Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Samo da se i ja zvanicno prijavim u klub...od danas sam vlasnik burgmana 150 2004.

 

Vozio sam ga od NS do BG i prvi utisci su odlicni...cak mislim da je i potrosnja odlicna.

 

Neki savet oko odrzavanja (gde odrzavate, gde uzimate nove/polovne delove...) bi dobro dosao...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Motocikl: Burgman 400 k8

Aj i ja da se upisem... Burgman 400 2008 godiste presao sa njim oko 5000km bio na moru sa devojkom i stvarima bez problema bilo gde, prava ladja. Zadnji put sa Zlatibora do Bgd imao potrosnju 3.3 na 100km po gradu nesto preko 4.

Od mana mogu da navedem sporiji start koji se kazu resava stavljanjem laksih rolnica (18g.) Servis mu je na 5.000 km i ovaj moj nije potrosio kap ulja. U zadnje vreme sam primetio povecanu vibraciju na 3.5-4.200 obrtaja pa cu to da vidim na sledecem servisu o cemu se radi inace vrlo zadovoljan. Pozdrav svim skuterasima

 

Untitled-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Pozdrav svima, ja sam nov na forumu tako da i ako nesto pogresim nadam se da cete imati razumevanja :)...

Zelim da kupim motor na prolece i naravno kao svako ko ne zna hteo sam neki "sportak" vozio me pre neki dan oprtak na cbr zaista ide ko djavo ali onda mi je rekao da ako hocu udobnost i da putujem da izaberem Burgmana :))...

Iskreno i ranije sam hteo kupiti ovaj skuter ali finansije nisu dozvoljavale... da vas ne davim...

znam da je bolje uzeti noviji motor ali ja imam 2000e da li se za taj novac moze uzeti neki solidan od 400 kubika? Ja sam inace pocetnik nadam se da to nije problem sto je 400 kubika? jer zelim da putujem i da se okupljam sa vama

veliki pozz za sve i izvinite ako sam vas ugnjavio :))

tako da od proleca stavite i mene na listu :))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5703 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

OXIGEN:

 

Evo da ti ja prvi poželim dobrodošlicu u naš skuter-Caffe. :zdravo: Nisam "Burgmandžija" ali ne zameri. Ipak sam maxiskuteraš...

Sa trenutnim stanjem na našem tržištu dvotočkaša ti si sa 2000 eura gospodin čovek. Pogotovu ide zima, nema razloga da žuriš...

Mislim da za te pare možeš sebi naći lep primerak motora koji te zanima. Srećno sa odabirom i ako treba neka pomoć - tu smo. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Prvo ja postujem sve dvotockase, skijase i bordere :)))...

E sad hvala ti na tome "gospodin covek" :) ali mislim da max godiste Burgmana koje cu ja za te pare moci da nadjem jeste 2001 :(...

Kakvi su ti iz 2001, na sta da obratim paznju kada budem gledao? Koliko je uopste registracija za njih?

hvala :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To su fantasticne masine. Za te pare neces naci motocikl koji ce mu parirati. Bukvalno, gde god da krenes po Srbiji neces se umoriti niti ce vetar izduvavati i sl. Za Burgmana tog godista, po meni ne treba dati vise od 1600 evra. Registracija je 8500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

E hvala alekre :)

meni se doduse vise svidja izgled onog novijeg ali je dosta skuplji :(...

tako kazes za to godiste 1600e? ok pa onda za 2000 mogu uzeti nesto i novije od 2001 :)...

Ipak sam resio da svoje prve korake na dvotockasu provedem na skuteru... razmisljao sam na leto da napravim i turu do svog omiljneog grada u kojem nikada nisam bio :moto3: Salcburga a nadam se da ce to ova masina moci da podnese?

I jos nesto da li ovi motori imaju vodeno hladjenje? I kakve su im kocnice :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Amater sam u tome recite mi na sta da obratim paznju kada budem gledao skuter?

I hteo sam jos nesto da pitam ali zaboravio sam pa kad se setim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5703 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Drugarski savet: Nemoj ti ići sam da gledaš motor...Vodi nekog ko ima iskustva. Ne samo kao mehaničar nego kao

vozač maxi skutera. A što se tiče putovanja, možeš se lepo vozati i na manjoj kubikaži (250 ccm). Važno je da

pazariš očuvanu "makinu".25000 nije mnogo za maxije, prelaze oni puno više od toga. Sama kilometraža ti nije

reper. Može motor koji je više prešao da bude bolji pazar od nekog sa manjom kilometražom. Bitnije je kako je

vožen i održavan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Alexanto ja da znam nekog ko se razume u te skutere ja ne bih pitao ovde ali ne znam nikog :neznam:

zato se nadam da cete me vi uputiti ili dati neki savet :care: , razumem se solidno u automobile ali sa motorima zaista nisam imao iskustva...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5703 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Šta da ti kažem, svaki polovnjak je mačka u džaku. Otprilike ti važe pravila kao i za auta: Spoljni izgled (da nije

izderan, krpljen, farban...) Sam utisak kad sedneš na njega. Kako radi, kako se drži na putu, stanje diskova, guma...

Opšti neki utisak, jbm li ga, da ne pametujem previše. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6808 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Burgman generalno nema neke mane, ali na dve stvari moras da obratis paznju. Prva je spuf, dosta im rdjaju. Kasnije su to ispravili ali starije serije su takve. Druga stvar je glava agregata. Naime, skoro svi Burgmani troskaju ulje sto je manje i vise normalno ali kada je ulje na minimumu, bregasta i klackalice mu ostaju suve pa se razbiju. To je tesko sakriti, cuces kako tuce unutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

izvini na neznanju sta je to "spuf"?

a ovo sto kazes da cu cuti kako tuce jel mislis kada motor radi u mestu ili kada se dodaje gas tj vozi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

To su fantasticne masine. Za te pare neces naci motocikl koji ce mu parirati. Bukvalno, gde god da krenes po Srbiji neces se umoriti niti ce vetar izduvavati i sl. Za Burgmana tog godista, po meni ne treba dati vise od 1600 evra. Registracija je 8500.

 

Bogami registracija je veća.......doduše ja sam mog odmah preveo na ime+zeleni karton+tablica i saobraćajna.....suma 13.500,00.....znači sama registracija je oko 11.000,00 ili malo ispod toga....;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

E hvala alekre :)

meni se doduse vise svidja izgled onog novijeg ali je dosta skuplji :(...

tako kazes za to godiste 1600e? ok pa onda za 2000 mogu uzeti nesto i novije od 2001 :)...

Ipak sam resio da svoje prve korake na dvotockasu provedem na skuteru... razmisljao sam na leto da napravim i turu do svog omiljneog grada u kojem nikada nisam bio :moto3: Salcburga a nadam se da ce to ova masina moci da podnese?

I jos nesto da li ovi motori imaju vodeno hladjenje? I kakve su im kocnice :) ?

 

Budi strpljiv i pažljivo biraj, verovatno nećeš iz prve naći ono što tražiš. Cene su generalno niže preko zime, ali preko zime često ne možeš da se provozaš i probaš(sneg, led....minus beskonačno napolju)....nije loše ni sad za kupovinu, kraj sezone je neko ne voli da se voza po hladnijem vremenu a želi na proleće da promeni motor...treba mu lova preko zime a motor stoji itd.....Mislim da ćeš za dve hiljade ili malko jače uspeti da kupiš i ovaj noviji model od 2003 godine....i da Burgmanom lagano stižeš do Salcburga :moto3: ja probao letos...preko 1.600,00 km sa devojkom i natovarenim koferom za tri dana

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Centralna Srbija
  • Motocikl: bicikl SCOTT, 1ks, manual, air cool, naked :))

Borisa po tvojoj prici Zima najpovoljnije cene a prolece najskuplje?

Videcu da ako je tako barem kaparisem preko zime nesto... kazes da pazljivo biram vec sam to pitao i Alekre mi je ok objasnio sta da gledam i na sta da obratim paznju kada kupujem motor jer nemam iskustva sa tim (u automobile se solidno razumem ako to nesto znaci)jel imas mozda ti neki predlog na sta da obratim paznju?

i sta mislis o ovom motoru barem ovako po izgledu evo ti link

http://www.polovniautomobili.com/oglas720526/suzuki_burgman/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja