Jump to content

Moto Zajednica

R1150 GS / R1150 GS Adventure

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Возио сам 10.000км ово чудо од двоточкаша са фотографије лево (иначе мој бивши АДВ) и то је концепат који ми свакако највише одговара, а много сам експериментисао ... Не, никако се не премишљам, дефинитивно сам се одлучио за Р1150ГС Авантуру, само док се спремам (читај: скупљам новце) није на одмет чути још понеки позитиван коментар који те утврђује у одлуци. Прелиставам форум и некако ми премало информација за овај модел.

 

To je zato što do poslednje izmene propisa za registraciju nije bilo smisla posedovati ga. Registracija je koštala đavo ipo (400-500 EUR). Isto kao za R 1200 GS pa ga je retko ko i imao u Srbiji. Dok je recimo za R 1100 GS bila oko 250 EUR. Posle promene (jednom nešto pozitivno i kod nas) odjednom je postao zanimljiva solucija pa ih je sve više i kod nas. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

1. Godiste motocikla koji ste vozili:
Mart 2003 god.

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:
Kupljen je pre mesec dana i malo jace , od tada svaki slobodan trenutak provodim na njemu ili oko njega.

Do sada sam presao nekih 500-600km, da je vreme dozvolilo bilo bi i vise posto sam trenutno na odmoru.

3. Sta mi se dopada:
Odlicne kocnice na koje se treba u pocetku naviknuti, udoban za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja. 

Motor ima preko 250kg a lako se vozi, lepo se ponasa na putu i moze da se natovari kao magare.

4. Sta je moglo biti bolje:
Bolja zastita od vetra, u planu je veci vizir i bocni deflektori.

Bravice na koferima ??

Da bi se otvorio kofer mora prvom da se odbravi kacenje kofera sto je po meni velika glupost.

Po meni je brava trebala kontra da bude, znaci prva rucka odkljucava kofer a druga odkljucava kacenje kofera.

Nije strasno, ali smeta. ;)

Brava za sedista ??

Prvom mora da se skine desni kofer da bi se oslobodio pristup bravi ???

5. Moj utisak:
Ovo nije motor, ovo je "Motorcina"

Probao sam pre 2-3 godine jednog BMW-a i tada sam odlucio da sledeci motor mora biti BMW "Boxer"

Nikad brze nisam kupio motor ??

Pre podne pogledao motor a posle podne probao i kupio.

Nikada lakse nisam dao pare za motor ??

Jednostavno kad motor probate i procitate na netu komentare o njemu, dobije se osecaj da ne mozes da pogresis sa ovom kupovinom.

 

Ovaj motor jednostavno ima "Dusu", ili ga volis ili ne ??

Lepi su i noviji GS-ovi od 1200 ccm, ali su nekako bez duse, hladni, plasticni .....

 

Motor je naslednik R1100GS-a, i napravljen je da sa njim mozete da obidjete ceo svet.

 

Od 1999-2003 god proizvedeno je 58.023 komada, a od 2001 do 2003 bio je najprodavaniji motor u Nemackoj.

 

Motor sa kojim planiram da ostarim..........

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Arandjelovac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

2001 godiste

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

U mom vlasništvu je godinu dana i vozim ga i dalje. Za sada nekih 10.000km na njemu. 

 

3. Sta mi se dopada:

Najviše mi se dopada laganost u vožnji, osecaj stabilnosti i sigurnosti... Kočenje pred krivinu, ulazak u krivinu i izlazak.. Motor je tacan, precizan, povozan, sa dobrim performansama u vidu kocenja, stabilnosti i pouzdanosti na dalja putovanja.

Mogucnost velikog tovara i male potrosnje u svim rezimima vožnje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Zaštita od vetra nije bas najbolja... Takođe potrebna je prerada sedišta, jer se fabricko sedište od godina korišćenja stvrdne i postane neudobno na daljim putovanjima. Sedi se kao u sedlu, gde se kliza ka rezervoaru i ne sedi se lepo zadnjicom na centralnoj površini vozačevog sedista. 

 

5. Moj utisak:

Vrhunski motor u odnosu godina, kvaliteta i cene. 

Ko nije vozio BMW, treba se navići na kardanski prenos i stil vožnje jer je BMW drugaciji na kočenju i u voznji od  ostalih motora.

Treba se navici na menjac i pronaci adekvatno ulje koje koje mu odgovara (sa losijim uljem, zvuk menjača nije prijatan u vožnji).

Takodje treba se pozabaviti i pronaci adekvatno  i kvalitetno motorno ulje jer kao vazdusnjak sa losim uljem moze da ima povecanu potrošnju ulja.

IMG-cd9dd898546619db67c36aff2d0e424a-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja