Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki Burgman 250

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki Burgman 250

 

JTYP1_2001an250burgmanred4503.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

          Suzuki Burgman 250 iz 2001. godine

 

2. Vreme provedeno na motorciklu:

 

          Od 16. juna 2008. do 07. novembra 2008. godine. Za to vreme sam presao nesto preko 15000km.

 

3. Sta mi se dopada:

 

        Odlicna zastita od vetra, pregrst tovarnog prostora kao i dosta malih pregradica za sitnice, relativno mala potrosnja, kvalitet plastika, dosta dobra zavrsna obrada (bolja od konkurencije), polozaj vozaca, sediste je udobno i dosta nisko, dok je korman postavljen visoko tako da polozaj uopste ne umara cak i na duzim relacijama. Mesta za suvozaca ima vise nego sto treba, bukvalno se izmedju vozaca i suvozaca moze naci mesta za jos jednu osobu. Dosta dobra upravljivost i ciklistika sa obzirom na male tockove i gabarite. Kocnice su sasvim zadovoljavajuce. Model koji sam ja posedovao je imao integralno kocenje, sto znaci da kada stisnete zadnju kocnicu, scooter koci ujedno i prednjom, sto daje kracu zaustavnu putanju kao i stabilnos pri kocenju, sa minimalnom sansom da vam zadnji kraj zanese. Dosta prostora za noge vozaca, kao i mogucnost promene polozaja istih, sto dosta znaci kod duzih relacija. Polozaj suvozaca je super, sto potvrdjuje svako ko se vozio na njemu.

 

4. Sta je mogli biti bolje:

 

        Kao sto sam rekao, ja sam vozio ovaj scooter od 250cc, sto je ujedno i njegova najveca mana. Nedovoljno snage i tromost pri startu ponekad znaju da nerviraju. Ovo je malo poboljsano kod modela od 400cc koji je, na oko, potpuno isti kao i model od 250cc. Generalno svi Burgmani, izuzev modela 650, imaju "problema" sa tromim startom, ali se posle izvesnog vremena vozac navikne. Precnik tockova bi mogao biti veci (13-ke napred i pozadi), sto bi poboljsalo vec dobru ciklistiku, ali bi se izgubilo na tovarnom prostoru ispod sedista, kao i u okretnosti koja mu je neophodna zbog velike duzine (autobus medju scooterima). Tezina i cena bi takodje mogle biti manje.

 

5. Moj utisak:

 

        Posle relativno kratkog posedovanja, ali sasvim pristojne kilometraze, tvrdim da je ovaj scooter najbolja kupovina u klasi. Ako se dvoumite i ne znate koji scooter da kupite, moj glas bi isao Burgmanu ali onom od 400cc. Odlican izbor za nekoga ko voli ovu klasu dvotockasa. Dosta je dobar za voznju po gradu, dok je zbog polozaja vozaca koji je dosta slican cruzerima, neprikosnoven za duze ture. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Burgman 250 iz 1999.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

od oktobra 2008 i još se "provodim"

 

3. Sta mi se dopada:

Položaj vozača. Udobnost pri vožnji, jer nema zamora. Dijelim mišljenje predhodnog sagovornika, položaj nogu vozača je OK, što važi i za suvozača. Komotitet suvozača. Dosta prtljažnog prostora.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Ipak malo manji sedalni deo vozača. Bolja startnost, ali samo kod kretanja. Malo manja težina motora. Malo višlji klirens (zna se desiti da štenderom u krivini "ogrebete" asfalt - moje loše iskustvo :-\

 

5. Moj utisak:

Porodnični motor za duža putovanja. Termin porodični jer bukvalno stanu svi članovi + kućni ljubimci.

Da nema toliko plastike i da nije automatik neko bi rekao pravi cruiser. A i ovako to jeste u svojoj klasi.

Vrlo dobar motor

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja