Jump to content

Moto Zajednica

Prodavnica 'Moto Land'

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

To su sve individualni slucajevi, nismo mi trziste 100 000 kupaca koje ostavlja te pare, nego je to par hiljada ljudi, nedovoljno da ova grana industrije bude razvijena to je de facto.

Oni bre ne mogu sebi da dozvole ni da uvezu robu koja ce nesto da ostane dugo na lageru, fazon par modela necega sve to po 3-4 komada i to je to. Ako zarobi 20-30k evra i ne obrne te pare u nekom relativnom kratkom roku, katanac odmah. 

 

Trziste je nikakvo. Ali to opet nikoga ne opravdava da bude nekulturan, iskreno ja nikad nisam imao problema, i uvek se super ispricam i zezamo se lepo. A ja sam jos polu anti socijalan :lol3:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Gsx600f

Tokom prvog talasa korone...sredinom Aprila sam otisao da kupim pojas, dakle nista posebno...u tom trenutku im je cak i neka roba stizala... Bili su skroz fer i korektni, cak me posavetovase da uzmem za broj manji da bi ostao ok kada se rastegne malo... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
5 hours ago, m.milivojevic said:

Isti tako da ce unaprediti svoje poslovanje, a ne sa ce kazniti radnike ili ih pak otpustiti.

Ne treba da budemo zlobni i zajedljivi.

Miki, ne znam dal si na mene mislio, ali nema zlobe u mojim recima koje sam izrekao, samo sam konstatovao da je kod nas sistem tako radio, Com Trade Shop je u to vreme imao 18 prodavnica, i 3 otkaza godisnje za ljude koju su ga zasluzili su zauzvrat davali da su SVI ostali prodavci bili korektni prema SVIM musterijama.

 

U slucaju Moto Land-a, najbolje bi bilo da poprave pristup, ali ja mislim da od toga nema nista dok se malo ne promeni postava. Momci su zajebanti, drugarski nastrojeni, ali kupce omalovazavaju. To je kod mene sustina problema, sto kad dodjem kod njih, oni ucine da se ja osecam lose ukoliko nisam potrosio mnogo novca...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ne ne.

Nisam.

Ne mislim da ima zlobe, vec bas ono sto sam rekao.

Fizicki izgled pojedinca i navike nemaju veze sa brandom.

 

Isto tako je bilo jos 2007-e u mts-u. tzv mistery shopper.

 

Sustina te logike, nije da se kazne prodavci, vec da se uoce mane i da se unaprede prodajne vestine.

 

Marketing nije kada ti se vrati proizvod, vec kupac.

To treba da shvatimo.

 

U ovom slucaju pricamo o Motolandu, ali je ova prethodna recenica itekako primenjiva u mnogim sferama.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

100% si u pravu, valjda ce neko da vidi, i da kaze ovima, ajmo malo ljubaznije/profesionalnije sa ljudima, i onda svima dobro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Dosta puta sam svraćao u radnju i pazario robu što od kacige do sitnih rez. delova...

Dovodio drugare isto kupovali od sitnih stvari do  kacigu,kofera-nosača...

Neki moj utisak je da nisu loši momci, hoće da izađu u susret ali mislim da nekako oni gledaju i biraju kako će da se postave prema nekom.

Jesu malo onako batice iz gym-a sto mi je skroz ok, mozda opet samo meni a ne drugima...

Prema meni su uvek bili korektni... nemam stvarno nekih zamerki, ali što se tiče cena umeju da udaraju po ušima.

Neki zaključak da ako hoće a vidim da hoće, jer uzimaju veći prostor da mora to mnogo profesionalnije da se odrađuje posao da bi se digli kao prodavnica na viši nivo...  

Zna se kako se treba prema muštiriji ophoditi, dal ušao go i bos ili sa ključevima od Bmw-a.

Opet ovo je Srbija, i sve nekako traljavo ide... dal otišao u bilo koji shop, market, kod vulkanizera... svi su nešto preko one stvari nataknuti. ( nema volje za životom.)

Biće bolje .... jednog dana.

 

Promenio član Biker Boy
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Evo malo da dodamo podatke ovom kukumavčenju. Pogledao sam finansijske izveštaje na APR prema PIB koji je na njihovom fiskalnom.

Dobro posluje firma, rastu prihodi od 70072000 2018. godine, a u 2019. su 72320000.

Neto dobit je oko 2,5mio. Kao što sam i pretpostavio, zalihe rastu u ove 2 godine: 47900 i 65268 u 2019. u hiljadama, što je finansijski dosta nepovoljno jer godišnje jedva jednom okrene zalihe ali o tome smo dosta već i diskutovali da ovde niko ne drži veliki lager, da je mali izvor i da inače sve po sistemu biće, stići će kad naručimo itd., a opet mora da se ponudi nekakav izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Aj kad ste vec sve i svasta napisali da podelim moje iskustvo. 

 

Bio sam 3x u Motolandu i nikad vise pa makar bila jedina radnja u Srbiji.

 

Prvi put sam isao da kupim kacige za mene i suprugu i jos nesto ako vidimo da nam se svidi (spremili smo 1000evra da potrosimo :) ). Bili su ljubazni i ok, pomogli su, doduse posle 10min zapitkivanja jedan prodavac je prisao i posvetio nam paznju. Tad smo kupili 2 kacige za jednu su imali pinlock za drugi nisu, receno je da ce stici i da ce javiti i rezervisati kad stigne. Nikad se nisu oglasili (zvao sam par puta). 

 

Kada sam drugi put bio primetio sam nove prodavce (mozda je to razlog promene usluge), samo sam jednog prepoznao da je stariji radnik. Kupovao sam centralni kofer, sta god sam ih pitao dobio sam odgovor ali niko se nije nasao da izadje iza onog sanka i da bilo sta pokaze ili me ubedi koji da kupim, bilo je samo pokazivanje rukom gde da pogledam.

 

Treci put kad sam bio, planirao sam da kupim neke rukavice i da nadjem neko resenje za centralni kofer (posto sam promenio motor pa stara ploca nije odgovarala). Za rukavice sam dobio samo prst gde stoje, a za nosac kofera je bilo jednosavno "nema". Posle par minuta objasnjavanja sta mi treba (slabo su me i slusali pricali su medjusobno iza sanka), jedan je rekao postoji univerzalni nosac, nemamo javi se za mesec dana i nastavili su sa svojom pricom. Rukavice nisam ni pogledao izasao sam. Jedino sto me iznenadilo dok sam se oblacio ispred jedan prodavac je izasao da vidi kakav mi nosac treba i onda mi je detaljno objasnio sta i kako mi treba i sta da radim (mada ja mislim da je vise izasao da vidi nov motor nego da mi objasni ali ajde da ne nagadjam). Naravno nisam ih vise zvao, niti svracao, niti cu. Resio sam problem "uradi sam" :)

 

Mislim da je kod njih trenutni problem sto su novi radnici, verovatno nisu trgovci rade sto moraju i boli ih patka za sve. Platu ce da primi iako se ne trudi. Ne bi voleo da se zatvore (kao sto je neko spomenuo), ali ako tako nastave sigurno ce promet opasti. Dobar glas se daleko cuje a los jos dalje, samo je pitanje vremena (ako se nista ne promeni). @X8 Vračar sto je napisao i po APR se vidi koliko promet opada.

 

I ja sam na neki nacin trgovac i imao sam svoju radnju, pa mi svaka musterija bila ista. Nije bilo bitno dal je dosla da pita nesto ili je kupljen CD od 20din. ili mi narucio racunar od 2000evra, svi su isto bili usluzeni i ispostovani. Ako je musterija usla u radnju ako nista drugo bar je kulturno saslusaj, pa ako ti se ne radi otkaci na fin nacin, nemamo, dodjite za 10 dana ili bilo sta, a ne ignore i nevaspitanje (i to nije uredu, ali ajde to moze se proguta).

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Ja sam kod njih pre par godina kupio kacigu Shoei Qwest i tada nisam dobio ni kutiju, ni original vrecu uz izgovor da je sajam za par dana, pa se spremaju za to i da ne mogu da nadju vrecu i kutiju, pa su mi dali Kappa vrecu i rekli da se javim posle sajma ili posaljem nekog po original.

Posle sajma sam poslao zeta, vratio im njihovu vrecu, a dobio neku jadnu belu koja se providi i koja je u rangu vrece za krompir.

Naravno, zet to nije znao jer nije iz naseg sveta, pa su mu to uvalili.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
On 1/18/2021 at 3:13 PM, m.milivojevic said:

@ProMaster čeka i dalje...

 

Najgore je to što je drugar krenuo da kupi mnogo kvalitetniji brand, ali su ga ubedili da uzme Modeka.

Još je drugar pitao lepo, jel' može da se zakopča jakna za pantalone?

Može.

 

Još drugar ispade debil jer nije uspeo to da uradi, pa je poslao jaknu sa pantalonama da oni provere...

 

Zvao ih je pred novu godinu, rekli su do nove godine.

Zvao ih je posle praznika, rekli su ove nedelje.

Zvao ih je danas, rekli su ove nedelje sigurno...

 

Upitao je da li to znači četvrtak, kaže čovek da.

Ovaj četvrtak

Da.

21-i?

Da.

 

Hajde...

Čekaće drugar.

Čeka od kraja novembra.

 

Iskreno, ako ne bude 21-og, drugar će preko advokada da pljusne opomenu pred tužbu, pa da traži i da se mu se vrate novci i da se uračuna referentna kamatna stopa inflacije, da se plate troškovi advokata...

 

Eto...

Čekaće drugar...

Drugar je dobio novac natrag.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 522 postova
  • Lokacija: novi beograd
  • Motocikl: HONDA GL1800

Kolege meni je otac bio trgovac ceo život i tako je i u penziju otišao .I on je primetio ovaj problem odnosa trgovaca prema mušterijama u novije vreme i stalno je govorio kako su nekad trgovci imali svoju srednju školu i u njoj imali mnogo predmeta pa između ostalog i nesto poput psihologije potrošaca ili slično.E očigledno je da sad u radnjama nisu baš svi prošli školu tog zanata pa zato nam tako i jeste.Svaka mušterija je bitna ,kako ona koja troši 100 dinara tako i ona od 1000 evrića a kad ti uđe na vrata nikad i ne znas koliko ko nosi para u dzepu i koliko ce da potroši.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Tako treba svi prodavci da se ponasaju.

Imali smo slucaj ovde kolege sa foruma. Otisao da se proseta u papucama,trenerci,pederusa pod misku. Svratio do salona bmw-a,dali mu probnu voznju i on kupio. 

Da je takav usao u motoland,vrvtn bi mu rekli ne kupujemo,sta god da prodajes 

Promenio član milos-v
  • Sviđa mi se 6
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Ja uzeo kacigu kod njih prosle godine.
Poslali kacigu, nisu poslali garanciju/racun.
Zovem, a to saljemo kad nam stigne novac od kurirske sluzbe.
Izgleda da im nikad nije stigao novac :D

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
On 28.1.2021. at 14:39, JoeD je napisao:

Ja uzeo kacigu kod njih prosle godine.
Poslali kacigu, nisu poslali garanciju/racun.
Zovem, a to saljemo kad nam stigne novac od kurirske sluzbe.
Izgleda da im nikad nije stigao novac :D

Eto................ a ja sam na poklon od sina dobio jet kapinu kacigu koja se ispostavilo da mi nije odgovarala, otišao do njih i zamenio za drugu, bez računa i neke posebne priče, samo objasnio da je bio taj i taj, tada i tada. Završio sve bez reči. 

Iskustva su totalno različita ali sam duboko ubedjen da se uvek izostavio neki detaljčić koji totalno ume da izmeni tok slučaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Danas sam bio i uzeo filter za ulje, i zaboravim da imaju samo Bardhal ulja.

Vrlo korektan batica, bogami sad već fina kvadratura radnje i vidim da su im rafovi puni.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: F850GS . Pre toga: CB1000R SC80,CBF500

Ista adresa , samo su prosirili radnju i ulazi se pored . Bio danas da reklamiram kacigu ,  naprsla plastika  odozdo , nijednom mi nije ispala . Slikali , uzeli broj telefona i rekli javice ako je reklamacija prihvacena . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Nisu losi,mada bi mogli da ustanu kad dodje covek. Makar ne prodaju polovne stvari kao nove ,kao u Motomaniji. Za sada najnormalnije iskustvo u Max Momentu i u Barelu.

Itina da nas par hiljada ne moze da napravi ne znam kakav promet para. Pri tome ni mi nemamo para za najbolju opremu, nego stalno kompromis da se kupi neka srednja klasa. Medjutim obzirom da su oni prodavci i da rade za neku verovatno ne veliku platu treba da se uporede i znaju sta prosecan covek moze da kupi ,a koliko mu kao bajkeru u danasnjoj oskudnoj Srbiji to znaci.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Bio sam pre otp. nedelju dana u Motolandu, probao nekoliko modela kaciga. Momci koji su tamo radili su bili više nego kulturni, pomogli su mi i odgovorili na sva pitanja koja sam imao, iskreno ja sam prezadovoljan prvim utiskom. Sad ćemo videti šta će biti kada dođe do kupovine kacige, pošto kao i svaki put do sada, kad god nešto želim da kupim, baš toga nema u radnji :D

 

EDIT: Sajt nije merodavan, imaju mnoge modele koje nemaju na sajtu, tako da savetujem da se ode ličnno u Poenkareovu i vidi na licu mesta.

EDIT2: Pisao sam i mejl pre toga, dobio vrlo brz odgovor, tako da još jednom pohvale za ML!

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Dobio sam i odgovor za kacigu: Mogu da poruče, doduše ne garantuju za rok isporuke i avans je oko 30% od vrednosti kacige.

Promenio član blackmore

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja