mi nikakva brzina nije potrebna.

Jednostavno Harley me je smirio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Kako ukrotiti sebe?

Ko ima malo mozga mućne glavom i sve mu je jasno. Svako ko poštuje sebe, svoj život i ljude koji ga vole vozi koliko je god moguće bezbedno i promišljeno. Eto, toliko je prosto. Jedna je stvar voleti vožnju motorom, a druga je voleti brzinu. Svi znamo gde je brzini mesto - na pisti, a ne na ulici. Posto pristojnu pistu sada nemamo, smirite strasti, jer sve nas je više pokojnih zahvaljujući toj opsesiji.

 

 

...Ili kupite enduro, pa idite u šumu, adrenalin jednako radi ;D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...Ili kupite enduro, pa idite u šumu, adrenalin jednako radi ;D.

 

A zasto mislis da je to manje opasno, od 200+ km/h putem ???  ;)

 

Pa izaberes neku rijedju shumu.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000VA

Kad bi se manje pravio pametan i da si odmah otishao u policiju.....

 

Ipak, hvala na primedbi i savetu! Usvojeno! ;)

 

nema na čemu  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

...Ili kupite enduro, pa idite u šumu, adrenalin jednako radi ;D.

 

A zasto mislis da je to manje opasno, od 200+ km/h putem ???  ;)

Manje je opasno, i tu se pada, lome noge, ruke, ali jos nisam cuo da je neko poginuo u sumi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 712 postova
  • Lokacija: Bliski istok
  • Motocikl: cbr900rr

Kako ukrotiti sebe?

Ko ima malo mozga mućne glavom i sve mu je jasno. Svako ko poštuje sebe, svoj život i ljude koji ga vole vozi koliko je god moguće bezbedno i promišljeno. Eto, toliko je prosto. Jedna je stvar voleti vožnju motorom, a druga je voleti brzinu. Svi znamo gde je brzini mesto - na pisti, a ne na ulici. Posto pristojnu pistu sada nemamo, smirite strasti, jer sve nas je više pokojnih zahvaljujući toj opsesiji.

...

Auuu Hellena, pa sada svi koji imaju voze brzo i imaju problem da se obuzdaju, nemaju nista u glavi,... Nije lepo to sto pises, a jos manje je tacno.  ;)

 

Sada mali komentar u vezi teme.

PrestigeHD1200 je lepo spomenuo (ako ne gresim, jos neko je pisao o tome) da je porodica uticala na to da smiri strasti. Deluje i to, ali ne kod svih.

 

Off:

...

Kada sam odvozao sezonu na R6 i planirao da menjam motor, uhvatio me dobar prijatelj sa pricom da moram da predjem na copere (on je zakleti Harlijevac). I onda me polako uvodio u celu pricu, upoznao me sa ekipom Harlijevaca, bukvalno mi dao jedan Harley da ga koristim i da ostim o cemu mi prica, donosio mi CDove, majice, opremu....... dok me jedog dana stvarno nije nagovorio da kupim Harley.

...

Hehe, ovo kao da nagovorio da udjes u sektu.  ;D Mada cura, moje drugare-bajkere naziva sektasima...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kako ukrotiti sebe ??

 

Naci rasnu zenku.

 

Onda nece vise brzina biti potrebna za neke stvari  ;D

 

 

I sad si UBEDLJIVO stavio tachku na celu temu.................................................. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: NOVI SAD
  • Motocikl: trenutno bez

Kao sto vec neko rece: moras (trebas) imati onu dozu pozitivnog straha. Ja se licno bojim da taj strah ne nestane. Premda, iz ove perspektive gledajuci, dobio sam dozu za par godina, o cemu sam vec pisao: srecom, motor je bio u razradi, tako da nisam ni mogao voziti brzo (90-100 km/h) na mostu Slobode, krajnjom levom trakom, dugo svetlo upaljeno (dan), priblizavam se manjem furgonu koji se, naravno prestrojava u moju traku. Necu da lazem, srce mi je bio u peti, uspem (jedva, ali bas jedva) da ukocim. I, to je to. Da ne ispadnem mlakonja, volim i da zavrnem, ali se stvarno trudim da rizik svedem na razumnu meru. Mislim da je prava staza jedino mesto gde se moze isprobati 100% sopstvenih mogucnosti relativno (ponavljam: relativno) bezbedno. Nazalost, mnogo je mladih momaka, koji su bili veliki talenti, ali talenti za stazu, nastradalo u saobracaju. Da li zbog nedostatka straha ili manjka iskustva u saobracaju ili neceg treceg, to je pitanje za sve nas. Moramo biti posteni do kraja, pa priznati da smo svi mi, makar 1 u zivotu napravili i sami gresku u saobracaju...Autoru teme svaka cast!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Kao sto vec neko rece: moras (trebas) imati onu dozu pozitivnog straha. Ja se licno bojim da taj strah ne nestane. Premda, iz ove perspektive gledajuci, dobio sam dozu za par godina, o cemu sam vec pisao: srecom, motor je bio u razradi, tako da nisam ni mogao voziti brzo (90-100 km/h) na mostu Slobode, krajnjom levom trakom, dugo svetlo upaljeno (dan), priblizavam se manjem furgonu koji se, naravno prestrojava u moju traku. Necu da lazem, srce mi je bio u peti, uspem (jedva, ali bas jedva) da ukocim. I, to je to. Da ne ispadnem mlakonja, volim i da zavrnem, ali se stvarno trudim da rizik svedem na razumnu meru. Mislim da je prava staza jedino mesto gde se moze isprobati 100% sopstvenih mogucnosti relativno (ponavljam: relativno) bezbedno. Nazalost, mnogo je mladih momaka, koji su bili veliki talenti, ali talenti za stazu, nastradalo u saobracaju. Da li zbog nedostatka straha ili manjka iskustva u saobracaju ili neceg treceg, to je pitanje za sve nas. Moramo biti posteni do kraja, pa priznati da smo svi mi, makar 1 u zivotu napravili i sami gresku u saobracaju...Autoru teme svaka cast!

 

 

pa eto i ti si napravio greshku shto si jurcao 90-100 na tom mostu. Shta da nisi bio u razradi pa da si cepao 130? Onda bi ga razradio na komade >:(

Samo polako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja