Jump to content

Moto Zajednica

Prodavnica 'Moto Land'

Recommended Posts

  • ODUSTO OD DIJETE, 2485 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

I mene ovo čudi, skoro 10 godina kupujem kod njih i nikad nisu bili ni malo namršteni.

Uvek ljubazni i spremni da pomognu savetima pri kupovini.

Sve je moguće možda je momak imao loš dan a nije uspeo da to sakrije dok je na radnom mestu.

Veliki pozdrav za Motoland.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2777 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Треба чути у другу страну. Просто не могу да повежем такву реторику у контекст Мотоланда. Лично годинама пазарим код њим и однос нам је за десет. Мада остављам простора да неко некоме није просто легао. Ја лично имам таква искуства и радије бих баталио мото причу него да морам да будем корисник њихових услуга, а други их хвала на сва уста. Сто људи сто чуди

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Uglavnom ne volim da pljujem ,ali oni zasluzuju. Jedna od bolje snabdevenih moto radnji,a katastrofalnom uslugom. Ne znam da li je vlasnik tamo i ko je on uopste,ali tamo se ne zna ko je nezainteresovaniji. Zbog toga odlazim samo kad moram kod njih.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
11 hours ago, dusantomic said:

"zakasnili ste, nema sanse, sta me pitas dva puta i sl",obzirom da je bilo 20% popusta na svu robu do pre par dana 

 

Naravno zbog nastupa i nadrkanosti radnika

Pozitivno iskustvo je kada ti učine nešto na šta nisu obavezni.

Spuštanje cene nije obavezno, istaknuto je kolo košta i tu nema ljutnje ako ne snize cenu.

Druga stvar je ponašanje prodavca koji bez obzira kakav kupac dođe ne sme da dozvoli nedostatak ljubaznosti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Pozitivno iskustvo je kada ti učine nešto na šta nisu obavezni.
Spuštanje cene nije obavezno, istaknuto je kolo košta i tu nema ljutnje ako ne snize cenu.
Druga stvar je ponašanje prodavca koji bez obzira kakav kupac dođe ne sme da dozvoli nedostatak ljubaznosti.

Upravo tako, nije poenta u tome što nisam dobio popust na koji nisam ni računao, već način komunikacije i ophođenje prema mušterijama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa nije to pijaca da se cenkaš, iskreno mene bi bilo sramota da tražim popust.

S druge strane, prodavac nikako ne sme da dozvoli sebi da bude neljubazan ma kakve gluposti ga pitali, njegovo je da bude pozitivan i ljubazan, ako nije u stanju to da uradi onda treba da promeni posao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
8 minutes ago, Biker-Boy said:

Pa nije to pijaca da se cenkaš, iskreno mene bi bilo sramota da tražim popust.

Pa dobro tu smo različiti, sramota je krasti, a ne pitati za popust na veću kupovinu, jednostavno to je trgovina, skoro svaka radnja će bar nekako nagraditi kupca (xmoto, kompp, motobikeshop, Louis) kada kupi preko neke cifre, ili makar zadržati profesionalnost ukoliko to ne mogu.

Npr dobio sam besplatno čarape na kupovinu 30k u sportskoj radnji (sto bi moj drug rekao kupis dildo u sex shopu a oni ti daju besplatno kamagru :)).

 

 

Ali opet nije popust poenta nego razlika između :

1. Nema popusta zakasnio si, jbg za tebe je 60k mnogo, a meni sića pa me ne interesuje da li ćeš da kupiš ili ne, ima ko hoće  će 

2. Izvinjavamo se, ali na žalost je prosla akcija i nismo trenutno u mogućnosti da vam izađemo u susret.

Promenio član dusantomic
  • Sviđa mi se 7
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4673 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Uglavnom u prodavnicama auto delova ide popust zadnjih par godina. Ako kupuješ za veću cifru popust je veći !. Daju automehaničarima i do 40% rabata...

Treba se cenkati ! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Cenkanje je moguće svuda, samo nisu svi tip osobe koja će se cenjkati. Kolega je otišao u Volvo da kupi novi auto i cenjkao se. Dobio dve hiljade popust, pun rezervoar i kišobran! Na ovo poslednje je bio posebno ponosan. Ja odem u Luis, da zamenim cipele jer su mi male. Rekoh, da ne šaljem nazad, otići ću lično. Nisam bio bezobrazan samo umoran posle posla, dekoncentrisan i žurilo mi se. Oni su me skapirali kao nezadovljnu mušteriju, dali mi dodatni popust i poklon tečnost za čišćenje vizira. Da sam se cenjkao, ko zna šta bi još dobio. Poenta priče je da je mušterija uvek ali uvek u pravu, dokle god nije došlo do vređanja, nadmenog ponižavanja i, ne daj bože, fizičkog obkašnjavanja. Majka mi je penziju kao prodavačica u knjižari zaradila i mogla bi knjigu na temu psihološkog odnosa "kupac-prodavac" da napiše i samo jednom, jedan jedini put, su morali da zovu, tada, Miliciju zbog mušterije. Svima ostalima se ugodi ma kakvi bili. Posao prodavca je komplikovan baš zbog činjenice da se radi sa ljudima, odnos je direktan i zahtevan jer se mnogo mora progutati i prećutati. Ne mogu to svi i ne čudi me postojanje škole za to zanimanje. Mnogi to smatraju, jednostavnim poslom, uzimaju zdravo za gotovo, zapošljava se svako i svuda jer su mnogi u nezavidnim životnim situacijama a ne mogu to da rade i izbijaju frustracije kad ne treba. Mnogo toga je lošeg, ovo je samo jedan aspekt koji ima mnogo dublje korene da bi se krajnji rezultat posmatrao površno. Odužih, a hteo sam samo kratko. Izvinjavam se.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 610 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Ja sam imao sličnu situaciju u Maksmomentu (kod štajge) dok je njegov kolega u Zemunu bio besprekorno ljubazan i strpljiv.

U ovoj prvoj ih je bilo nekoliko prodavaca (pa sam valjda očekivao više ljubaznosti i strpljenja) i čim sam mu rekao šta me interesuje i koliko novca planiram da potrošim, rekao mi je da tu nema toga za mene, okrenuo se i otišao... Isto sam uradio i ja, iako bi mu se tada bio, da izvinete na izrazu, popiš.. u sred radnje. 

 

p.s. tražio sam letnju jaknu do 100e, a nije problem ni duplo da platim jer kapiram da će svaki prodavac da uvek proba da te ubedi da je ova "malo skuplja, ali mnogo bolja"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1725 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Takodje sam jedan od onih, koje Motoland vise nece videti.

Kupovao sam neke sitnice kod njih, poput vizira, rukavica, kacige za devojku ( kostala oko 17k pa je vodim kao sitnicu)
Kad god sam otisao da kupim nesto skuplje, kacigu za sebe ili odelo, ucinili su da se osecam kao da oni meni cine uslugu. Bukvalno su me naterali da idem u Bec u Luis, ali hvala im na tome, spojis vikend izlet i kupovinu u snabdevenoj radnji sa ljubaznim osobljem.

Bas kao sto je naveo covek, ako udjes i ne ostavis 2000e, ne smatraju te za klijenta, vec za smetalo.

  • Hvala 1
  • Tužan 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1522 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

Sad kad vidim da ljudi cije misljenje cenim govore isto sto i ja mislim, zeleo bih i ja kazem nesto...

 

Do sada sam kod njih ostavio oko preko 1500 evra (jakne, kacige, koferi, nosaci, rukavice, viziri, rucice, ulja, filteri...) ali me vise nikad nece videti. Kad god sam otisao, imao sam osecaj da me sprdaju iza ledja, veoma su neprofesionalni, vise deluju kao momci koji rade u nekoj ozloglasenoj teretani a ne u prodavnici moto opreme.

 

Svaki prodavac koji na stanju ima robu od 100 dinara i 100 000 dinara, treba da se ophodi isto prema kupcima i jedne i druge robe.

 

Tako da, kod njih, po moranju samo, jos ako moze, nekoga cu da posaljem :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prosle godine bio jedno 10-ak puta u pomenutoj radnji.

Ako mi verujete, tamo il bilo gde me ič ne zanima kakav će prodavac biti prema meni jer nisam zbog njega došao. Dovoljno je da mi kaže dobar dan i ništa više.

Ne volim kad su previše ljubazni, tipa izvolite, kako mogu da pomognem, šta vam treba, evo da vidite ovo, jaoo što vam lepo stoji i td. napadno mi to nekako, skreće mi misli.

Pusti me da vidim na miru i u tišini, zvaću ako mi treba pomoć.

Dok sa druge strane nemam ništa protiv onih kiji vole da se osete moćno, bitno, da se trčka oko njih....jbg različiti smo.

 

Momci iz Motolenda su mi nekako simpa. Ono teretana, bilderana, brčići i da, ponašaju se malo nadmeno, na nivou što bi rekli, bitni su.

Al dobro, to je samo znak da firma dobro radi, čujem uzeli su veći prostor.

Kur moj bi se tako ponašali da nemaju veliki obrt para, da se moraju boriti za svaku mušteriju.

 

Bilo kako bilo, doživljavam ih kao da sam otišao na pijacu, jedna ravna 0.....samo me roba zanima.

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6801 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sećate se i Guevara koliko je bila jaka pa propadoše.

Slično i ja kupujem kao Darko. Kući odlučim šta mi treba i onda u radnji samo kažem daj mi to i to. Kod njih smo kupili dve kacige i kišna odela. HJC RPHA90 i 70.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Bio sam pre neki dan...pokušao da kupim obuću. Reče čovek evo sad ću da donesem model...selimo se pa je u novom prostoru. Rekoh ok...i nakon 10 minuta čovek zaboravio. Otišao sam lepo u drugu prodavnicu i kupio obuću. Momci su ok ali nisu prodavci to je definitivno...

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

@Satelis dare izgleda da nisi shvatio poentu. Ne trebaju kupcu da titraju jajca da se ovaj oseti mocno da ga prate u stopu ili sta vec. Treba da ne budu bezobrazni,bezobzirni i da shvate da nisu jedina radnja u BG. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8923 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Shvatih ja poentu al ne mogu suditi jer treba cuti i drugu stranu sto bas i nije moguce. Bezobrazluk svakako ne odobravam sta god da je i koliko god da je novcanica u pitanju, pogresno tumacenje reci il grimasu na licu i eto vec 50% problema.

 

Ima slicna prica gde kolega Sokla (ako se ne varam) iznosi pricu kako je prosao kod Duleta u Delti.

 

Nas troje kad smo bili, Milos i Bane su im ostavili nesto preko 1.200eur. Zadrzali smo se oko 45min u radnji. Dok su njih dvoje probali opremu, smugnuo sam da vidim zenske kacige, mozda bi se neka pogodna nasla za zence mi moje.

U tom delu su dve devojke, oko 25 leta, jedna isprobava kacige, druga drzi tasnicu.

Tu sam se zadrzao sigurno 15-20min, zagledao kacige i caskao sa njima a decko koji je radio uslugu, bukvalno je pao sa nogu.

Donosio je jednu za drugom u raznim velicinama.

Na kraju, posle tridesete kutije koja se mora doneti-otvoriti-izvaditi-spakovati-zatvoriti-odneti..... cura nije kupila nista, prodavac je bio max korektan moram priznati, meni ga cak i zao bilo.

 

Prema meni su uvek bili korektni, nikad problema do sada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1944 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 13 minuta, Satelis je napisao:

Shvatih ja poentu al ne mogu suditi jer treba cuti i drugu stranu sto bas i nije moguce. Bezobrazluk svakako ne odobravam sta god da je i koliko god da je novcanica u pitanju, pogresno tumacenje reci il grimasu na licu i eto vec 50% problema.

 

Prema meni su uvek bili korektni, nikad problema do sada.

Slažem se ali većina je pomenula ''nadmenost'' mada ja ne bih tako opisao ali svakako čudna energija tipa samousluga. Ako ne uđeš u radnju sa unapred planom šta ćeš kupiti tu pomoći nema...samo sedenje i brslanje. 

 

Pre nekih mesec dana odem da vidim i eventualno kupim jaknu. Da nisam na sajtu video šta mi se nudi usled gabarita nema šanse da bi je kupio. Tek na moje drugo pitanje ''šta imate od većih brojeva'' momak je prišao da pomogne...na prvo pitanje mi je samo pokazan rukom deo gde se nalazi zilion jakni koje su u glavnom bile mali brojevi. A moj broj i model jakne je čovek pronašao u drugom redu do zida sa pričom ''ček, sad sam se setio''...dakle nisam ni znao da su im tu jakne a dolazim redovno.

 

Prosto letargični su do zla boga...nadam se da će novi prostor biti dovoljno velik da izbace sve što imaju pa da neću morati mnogo da ih cimam....nekako mi bude neprijatno, kao da uznemiravaš baku svoje prve devojke kad dođeš kod nje na gajbu :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1725 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Sebe ne smatram za nekog ko je dosadan, od onih sam koje je sramota da se pogadjaju za cenu, ako mi cena odgovara kupim, ako ne, onda to i nije za mene.
Takodje me ne zanima ni da neko oblece oko mene, takodje ne volim da mi neko prica o necemu, bez da ja pitam.

Uopste cela prica oko Motolanda zapravo se zasniva na ponasanju i stavu prodavaca, nisam ja akademik, ali je malo trulo da kad udjem u radnju, ti mi kazes "Sta treba batice?"
Svestan sam ja da nece oni propasti, zbog mene ili nas par, samo ne dozvoljavam sebi da takvima dajem pare.
Skoro sam vracao jaknu, od drugara, sa naopako usivenim rajfeslusom, ljudi moji. Donesi jaknu da je nosimo na popravku ( prvo na ovo da je moje ne bih pristao, da mi novu moto jaknu neko rasiva i presiva, al aj), odnesem, prodje par nedelje (par nedelja za rajfeslus, da, da), pa javljaju da ne moze da se uradi, vratice pare, opet nosi donji deo vrati, pa cekaj na pare, mislim da jos uvek ceka drugar na te pare, da mu vrate.

Bas mi je drago da idu u veci prostor, iz razloga sto ce sad biti dazbine vece, nije prostor vise 400e mesecno, nego 1000e, pa da vidim da li ti nece necijih 500e biti znacajno. I da se razumemo, ne zelim nikome da propadne, osim olosima, oni jos nisu dotle stigli, samo zelim da se otrezne i shvate da se tako ne radi posao. 

Da navedem primer prave poslovnosti:
Pretprosle godine, zovem Motomarket u Solunu, pitam za vizir za Versys, kaze covek da imaju jos jedan.
Zamolim ga da mi ostavi do petka, objasnim da sam iz Srbije i idem na voznju, on je bio u fazonu, okkkkeejj, neka bude petak, vidno nepoverljiv.
Odlazim u prodavnicu po dogovoru u petak, covek odusevljen time sto sam stvarno iz Srbije dosao u industrijsku zonu Soluna po vizir. Sam spusta cenu sa cini mi se 89 na 75e, znam nije wow, ali nisam mu ni trazio.  Predlozio mi da pogledam jakne koje su stvarno bile na odlicnom popustu, medjutim kako nisam imao mesta ni za majcu, morao sam da zaboravim na to.

Promenio član ProMaster
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemam pojma

Meni su pre par godina pomogli da fiksiram kofer(tj.ploču kofera) na Vespin buđav fabrički nosač šrafovima.

To je bilo u Poenkarovoj kod Dunav stanice

 

Ja i onako pre kupovine na internetu vidim šta ko ima i koje su cene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Momci koji su tu radili pre 4 godine, kada sam kupio motor i trebao da osvezim neke potrosne delove, bili su jako ljubazni i predusretljivi. Kasnije, kada sam ih zvao telefonom ili slao poruku e-mail-om, takodje su odmah odgovarali i ukazivali na nadolazeci popust, kako bih ustedeo neki dinar. Da ne pricam o isprobavanju raznih kaciga, koje na kraju nisam ni kupio (nisu odgovarale mom obliku glave ili dzepu).

E, da, pa tamo sam pazario i novu gumu ali stariji DOT. Takvu cenu do sada nisam nigde nasao. A ona se ponudila vise u nekom sporednom razgovoru. Tako da sam u tom periodu bio 3-4 puta i vec smo se i upoznali.

Steta, ako se promenila ekipa ili sam odnos u firmi.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1291 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Moj prvi susret sa njima katastrofa.
Došao sam da kupim jaknu i pantalone, odvojim jaknu koju želim sa strane i dam je prodavcu da je sačuva dok probam pantalone.
Da li nije ukapirao da sam ozbiljan kupac ili već nije čuo, uglavnom, čovek prodao jaknu nekom drugom dok sam ja isprobavao pantalone, poslednji komad u mojoj veličini.
Toliko sam popizdeo, da sam posle nekoliko dana zapalio za Sloveniju i kupio novo Revit sand 3 odelo.

Posle toga sam kupovao Modeka odelo za ženu, kišna odela Hevik i još neke sitnice, na sajmu kad je bio sajamski popust i sve je bilo super, odlična saradnja, bili su uslužni i korektni.

Još par puta neke sitnice za kofere i nosače itd. i sve je bilo skroz korektno i kulturno.
Sad su me već upamtili i znaju da kad sam došao imam nameru da kupim a ne da blejim, pa su valjda i zbog toga još uslužniji.
Znaju svoj posao, dobre savete daju, poznaju robu, tačno kapiraju šta ih pitaš, tačno znsju koja je razlika između proizvoda i zašto je recimo ovo skuplje od onoga, razlike u recimo materijalu, kroju itd.
Jedino mislim da su malo nezainteresovani ako te procene da nisi kupac nego si došao da razgledaš tj. da ih smaraš.

E sad ko je navikao da kupuje u inostranstvu, to je sasvim druga priča,.
U Sloveniji u TC Motoshop uvek neki poklon tipa majica, potkapa itd. U Italiji sam dobijao popuste čak i kad nisam tražio, jer preko određenog iznosa sleduje automatski popust, u Louisu takođe periodični popusti na određeni iznos plus bodovi na loyality karticu itd.
O ljubaznosti prodavaca neću ni da govorim, to se podrazumeva.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

@ProMaster čeka i dalje...

 

Najgore je to što je drugar krenuo da kupi mnogo kvalitetniji brand, ali su ga ubedili da uzme Modeka.

Još je drugar pitao lepo, jel' može da se zakopča jakna za pantalone?

Može.

 

Još drugar ispade debil jer nije uspeo to da uradi, pa je poslao jaknu sa pantalonama da oni provere...

 

Zvao ih je pred novu godinu, rekli su do nove godine.

Zvao ih je posle praznika, rekli su ove nedelje.

Zvao ih je danas, rekli su ove nedelje sigurno...

 

Upitao je da li to znači četvrtak, kaže čovek da.

Ovaj četvrtak

Da.

21-i?

Da.

 

Hajde...

Čekaće drugar.

Čeka od kraja novembra.

 

Iskreno, ako ne bude 21-og, drugar će preko advokada da pljusne opomenu pred tužbu, pa da traži i da se mu se vrate novci i da se uračuna referentna kamatna stopa inflacije, da se plate troškovi advokata...

 

Eto...

Čekaće drugar...

  • Haha 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja