Jump to content

Moto Zajednica

YBR125

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Yamaha YBR125

 

Yamaha_YBR_125.jpg

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motorcikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Lokacija: N.Bg-Zemun
  • Motocikl: Honda ADV-350 , BMW R1250RT

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Ponosni sam vlasnik ovog malog gradskog motora..

Kupljen 11.06.2005.g  2005G

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Jos uvek posedujem ovaj motor,jer je idealan mali motor za grad. do sada presao oko 16.000km

 

3. Sta mi se dopada:

Mali,lako se provlacim kroz gradske guzve,mali potrosac,registracija mala,odrzavanje jeftino.pod malim mislim dimenzije-tezina,vrlo lako upravljiv motor za gradske guzve,lagan oko120kg.potrosnja po gradu je oko 2.6l-3.0l na 100km.registracija za njega izadje oko 50-60eu,odrzavanje je zamena ulja na pocetku sezone i staje oko 1l ulja=10eu,svecica=5-6eu,i malo dobre volje da se zategne lanac,ocisti i to je to,plocice sam dva puta zamenio,ocu reci po gradskoj voznji ih potrosi za jedno 7000-8000km.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Malo vise snage,ima 7.6kw=10konja.malo bolje je moglo biti i zadnje kocenje,pozadi je dobos pa losije koci i blokira vrlo lako tako da je treba dozirati pazljivo.Nije bas za duga putovanja,zaboli zadnjica od duzeg sedenja.Gume bi trebalo da budu malo sire zbog prelazaka preko tranvajskih sina.

 

5. Moj utisak:

Za coveka kojem treba motor za vozikanje po gradu a ne zeli skuter ovo je idealan motor.moglo je sto sta da se unapredi ali za odnos cena-kvalitet mislim da je ocena od1-5=4+

 

toliko od mene za pocetak ....a priseticu se jos necega pa dodati..pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2008.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

~2 meseca ili ~1200km

 

3. Sta mi se dopada:

 

Mala potrošnja, okretnost, jednostavnost, pouzdanost, jeftin servis, nosači za kofere u standardnoj opremi, dosta dobre kočnice

 

4. Sta je moglo biti bolje:

 

Preslaba mašina, mala max brzina od jedva 110km/h, menjač, fabričke gume

 

5. Moj utisak:

 

Odličan motorić za početnike, mali potrošač, idealan za grad

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 

2008.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

 

godinu i po, 9000km

 

3. Sta mi se dopada:

 

- cena motora! Izuzetno pouzdana nekvarljiva masina za 2400e nova

- Izuzetno mala potrosnja. Na otvorenom putu ispod 2.5l/100km

- fabricki nosaci za bisage i kofer,

- obe vrste nogara, copava i centralna

- jeftin servis (samo litar ulja, dok se filter za ulje samo cisti, nije izmenjiv, filter zavazduh se pere..)

- jeftina registracija

- solidna svetla s obzirom da je 35w

- strasno okretan (zbog svoje male velicine i male tezine) u gradu

- sposoban i za duze puteve. Prelazio je po 350km u jednom danu sa dvoje na njemu. Penjao se na planine, nebrojeno puta presao relaciju Sabac - Novi Sad

- elektrocni i kick starter

- izgled

- udobna i prostrana sedista za dvoje, ali nije za visoke ljude

 

 

4. Sta je moglo biti bolje:

- max brzina od 105-110, mada mu to i nije namena tako da mozda nije ni mana. Najopusteniji je i lako dodje do 70-80. Preko 80 mu je mucenje. Ako vam je do brzine, ovaj motor nije za vas, ali za pocetnike i 80 ume da bude mnogo

- gume ne ulivaju sigurnost

- zadnja dobos kocnica - u kombinaciji sa losijim gumama lako proklizava na asfaltu, tako da treba biti nezan

- malo siri retrovizori

- svetlo je moglo biti 55w

- zvuk :) Ima skutera od 50 koji se bolje cuju

- nema prostora ispod sedista za rezervne sijalice, prvu pomoc i slicno

- kljuc za paljenje :) izgleda kao da je za mali deciji sef igracku

 

 

5. Moj utisak:

Nisam pogresio sto sam uzeo ovaj motor, ali sam pogresio sto sam uzeo nov. Motor je idealan za pocetnike, izuzetno upravljiv i prasta greske. Da sam uzeo veci sigurno bih padao, ali to je individualno :) Razlog zasto sam trebao uzeti polovan je to sto se lako prevazidje, pa dosta izgubite na prodaji. Mada, mozda i ostane u porodici za gradske voznjice :) Cene odrzavanja i cena samog motora su relativno niske. Tesko je naci motor iza koga stoji ozbiljna firma kao sto je yamaha a da tako malo kosta nov. Za nekog ko ne zeli/moze da ulaze stotine evra godisnje u motocikl ovo je zgodno resenje. Inace zabelezen je i jedan put oko sveta na njemu :)

Upravo sam u fazi skupljanja para za veci motor i sve snage pokusavam da skupim lovu bez prodaje ovog. Priraste vam za srce :) Postoji kineska kopija koju sam probao. Nije mu ni do kolena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Sutomore
  • Motocikl: Yamaha YBR 125

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2006., a ja sam 1954!

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

2008. pa na dalje, dosad 2,5 godine (leti i zimi idem na posao 5 km u jednom pravcu). Kupio sam ga sa 3700 km, na njemu položio A kat., i dosad sam prešao još 20000km, bez zastoja. Jednom menjao prednje pločice i akumulator, a ulje na svakih 6000km, svećicu na 12000. Ler gas sam podesio preterano nisko, tako da obrtomer ne može da ga registruje, pa mi se ponekad ugasi (retko) kad stanem. Inače radi k'o sat. Šapuće k'o stari BMW boxer.

Septembra 2009. sam putovao od Sutomora do Zagreba i nazad, preko Mostara i Banja Luke, ravno 1200km. Potrošnja 2,2 litra/100km. Bio sam i na Brač....

 

3. Sta mi se dopada:

Lak, upravljiv, okretan, točak 18", dobar položaj, sa njega se dobro vidi. Kvalitetan, ima kick start... najjeftiniji kilometar, a da ne okrećete pedale. Troši uvek ispod 3 litra/100 km. Nije bučan, dopadljiv a nepretenciozan. Idealan za samca. Ono što je meni bilo bitno prilikom kupovine: niste inferiorni prema drugim vozilima u režimu gradskog saobraćaja, kao na 49ccm. Tu zadovoljava sve razumne zahteve. Do 80km/h je super, preko toga je mučenje, a naši putevi i nisu za brže (ne izlaziti s njim na auto put ni slučajno).

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Sedište da se dotapacira: boli zadnjica posle 2 sata vožnje, na duže - disaster

Svetlo bi moglo biti jače (H4)

Zadnja kočnoca bi mogla biti disk (odmah sam pao, prilikom upoznavanja)

Bilo bi dobro da ima još malo snage (na dužoj a bržoj uzbrdici, i prilikom preticanja). Izbegavati suvozača na svaki način.

 

5. Moj utisak:

Kućni ljubimac. Veran i zahvalan u svakom pogledu.

Poruka: Ne žuri, i stići ćeš.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: N/A

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2006.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Malo manje od 2 sezone.

 

3. Sta mi se dopada:

Izuzetno lagan i upravljiv, mala potrosnja (2-3 litre), lako i jeftino odrzavanje i registracija. Nisam vozio nijedan motor pre njega (ni skuter) i posle 10 minuta na njemu sam se osecao kao da vozim oduvek :)Za grad je sjajan! Ima dovoljno snage (za grad), i dovoljno je mali da je provlacenje moguce u bilo kojoj situaciji.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Kocnice. Pozadi ima dobos koji je bio osetljiv i lako je blokirao. Sa dva putnika na sebi morate biti veoma, veoma pazljivi jer je kociona moc znatno umanjena.

 

Snaga. Za grad dovoljna, ali cim izadjete na otvoren put definitivno fali. Preticanje je nemoguce, i voznja udvoje van grada nije bas idealna ali je svakako moguca! Ako nigde ne zurite, onda nema problema :)

 

5. Moj utisak:

 

Meni je bio savrsen prvi motor, u svakom smislu. Sa njim sam naucio osnove voznje i odrzavanja motora. Motor koji je uvek radio bez obzira na sve i nikad me nije nigde ostavio. Posebno sam voleo njegovu malu potrosnju - jednostavno, uvek imas goriva jer ga skoro ni ne trosi 1moto3.gif

 

Sve u svemu, sjajan gradski motorcic i moja preporuka ako neko tek ulazi u moto vode!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125

 Pozdrav,

Pitanjce za one koji su imali ili koji imaju ybr 125 ali sa ubrizgavanjem goriva.

Primetih razliku u ubrzavanju između njih i modela sa karburatorom u korist verzije sa karburatorom.

Da li to ubrzanje između 60 km/h do 80 km/h može da se poboljša ili je model koji sam gledao sa 

ipak sa nekim felerom (model sa ubrizgavanjem)?

Hvala...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 198 postova
  • Lokacija: Beograd

[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]
2010 (nov)

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]

dve sezone - 20,000km

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]

odličan motor za početnike , za grad , mali potrošač , lep  :)

[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

mogli su disk pozadi , ne zbog proklizavanja i disk bi proklizao jer je lagan motor , već zbog održavanja . Nema mesta ispod sedišta za sitnice

[b]5. Moj utisak:[/b]

Opšti utisak - odličan motor . Do 200km dnevno bilo gde , putna brzina 80km/h , to što kažu da nema brzinu jbg , ne može i 120 i da troši 2l :/ . Na mom i kofer i bisage i 10 000 po sezoni  :jee1: . Žao mi je što sam morao da prodam , nov kupljen a dosta se gubi para kad se prodaje - Srbija  :tras2: . Preporuka 

P.S 250 bi bilo idealno ali su novi preskupi a i retko se prodaju polovni 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Arilje
  • Motocikl: Honda XL 125V Varadero

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

 2006. g.

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

Za sada 10 casova obuke.

 

3. Sta mi se dopada:

Dopada mi se kompaknost. Odlican za grad. Upravljivost i masa od 108kg idealni za nas slabije.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Pre svega sijalica treba jace da sija. Vozio sam nocnu voznju apsolutno nista ne vidim ni sa dugim svetlom. Jeste naked, ali zastita pre svega za kolena od vetra mora biti mnogo bolja. Zvuk motora je slabasan sto meni kao pocetniku ne odgovara, jer mi se vrlo cesto desava da ga ugasim, jer ne cujem. Na oko 40 km/h ima veliki uticaj vetar.

 

5. Moj utisak:

Motor koji ide bez gasa za nas pocetnike je idealan. Motor nije los, ali daleko da je najbolji u svojoj klasi sa cenom koja je malo veca u odnosu na druge. Nauciti na njemu voznju i odmah prelaziti na nesto vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 195 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Jaca 125
1. Годиште љуте машине 2008.
2. Време трајања жуљања позадине је ово лето 2018-сте, а и јесен 2018.
   Наравно и у следећој сезони наставак.
3. Наравно одушевљен сам изгледом машинице, потрошњом од невероватних 
   2,1 l/100km и то са две одрасле особе + коферче и ранац.
   Сама њена једноставност ми се допада, довољно је велика за две одрасле 
   особе (брачни пар) чија укупна тежина не прелази 150kg.
4. Разочаран сам њеним кочницама, морале би бити боље. Волео бих да је
   распоред масе возила мало померен напред, имам утисак и кад возим сам 
   да је предњи крај много лаган.
   Превише је мекано огибљење.
5. Мој утисак је позитиван, возим га и даље, а следеће сезоне и ван граница Србије...

 

 

          

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja