Jump to content

Moto Zajednica

Prodavnica 'Moto Land'

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Sve pohvale, za sad...tamo sam pazario dosta opreme za Versysa i sve je bilo ok. Sada, pre nekoliko dana, navratim da pogledam sta ima od jakni za predstojecu sezonu. Momak, prodavac mi ljubazno pokaza sta sve ima trenutno na stanju i...BINGO! Jakna, malo duza, touring, IXS GORE TEX...20.000 din. Redovna cena 55.000, sada na extra popustu 20.000, pazarim, pozdravismo se i zaista nemam sta lose da kazem. Svaka cast momci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

27.2.2014 sam otisao do njih i porucio gume.bila je prica da gume stizu za nekoliko dana i da ce mi javiti dal ce i moje stici posto su vec dosta porucili.posle nekoliko dana mi javljaju da ipak i moje stizu.kad su im stigle gume kazu da bas moje

Nisu stigle i da ce stici uskoro.posle par dana rekli su mi da im gume stizu posle sajma automobila.

juce 25.3.2014 zovem po 15x i pitam kad stizu i kazu mi il za par dana il 4-5 aprila.

ljut zbog cekanja i vucenja za nos a, dao sam im kaparu od 13000din rekao sam im da necu gume vec da mi vrate lovu! Nisu korektni kao firma!navodno kad porucis gume ,gume stignu za nekih 10dana.ja sam cekao skoro mesec!

Sramota!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Meni nije jasno zasto firme uzimaju kaparu za robu koju prodaju!? Kakva glupost.

 

Bila je priča da za narudžbine do 1.3. idu niže cene, ali je obavezno učešće od 50% i čeka se na dostavu.

Navodno će od početka sezone oni napraviti lager guma, gde neće biti čekanja, ali će cene biti veće za trgovačku maržu i dažbine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...

Meni nije jasno zasto firme uzimaju kaparu za robu koju prodaju!? Kakva glupost.

U slucaju da odustanes od kupovine ,sta da radi prodavac sa robom kuji si ti porucio specificna je i retko kome treba i retko se prodaje .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Kao "osiguranje" da ces kupiti, jer prilikom odustanka od kupovine prodavac nije duzan da ti vrati kaparu, naravno, u slucaju da si ti odustao bez razloga, odnosno da su rokovi ispostovani od strane prodavca, itd... itd... ali postoji jos jedna stvar, nema se para da se porucuje tako sve na veliko od strane prodavnice, pa se deo tog novca koristi i u te svrhe. Inace, sa Moto Landom mozete komunicirati i preko FB-a, tamo su dosta aktivni koliko vidim, verovatno jer im je azuriranje "dostupnije", i ja komunikaciju sa njima vodim tamo oko proizvoda, i stvarno sam zatekao samo ljubaznost sa njihove strane. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@Dejan

Dobro...to ima logike.

 

@Stile

Dobro...to nema nikakve logike. Ali dobro, zato i mogu da hebu ljude u zdrav mozak. Mislim ako ces da radis na te ziheraske fazone, u redu...ali bar budi korektan. A ne ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Svakako da nije u redu, ako rok nije precizno odredjen poziva se na "razuman rok", sto to svakako nije, ali s obzirom da je prodavnica rekla 10 dana, ti nisi ni u cemu pogresio. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Imao sam ja slicnu situaciju. Posto su probili rokove rekao sam hvala dovidjenja. Hocu moje pare nazad.

Trazite ljudi sve napismeno. Trazi da ti napise poslednji rok isporuke i da pecatiranu priznanicu da je uzeo pare ako vec dajete kaparu. I onda ga lepo 5x pitas do kada stize. Znas kako menjaju pricu onda o roku isporuke! Onda ili kazu realno ili odustanu od daljeg posla. Tu ne mislim samo na njih vec na sve. Ja jesam imao jos jako davno slicnu situaciju sa njima ali je bila lepo resena. Ja sam kupio nesto drugo kod njih jos za vise para nego taj prvi deo sto sam hteo. A da li je stigao taj moj ili ne i sta su oni posle sa njim radili to me bas briga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW F 650

Prosle sezone pazarih shoe xr 1100,full pakovanje bese,pa onda i tamni vizir,sve u najboljem redu!

Sedeo sam u radnji i smarao decka koji je radio sat vremena isprobavajuci i prebirajuci!

S moje strane,svaka pohvala! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kupio kod njih dosta stvari u toku prošle sezone, kaciga, jakna, nosač+ploča kofera,lanac za zaključavanje, kabanče za motor i još neke jeftinije sitnice. Uvek bio zadovoljan uslugom i trudom prodavca da mi preporuči i objasni mane i prednosti nekog artikla. Čak sam jednom prilikom dobio gratis sprej za podmazivanja lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: MK CRNA REKA
  • Motocikl: Hayabusa

Poručio gumu 2 CT 01.03, isporuka do 14.03, ostavio ček kao zalog, 12.03 me pozvali stigla guma, uplatio ostatak preuzeo gumu ispoštovali maksimalno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Ducati Crveniiiiii

Kupio kacigu kod njih ,jeftinije nego na snizenju preko,ekstra cene za kvalitetnu robu ,usluzni prodavci, preporuka za saradnju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW F650GS twin (800)

Pre tačno mesec dana sam naručio NXR kacigu kod njih i još nije stigla i pitanje kada će stići.Zvao sam ih tri puta i uvek ista priča,neznamo kada će stići.Sramota,jedina ovlašćena prodavnica u Srbiji za SHOEI. 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 475 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Pozdrav ja kupio nosace kofera plocu i kofer za suzuki sv 650 i mogu reci da su super sve preporuke za sarednju cak mozete i kontaktirati preko kupujem prodajem, kao ja,i kupovati kod nih.Veoma tacni i pouzdani svaka cast0a-smiley.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Već poodavno hoću da kupim Shoei Neotec kacigu, sviđa mi se, nije jeftina - ali kad je glava u pitanju ne štedim.

 

Probao sam kod "Motoland"-a, dok su još bile na popustu, ali ih nije bilo, zvao sam u poslednjih 6 meseci najmanje 5-6 puta i uvek je odgovor isti: nema XL, stiže za mesec dana "ali ako hoćete možete da naručite i da date kaparu pa možda stigne i brže".

 

Potražim po moto forumima jer ne volim da kupujem ništa bez probe veličine, vidim različita iskustva sa "Motoland"-om oko kaciga, vremena isporuke, fiskalnih računa, garancije, delova koji treba da budu sa kacigom, originalnog pakovanja, i odustanem od naručivanja i davanja kapare sa idejom da kad budu imali na stanju dođem, probam - ako mi odgovara kupim i gotovo. Periodično zovem, i uvek je odgovor isti "stižu za 15 do 20 dana".

 

U međuvremnu, tražim i na internetu, i prošle nedelje naidjem na "kupujem-prodajem" sajtu na oglas, ima Shoei Neotec kaciga u svim bojama, oglas obnovljen pre nekoliko dana, znači svež:

 

http://www.kupujemprodajem.com/Flip-Up-kaciga-Shoei-Neotec-Svetlo-Siva-13311474-oglas.htm?filter_id=5565938

 

U petak, sav srećan okrenem telefon sa oglasa, pokaže mi se da je "Motoland"-ov broj koji sam ko zna kada memorisao, međutim zauzeto i zauzeto, sednem na motor pošto mi je blizu i pravac u radnju, kad tamo iznenađenje: prodavac prilično nezainteresovan, kaže nema ni jedne Neotec XL na stanju, "dobiće ih za mesec dana", pitam za Schubert koji takodje reklamiraju na sajtu, kaže "ne radimo više Schubert".

 

Iznenađen razvojem stuacije, kažem da na sajtu "Motoland" stoji da imaju i Neotec i Schubert kacige, čak i online naručivanje radi, da su oglas na "kupujem-prodajem" obnovili prošle nedelje, kažem da sam zvao više puta tokom proteklih meseci.

 

http://motoland.rs/moto-oprema/kacige-za-motore/shoei-neotec/

 

http://motoland.rs/moto-oprema/kacige-za-motore/shoei-neotec/

 

I prodavac mi nezainteresovano i nonšalantno kaže "pa nigde ti ne piše da imamo na lageru".

 

Okrenem se i izađem iz radnje, sa nekim čudnim gorkim ukusom u ustima i željom da više nikad ne uđem u takvu radnju.

 

:stabre:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Saučestvujem u tudjem bolu ali ne mogu da se složim jer imam višestruko dobro iskustvo. Za sve što me interesovalo sam dobio odgovore i na kraju i kupio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja ne bih da te sada bacam u rebus ali ja sam probao Neotec XL tipa nešto u julu možda ili početak septembra. I to baš u Motoland .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja ne bih da te sada bacam u rebus ali ja sam probao Neotec XL tipa nešto u julu možda ili početak septembra. I to baš u Motoland .

 

Pa da li je moguće da sam baš ja bio loše sreće, i da nisam mogao da probam i kupim kacigu. Vidim po drugim forumima da je još kolega imalo loša iskustva sa ovom radnjom.

 

No nema veze, život ide dalje, nekom je majka,nekom maćeha.

Naručio sam juče kacigu iz Louis-a, zamislite imaju na lageru "za poneti", stiže za 7 dana, kad mi vrate Mwst cena će biti kao u "Motoland"-u ili čak i malo niža.

Sve sam završio jednim jedinim telefonskim pozivom.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Ja ne bih da te sada bacam u rebus ali ja sam probao Neotec XL tipa nešto u julu možda ili početak septembra. I to baš u Motoland .

 

Pa da li je moguće da sam baš ja bio loše sreće, i da nisam mogao da probam i kupim kacigu. Vidim po drugim forumima da je još kolega imalo loša iskustva sa ovom radnjom.

 

No nema veze, život ide dalje, nekom je majka,nekom maćeha.

Naručio sam juče kacigu iz Louis-a, zamislite imaju na lageru "za poneti", stiže za 7 dana, kad mi vrate Mwst cena će biti kao u "Motoland"-u ili čak i malo niža.

Sve sam završio jednim jedinim telefonskim pozivom.

 

:takoje:

 

jesi li išao direktno ili si preko nekoga? Ja se nakanjujem ali nikako da to uradim. Koja je tu kombinacija oko dostave , plačanja, carine i sl ?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

Ja ne bih da te sada bacam u rebus ali ja sam probao Neotec XL tipa nešto u julu možda ili početak septembra. I to baš u Motoland .

 

Pa da li je moguće da sam baš ja bio loše sreće, i da nisam mogao da probam i kupim kacigu. Vidim po drugim forumima da je još kolega imalo loša iskustva sa ovom radnjom.

 

No nema veze, život ide dalje, nekom je majka,nekom maćeha.

Naručio sam juče kacigu iz Louis-a, zamislite imaju na lageru "za poneti", stiže za 7 dana, kad mi vrate Mwst cena će biti kao u "Motoland"-u ili čak i malo niža.

Sve sam završio jednim jedinim telefonskim pozivom.

 

:takoje:

 

jesi li išao direktno ili si preko nekoga? Ja se nakanjujem ali nikako da to uradim. Koja je tu kombinacija oko dostave , plačanja, carine i sl ?????

 

Kolega živi u Beču, poslao sam mu mail sa detaljima kacige, on okrenuo telefonom i rezervisao. On će i da je donese kad bude dolazio.

Kombinacija je da ako želiš da uštediš, moraš da prijaviš na granici da iznosiš robu, popuniš neke formulare i oni udare pečat - sa tim papirom dobijaš porez nazad, mislim da je nešto malo preko 15%.

Što se tiče carine, ja to radim ovako: bacim kutiju, račune ostavim kad neko dolazi bez kacige,a kacigu u vreću koja se isporučuje sa njom i u auto.

Mislim, da budem politički korektan: uvek možeš da platiš carinu, na tebi je da li hoćeš ili nećeš.

 

Sad sam baš našravio paralelnu računicu Louis vs Motoland

 

Louis: 569 Eura - 15% = 483,65 Eura

Motoland 62,000 Dinara / 119,6775 (srednji kurs NBS za danas)= 518,05 Eura

------------------------------------------------------------------------

Razlika: 34,40 Eura

 

Ja zadovoljan

 

:takoje:

 

EDIT: Zaboravih da u "Motoland"-u nemaju kacige na lageru :jok:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Jbg, nije isti obrt robe.

 

Kada sam prvi put bio u Louisu, kupovao sam sitnice a ljudi vucarali korpe sa opremom kao da su DISu. Secam se da je ispred mene devojka dosla i pazarila svu opremu, od cizama do kacige, jos neke dodatke tipa fuzasteri, provukla karticu i gotovo. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja