Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Evo da vam se i ja pridružim , od jutros Burman 400 je moj ! 

Kaparisao sam ga prošle nedelje a juče isplatio i uradio prepis ... 

Jutros na tanane otišao i uzeo ga i napravio prvih 25 km do kuće . 

Malko je vetrovito pa nemam volje da vozim , nadam se sutra boljem vremenu .... 

2006 godište , 41000 km , sa sandukom i ceradom u ceni 

Dobra vam je tema , dosta korisnih informacija 

FB_IMG_1551770675951.jpg

FB_IMG_1551770668787.jpg

FB_IMG_1551770664349.jpg

IMG_20190302_152721.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Леп Буги, добро дошао

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Pozdrav svima :) . Hteo bih da kupim Burgmana 400 ccm, a posto od mnogih cujem da ne kupujem ispod 2007 jer agregat fabricki trosi ulje, a da su to sa modelima od 2007 resili, interesuju me vasa iskustva. Zanimljiv mi je 2007 k9 sa abs, mnogo lepsa linija od prethodnih, ali ne znam nista o drugim karakteristikama, agregatu itd. posto sam laik sto bi rekli, od skoro vozim motor. Hvala Vam unapred na pomoci :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

K9 je 2009 год и нема са АБС-ом, тек од 2011. Не знам шта те занима, агрегат одличан, потрошња смешна, испод 4л/100км. Ја га возам већ 2 сезоне и презадовољан,као прављен за пут и за град. Доста ниско тежиште и јако удобан барем мени са мојих скромних 180цм висине

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Evo me opet, napravio sam koji kolometar pa da malo sredimo utiske ; generalno Burgiša je ok motorče , lepo on ide sa ili bez putnika , nema seckanja niti čudnih zvukova tokom ubrzanja , nema dima, plastike ne šuškaju i sve stoji na svom mestu ,,,al

Naravno i mane postoje , nema žita brez kukolja ! 

Krećem od ciklistike čitajući vaše komentare stekao sam utisak da je Burg zaista lađa na dva točka,,,

Svako je mišljenje individualno i čast svakome ali eto kod mog Burga ti nije slučaj !

Možda se to meni čini ili sam očekivao više ali verujte mi vozio sam udobnije dvotočkaše od njega , ipak on oseća neravnine na cesti i nije baš da "pliva" 

Dal' imam neki problem sa amorima ili ne e to već nebik znao jer sam duduk za amortizere ! 

 

Drugo: ima čudno ponašanje u kružnom toku , secne mu nekako zadnji kraj kao da mu proklizi zadnji točak. 

To uradi svaki puta kada promenim pravac i to samo jednom -kada ga malo više nagnem . 

Nije mi vrag dao mira pa rekoh sebi da pogledam zadnji točak , da nema negde lufta.... 

Spomanem ja tako zadnji točak te počnem da ga trgam levo-desno , gori-doli ali nema ništa. 

Pokušam još jednom , ovaj puta mnogo nežnije i onako na sitno, kad odjedared nešto učini KLIK ! 

Ja ga još koji puta cimnem a on opet KLIK ,,, tako par puta .... 

Ležaj ili nešto drugo ? 

 

Treće : problem počinje na brzini od 110 km/h i ide sve do 130km/h i samo kada je ustaljena brzina

vibracije u talasima !!! 

Od čega to može da nastane , ima li neko iskustva sa time ? 

 

Četvrto : pumpa za bemzin ! 

Kada dam kontakt čuje se ono famozno Zzzzz .... i traje neke 3 sekunde. 

Sekundu pre nego se isključi pumpa začuje se neki KLIK ... 

Jel mu to normalno ili predznsk nečega ? 

 

Nadam se za koji dan da naručim ulje i filtere , da mu sipnem malo STP-a u mašinu - dušu da mu očistim , planiram da pregledam transmisiju tek da znam na čemu sam ... 

 

Eto toliko ,,, 

 

Promenio član Jim Goose
Dopuna teksta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To poslednje sto si planirao da uradis ce ti mozda reci nesto o vibracijama na 110-130km/h.
Sto se tice "propadanja"u naginjanju, vidi stanje guma i proveri da li je dobar pritisak u gumama. Kod mene sam primetio da ne dozvoljava da gume budu izduvane. Ja ih cak duvam i malo vise od propisanog. Mada imam utisak da i dalje ponekad imam takav osecaj, sto prpisujem samoj konstrukciji motora.

Ja sam isto ljuljao tocak, klecao proveravao ali nisam nasao neki problem.

Sto se tice udobnosti, skoro je drugar kupio jedan kao tvoj i imao je problem sa zadnjim amortizerom. Bio je kao zavaren. Kada je njega zamenio druga prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ај од почетка да кренем;

Провери какви су му амортизери, да ли има остатака уља и прашине на истим, не би смело да их има, ако има ето разлога зашто се тако понаша, задњи амортизер је подешавајућу, и наш Сателис ми је рекао да га држим увек у средњем положају од (6 колико се сећам), и без играња са истим.

Наравно  да осећа неравнине ипак му је по мени највећа мана мали точкови или ти 14 напред и 13 позади, као што Муљаж рече провери обавезно гуме и оритисак у истим, то кликтање које чујеш могу бити лежајеви има их подоста у задњем делу.

Какве вибрације у таласима, на волану или неравномеран рад самог агрегата?

Пумпа за гориво се чује тако, баш сам скоро коментарисао исти звук са колегом који вози Бугија дуже од мене, јесте мало фрустрирајући, ал мислим да је то то.

Мислим да нећеш погрешити ако му у гориво додаш неко средство за чишћење дизни или тако нешто, под условом да је брендирано. 

То би било то од мене, баш сам се расписао.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, Jim Goose je napisao:

Možda se to meni čini ili sam očekivao više ali verujte mi vozio sam udobnije dvotočkaše od njega , ipak on oseća neravnine na cesti i nije baš da "pliva" 

Dal' imam neki problem sa amorima ili ne e to već nebik znao jer sam duduk za amortizere ! 

 

Drugo: ima čudno ponašanje u kružnom toku , secne mu nekako zadnji kraj kao da mu proklizi zadnji točak. 

To uradi svaki puta kada promenim pravac i to samo jednom -kada ga malo više nagnem . 

Ovo ponasanje bi prvenstveno prepisao vesanju, mozda su ti prednji amortizeri zreli za remont, mozda ne rade jednako tj levi ostao bez otpora pa ti u kruznom toku popusti i secne.

Moz da se desi da ti zadnji amortizer pravi problem kao sto kolega Muljaz rece.

 

Kako god, amortizere prednje na remont, provera lezajeva u pr. tocku (zam. po potrebi) provera gume, provera zadnjeg amortizera i lezaja u traverzni, provera zadnje gume i znaces na cemu si.

 

Takodje zna da secka i zbog loseg stanja CVT-a..... otvaranje i pregled

 

Pre 4 sati, Jim Goose je napisao:

Nije mi vrag dao mira pa rekoh sebi da pogledam zadnji točak , da nema negde lufta.... 

Spomanem ja tako zadnji točak te počnem da ga trgam levo-desno , gori-doli ali nema ništa. 

Pokušam još jednom , ovaj puta mnogo nežnije i onako na sitno, kad odjedared nešto učini KLIK ! 

Ja ga još koji puta cimnem a on opet KLIK ,,, tako par puta .... 

Ležaj ili nešto drugo ? 

Kad budes uradio drugi deo gore napisanog, delimicno ces imati odgovor i na ovo pitanje.

Taj KLIK koji imas tj cujes na sitno pri pomeranju tocka napred-nazad je normalan i dolazi iz reduktora.

Ako imas KLIK na pomeranju tocka levo-desno, to ti je znak da nesto ne valja, negde imas luft koji ne bi smeo biti prisutan..... rasturanje i provera, nema druge.

 

Pre 4 sati, Jim Goose je napisao:

Treće : problem počinje na brzini od 110 km/h i ide sve do 130km/h i samo kada je ustaljena brzina

vibracije u talasima !!! 

Od čega to može da nastane , ima li neko iskustva sa time ? 

To se moze desiti iz dva razloga:

 

1. Kriva zadnja felna, felericna zadnja guma ili obe stavke u problemu.

Digni motor na centralni stender, upali i nek neko drzi gas a ti sa zadnje strane posmatraj sta se desava sa gumom i felnom.

Ako dolazi do lelujanja ili poskakivanja.... ne valja, sve te vibracije od pozadi prenosi napred.

 

2. Ako su nosaci motora dobro stegnuti, vibracije u talasima mozes osetiti i od samog agregata. 

Tacno i uvek na istim obrtajima pri istoj brzini krene prvo da se oseca pod nogama u talasima kao da radi woouu .... wooouu..... wouuu i to je skroz normalno.

kad je ganc nov motor toga nema, kako se pravi km tako polako se javlja taj efekat.

 

Pre 4 sati, Jim Goose je napisao:

Četvrto : pumpa za bemzin ! 

Kada dam kontakt čuje se ono famozno Zzzzz .... i traje neke 3 sekunde. 

Sekundu pre nego se isključi pumpa začuje se neki KLIK ... 

Jel mu to normalno ili predznsk nečega ? 

Za ovo si vec dobio odgovor 

Promenio član Satelis
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999

Zdravo,evo i ja vozim Burgmana 400 1999 godiste,generalno sam zadovoljan sa motorom,ali kao sto neko od vas rece,ima svojih mana.Ja sam dosta radio na motoru,od farbanja do same masine motora,CVT- a,lezajeva u prednjem i zadnjem tocku,kocnica itd... ali nikako nisam mogao da resim vibracije koje se javljaju preko 90 kmh.Zamenom lezaja,kajsa,nove zadnje gume,proverom nosaca motora sam dosta ublazio vibracije ali nisam uspeo potpuno da ih nuliram,tako da sam se pomirio sa tim,jednostavno da sama masina motor pravi te vibracije zbog godista(1999)ipak su to 20 godina starosti.

IMG_20180422_143725.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd

Dugo sam na forumu, ali slabo pišem i čitam...ali evo vam jedna zanimljiva slika da imate u Bugi sekciji :)a46743ed453cc9925cf76262e1f3075b.jpg

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Ok, krenuti ću polako od guma pa dalje ,,, pošto sam trenutno u selidbi iz jednog stana u drugi verujem trebaće mi malo više vremena da ga pretresem ,,, al' dobro : zrno po zrno - pogača ! 

Bitno da je Burg u garaži i da je naslednik srećan !

 

Hvala bratijo na savetima !

IMG-20190323-WA0002.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.

Momci, treba mi mala pomoc jer cu poceti da gubim kosu od Burgmana (karburator verzija) :)


Motor upali, ali posle sekund na leru se ugasi.

Kada upalim i dodam gas skoro do daske (okrenem rucicu vise od pola) ubrzava, ali dolazi do detonacije u auspuhu (bukvalno vatra na auspuhu).

Kada pokusam da dam manji gas da ga odrzim u zivotu tj da ga drzim da se ne ugasi cujem da radi u naletima (kao da mu nestane goriva, pa dodje, pa nestane, pa dodje I sl, kapirate sta mislim).

 

Kada pojacam ler gas na srafu (otvaram klapnu), cujem da je RPM visi prilikom paljenja, ali isto se ugasi posle sekunde - isto se ponasa

Pokusao sam let sraf da skroz stegnem, skroz popustim - isto se ponasa

Takodje pokusao sam da automatski sauh skroz zavrnem i odvrnem, malo se menja, ali ne nesto drasticno. - isto se ponasa

Proverio sam gumu na usisnoj grani, deluje ok.

Najdalje sto sam uspeo stelovanjem raznim je da radi je recimo 5 sec, ali gore-dole rpm.

Izmenjao sam creva za dotok goriva - isto se ponasa

Premostio sam filter goriva - isto se ponasa.

Ispustio gorivo, sipao novo - isto se ponasa

Skinuo i ocistio karb - isto se ponasa.

Skinuo sve potrosace struje - isto se ponasa

Zamenio svecicu - isto se ponasa

 

Sinoc sam ga parkirao u garazu I nemam pojma sta da probam dalje. Imam ideju da probam sa start sprej da vidim da li ce mu gomila goriva pomogne ili odmogne, da vidim makar na koju stranu da gledam.

 

Dajte neki savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobaci Bokilicu motor da ti sredi karburaciju kako treba.... preveslao si ga samo tako.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 1999
3 hours ago, dusantomic said:

Momci, treba mi mala pomoc jer cu poceti da gubim kosu od Burgmana (karburator verzija) :)


Motor upali, ali posle sekund na leru se ugasi.

Kada upalim i dodam gas skoro do daske (okrenem rucicu vise od pola) ubrzava, ali dolazi do detonacije u auspuhu (bukvalno vatra na auspuhu).

Kada pokusam da dam manji gas da ga odrzim u zivotu tj da ga drzim da se ne ugasi cujem da radi u naletima (kao da mu nestane goriva, pa dodje, pa nestane, pa dodje I sl, kapirate sta mislim).

 

Kada pojacam ler gas na srafu (otvaram klapnu), cujem da je RPM visi prilikom paljenja, ali isto se ugasi posle sekunde - isto se ponasa

Pokusao sam let sraf da skroz stegnem, skroz popustim - isto se ponasa

Takodje pokusao sam da automatski sauh skroz zavrnem i odvrnem, malo se menja, ali ne nesto drasticno. - isto se ponasa

Proverio sam gumu na usisnoj grani, deluje ok.

Najdalje sto sam uspeo stelovanjem raznim je da radi je recimo 5 sec, ali gore-dole rpm.

Izmenjao sam creva za dotok goriva - isto se ponasa

Premostio sam filter goriva - isto se ponasa.

Ispustio gorivo, sipao novo - isto se ponasa

Skinuo i ocistio karb - isto se ponasa.

Skinuo sve potrosace struje - isto se ponasa

Zamenio svecicu - isto se ponasa

 

Sinoc sam ga parkirao u garazu I nemam pojma sta da probam dalje. Imam ideju da probam sa start sprej da vidim da li ce mu gomila goriva pomogne ili odmogne, da vidim makar na koju stranu da gledam.

 

Dajte neki savet.

Je si li dobro pregledao membrane,pogotovu onu veliku(dijafragma je neki zovu) dal nije iscepana negde?

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 183 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650GS Dakar 2005.
Dobaci Bokilicu motor da ti sredi karburaciju kako treba.... preveslao si ga samo tako.

Ako ne uspem da ga pokrenem do petka biće šlep, čak mi je na Avali jbg.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pisao sam ranije, nekad, koliko Burger400 ima mekan CVT tj koliko se brzo trose radne povrsine gde naleze kais, kako na prednjoj strani (remen sa propelerima, variator) tako i na zadnjoj (kvacilo).

 

pre toga treba proveriti neke stvari, dosta prasnjavao

IMG-20190401-130716.jpg

 

f. vazduha za zamenu

IMG-20190401-131114.jpg

 

lula svecice dobra

IMG-20190401-131602.jpg

 

kao i svecka (iridium) vraca se nazad

IMG-20190401-131921.jpg

 

ulje motor i filter dole

IMG-20190401-132834.jpg

 

f. cvt-a ocistiti

IMG-20190401-133958.jpg

 

lezaj dekle 6007 za zamenu, dole se vidi mast koja ne treba biti tu 

IMG-20190401-135247.jpg

 

ako nesto mrzim, mrzim kad vidim da je lezaj punjen mascu :grr:

menjajte pobogu, nije 100 dukata 

IMG-20190401-151054.jpg

 

kias je pred pucanje..... zamena

IMG-20190401-140518.jpg

 

ukopan remen sa propelerima i to dobrano

IMG-20190401-151158.jpg

 

ukopan variator + crni trag je od proklizavanja/paljenja kaisa 

klizaci su takodje za zamenu, rolnice dobre

IMG-20190401-171115.jpg

 

gornji deo kvacila je prepakovan, stavljen je Malossi

IMG-20190401-141427.jpg

 

ide na otvaranje

IMG-20190401-141850.jpg

 

paziti na O-ring gumice

IMG-20190401-142147.jpg

 

donji deo kvacila gde su tanjiri je bas bas los, skoro nisam video da je ovoliko pojeden tanjir

koliko je ovde, toliko je jos i na droj strani tanjira.... mamamiaaa

IMG-20190401-151128.jpg

 

Sta to znaci?

Znaci da motor u leru ima lupanje iz CVT-a, los odziv na gas tj pad performansi uz nesto povecanu potrosnju goriva jer na odredjenim obrtajima ne ide brzinom kojom bi trebao ici usled potorsenosti radnih povrsina "tanjira" kao i samog kaisa.

 

Obrada u ovom slucaju il bilo kom drugom nista ne znaci jer tanjiri imaju tanak premaz ojacanja u vidu glazure koji se obradom skine i tad radne povrsine postanu jos mekanije nego sto su bile.

 

Resenje problema je polovan deo koji je jako tesko naci a da je u dobrom stanju (obicno je sve ukopano), nov originalan koji fino kosta ili  Polini/Malossi/J. Costa.

Treba zameniti bukvalno sve sem rolnica i gornjeg dela kvacila.

 

ovo je jedino sta se moze iskoristiti od celog cvt-a (malo mutna jbg)

IMG-20190401-144016.jpg

 

druga strana sredjena

IMG-20190401-181537.jpg

 

ulje iz reduktora

IMG-20190401-191218.jpg

 

kaput vani

IMG-20190401-191253.jpg

 

koc. tecnost takodje, prednja kocnica je bas losa, gotovo da propada

plocice su nove stavljenje krajem pr. godine

IMG-20190401-183734.jpg

 

IMG-20190401-190952.jpg

 

zadnja

IMG-20190401-184714.jpg

 

IMG-20190401-184828.jpg

 

kocnice zavrsene te ce sad bidne skroz druga prica

tegici kormana idu na plastifikaciju

IMG-20190401-193141.jpg

 

Nastavice se.........

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja