Jump to content

Moto Zajednica

Промена односа преноса , ради увећања максималне брзине

Recommended Posts

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

zdravo.vidim da teema nije zakljucana,pa aj da postavim pitanje...Ja bih hteo da na motoru od 125ccm postavim neki malo veci zupccanik pozadi,da mi malo manje razvijao,ali zato imao vecu snagu da "povuce" (ako me neko razume)

 

pa bih voleo da mi neko kaze kako da to uradim? pozz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Pazi vako, zub vise na prednjem i zub manje na zadnjem i dobices nekih (u zavisnosti od motora do motora) od 10-20km/h vecu brzinu, ali po cenu ubrzanja, sto znaci da bi na konto tih 150ccm ubrzanje od 0-100km/h trajalo... khmmm... beskonacno ;)

Ja sam se malo kod mene na tdm-u igrao sa prenosnim odnosima pa sam uspeo da dobijem da mi se sa zubom manje na prednjem lancaniku od ubrzanja, u 1-2-3 brzini, motor dize na zadnji tocak, a sa zubom vise na prednjem, a zubom manje na zadnjem maksimalna brzina podigne sa 205 na 220km/h... ako preteras sa igrom ode ti menjac, a sa njim i lanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

zdravo.vidim da teema nije zakljucana,pa aj da postavim pitanje...Ja bih hteo da na motoru od 125ccm postavim neki malo veci zupccanik pozadi,da mi malo manje razvijao,ali zato imao vecu snagu da "povuce" (ako me neko razume)

 

pa bih voleo da mi neko kaze kako da to uradim? pozz

 

Nemas potrebe to da radis, pogotovo kod kineza jer je prenos takav da motori dobro povlace, a da su malo zadavljeni na racun krajnje brzine, takodje su im i masine malo ustrojene katalizatorima i filterom vazduha pa imaju rezervu snage koja nicemu ne sluzi, neces dobii gotovo nista ako smanjujes brzinu jer je iovako 5 gotovo neupotrebljiva brzina isto se peglaju i u 4-toj, a ako idalje budes zeleo da smanjis brzinu i dodas snagu uzmi zadnji zupcanik sa 43 ili 44 zuba umesto fabrickog od 42 ali odmah budi spreman na vece cimanje prilikom kretanja i vece maltretiranje lanca a samim tim i silent blokova zadnjeg zupcanika koje ces vrlo brzo menjati

by the way jesi kupio motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova
  • Lokacija: nis
  • Motocikl: bice uskoro neki kruzer :)

Nisam brate jos1neznam.gif

resio sam da donekle povecam svoj budzet idalje ,pa kasnije sta upadne od motora upadne, ali zato citam non-stop forume, i informisem se sve vise i vise o motorima, jer sam bio totalni laik po pitanju motora.

Skoro , pre koji dan sam vozio pravi coper od 125 ccm ,,to je bila moja prva voznja manuelnog motora

Nisam imao nikakvih problema oko voznje, promena 1-2-3 je isla bas glatko,a brze i ne volim da gazim motore ..1hmm.gif

Tako da kada kupim nesto, sigurno ces procitati ovde, necu moci to da zadrzim samo za sebe ...1moto3.gif

pozzz za tebe, sorry za off1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja