Jump to content

Moto Zajednica

HONDA XL 600 ,500,350,250,125 ...

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Mislim da sam bio, nekad davno, ali najcesce sam stizao samo do Bovanskog jezera!

Sto se tice dozvole, ma zavrsices to do kraja leta, kakvo je leto, verovatno ce biti suncana jesen!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jako retko imam prilike da je vozim ... u stvari mi se još upoznajemo  :)

 

Da ne govorimo o tome kako o motorima blage veze nemam  ;D

 

Al jedno mogu sigurno da vam kažem, drugačije sam zamišljao 125, sori 124 ;)  kubika u četiri takta ! Sviđa mi se što povlači odma ... za čas je u 9K , brzine su baš kratke!

 

A što koči motorom  ;D ;D Ne znam da li je kod ostalih motora tako ...

 

Znam da zvučim ko neki balavac, ali meni je ovo skroz novo iskustvo  :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Evo da odgovorim ikselu , u našoj, XL temi  ;D ... Da ne spamujem okradov oglas  ;D ;D

 

 

Dakle, drugarice i drugovi, danas sam došao do zaključka da je 125ccm (meni) sasvim dovoljno !

 

Napravio sam mali test, odteleportovao sam se do obližnjeg  ;D poletišta za paraglajding ... manje od 10 kilometara od moje kuće ...

post-6653-12879043602746_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Crvenim linijama sam označio deonice bez asvalta, da ne kažem off road, jer road je tu, al nije za kola ...

 

Ona manja donjadeonica je šljunkovita ,nije neki uspon, samo na par mesta ... a ikselčica samo pliva ...

 

E, ona gornja je i duža i zahtevnija, prokrčen put kroz šumu, kolski sa sve kamenčinama raznih dimenzija ... ma uživancija !!!

 

Evo i panorame ozgo  :)

post-6653-1287904360338_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Dakle, drugarice i drugovi, danas sam došao do zaključka da je 125ccm (meni) sasvim dovoljno !

Eh tako sam i ja nekad pricao i ubedjivao sve oko mene da mi jaci motor od 125cc ne treba :) Polako, videces i sam.... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nosio sam samo malog digitalca, jer je već bilo kasno za slikanje kad sam mogao da odem gore ... sledeći put nosim tešku artiljeriju  :)

 

Fotošop je sam lepše ispeglao nebo, ali je zabrljao Rtanj  ;D

post-6653-12879043616482_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Dakle, drugarice i drugovi, danas sam došao do zaključka da je 125ccm (meni) sasvim dovoljno !

Eh tako sam i ja nekad pricao i ubedjivao sve oko mene da mi jaci motor od 125cc ne treba :) Polako, videces i sam.... ;)

 

Ma ne pada mi na pamet da nekog ubeđujem u nešto ... Znam i ja da je jače uvek bolje, ali kažem da je meni ova ikselčica dovoljna ... jedino mi smeta kod nje što motor nije baš u nekom stanju , mnogo brate zvrnda, i ne radi mi ravnomerno na srednjim obrtajima, glavu bih da mu zamenim jer se ova razlupala kad je doživela onu havariju koju sam pre opisao ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Nosio sam samo malog digitalca, jer je već bilo kasno za slikanje kad sam mogao da odem gore ... sledeći put nosim tešku artiljeriju  :)

 

Fotošop je sam lepše ispeglao nebo, ali je zabrljao Rtanj  ;D

 

Kол'ки си куфер ставио на магаре, а не понесе артиљерију  ;D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

E jeste kufer muj grande , al za pijacu je idealan  ;D

 

A za artiljeriju sam kupio ranac,lowepro micro trekker !Jes da su mi aparati matori i oljuskani, al mi lepo rade i mlogo ih volim, ne bih da proveravam da li mogu da prežive truckanje po kuferu ...

 

Nego šta da radim sa glavom? Da li se isplati da samo nju menjam, ili da nađem celu makinu negde ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Nego šta da radim sa glavom? Da li se isplati da samo nju menjam, ili da nađem celu makinu negde ?

 

Е па то ти је мука, мислим, нешто сам глед'о, код неких шваба нема 125-ица, а иначе су им главе слаба тчка, мислим икселчицама, пази о5 да ли си 100% сигуран да је глава - можда је брегаста излокана па звекеће, ако не ради равномерно, мени делује да је она, мада има ту и вентила, клацкалица... Ко зна шта је још отишло у п.м. а остало у глави кад је звекно клип :(

 

Било је прича, кад си је узимао, знао си шта добијаш...  :-\

 

ЕДИТ: Има и ланац брегасте, а  уз то ишпанер  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Jeste bregasta, i ventil , i td. Znači bolja (jevtinija) varijanta je druga makina ...

Pazi, on ide, ali ne volim kako radi ... i u pravu si, sve sam to znao pre nego što sam uzeo ...

 

 

Nego imam jedno pitanje za tebe, kad si već tu  ;D

 

Sad mi došo drugar s dominatorom, seo sam da se provozam ... neću sad o tome da sam prvi put seo na veći motor od svog ,i pod kakvim sam utiskom  :o

 

LM, motor nešto mnogo žvaće, kad smo ga ugasili nije hteo neko vreme da upali a kad je upalio radio je neko vreme na leru pa se ugasio  ???

 

Nismo ga posle toga palili, pogledali ulje ,nabio ga u čep , kad se malo sleglo ,tu je negde na max, ali oseća se na benzin (ulje)  ??? ???

 

Šta bi moglo da mu bude ? Da ga ne palimo više?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Jeste bregasta, i ventil , i td. Znači bolja (jevtinija) varijanta je druga makina ...

Pazi, on ide, ali ne volim kako radi ... i u pravu si, sve sam to znao pre nego što sam uzeo ...

 

 

Nego imam jedno pitanje za tebe, kad si već tu  ;D

 

Sad mi došo drugar s dominatorom, seo sam da se provozam ... neću sad o tome da sam prvi put seo na veći motor od svog ,i pod kakvim sam utiskom  :o

 

LM, motor nešto mnogo žvaće, kad smo ga ugasili nije hteo neko vreme da upali a kad je upalio radio je neko vreme na leru pa se ugasio  ???

 

Nismo ga posle toga palili, pogledali ulje ,nabio ga u čep , kad se malo sleglo ,tu je negde na max, ali oseća se na benzin (ulje)  ??? ???

 

Šta bi moglo da mu bude ? Da ga ne palimo više?

 

 

Превише уља, чини ми се, кадје  мењано, колико је сипано, јел знаш? Процедура нивоа је да се мери без завртања чепа, значи само га спустиш до навоја и извучеш, али тек пошто се машина лепо загреје, неких 10 минута стани-крени...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

E pa ovako, da malo pojasnim ...

 

Zoki je dominatora uvezo iz Švice za sebe, skoro ga je registrovao, ulje je isto koje je i bilo u njemu kad je uzet, motor nije vožen godinu dana sve do nedavno, kad je dovežen iz Kruševca ... i malo po lokalu dok je završavana registracija ...

 

Sad ga je odvezo do kuće, i ostavio ga , neće da ga tera više dok mu ne stignu filteri ulja i vazduha ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

...ulje je isto koje je i bilo u njemu kad je uzet, motor nije vožen godinu dana sve do nedavno, kad je dovežen iz Kruševca ... i malo po lokalu dok je završavana registracija ...

 

Sad ga je odvezo do kuće, i ostavio ga , neće da ga tera više dok mu ne stignu filteri ulja i vazduha ...

 

То што је у мотору после толиког времена никако не заслужује назив уље!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Voah !

 

Ni ja nisam mogao da verujem da Zoki nije zamenio ulje i filtere čim ga je uzeo, jer je inače jako pažljiv prema stvarima ...

 

Šta može dominatorčetu da se desi najgore zbog toga što je vožen sa takvim govnetom od ulja ?  :-[

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Šta može dominatorčetu da se desi najgore zbog toga što je vožen sa takvim govnetom od ulja ?  :-[

 

Да позовемо М900 да нам помогне око овога?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 537 postova
  • Lokacija: Virovitica
  • Motocikl: 916 SPS; M900;A35 AML Racing

Jeste bregasta, i ventil , i td. Znači bolja (jevtinija) varijanta je druga makina ...

Pazi, on ide, ali ne volim kako radi ... i u pravu si, sve sam to znao pre nego što sam uzeo ...

 

 

Nego imam jedno pitanje za tebe, kad si već tu  ;D

 

Sad mi došo drugar s dominatorom, seo sam da se provozam ... neću sad o tome da sam prvi put seo na veći motor od svog ,i pod kakvim sam utiskom  :o

 

LM, motor nešto mnogo žvaće, kad smo ga ugasili nije hteo neko vreme da upali a kad je upalio radio je neko vreme na leru pa se ugasio  ???

 

Nismo ga posle toga palili, pogledali ulje ,nabio ga u čep , kad se malo sleglo ,tu je negde na max, ali oseća se na benzin (ulje)  ??? ???

 

Šta bi moglo da mu bude ? Da ga ne palimo više?

 

 

Ako motor ne radi pravilno,što kažeš "žvače", a kasnije teže pali i ulje mu smrdi na benzin,problem je u karburatoru.

Dakle pošto je dugo stajao kako kažeš ili je otišla membrana na karburatoru ili je iglica plovka,a zbog oba razloga motor presaugava(preliva) tj. dobiva previše goriva i nepravilno sagorjeva,a dio goriva pored karika prodire u karter.

Ne palite,već servisirajte karburator,i onda zamjenite ulje,a do tada se ne vozite jer je ulje razređeno gorivom i ne funkcionira kako bi trebalo.

 

P.S.ne pratim sve teme,ovo je odgovor na upit preko pp-a  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Хвала, то је и била намера мог ПП...

 

Поздрав!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Hvala na odgovoru u Zokijevo ime...

 

Sad kad se setim, možda smo i istripovali to da je ulje smrdelo na gorivo, smrdelo jesteli izgledalo je jako grozno ... retko i puno gareži ...

 

Ko zna koliko je stojalo u motoru, tj. koliko je prešao motor sa njim  :-\

 

Ne mogu da verujem još uvek da ga Zoran nije zamenio čim je uzeo motor ... Ipak je to dominator iz 89 ... ko još vodi računa o takvim starudijama gore ... ne verujem da je dao više od 500e za njega ...

 

I još mi dao da ga provozam malo ... sad ću i ja da se osećam krivim ako mu se nešto ozbiljnije desilo  :-[

 

A još uvek sam pod utiskom od juče ... prosto ne mogu da verujem kako lepo ide , ovaj moj skakavac se dere ko magarac  :D kad ga stisneš malo, a dominator ... imao sam utisak ko da je živ, da ispod mene kuca jedno veliko srce ...

 

Al sam se rasrooo  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Nego sad mi nešto pade na pamet ... nije da mi smeta  što mi je mekan (motor), ali nemam nikakvo iskustvo sa motorima ... al ovaj dominator što sam juče probao je u poređenju sa mojom ikselčicom tvrd ko kamen, mislim znam da je mnogo veći i jači motor, ali da je baš toliko tvrđi  trim  ???

 

 

Jel to normalno? Ja kad sednem na xlku , ona se spusti za dobrih 10 cm, a dominator čini mi se ni za 1  ??? ???

 

Ponavljam, nije da mi smeta, pogotovo kad siđem sa puta , ali me interesuje da li tako treba ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja