Jump to content

Moto Zajednica

Kako ukrotiti sebe ??

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Juce,posle porodicnih obaveza kada sam ostao slobodan pozovem "moju"ekipu da vidim gde su i da li se uopste voze. Raja mi kaze da su na Srebrnom jezeru kod nekog prijatelja,krcka se riblja corba u kotlicu i da me cekaju. Spremanje ,tankiranje i pun gas do Srebrnog jezera. U tome i jeste poenta price: PUN GAS !!  Nisam morao toliko da zurim ali ...  prosecna brzina je bila 150-170 po lokalnim putevima koji nisu ni priblizno za tu brzinu,naseljena mesta,automobila koliko hoces...  ,ma idealna situacija za neku nesrecu.  Kada smo se vratili (normalnom brzinom-- putovanje u grupi) ja razmisljam o svojim ludorijama i nebezbednoj voznji. Nisam mali,znam kako je,osetio sam i na svojoj kozi i kostima posledice takvih ludorija. OK. Prespavao noc ,svanuo danasnji lep,suncan dan i hajde malo do buvljaka u Bubanj Potoku preko Avale ! Prvi deo put los,asfalt neravan,zakrpe na svakom koraku. Drugi deo puta mnogo bolji,dobre krivine ,gume nove i drze kao lepak i adrenalin kao da imam 18 godina. Sam sebe nerviram. Kako u odlasku ,tako i u povratku, voznja na ivici.  Drugar koji je isao sa mnom  odustao jos kod 1000 ruza od navrtanja gasa i solirao je do Mladenovca.

Znam da nije za pohvalu,imam 43 god,svasta iza sebe,iskustvo, ali ipak vozim kao ....  zadnja dileja. Lep onaj osecaj ubrzavanja,dva Leo Vincia podizu svaku dlaku na telu i luce adrenalin u nenormalnim kolicinama, svaka krivina do daske...    Ne trkam se ni sa kim,obozavam kada nema nikoga na putu, uzimam od motora sve sto moze da pruzi !  Ali, majku mu , to su putevi kojima i drugi ljudi voze,deca idu peske i na biciklama ! Muka mi je i od samog sebe i od nase ljubavi prema brzinama, i od nase drzave koja je stalno u problemima, a zivot prolazi. HOCE LI VEC JEDNOM TA PROKLETA STAZA DA SE NAPRAVI NEGDE ??  (znam da nece ,nego mi lakse ovako da kukam na glas).

Kako izlazite na kraj sa VAMA samima,sa naletima adrenalina,zelje za krivinama i brzinama?? Kako sa svojim glasom razuma ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 901 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: Suzuki VStrom 650XT M0

Vrte mi se slike izlupanih motora i pokrivenih tela bajkera kraj puta, uvek negde u podsvesti i kada uhvatim sebe da malo jace zavrcem gas tamo gde ne bih trebao, odmah se setim tih stravicnih prizora i ruka sama pusta gas.

Radi bez greske.

To sto sam okoreli pesimista u saobracaju i uvek ocekujem najgore,  mi je sigurno vec nekoliko puta spasilo glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Zem00n

Nemoj choveche da pishesh ovakve postove, svako se pronalazi u ovoj prichi, dici cemo svi ruku na sebe i shta onda!? :)

 

Mene na poslu nauchili jednu vrlo bitnu stvar: chim napravish greshku (povecash brzinu) i uochish je odmah je ispravi (smanji brzinu) i ne dozvoli da se ista greshka ponovi dvaput! Vazhno je priznati sebi u TOM trenutku da si za*ebo i povuci pravilan potez. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 807 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Jesi li siguran da imas 43 godine  ;D. Posle kazu, zreo covek  ;D

 

Ovo sto kaze baneBP ili mislim da je najbolje u tom trenutku jednostavno ostaviti motor 2 dana u garazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

zanimljiva tema...  Jer i ja sebe ne mogu da ukrotim,dosao sam do dva resenja prodajem motor i uzimam nesto slabije gde znam da nemogu da ga zavrcem ili cu poceti kao covek da vozim a ne da se glupiram....  Jednostavno ne mogu sebe da nateram da razmisljam isto kad nisam na motoru,i kad sam na motoru. Kad vozim vecinom sebe kontrolisem max i onda naidje tako neki pravac i ja kao muva bez glave ga potegnem i posle razmisljam tek sta je sve moglo da se desi ...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Generacijo, smanji malo gas...ja sam ga jako smanjio posle onog sto sam video u cetvrtak ispred VERA...da ne verujes kako sam po PS-u dosao kuci bez ijednog prekrsaja i prekoracenja brzine.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Vrte mi se slike izlupanih motora i pokrivenih tela bajkera kraj puta, uvek negde u podsvesti i kada uhvatim sebe da malo jace zavrcem gas tamo gde ne bih trebao, odmah se setim tih stravicnih prizora i ruka sama pusta gas.

Radi bez greske.

To sto sam okoreli pesimista u saobracaju i uvek ocekujem najgore,  mi je sigurno vec nekoliko puta spasilo glavu.

 

U zadnje vrijeme imam ista razmisljanja.Znam da nije dobro, jer takva "negativna" razmisljanja vuku baksuzluk, ali su dobra da se covjek bar malo obuzda.Ko zna zasta je to Dobro. ??? :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

sve je to sudbina,nego ipak je lakse Ljig Rudnik sire i asvalt je odlican,radnim danom nema guzve,nego mozemo da se dogovorimo za Banja Luku staza je super asvalt nov a 20 jura dan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

manite se tih prica, koliko njih je poginulo zbog velike brzine a koliko njih su vozili po PS-u pa su ih stamanili drugi? broj je priblizno isti.

ako trebam da vozim polako necu ni voziti, budite sigurni, da ako treba da padnemo, pascemo bez obzira kako vozili ili isli peske.

ne kazem da se treba uzdati u srecu i jurcati posto poto ali neke stvari se jednostavno dese i ne mogu se izbeci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R6

tacno,zato apel dajte nam stazu i broj mrtvih ce biti 90%manje,izvozas se za vikend na stazi i miran 7 dana,a ne onaj glupi navak,mesto da nam daju da vozimo,sad ce prica to je zakupljeno to se placa ali zivot je najskuplji(sad k....am),dajte nam navak da ga razradimo''''''''''

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Finger deep within the borderline.
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000 Fazer

manite se tih prica, koliko njih je poginulo zbog velike brzine a koliko njih su vozili po PS-u pa su ih stamanili drugi? broj je priblizno isti.

ako trebam da vozim polako necu ni voziti, budite sigurni, da ako treba da padnemo, pascemo bez obzira kako vozili ili isli peske.

ne kazem da se treba uzdati u srecu i jurcati posto poto ali neke stvari se jednostavno dese i ne mogu se izbeci.

ima istine u ovome ali ima i u sledecem.

evo primer :juce na raskrsnici,semafor,ispred mene auto ,cekamo...

pali se zeleno ,auto krece brzo , krecem i ja ...vec sam mislio da mu samo blicnem i krenem da ga obilazim,

kad on krece u polukruzno bez ikakvog zanka...ja na kocnicu,stao sam bukvalno na njegovoj gumi,svi trnjci ovog sveta su me prosli...

ocu da kazem da sam slucajno zavrnuo gas kao sto se radi jelte...leteo bi preko haube samo tako...

samo sam podigao vizir,dva imbecilna digenerika od 18 i kusur samo su me gledala.opsovao sam onako u bradu,

valjda pod utiskom svih slika ovih meseci samo sam zeleo da krenem i dam zmigavac i malo zastanem, nesto nisam

bio ni u fazonu da vicem sto nije svojstveno za mene (u saobracaju)...

znaci pazljivo,smanjite hormone,kad je pravac pravac je (bez sporednih puteljaka) onda se zna...

ali u naseljenim mestima me sve ono sto sam pokupio sa ovog foruma jednostavno tera na opreznost,

i mislim da je to glavna benefit ovog naseg druzenja...2 prsta neprestano miluju kocnicu!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

 

ima istine u ovome ali ima i u sledecem.

evo primer :juce na raskrsnici,semafor,ispred mene auto ,cekamo...

pali se zeleno ,auto krece brzo , krecem i ja ...vec sam mislio da mu samo blicnem i krenem da ga obilazim,

kad on krece u polukruzno bez ikakvog zanka...ja na kocnicu,stao sam bukvalno na njegovoj gumi,svi trnjci ovog sveta su me prosli...

ocu da kazem da sam slucajno zavrnuo gas kao sto se radi jelte...leteo bi preko haube samo tako...

samo sam podigao vizir,dva imbecilna digenerika od 18 i kusur samo su me gledala.opsovao sam onako u bradu,

valjda pod utiskom svih slika ovih meseci samo sam zeleo da krenem i dam zmigavac i malo zastanem, nesto nisam

bio ni u fazonu da vicem sto nije svojstveno za mene (u saobracaju)...

znaci pazljivo,smanjite hormone,kad je pravac pravac je (bez sporednih puteljaka) onda se zna...

ali u naseljenim mestima me sve ono sto sam pokupio sa ovog foruma jednostavno tera na opreznost,

i mislim da je to glavna benefit ovog naseg druzenja...2 prsta neprestano miluju kocnicu!

 

 

 

mislim da ovo tvoje vise spada u ovaj deo.

 

a koliko njih su vozili po PS-u pa su ih stamanili drugi? broj je priblizno isti.

 

ne kazem da se treba uzdati u srecu i jurcati posto poto ali neke stvari se jednostavno dese i ne mogu se izbeci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Free rider, 814 postova
  • Lokacija: Beograd/Borca
  • Motocikl: 2014 BMW R1200RT

Staza je staza, a put je put.

Kada vozim uvek razmisljam i pokusavam da predvidim situaciju, stalno su mi u glavi slike tudjih gresaka.

Sto mi je cale rekao kad sam bio klinac i pocinjao sa voznjom : "VOZI POLAKO DA TE SVI VIDE I DA TI SVE VIDIS"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Zalepite sliku vasheg deteta, zene,majke iznad obrtaljke negde na BASH vidljivo mesto i videcete da ce vas stalno podsecati da je tamo neko koga mozete da ostavite samog ako zbog vashe gluposti poginete :-X Zato pamet u glavu! Doda je bar priznao. Sad ide drugi korak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

On-topic :

Znajuci kakav sam po prirodi stvari, ja sam lepo odabrao motor koji ne moze da predje 100-110 ni ako ga bacis iz aviona (na stranu finansije) + dosta je 350cc 2T za prvi motor  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Zalepite sliku vasheg deteta, zene,majke iznad obrtaljke negde na BASH vidljivo mesto i videcete da ce vas stalno podsecati da je tamo neko koga mozete da ostavite samog ako zbog vashe gluposti poginete :-X Zato pamet u glavu! Doda je bar priznao. Sad ide drugi korak...

 

Onda je bolje prodati motor i kupiti SUV.

 

Ovaj hobi jeste opasan, ali ni stakleno zvono nije bas idealna alternativa.

Ma koliko si siguran u ono sto radis, jos uvijek mozes da nahebes, ali to vazi za sve u zivotu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6300 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Dodo,svaka ti cast sto sebi uopste i postavljas takvo pitanje.Jos si mlad,al' sa takvim razmisljanjem imas sve sanse da jednog dana postanes ozbiljan covek. :D

Salu na stranu pitanje je zaista za ozbiljno razmisljanje.Dok se ne napravi pristojna staza,za pocetak bi mozda moglo da se organizuje zatvaranje dela kakvog interesantnog puta,starog aerodroma,parkinga neke raspale firme.Znam da je sa vlastima tesko,narocito posle svih ovih tuznih i nesretnih dogadjaja.Ali mislim da je vec jasno da u Srbiji motociklizam uzima maha (na zalost i veliki broj zrtava) i da je puno toga po principu "uradi sam".I bas zbog toga vazno je da se ukljuci drzava,ne samo da sankcionise,nego i da pomogne da ljudi zadovolje svoju pasiju na zdrav i sto je najvaznije siguran nacin.Po sebe i po druge.

Mozda sam malo promasio temu,nemojte zameriti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Svaka cast na temi. Hteo sam da otvorim slicnu....

NE mogu da se kontrolisem, zato i nisam kupio R ili zujalicu kako mi zovemo te motore. Doduse nije ni ovaj spor, ali je daleko od pravog motora.

Uvek sam govorio da je R motor, a sve ostalo je za pecanje i sl. ali takodje sam te motore vozio samo po dan dva kada ih uzmem od nekoga. I hvala Bogu da je tako, jer me sigurno ne bi bilo da sam imao svoj.

Kazem sebi:" idemo sada polako, uzivancija", ali sta da radim kada je uzivancija PUN gas...

Da ne pisem mnogo ovde, svako moze da procita, pa pogresno da protmaci...

Imao sam udes, ja 60 Km/h lik sa kolima 15 KM/h, ali mi presece put i slomi butnu kost, jos nosim sipku....Znam, da sam isao 150 verovatno me ne bi ni bilo...

Sada se zaista trudim da postujem ogranicenja, a izadjem na njive pa vozim ko sumanut po traktorskom putu, pre neki dan sam upao u trag, jedva se iscupah..bar necu drugoga ubiti...

Sto je najgore, ne ide mi se na neko lecenje, kao ovisnik, a zaista je opsana navlakusa...

Oduzih, a nista pametno ne rekoh, sto ti kazes, bar da se javno pozalim  ;D

 

Dvoje dece, 7 i 4 godine... to me je svuklo sa asfalta, sada jos njive da se resim  ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

..

Imao sam udes, ja 60 Km/h lik sa kolima 15 KM/h, ali mi presece put i slomi butnu kost, jos nosim sipku....Znam, da sam isao 150 verovatno me ne bi ni bilo...

...

 

Ako sa 150 prilazis situaciji gdje postoji mogucnost da budes isjecen, onda zaista neces dugo.

 

Ja mislim da je kolega Doda vise mislio na problem kako da uziva a da mu ne udje, i kad nema nikog, sto je vrlo zahebano.... ;D

Pogotovo sa hornetom ce to biti problem.

Mozda da kupi GSa ili Stroma ili nekog OCC grmalja, sto se da voziti polako i ipak uzivati, ali na jedan drugi nacin.

 

Mada ni to nije garancija, jer se i ti motori mogu odvrnuti, potrebna je samo cvrsta volja  ;D ;D

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Pa kazem ja, samo njiva  ;D

A da imamo stazu pazario bih neku zver, pa nek ide zivot.

Pravi se kod Pecinaca, na ulasku u Miskovce (Subotiste), ali ne znam kako ce biti za rentiranje i sl.

 

A inace GhostMile upravo si dao odgovor. Da se J a da ti ne U, mislim to da uzivas...Ne ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Sta se pravi kod Pecinaca i kad ce biti gotovo?

Ima li neki site sa vise informacija?

Bicu tamo u blizini na ljeto pa bih mogao da svratim.

 

VOZI KAO DA SI NEVIDLJIV!

Doobra.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja