Jump to content

Moto Zajednica

[size=18]Hungaroring 08 septembar - Slobodan termin[/size]

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Pancevo

Jel 'oce neko da se provoza po pravoj trkackoj stazi? ( Evo ja prvi necu ako pada kisa! )

 

Verovatno znate da na svim trkackim stazama, pa i na Hungaroringu u Budimpesti (sto je blizu), postoje slobodni termini u kojima obicni vozaci i neprofesionalni trkaci imaju mogucnost da uzivaju u voznji na kvalitetnom asfaltu i u bezbednijim uslovima nego na putu (bar na ovim nasim dzadama, gde vec svako vozi neku svoju voznju na tudju stetu). Ja, zapravo, nista preciznije od ovog i ne znam, tj. nemam nikakvo ni licno ni opisano iskustvo! Pretpostavljam da nekih limita, osim da svi voze u istom smeru i da postoji podela na dve klase (brze i spore) i nema. Preko njihovog e-maila ( office@brorganisation.hu ) sam proverio da li i stranci imaju mogucnost participacije, i dobio potvrdan odgovor uz napomenu da se najavim e-mailom nekoliko dana unapred.

 

Sve ovo imate na njihovom sajtu:

http://www.hungaroring.hu/hungaroring_en

gde pod naslovom: "Services related to motorbikes" izaberete "Open days for motorbikes", sto bi trebalo da je ovde:

http://www.hungaroring.hu/hungaroring_en/motor_service/open_days

 

A evo i "izabranih" pasusa o ovom:

 

"Again in 2005 open days for motorbikes will be organised at Hungaroring circuit. It is the unconcealed intention of the days to provide drivers with the possibility of getting to know their bikes as well as their personal boundaries within a safe environment. It is our intention by organising the open days to improve road safety, decrease the number of motorcycle and to contribute to the culture of traffic."

 

Costs:

 

Participating in one group (4 x 20 minutes) and participating in the big midday ride 10.000.- HUF

Participating in the last two rides of a designated group (once capacity is available): 6.500.- HUF

Costs for participation in the Friday Night Rides (between 18.00 and 20.00 o’clock): 10.000.- HUF

 

itd.

 

Sledeci termin je dakle 8. septembra, pa onda 19., samo da ne bude malo hladno ...

 

PREDLOG:

Meni ovo lici na racionalno trosenje guma i prilika za upoznavanje sa "R" motorciklom na njegovom terenu :roll: pa cu (bez obzira sto sam vozac sa jako malo iskustva, ili mozda bas zato, jer gde ga je najbolje steci ako ne tamo gde je bezbedno) da se usudim da predlozim da se ode tamo, nauziva obaranja (preglednih) krivina, a mislim da je i prilika da se nakupuje nesto kozmetike i drangulijica za motorcikl (mada to (bar za Yamahu) ima vec i u Segedinu kol'ko sam ja video na internetu).

 

E sad bi zamolio nekog ko je zainteresovan i ko ima malo vise smisla za raspored i organizaciju od mene da doradi predlog u smislu kako da se to izvede, ili jos bolje ako neko vec ima takva iskustva pa da izlozi stvar. Mislim da bi dobro bilo da se ode 07. 09., negde prenoci (ja sam kontaktirao e-mailom neki "Bikercamp" ali mi nisu odgovorili, pa ako neko zna neko zgodno mesto .... ), onda 08. 09. happening na stazi, pa 09. 09. kuci .

 

 

Dakle treba:

- iskamciti madjarsku vizu,

- mislim da treba i medjunarodna vozacka dozvola

- zeleni karton

- prakticno bi bilo e-mailom prijaviti brojno stanje onima na Hungaroringu, da ne bude posle "niko nam nije rek'o"

- podmazati lanac,

- poneti "Pampers"-e (sto neko rece: "Jebiga, ko je bez toga pros'o, taj se nije ni dobro vozio!")

- ...

- ...

 

Pozdrav

 

Mik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Cao, Mik! Ajmo druze na predstavljanje, da te upoznaju svi :D8)

 

Inace, kao sto ti vec rekoh ranije, sam vrlo zainteresovan za takve eventove, ali trenutno menjam motor, pa nisam spreman...

 

Sto bi reko Del Boy, this time next year, I'll be a milioner :D tj. na stazi :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
ali trenutno menjam motor' date=' pa nisam spreman...:D[/quote']

 

:?: :?: :?:

 

Aj da ne izbaksuziram, cim se sve bude sigurno znalo reci cu vam. Ali, vrlo je verovatno da cu ostati veran CBR familiji :D:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Mik bas ti je dobra ideja i ti si to sve lepo zamislio ali ja nikako ne mogu da ti se pridruzim iako mi je bila zelja ove sezone da probam malo da se vozim po stazi(doduse mislio sam na Grobnik). Srecno u svakom slucaju!

 

Pablo priznaj da si odlepio za novom CBR125 i da moras da je posedujes :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Pablo priznaj da si odlepio za novom CBR125 i da moras da je posedujes :lol:

 

Ma da :? , skroz je odlepio, pa mu je bas zao sto ne postoji :lol: CBR50 inace bi vec zujao ulicama NBG :wink: :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Mik, izvini sto ti malo odosmo od teme...

 

Za bajk cu vam se pohvaliti uskoro, da ne isbaksuziram ovako... Strpljenja samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja