Jump to content

Moto Zajednica

Prodavnica 'Moto Land'

Recommended Posts

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Najgluplja stvar je da kada imas sajt da ga ne azuriras. Medjutim, nase firme su me navikle na to da prvo proverim telefonom stanje sa sajta. A da li je to o.k. i da li je to razlog nekom da ne kupuje vise u toj radnji ostaje na individualcu da proceni.

 

Te dve stvari,nevazeca cena I ne izdavanje fiskalnog racuna su formirale moj prvi utisak o toj prodavnici,jer nisam ranije dolazio tu.Na stranu sto je lik koji radi tu ljubazan I bla,bla..Mogao sam da ponesem knap pare I da nemam da kupim stvar zbog koje sam dosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nije kod njih jedinih takva situacija sa sajtom, i kod drugih je isto tako neke robe uopšte ni nema na sajtu pa je vidim tek kad stignem u radnju. Ja sam navikao na to kod nas i uvek nazovem i proverim stanje i cenu pre nego što odem.

 

Što se tiče fiskalnog računa ja sam ga svaki put dobio - doduše nije sa fiskalne kase ali je fiskalni račun koji se ispunjava rukom i overen pečatom firme i na njemu piše da se priznaje u slučaju reklamacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Po čemu tvrdiš da nije fiskalni račun, ja takve iste izdajem u radnji kad je kasa u kvaru ili je na redovnom servisu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

Zato sto ti za to treba 30sec a ne 30min. I zato sto je to sasvim normalno! Stvarno treba da si dokon a i jos po nesto da kreces negde ko magare u maglu! A sve sto je trebalo je 30sec ragovora i celih 15-20din cene poziva. Pa desava se da neko ne azurira sajt, nije smak sveta.

 

Naprotiv. Necu da zovem ako imaju sajt sa artiklima, cenama i stanjem. Necu da gubim dragoceno vreme. Prosto je.

Skini artkle sa sajta ako ti vec tu stoje samo fore radi. Cemu sajt ako treba svako i da pozove?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Walter Sobchak, 115 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9 Evolution 500

Ja sam relativno skoro pazario neku opremu i uredno sam dobio fiskalni racun. Prodavac je sasvim okay, usluzan i nije mu mrsko da odgovorili i na suvisna pitanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NC 750S

Po čemu tvrdiš da nije fiskalni račun, ja takve iste izdajem u radnji kad je kasa u kvaru ili je na redovnom servisu.

 

 

Jeste..sad kad se setim to mi je i taj lik rekao da im je navodno kasa u kvaru :D .Ne isplati im se ni da je popravljaju :D .Fiskalni racun je parce papira koje izadje iz fiskalne kase(a ne rukom pisan) i gde drzava direktno oporezuje odredjenu stvar koja je prodata ili ako je izvrsena odredjena usluga.Sve drugo je u 95 posto slucajeva muljanje nasih prodavaca.U slucaju da nece da ti prizna reklamaciju na nesto sto si kupio,jedini nacin da se izboris za svoja prava kao potrosaca je da posedujes fiskalni racun(iz fiskalne kase) i nista drugo rukom pisano.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne znam da li si primetio ali račun ima svoj redni broj, kao i onaj što ga izbaci kasa. Imaš i pečat radnje. U slučaju prijave inspekciji da sumnjaš da nisi dobio pravi FR, prilikom provere prodavac mora u kasi da ima jednu knjigu gde zavodi blok sa koga ispisuje račune od prvog do poslednjeg računa iz tog bloka i ako taj račun koji su oni tebi izdali tj njegov redni br. nije zaveden u toj knjizi to predstavlja problem za tog koji ti je izdao takav račun i overio sa svojim pečatom.

Ja se recimo ne bih igrao sa takvim stvarima da držim u kasi blok sa overenim računima a da nisu evidentirani u toj knjizi. Ovi računi,koje smo mi dobili, imaju istu važnost kao i oni izbačeni iz kase ako dođe do reklamacije. To ti i piše na dnu računa, verovatno nisi primetio.

Ovo sam napisao čisto da se zna, nevezano za ovu radnju, da kad dobijemo ovakav račun ne mora da znači da je neko muljanje u pitanju ali svašta je moguće. Ja to recimo nikad ne bih radio jer uvek ima nekih dežurnih špijuna-kupaca kojima ovo može biti sumnjivo i da prijave inspekciji ovakav račun a onda si u problemu ako si izdavao ne zavedene račune. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@ machinori

Nista posto smatras da je gubljenje vremena na poziv ti onda idi na slepo. Ali uvek imas sansu za ispalu i gubitak mnogo vise vremena.

 

A sto se racuna tice blok racun moze ali i ne mora da bude pravi. To sto ima redni broj mozes dupe da obrises. A to oko garancije ti je od prilike ovako:

Prodavac bi ti svejedno uvazio garanciju zato sto taj rizik preuzima na sebe. Ali ti je maznuo upravo 20% Male su sanse da se proizvod vrati i to je to. Ako se bas i vrati nece praviti pitanje posto je na vecini debelo zaradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kako misliš maznuo mi 20% - ja sam platio onoliko koliko je stajalo na artiklu. Tačno i ja sam rekao da je pitanje da li je taj račun validan, ja kad ga izdam on je 100% zamena za fiskalni-za druge ne znam.

A i pitanje je kako bi reagovao prodavac da mu pripretiš prijavom finansijskoj za izdavanje lažnog računa. Kazna mi bu bila veća x puta od tog proizvoda koji ti je prodao a ne želi da ga zameni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Starfleet officer, 249 postova
  • Lokacija: Canada
  • Motocikl: n/a

@ machinori

Nista posto smatras da je gubljenje vremena na poziv ti onda idi na slepo. Ali uvek imas sansu za ispalu i gubitak mnogo vise vremena.

 

A sto se racuna tice blok racun moze ali i ne mora da bude pravi. To sto ima redni broj mozes dupe da obrises. A to oko garancije ti je od prilike ovako:

Prodavac bi ti svejedno uvazio garanciju zato sto taj rizik preuzima na sebe. Ali ti je maznuo upravo 20% Male su sanse da se proizvod vrati i to je to. Ako se bas i vrati nece praviti pitanje posto je na vecini debelo zaradio.

 

Nisi me razumeo. Gubljenje vremena je poziv, jos vece gubljenje vremena je otici na slepo i ne zavrsiti posao. Sve se to poprilicno resava azurnim sajtom. Kad ga vec ima, mora da bude azuran.

Meni se isto ovo desilo sa jednom drugom radnjom, s tim sto sam ja onda insistirao da platim nizu cenu (koja je na sajtu) i prodavac me je ispostovao.

Slazemo se da je vreme najskuplje.

A kupovao sam i u Moto Land-u, i bio zadovoljan uslugom. Ova moja zamerka oko sajta vazi za sve prodavnice, pa i u ovom slucaju za Moto Land.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Kako misliš maznuo mi 20% - ja sam platio onoliko koliko je stajalo na artiklu. Tačno i ja sam rekao da je pitanje da li je taj račun validan, ja kad ga izdam on je 100% zamena za fiskalni-za druge ne znam.

A i pitanje je kako bi reagovao prodavac da mu pripretiš prijavom finansijskoj za izdavanje lažnog računa. Kazna mi bu bila veća x puta od tog proizvoda koji ti je prodao a ne želi da ga zameni.

 

Pa lepo, ako je proizvod 1000 din. i ti odes i platis. On ti uvali neki fals racun. Ti jesi platio 1000din ali on je pored zarade koju vec ima uracunatu na 800din posto je porez 20%-200din u ovom slucaju. Uzeo je i tih 200din sto nije platio porez. Odnosno i ti nisi platio porez na artikal. Ali je razlika sto je on maznuo sve pare. Sto znaci da si ti platio bespotrebno nesto 20% skuplje. Strasno je prosto! Na svu zaradu je uzeo jos 20%. I naravno da bi mu kazna bila veca od dobiti ali to opet svi rade. To im je cista lova. Tako radi 80% drzave.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Drugar iz Kraljeva je pre neki dan kupio Shoei Neotec i nije dobio nista od 8-9 stvari koje idu sem antifoga .Danas mu stigao na njegovo insistiranje paragon blok sa cenom napisanom rukom i pecat i usmerivac vazduha HMMM cak mu ni original kutiju nisu dale nego od 1100.Nije to profesionalizam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Brate to je Srbija i princip APP. :lol: Na nasu zalost moras na sve da mislis. Trebao je samo sve da im vrati, trazi lovu nazad i cao. A to je ono sto ja pricam za racun!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Potpuno podržavam Machiorija, artikli na Internetu su zakon, isticanje cena na sajtu je Ustav! Evo, čitajući ovu raspravu, pre svega sam shvatio da nikada nisam otišao u neke poznate BG radnje koje svoje artikle i cene nemaju na netu. Jbg, ovo je 21. vek, drugi imaju cene, idem tamo gde ne moram da mislim, da se preračunavam, da zivkam itd.

 

Što se tiče ažurnosti sajta, to je takođe sledeća priča. Opet, prednost dajem onima koji imaju ažurne cene i stanja. Naravno, svi smo ljudi, greške i kašnjenja su moguće. Da sam ja prodavac u radnji o kojoj Mach priča, makar bih ponudio izvinjenje i besplatnu jelkicu za kola, ako ne i instant 5% popusta na licu mesta.

 

Ima radnji koje na sajtu drže mnogo širi spektar proizvoda nego što im se nalazi u radnji, što je na neki način prevara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Prvo u Srbiji reklama nije obavezujuca zakonom. Postoje rupe. Drugo ovo je Srbija i zakon ne postoji ili nicemu ne sluzi. Npr u Austriji ako se internet operater reklamira kao najbrzi za odredjenu cenu on to mora i da ispuni. Ja sam jednom prilikom kumu sastavljao komp i sedim u radnji u nabrajamo komponente i kod monitora ispade da oni kazu vise nego sto im u izlogu stoji monitor sa cenom. Ja kazem ali niste promenili u izlogu. Lik pogleda i kaze ok i da mi po toj ceni.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Na zalost to u Srbiji nista ne znaci. I novi zakon o potrosacu je po nekim stavkama cak i losiji od proslog. Na to su upozoravale mnoge organizacije. Ali naravno da niko nece to da menja, sve se svodi na kraju na natezanje i privatne tuzbe. A tamo cak gde ima osnova, inspekcije boli uvo i nece da se cimaju, takodje imate situaciju da postoji 10 inspektora za 1000000 pravnih lica i tako dalje. A zakoni se u Srbiji pisu po porudzbini velikih i bahatih. Konkretno zakon o monopolu je sastavljen u Delta Holdingu i onda poslat u skupstinu na usvajanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Pa nije stvar u tužbama i zakonima, već u dobrom poslovanju. Ja sam, kao kupac, skrenuo pažnju prodavnicama da obrate pažnju na svoje web sadržaje, jer možda nisu ni svesni koliko je važan pregled artikala tim putem, i samim tim odabir kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova

Bio danas posto sam upropastio srafove na xr1100 koji nije kupljen kod njih pokusavajuci da podesim vizir. Namestili su mi vizir, pinlock, cak mi nisu prodali srafove nego stavili visak koji su imali. Za danasnje pojmove neocekivana ljubaznost, svaka im cast i hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Brate to je Srbija i princip APP. :lol: Na nasu zalost moras na sve da mislis. Trebao je samo sve da im vrati, trazi lovu nazad i cao. A to je ono sto ja pricam za racun!

 

 

Prvo u Srbiji reklama nije obavezujuca zakonom. Postoje rupe. Drugo ovo je Srbija i zakon ne postoji ili nicemu ne sluzi. Npr u Austriji ako se internet operater reklamira kao najbrzi za odredjenu cenu on to mora i da ispuni. Ja sam jednom prilikom kumu sastavljao komp i sedim u radnji u nabrajamo komponente i kod monitora ispade da oni kazu vise nego sto im u izlogu stoji monitor sa cenom. Ja kazem ali niste promenili u izlogu. Lik pogleda i kaze ok i da mi po toj ceni.

 

 

Na zalost to u Srbiji nista ne znaci. I novi zakon o potrosacu je po nekim stavkama cak i losiji od proslog. Na to su upozoravale mnoge organizacije. Ali naravno da niko nece to da menja, sve se svodi na kraju na natezanje i privatne tuzbe. A tamo cak gde ima osnova, inspekcije boli uvo i nece da se cimaju, takodje imate situaciju da postoji 10 inspektora za 1000000 pravnih lica i tako dalje. A zakoni se u Srbiji pisu po porudzbini velikih i bahatih. Konkretno zakon o monopolu je sastavljen u Delta Holdingu i onda poslat u skupstinu na usvajanje.

 

Toliko preteruješ više sa time uopšte u svojim postovima da mi je muka. Ako plivaš u govnima, uglavnom plivaš jer si se svojom krivicom tamo našao. Nije ti za to kriva država. Ako budeš hteo jednog dana da se iseliš, ja ću da ti platim kartu u jednom pravcu.

 

Izvinjavam se za offtopic.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Narod koji bira lažove i lopove nije žrtva već saučesnik!, 1951 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Yamaha XTZ 750 Super Tenere

Preskoci u sirokom luku! Ne obracam ti se pa mi se ne obracaj! U govnima plivam samo kada treba ovako da se natezem.

 

Razumem njegovu reakciju jer vecini je lakse da cuti i guta dok ih ono sto bi trebalo da je drzava, a u stvari je samo imitacija iste, klempavi i pravi budalama i onda ide ono klasicno ako ti nista ne valja sto ne ides odavde. E pa necu da idem jer je ovo moja zemlja i zelim da ucinim sve da bude normalna, a u to sve se svrstava i kritika svega negativnog sa cim se svaki dan suocavamo od toga da te prave majmunom u piljarnici, prodavnici delova do banke. Najlakse je otici ili cutati i praviti se lud kao da je sve ok.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

ja sam dobio takav račun,.........svestan sam značenja...........ali sam dobio kofere i opremu koju sam kupio po povoljnoj ceni, tako da ukoliko se oni "ugrade za 20%" to je njihova stvar. Suština je da sam ja bio zadovoljan sa cenom i kupovinom, ostalo me ne zanima...............njihova stvar kako će da pravdaju pdv.................

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja