Jump to content

Moto Zajednica

HONDA XL 600 ,500,350,250,125 ...

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 557 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: yamaha r1

Mani se uvoza, sve to na kraju ispadne preskupo ( vreme, novac, zivci ). Ne kudim XL, KLR, ali retki su dobri primerci. I sve je to matoro i izlomljeno - ZAMOR MATERJALA. Najbolje resenje ti je XT isto su matore, ali su najizdrzljivije ( ne zbog tebe, ali su najbolje izdrzale predhodne ????? vlasnike )  125-ce zaboravi, to je za klince koji imaju volje da ih mlate po gasu - drugacije neide-.  Cetvorotaktni tebi treba, snjim mozes i da vozis lagano i da przis. I 4t ispod 600 ccm ces tesko naci - malo ih ima i bezobrazno su skupi. Ne gubi vreme, pazari XT sezona brzo prodje. SRECNO !!!

u potpunosti se slazem kupi neki xt 600 to je za tebe boli glava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

 

Video sam tenerku ... a vidim ode i xl ...

 

Uh, bmu ! Znači 600 kuba ... Neznam bre, mnogo će da  pati takav motor kod mene . Biće pođi stani ,pođi stani ko zna koliko  puta po turi !

I sve kratke relacije, najduže tries km  u pravcu pa onda isto  nazad... :-\ mnogo volim da slikam  ;D

 

Ja u stvari i kupujem motor zbog slikanja ... za razliku od većine ljudi ovde na forumu kojima su motori prva ljubav , i aparate nose da bi ih slikali  ;D

 

I jasno mi je da su mnogo veće šanse da nađem veću endurku u boljem stanju ... samim tim što ih ima mnogo više ...

 

A sezona ? Pa nema kod mene sezone ...  ;D  Ja ću verovatno najmanje da vozim onda kada svi najviše  uživaju u svojim motorima ,leti ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Ne cekaj - dal ga neko poznaje - idi pogledaj, povedi nekog da ga provoza ( da ga dobro izvrti )  i ako izdrzi KUPUJ. Ovo ti je jedinstvena prilika, a deluje i cena korektna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: VRSAC
  • Motocikl: Yamaha TT 600 S , Yamaha YZ 250

Poruke su neozbiljne kod javljanja na oglas. Poslusaj moj savet,imam iskustva sa kupoprodajama - ako imas osecaj da motor valja i da je to ono sto ti treba - najavi se coveku i polazi odma. RETKI TIPOVI MOTORA BRZO ODU

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Veruj da sam smrtno ozbiljan čoek, mada možda tako ne zvučim  ;)

 

A u poruci sam samo pitao da li je otisla honda ...da ne davim čoveka ako jeste ! A kako ne odgovara, očigledno je da jeste ...

 

A ako nije, a mrzi ga da otkuca jedno ne, onda neka je proda nekom drugom ... Što bi rekli naši staari, nije sablja za vrat !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Evo sad sam se čuo sa momkom, Miloš se zove, iz okoline Kragujevca je ... znači od mene oko 200km ... Jbg, malo mnogo da bih samo otišo da ga pogledam  :(

 

A i mogo bi do sutra da ga gledam ... kad ne znam šta konkretno da gledam  :)

 

Jel ima neko u  iz Kragujevca ili okoline, raspoložen za gledanje ?  ;D ;D ;D

 

Samo da ga skenira, onako generalno ... Evo ja mogu da uzvratim uslugu ako napravimo poso ...

 

pliz  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Izgleda da će moj zet da izede janje  :) Dao sam mu broj pa će da pogleda motor ...

 

E sad, ovaj prodavac je napisao da je motor 1990 ,i da se pali samo na anlaser ,tj da nema kurblu ... A na bikez -u piše da je to model od 1998 pa na ovamo ... pa mi nije jasno o čemu se tu radi ?

 

Znam da mnogi podmladjuju motore kako bi ih bolje prodali ,a još nisam čuo obrnuto ...

 

Neko pametan ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Evo mali apdejt ...

 

Bio zet, i video motor ( ono što je od istog ostalo) i otišo ... Kaže amorti cure, mašina umrla , malo se padalo .... i to ...

 

Hvala mu što je otišo da pogleda, pa nisam morao da šipčim 300 km nizašta !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Kod DMG motors iz Kragujevca ima jedan DR 125, '94 za 1100 €

 

Jel ima neko da kaže nešto o njima ? Da je kupio od njih i sl. ?

 

Mislim da bi za moje potrebe odgovarao ... Jel vredi takav motor toliko ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

 

 

Jedno pitanje za one koji znaju više  ... ;D

 

 

Šta više zagađuje , 2t od 125 ccm ili 4t od 600 ccm ? Znam da cvaje više zagađuju, al ko velim ovo je ipak 5x veća kubatura...

 

Možda je glupo pitanje, al jbg. šta da radim kad sam glup ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Jedno pitanje za one koji znaju više   ... ;D

 

Šta više zagađuje , 2t od 125 ccm ili 4t od 600 ccm ? Znam da cvaje više zagađuju, al ko velim ovo je ipak 5x veća kubatura...

 

Možda je glupo pitanje, al jbg. šta da radim kad sam glup ...

 

Више логично размишљање: ако у цваји директно сагореваш уље, сигурно (без обзира на кубикажу) више и загађује. Ако четворотактни нема проблема са карикама и не троши (сагорева) уље, нема ни неког великог загађења. Мој иксел 600 са клипом из осам делова није ни димио док се не изџибри добро. Сад засмрди на ауспуф само првих десетак секунди, док се саугх не затвори... А рупа се бели  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

 

Evo mene opet  ;D

 

Slučajno sam naleteo na ovaj oglas... Motor je u Jagodini... Registrovan ... Ceni ga 800€, ja mislim da je to ok cena  :)

 

Meni izgleda ok ovako sa slika, naredne sedmice ću verovatno da odem da ga pogledam ! Kaže čovek nove gume, prošle godine ofarban , sređena mašinica i tako to...

 

Jel' zna neko ovaj motor , tj. jel' ima ovde neko iz Jagodine da ga zna?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jel pogledao neki Honda-znalac ovaj link odozgo ?

 

Meni ova izgleda ok, ponavljam, kaže čovek da ga je ofarbao, i to u originalne boje ... Samo ja ne znam kako je izgledao xl 125 iz 1989. godine ... Na Bikezu stoji slika od 250 xl koja izgleda upravo ovako !?

 

Ono što mene buni to je disk? na prednjoj viljušci ... Pretpostavljam da je cela prebačena sa drugog motorcikla ? Mislim, nije da mi smeta, al bih voleo da znam o čemu se radi ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Sedište je verovatno presvlačeno, a rezervoar, bemliga ... verovatno je bilo više varijanti ... znaš ono, paris-dakar edition  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja