Jump to content

Moto Zajednica

GSX-R750 1988-1995

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Suzuki GSX 750 R 1990

 

nAjCY_1990gsxr750628638862927.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]


[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]


[b]3. Sta mi se dopada:[/b]


[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]


[b]5. Moj utisak:[/b]

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova

1) 1988 mode ` J `

 

2) Kupio sam ga Novog 1991 g, presao sa njim 60000km , nema znakova zamora , vozim ga i danas !

 

3) Ubrzava kao da ima 900 ili 1000 ccm , extremno jednostavan i jeftin za odrzavanje , ne kvari se , izuzetno je stabilan na velikim brzinama , ima Odlicno ogibljenje, odlicna zastita od vetra pri velikim brzinama ,pri 120 Kmh ili nize trosi 3,5-4,5l/100 Km , ima menjac bez mane ,ubacio sam mu 4-2-1 Race izduv - 5,5`` zadnju felnu sa 180 / 55 gumom , olaksao sam ga 25 Kg, ima odlicne kocnice,ne trazi neka specijalna i skupa motorna ulja - koristim najcesce Castrol GTX3 + plavi STP , Ima Odlicna svetla ,ne menja dinamiku i stabilnost tokom voznje cak i sa suvozacem, uvek lako pali .

Jednostavan za tjunovanje,modifikacije i razna poboljsanja ,odlicna pozicija za sedenje(voznju)koja me ne zamara nikad.

 

4) Karburatori su suvise osetljivi na najmanju prljavstinu u gorivu tako da je ugradnja filtera za gorivo obavezna i spas ,agregat mu dostrize radnu temperaturu tek posle 25 - 35 km, kada je hladno vreme tek i posle mnogo vise predjenih kilometara.tako da tada ima` rupe` u gasu.

Ocajan kvalitet slavine za gorivo.

 

5) Odlican Motorcikl za svoje godine , vrlo pouzdan , zgodan je i za duga i kratka putovanja ali i za gradsku voznju. Imao sam priliku da ga uporedjujem sa novijim motorciklima klase 750 i vece - Ovaj moj je meni bolji i Ne bih ga menjao nikada jer me nikada nije izneverio na putu,niti sam morao da obilazim sa njime skupe servise ikada .Ima Extremno izdrzljiv i neumoran Agregat koji zbog extremno kratkog hoda klipova(44,7mm x73 mm) `vrti` ko Race dvotaktna masina .

 

Slingshoot Forever !!! 0takoje.gif

post-15933-0-56095800-1298486856_thumb.jpg

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: N.Beograd blok 45
  • Motocikl: Honda CBR 600 f3

Od 1992. godine pravi se GSXR 750 w sa vodenim hladjenjem, a razlikuje se po dizajnu od uljare teko da je naslov teme pogresan. Konkretno mene interesuju iskustva vezana za GSXR 750 w.

post-6603-0-56063600-1320590021_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR SC-29

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Moje je bio 1988

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

godinu i po dana...

 

3. Sta mi se dopada:

Agregat, suvo zlo... to bre ne ume da se pokvari, ulje sam mu menjao nakon godinu dana, preso boga do tad, a ko zna koliko je pre mene preso jer je doso nekim putem da sam jedva naso vlasnika da ga prenesem, nista na tom motoru promenio nisam, sem guma i to ulje jednom (LOL) ... polozaj suvozaca je extremno udoban...

 

4. Sta je moglo biti bolje:

Polozaj sedenja vozaca, i upravljivost - DEFINITIVNO! :D ruke bole na dalje putovanje...

 

5. Moj utisak:

kolko para tolko muzike, dobar motor za pocetnike (po meni) ja sam bar od 125 preso na njega, paso travu sa 125 a s njim ne, odlicno koci :D e i da, odlican je za lecenje kompleksa pucanjem, jednom sam tolko bio pijan da sam pucao cele noci i istocio sve gorivo iz njega... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Od 1992. godine pravi se GSXR 750 w sa vodenim hladjenjem, a razlikuje se po dizajnu od uljare teko da je naslov teme pogresan. Konkretno mene interesuju iskustva vezana za GSXR 750 w.

 

 

Slazem se sa gore napisanim. Posedujem jeda primerak "W", i mislim da bi bilo sasvim OK da im se posveti paznja, i mesto kao zasebnom modelu (nevezano za uljare). Msm, kada vec posebne teme imaju k6/k7 i k8/k9... trebalo bi odvojiti "uljare" od "vodenjara". :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

Od 1992. godine pravi se GSXR 750 w sa vodenim hladjenjem, a razlikuje se po dizajnu od uljare teko da je naslov teme pogresan. Konkretno mene interesuju iskustva vezana za GSXR 750 w.

 

 

Slazem se sa gore napisanim. Posedujem jeda primerak "W", i mislim da bi bilo sasvim OK da im se posveti paznja, i mesto kao zasebnom modelu (nevezano za uljare). Msm, kada vec posebne teme imaju k6/k7 i k8/k9... trebalo bi odvojiti "uljare" od "vodenjara". :zdravo:

92god je proizvedena zadnja serija uljare gsxr750 i gsxr1100..ja sam pre 2 god imao gsxr750 92god,a sad trenutno imam gsxr1100 isto 92god zadnji model uljare ;):Mina::nanana::takoje:

a da W je tek poceo proizvodnju-vodeni

Promenio član Limeni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 354 postova
  • Lokacija: DOBANOVCI
  • Motocikl: RSV 1000,R6,Fiat 126-GSXR1100r,CBR1000 streetfight,GSXR1100R.GPZ600R

I da necemo zameriti kolegi Lalajku na gresci-desava se svakom...necu vise da OFF-ujem temu... :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

I da necemo zameriti kolegi Lalajku na gresci-desava se svakom...necu vise da OFF-ujem temu... :Mina:

 

Ma OFF-ujmo je dok ne pocne da prati na casu... :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Drvar
  • Motocikl: Honda CBR 900rr sc33 1997

Godiste motocikla koji ste vozili:1991

 

Vrijeme provedeno na motorciklu:Ulazimo polako ali sigurno u drugu sezonu :DSta mi se dopada:

Agregati su stvarno extremno izdrzljivi,znaci ko je rekao da se ova masina ne moze ubiti nije ni malo pogresio (nisam neki zaljubljenik u to ubiljanje masina turiranjem i pucanjem,ali sam gledao po skupovima sta ljudi rade,to je strahota za gledati)mada se zna desiti i meni nekad neki prebacaj pa da zavrnem par puta,ali u principu samo redovno menjanje ulja,i ne sipati bas svasta,ne zahteva neka skupa ulja,ali to ne znaci da moze da se sipa sunokretovo jestivo ulje :D....kocnice su ok,upravljivost takodje,polozaj vozaca perfektan i za delje i za krace relacije.....

 

Sta je moglo biti bolje:Slavina za gorivo definitivno,nisam jos upoznao coveka koji je vozio ovaj motor da nije imao problema sa slavinom,moja preporuka ELEKTRO-VENTILI,to sam ja stavio,nije mnogo skupo (mene izaslo 25 evra) mozes sam da ih stavis i resio si problem,karburatori preosetljivi na prljavo gorivo,i na daljim relacijama izbegavati voznju na 5-6 hiljada obrtaja,tada bas ali bas ima jake vibracije pa hoce ruke malo da utrnu :D ali u principu to nije toliko ni lose,natera coveka da sedne,odmori popije pivo-dva eventualno 6-7 :D

Moj utisak:Utisak,hm.....kao sto rece neko vec gore,koliko para toliko muzike,motor star preko 20 godina,voli malo da se cacka i steluje,ali u principu nije skup za odrzavanje,i ako mu posvetite malo paznje i para nece vas ostaviti nigde na putu sto je najbitnije.....a kad smo kod pucanja........ljudi taj motor stvarno ima najjaci zvuk prilikom pucanja :D :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd-Resnik
  • Motocikl: BMW R1100RT BMW F800GS

Ja vozim 1993 god. 750 vodeno hadjenje vec 3 godine da ne ponavljam dobre strane, po meni motor ima manu polozaj vozaca mnogo je nisko sediste,previse sam nagnup prema volanu jer je dugacak a noge previse savijene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozzz treba mi mala pomoc kod motora ,imam suzuku gsxr 750 1995god.. i nekako mi se nesto cuje malo glasnije kad se upali iz masine tacnije na delu dje je alternator za punjenje ,cuje se kao neko kako da kazem lupkanje kao kod auta kad odu lezajevi na radilici ali tise od toga a kad se da malo veci gas manje se cuje..stiskao sam kvacilo nista isti slucaj cuje se..naginjao na stranu isto se cuje konstantno ,a ulje je zamenjeno pre paljenja...moilim za pomoc.... ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Svedska
  • Motocikl: Silver wing 400, Suzuki AN 650 Executive, Suzuki GSX 1100 R, Suzuki DR 350 SE, Kawasaki KLX 300 R, Yamaha Majesty 250 DX, Yamaha TT-R 250, Puch Korado 50

Pozzz treba mi mala pomoc kod motora ,imam suzuku gsxr 750 1995god.. i nekako mi se nesto cuje malo glasnije kad se upali iz masine tacnije na delu dje je alternator za punjenje ,cuje se kao neko kako da kazem lupkanje kao kod auta kad odu lezajevi na radilici ali tise od toga a kad se da malo veci gas manje se cuje..stiskao sam kvacilo nista isti slucaj cuje se..naginjao na stranu isto se cuje konstantno ,a ulje je zamenjeno pre paljenja...moilim za pomoc.... ..

 

Mislim da si postavio pitanje u pogresnoj temi ali to nije moj problem. Obrati paznju na lanac na bregastim i na spaner tog lanca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Suzuki GSX 750 R 1990

 

nAjCY_1990gsxr750628638862927.jpg

By lalajko1

 

Dajte svoj komentar iskljucivo ako ste vozili ili posjedovali ovaj motocikl. Niposto nikakve komentare u stilu "cuo sam", "rekli su mi" i slicno. Odgovorite na sledeca pitanja u skladu sa pravilima bez dodatnih komentara ili slika. Svaki komentar koji ne bude u skladu sa pravilima bice istog trenutka obrisan.

 

1. Godiste motocikla koji ste vozili:

Navesti tacno godiste motocikla koji ste vozili..

 

2. Vrijeme provedeno na motorciklu:

"Posjedovao sam ga tri godine." ili npr. "Probao sam ga par puta na lokalnom putu" ili "Napravio sam par krugova oko bloka"

 

3. Sta mi se dopada:

"Odlicne kocnice i dobra zastita od vjetra." ili "Sjajan za duza putovanja, odlican polozaj vozaca, mala potrosnja" ili neko moze napisati i par pasosa ako zeli, tim bolje.

 

4. Sta je moglo biti bolje:

"Prednja kocnica ima lose doziranje i slaba zastita od vjetra" ili nesto slicno u stilu prethodnog pitanja.

 

5. Moj utisak:

Vas mali review. Tu sad moze svasta da se napise, da se detaljnije objasne i opisu stvari iz prethodne dvije stavke i da se jos malo prica o motoru i generalnom stavu prema njemu. Mogu se opisati i neki detalji i moze se dati i neka ocjena i recimo preporuka za kupovinu. Takodje, ovdje bi bilo dobro da onaj ko je proveo vise vremena sa motorm napise na sta treba obratiti paznju pri kupovini tog polovnjaka i generalno o odrzavanju...

 

 

 

Najlakse vam je da uradite copy-paste sadrzaja ovog koda i samo ispod svakog pitanja dodate vas odgovor:


[b]1. Godiste motocikla koji ste vozili:[/b]
1991

[b]2. Vrijeme provedeno na motorciklu:[/b]
Од 2008 до данас

[b]3. Sta mi se dopada:[/b]

Допада ми се то, што ме никада нигде није оставио.
[b]4. Sta je moglo biti bolje:[/b]

За то доба када је произведен мислим да ништа није могло бити боље.
[b]5. Moj utisak:[/b]
Дефинитивно неуништив мотор, редовно мењање уља и служи без проблема. Једини квар који сам имао јесте прва брзина, али чак и тада ме је вратио кући иако сам био 150км удаљен. Ако икада опет купим мотор, сасвим сигурно ће бити неки његов потомак. Волим га, иако сам остао инвалид слупавши се са њим, али га и дан данас возим. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Postovanje.Da li bi ovakav model odgovarao na visinu vozača 183cm,da li neko ima iskustvo?

Брате, ја сам 192цм и 110кг. Мени одлично лежи, удобно седиште, једино су руке мало у издуженом положају.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: krusevac
  • Motocikl: gsx-r 750 к1

Da ali ja imam 65 kg.ha,ha,ha

Da li je motor potežak,ja imam Gpz 500s i on mi je taman po tezini.

:) па могуће је да ће ти бити мало тежи, он је тежак 230кг, али је стабилан мотор. Више је спорт туринг мотор, као и зх9р. Мислим да би најбоље било да пробаш мотор, јер ћеш тако најбоље знати да ли је за тебе или не  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja