Jump to content

Moto Zajednica

Prodavnica 'Moto Land'

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ovo je objektivan problem. Ima nešto što mora da se ispoštuje, a to je vraćanje novca pod određenim uslovima. To zavlačenje stvarno nije u redu.

Ono ostalo pominjano kao neki subjektivan odnos doživljaja kupca i prodavca uvek može postojati. Popust je bio do nove godine i mislim da je pisalo da je do 31.12. Ko je stigao do tada ok, ko nije ima istaknute važeće cene. Ima i u supermarketu akcija za nešto posle više nije, a možda je već prodato ovo na šta je bila akcija itd.

 

 

 

 

Bas mi je drago da idu u veci prostor, iz razloga sto ce sad biti dazbine vece, nije prostor vise 400e mesecno, nego 1000e, pa da vidim da li ti nece necijih 500e biti znacajno. I da se razumemo, ne zelim nikome da propadne, osim olosima, oni jos nisu dotle stigli, samo zelim da se otrezne i shvate da se tako ne radi posao. 

 

Ovo samo matematički da prokomentarišem. Video si da je tamo lager, samo ono izloženo, u višestruko iznosu i to je tako duže vreme, nije od juče pa da im je dunulo da idu u veći prostor promene radi . Smešno bi bilo da neko ko drži 50.000 samo u kacigama ne može da nagrebe 1000e za zakup.

Ako bi nagađao, pretpostavljam da se sele u prostor koji je u decembru uređivan 50m pored u istoj zgradi. Verovatno će i ovo da zadržao kao magacin, što trenutno zapravo i jeste. Nije ono atraktivan deo grada, pa ne verujem da je zakup bitna stavka. Bile su uglavnom propale društvene firme, a od zatvaranja Dunav stanice verovatno je još manje atraktivno.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 216 postova
  • Lokacija: Zemun, Serbia, Yugoslavia
  • Motocikl: LoreNCo - Honda NC750XD
Pre 15 sati, ProMaster je napisao:

Da navedem primer prave poslovnosti:
Pretprosle godine, zovem Motomarket u Solunu, pitam za vizir za Versys, kaze covek da imaju jos jedan.
Zamolim ga da mi ostavi do petka, objasnim da sam iz Srbije i idem na voznju, on je bio u fazonu, okkkkeejj, neka bude petak, vidno nepoverljiv.
Odlazim u prodavnicu po dogovoru u petak, covek odusevljen time sto sam stvarno iz Srbije dosao u industrijsku zonu Soluna po vizir. Sam spusta cenu sa cini mi se 89 na 75e, znam nije wow, ali nisam mu ni trazio.  Predlozio mi da pogledam jakne koje su stvarno bile na odlicnom popustu, medjutim kako nisam imao mesta ni za majcu, morao sam da zaboravim na to.

Par puta sam kupovao u Motomarketu u Solunu razne stvari, kako za mene tako i za suprugu. Postavljao gomilu pitanja, probao kacige, jakne, pantalone.... Radnici u prodavnici srdacni, voljni da pomognu. Na kraju sam sigurno dobio popust od oko 70-100 eura na robu koju sam kupio. Bez cenkanja. Cekale me stvari na kasi, kako koju odaberem, i na kraju covek kaze dacemo vam popust i sve sto ste uzeli kosta toliko i toliko.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ispade sramota ući i kupiti nešto što ne košta 1000e.

A od koga, od prodavca čija plata ne može da pokrije račune i stišnjenu za mesec dana.Čuj prodavac se ponaša nadmeno, to neki kompleksaši. 

Radio sam u prodaji ukupno 8 godina na više mesta. Takvo ponašanje kakvo opisujete je nečuveno, za otkaz momentalni. Da kažeš nekom "batice". Koje omalovažavanje...

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Jesu malo neformalni u Motoland-u. Bio sam par puta i vidna je razlika u pristupu mušterijama nego na drugim mestima. Kod njih sam kupio top case i pomogli su mi u odabiru modela čak sam imao ponudu da kupim veći sa istim sistemom kačenja (istom pločom) pa ako mi se ne svidi da zamenim za manji uz povraćaj novca.

Promenio član bajker71

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2319 postova
  • Motocikl: Yamaha Xt 600 2kf

Ma ja tamo ne ulazim,u te prodavnice, skupo to:lol:

Zajebi, ako nema na kp ili kod lakija i tako tih ljudi nešto dobro onda uklavirim da mi to ustvari ni ne treba:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
27 minutes ago, Bojan82 said:

Ispade sramota ući i kupiti nešto što ne košta 1000e.

A od koga, od prodavca čija plata ne može da pokrije račune i stišnjenu za mesec dana.Čuj prodavac se ponaša nadmeno, to neki kompleksaši. 

Radio sam u prodaji ukupno 8 godina na više mesta. Takvo ponašanje kakvo opisujete je nečuveno, za otkaz momentalni. Da kažeš nekom "batice". Koje omalovažavanje...

Realno ovo sam hteo napisati - bez tisuce ne ulazi u prodavnicu hahahahah jel realno? 

 

Kad bi Louis dosao bar do Hrvatske ako ne kod nas pa da se kupuje ko covek sa normalnim cenama i asortimanom da se raspametis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
16 minutes ago, Bojan82 said:

Ma ja tamo ne ulazim,u te prodavnice, skupo to:lol:

Zajebi, ako nema na kp ili kod lakija i tako tih ljudi nešto dobro onda uklavirim da mi to ustvari ni ne treba:)

Gledam danas na KP prodaju probiker pojas koji je u Louisu sada 8e za 3500din hahaha. Ne daj ti boze da je neka jakna...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
pre 32 minuta, Motorcyclist je napisao:

Realno ovo sam hteo napisati - bez tisuce ne ulazi u prodavnicu hahahahah jel realno? 

 

Kad bi Louis dosao bar do Hrvatske ako ne kod nas pa da se kupuje ko covek sa normalnim cenama i asortimanom da se raspametis.

U louisu su cene raspamečujuće samo kad su akcije inače su abnormalne. Nosač kofera za suzuki 150€, nosač bočnih torbi za isti 200€....i ta ne nabrajam......redovno pratim

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

u luisu je skupo sem ako nije na popustu a znaju dobro da popuste. ako neko krene prema beču preporucio bih i Polo prodavnicu koja isto tako moze da ima cak i bolje ponude od luisa. ja pratim pa kupujem gde je povoljnije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
12 minutes ago, BaneVuk58 said:

U louisu su cene raspamečujuće samo kad su akcije inače su abnormalne. Nosač kofera za suzuki 150€, nosač bočnih torbi za isti 200€....i ta ne nabrajam......redovno pratim

Zato u Louisu mozes naci ok koznu jaknu i pantalone za ispod 150e komad, da mi videti ovde gde se moze naci tako nesto. A o kolicini sto se tice izbora i brojeva da ne pricam. Vanucci cizme oko 100e sad bile kada sam bio, ovde za te pare uzmes one sto lice na ribarske...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 minute ago, Vampa said:

u luisu je skupo sem ako nije na popustu a znaju dobro da popuste. ako neko krene prema beču preporucio bih i Polo prodavnicu koja isto tako moze da ima cak i bolje ponude od luisa. ja pratim pa kupujem gde je povoljnije.

Za njihove plate to su sasvim ok cene, a za popuste da ne pricam... Ima i fc-moto, dobar izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Kolege,
Bez ljutnje, Louis nije tema.
Vratimo se originalnoj temi.

Isto tako nije tema kolicina novca koja se trosi u radnji.
Svako trosi u skladu sa svojim mogucnostima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Usluga u Louis-u i Polo radnjama ne mogu da se porede sa uslugom u Moto landu. Cene takodje ne mogu da se porede. Da sam aktivan vozac motora, da mi je to glavno prevozno sredstvo a ne hobi, ne bi me videla niti jedna radnja u Srbiji. Svake 2 godine bih isao u gore pomenute radnje.

 

Ali poenta teme je da se prica o iskustvima u radnji Moto Land. Ja sam radio kao prodavac u Com Trade Shop-u, mi smo imali testiranje tako sto dodje neko "odozgo" da se raspituje itd, da vidi dal cemo da ga "odjebemo jer nije kupac", bilo je par otkaza godisnje... zamisli kod njih ode neko tako :D

Promenio član Markone88
  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 5 sati, X8 Vračar je napisao:

 

Ovo samo matematički da prokomentarišem. Video si da je tamo lager, samo ono izloženo, u višestruko iznosu i to je tako duže vreme, nije od juče pa da im je dunulo da idu u veći prostor promene radi . Smešno bi bilo da neko ko drži 50.000 samo u kacigama ne može da nagrebe 1000e za zakup.

Ako bi nagađao, pretpostavljam da se sele u prostor koji je u decembru uređivan 50m pored u istoj zgradi. Verovatno će i ovo da zadržao kao magacin, što trenutno zapravo i jeste. Nije ono atraktivan deo grada, pa ne verujem da je zakup bitna stavka. Bile su uglavnom propale društvene firme, a od zatvaranja Dunav stanice verovatno je još manje atraktivno.

 

Vidi, nema ja pojma kolike su cene zakupa, niti me zanima, naveo sam cene iz zelje da predstavim kako to izgleda.. Ono sto znam je iskustvo gomile malih firmi, koje su iz malih (privatnih) poslovni prostora presle u velike, ali obim posla i rad nije pratio to povecanje troskova, pa je sve otislo u strmopizd.

Da se ponovim.
Ne zelim da oni propadnu i ne zelim im bilo sta lose, jer ionako imamo jadan izbor robe za kupiti, a i vidim da su mnogi zadovoljni, tako da ocigledno da nisu toliko losi, samo neke stvari jednostvno nisu svima prihvatljive.
 

Promenio član ProMaster

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Kupovao kod njih, nosac kofera, kofer, kacigu, trakice za felne bravice i adaptere za bocne kofere itd. Bio zadnji put sa ortakom za crni petak, probao 10 kaciga i nije kupio nista, svaki put ista trojica, svaki put opustena i drugarska prica... ici cu opet sigurno, planiram cizme da kupim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 237 postova
  • Lokacija: Beograd,Knjazevac
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer 2017

Kupovina kacige: prvi put kupujem full face :)

Motoland
Ljubaznost od 0-5 = -2
Blago reci katastrofa, umalo me nije isterao iz radnje koliko ga mrzi sto je zapravo tu.
Probam Rpha 70 i probam shoei gt air 2 72000din, odlucio sam se za shoei
Medjutim "nama" trebaju 2 kacige i tri komunikacije, da bi oni na sve to dali samo 10%

Na kraju sam porcuio shoei gt air 2 preko Xmoto-a (Sagmajster) , ajde sto sam porucio kacigu nego smo i gume dobili po dobrim cena,

Ni jedna prodavnica u Srbiji ne moze da da bolju cenu od Xmoto, u to budite sigurno, odnosti se na
Alpinestar opremu
Gume (Pirelli, Dunlop, Metzelder)
Itd.

U prilogu imate cene koje smo dobili, garancija, fabricko pakovanjee345e62808c2434c322ea4cd6913f034.jpg

Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Zasto etiketirati i izvoditi nepotrebne zakljucke?
Fizicki izgled i zivotne odluke nisu bitne.
Fokusirajmo se na prodavnicu i uslugu.

Ja ne zelim da propadnu, ali da, uslugu moraju da poboljsaju.

Treba da stoje iza svojih reci.
Ako su mi rekli da ce zvati, pa da gori zemlja moraju da zovu.
A ne ja njih da zovem, a oni nezainteresovani.

Bitan je karakter.

Temu nisam pokrenuo, ukljucio sam se veoma kasno, ali da, samo sam preneo moje iskustvo.
Mislim da treba da prenesemo nasa iskustva u vezi sa doticnim, i da se nadamo da neko od vlasnika/radnika cita ovu temu.

Isti tako da ce unaprediti svoje poslovanje, a ne sa ce kazniti radnike ili ih pak otpustiti.

Ne treba da budemo zlobni i zajedljivi.

Ocito je da je prodavnica dobro snadbevena kvalitetnom opremom i po meni treba da unaprede poslovanje i isto tako da ove kritike prihvate u najboljem svetlu (naravno ako citaju).

Toliko.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3077 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA

Ja ću kupiti u svakom slučaju to što sam naumio... ako mi se svidi i odgovara, naravno, ne može me neljubaznost i ne-uslužnost prodavca omesti... Ali ću svakako preneti utiske nekom kolegi, pa on drugom... i pročuje se, znate...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 1 sat, drmilan_ je napisao:

Trebalo bi da neko njihovom nadredjenom pusti link od teme. Mislim da bi se usluga itekako poboljsala!

Ako cena, tj. plata diktira izbor radnika, nista se nece promeniti.

Nedavno je bio oglas za jednu vrlo uglednu prodavnicu moto delova. Dnevni obrt mnogosruko nadmasuje platu radnika (bez odbijanja ukradene i ostecene robe koju treba da nadoknadi).

Niska cena rada cak i od savrsenog coveka pravi nezainteresovanog radnika, koji ne voli ni posao ni radnu organizaciju, a ponajmanje zahtevnog kupca.

Ako ima negde bolje, povoljnije, blize, kupicemo tamo, ako nema-kupicemo gde moramo kakav god da je peodavac.

Licno, nemam negativna iskustva sa ovom prodavnicom, ali nisam zahtevan kupac, a i odlicno znam koliko je nezahvalno raditi sa pojedinim ljudima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Problem je sto nema adekvatne konkurencije za ovo trziste u nasoj zemlji... da je ima niko ne bi mogao da radi u radnji i da ga boli cose, jer bi onda bilo u Beogradu 10 ful radnji sa super opremom i ponudom i dobrim radnicima, i onda kad se ponasas van neke standardne norme, brzo propadnes.

 

A i ne ocekujte boljitak, jer dve stvari, malo smo trziste(vozaci motora), drugo ni nemamo para. (pricam o broju kupaca da bi ova grana bila razvijena)

 

Takodje specificno ne znamo kakvi su odnosi u toj radnji, da li im placaju redovno, kakve su im plate...(naravno nista ovo nije opravdanje samo razmisljam na glas)

 

Medjutim ja mislim da im relativno dobro ide za nase uslove, jer vec vise od godinu dana imaju dva nova radnika, sto znaci da sa starom postavom nisu mogli ceo posao da isprate.

Promenio član filipfg
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja