Jump to content

Moto Zajednica

Savage 650

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki Savage 650

 

EGw7C_2003suzukils650savageb9.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

15 meseci

 

3. Sta mi se dopada:

Obrtni momenat,pogon preko kajsa,jeftino odrzavanje,zvuk i vibracije jednog cilindra,neunistiv,jednostavan

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Da mu je krajnja brzina nesto veca(bar do 140km/h) nikada ga ne bih ni menjao

 

5. Moj utisak:

Sjajan motor za bajkere koji nigde ne zure ,upravljiv,povozan,stabilan,pun snage do 100km/h ,u krivini lezi kao R ,za predjenih 18000km sa njim ulozeno samo za dihtung glave i to je menjano zbog greske majstora ,jedan cilindar jedan problem,uvek bilo i bice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Feketic

1.Godiste motocikla koji ste vozili:

1992

2.Vrijeme provedeno na motorciklu:

2 i po godina

 

3. Sta mi se dopada:

Jednostavna,nem sta da se pokvari, kais je perfektan,bez odrzavanje. sa otvorenim auspuhom najlepsi zvuk ...

4. Sta je moglo biti bolje:

Kratak motor, za bajkere iznad 180 cm nije preporuceno, i ako ima 650 ccm malo slab motor...

 

5. Moj utisak:

Ko voli sa se lagano vozi tako da nigde ne zuri njima idealno, vazdusno hladjenje itd.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

1.Godiste motocikla koji ste vozili:

2003

2.Vrijeme provedeno na motorciklu:

mesec dana (tek sam ga kupio), vise komentara ce biti na prolece

 

3. Sta mi se dopada:

prvi utisci:

- jednostavan, sve neophodno, nista viska, gotovo bober stil

- odlicno vuce sa malih obrtaja, lako se vozi, super za pocetnike

- sjajan zvuk, starinski, Norton, BSA, uzivanje...

- nemam dovoljno km sa njim, ali posto ga Suzuki pravi bez izmena od 1986 pa do danas, mislim da su ispeglane sve mane i moguce bubice ovoga modela,

ustvari, ja ne znam da se neki model bez izmena proizvodio 25 godina, mislim da je Savage po tome jedinstven

4. Sta je moglo biti bolje:

- motocikl je mali, nije za visoke ljude

- prednja kocnica bi mogla biti malo jaca

- hm, i malo veca zadnja guma bi mu lepse stajala

 

5. Moj utisak:

- sve ono sto sam trazio od motora, jednostavnost, mala tezina, pouzdanost, lakocu voznje, ukus klasike, ja sam PREZADOVOLJAN!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Da malo obnovim, sada posle godinu dana iskustva sa ovim motorom:

 

1.Godiste motocikla koji ste vozili:

2003

2.Vrijeme provedeno na motorciklu:

godinu dana, ne previse kilometara

 

3. Sta mi se dopada:

prvi utisci - i dalje ostajem pri istom:

- jednostavan, sve neophodno, nista viska, gotovo bober stil

- odlicno vuce sa malih obrtaja, lep umirijuci zvuk, ne iritira kao na velikom broju danasnjih motora, lako se vozi, super motorce za pocetnike,

 

ostali utisci:

- za moju visinu (180cm) veoma dobar polozaj, ne zamara u voznji

- 160kg + nisko teziste + snaga na malim obrtajima + uspravno sedenje = okretnos u gradskoj voznji, neprevazidjeno, kao da vozim APN na raketni pogon

- sto rece Dzolaja, lezi ko R, za svaku pohvalu

- nikakvih kvarova, gresaka, nista... doduse, motor sam uzeo sa 2.500km, nije ni bilo za ocekivati...

4. Sta je moglo biti bolje:

- motocikl je mali, nije za visoke ljude, mom povisokom drugaru se svidja, ali ne zna gde ce sa nogama kad sedne na njega...

- prednja kocnica JE SLABA, definitivno moram nesto uraditi

- vozacko sediste nije udobno za duza putovanja, suvozacko necu ni da pominjem

- ima ruznu osobinu da "puca" iz auspuha na abgasu, kazu da je to za njega normalno. Igrao sam se sa podesavanjem karburatora i sveo to na minimum, desi se samo ponekad kada ga gasim relativno hladnog. Malo neprijatno...

- do 100-110 ide ko zmija, a preko toga mu ponestaje daha, jos malo snage ne bi bilo na domet

5. Moj utisak:

- sve u svemu sjajno motorce, odlican za gradsku i prigradsku voznju, okretan, lak, jednostavan, ekonomican. Idealan za solo vozikanje i krace relacije, nije bas za putovanja u dvoje.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Vec sam dva puta pisao o ovom motoru, al ne mogu da odolim da podelim i ovo iskustvo sa ostalima:

 

Prodao sam LS650 pre dva tri meseca i kupio Yamahu DragStar 650. Impresionirao me izgled i dimenzije toga motora, a usput, obozavam V2.

 

Nisam imao prilike previse da se vozim Yamahom, ali moji prvi utisci sa voznje su: SUZUKI JE SJAJAN MOTOR! Ne mogu da kazem da me je Yamaha razocarala, ali tek sad stvarno koliko je mali Savage lagan, okretan, kako legne u ruku na prvi dodir, kako se srodi sa vozacem za predjenih par sto metara - i kako je voznja na njemu cisto, nepatvoreno uzivanje, nicim ne ometano...

 

Savage 650 nece privuci paznju kao DragStar, Shadow 750, Inturder, VN800 - al ce vam sigurno biti najbolji drugar u zabavi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

1.Godiste motocikla koji ste vozili: 1997 god

2.Vrijeme provedeno na motorciklu: dvije godine

 

3. Sta mi se dopada: veoma lako se upravlja s njim, stvoren za uzivanje

 

4. Sta je moglo biti bolje: da mu se lakse mijenja svjecica

 

5. Moj utisak: odlican za pocetnike

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

ja neznam shta je sa tvojim motorom moj motor isto suzuki savage ls650 ide 160 kmh testiro vishe puta,doziveo 100 X :)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

15 meseci

 

3. Sta mi se dopada:

Obrtni momenat,pogon preko kajsa,jeftino odrzavanje,zvuk i vibracije jednog cilindra,neunistiv,jednostavan

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Da mu je krajnja brzina nesto veca(bar do 140km/h) nikada ga ne bih ni menjao

 

5. Moj utisak:

Sjajan motor za bajkere koji nigde ne zure ,upravljiv,povozan,stabilan,pun snage do 100km/h ,u krivini lezi kao R ,za predjenih 18000km sa njim ulozeno samo za dihtung glave i to je menjano zbog greske majstora ,jedan cilindar jedan problem,uvek bilo i bice

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

ja neznam shta je sa tvojim motorom moj motor isto suzuki savage ls650 ide 160 kmh testiro vishe puta,doziveo 100 X :)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

15 meseci

 

3. Sta mi se dopada:

Obrtni momenat,pogon preko kajsa,jeftino odrzavanje,zvuk i vibracije jednog cilindra,neunistiv,jednostavan

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Da mu je krajnja brzina nesto veca(bar do 140km/h) nikada ga ne bih ni menjao

 

5. Moj utisak:

Sjajan motor za bajkere koji nigde ne zure ,upravljiv,povozan,stabilan,pun snage do 100km/h ,u krivini lezi kao R ,za predjenih 18000km sa njim ulozeno samo za dihtung glave i to je menjano zbog greske majstora ,jedan cilindar jedan problem,uvek bilo i bice

 

 

110kg vozaca pa mu verovatno vetar ne dozvoljava vise ;) tacnije nije dozvoljavao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • TarikNP, 56 postova
  • Lokacija: Novi Pazar
  • Motocikl: Honda Magna vf750c rc43

i ja imam 100 kg i visok sam 195 pa sam ga vozio 160 bash bili neki drugovi sa nexussima ishli 145 nisu mogli vishe ja ih drao kao nishta sa tim choperomn i u kraju i sa 60 i sa 100 i sa 0 :)

neznam ali stvarno sa ga vozio 160 i merio mi drug sa drugim motorom 160 moze da ide garantovano neznam kako njegov nije mogo 140 :)

ja neznam shta je sa tvojim motorom moj motor isto suzuki savage ls650 ide 160 kmh testiro vishe puta,doziveo 100 X :)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

1994

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

15 meseci

 

3. Sta mi se dopada:

Obrtni momenat,pogon preko kajsa,jeftino odrzavanje,zvuk i vibracije jednog cilindra,neunistiv,jednostavan

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Da mu je krajnja brzina nesto veca(bar do 140km/h) nikada ga ne bih ni menjao

 

5. Moj utisak:

Sjajan motor za bajkere koji nigde ne zure ,upravljiv,povozan,stabilan,pun snage do 100km/h ,u krivini lezi kao R ,za predjenih 18000km sa njim ulozeno samo za dihtung glave i to je menjano zbog greske majstora ,jedan cilindar jedan problem,uvek bilo i bice

 

 

110kg vozaca pa mu verovatno vetar ne dozvoljava vise ;) tacnije nije dozvoljavao

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Pozdrav drugari, obzirom da mi je ovaj bajke nesto mnogo simpatican u poslednje vreme ozbiljno sam se bacio u razmatranje kupovine, e sad podatak koji nalazim po netu je negde da ima 4 a negde da ima 5 brzina, pa me interesuje kako je to reseno, u slucaju da ima 4 da li mu nedostaje peta pri vecim brzinama npr oko 100kmh itd?

 

Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja