Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

evo i moje proste logkie kod zamene ulja,

kada se ispusti svo ulje iz motora za zamenu i pustis da se dobro ocedi sipas 2l i ono stoji na maximumu i sve to na centralnom stenderu kako je moguce da se meri drugacije ako u njega staje 2l kada se menja i filter???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Pozdrav svima. Da li je neko menjao sijalice (prednje) na burgmanu 400, da li mora da se skidaju prednje plastike i farovi ili postoji neki laksi nacin. Unapred hvala.

 

 

 

 

 

za sijalice u faru i poziciju nemoras da skidas ali za migavce mislim da moras...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: suzuki burgman 400

a kako, jelispod maske sa prednje strane pa na pipanje, jel ima neki poklopac koji prvo treba da se skine, neka zastita ili tako nesto, ili se samo poskidaju dzekovi i zameni se , pretpostavljam da je na sistem kao na kolima, na onu oprugicu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

da varijanta na pipanje pravo ispod maske prvo skini dzek sa sijalice pa zastitnu gumu pa onda imas osigurac koji drzi sijalicu kao kod auta...... sijalica tije kao H4 al 35w oznaka HS1 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: suzuki burgman 400

ja kupio H4 12v 35/35w rekli mi da je to isto , a na ovoj staroj upravo pise 12v 35/35w HS1, e sad ne znam jel to stvarno to ili da vracam, mada su po obliku i velicini potpuno iste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Bilo logicno ili ne, ja smatram da se za Burgmana 2003-2006 (za njega mogu da tvrdim jer njegov user manual imam) nivo ulja meri onako kako pise u User manualu tj knjizici koja se dobija uz njega kada ga kupis novog iz fabrike.

Jedino ako ne dele te knjizice da nas namerno prevare :D

 

A sto se tice zamene sijalice, evo jednog zanimljivog i korisnog klipa:

 

Za one koji ne znaju engleski, objasnjena je procedura kako izvaditi sijalicu iz fara, da ne bi morali da skidate plastike vac na slepo da odradite sa donje strane fara.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Merio sam ulje bas tako oborim ga na slepu pa povucme motor da stoji samo na oba tocka i opet mi jepokazivao da nema dovoljno kao sto sam vec rekao, tako da sam i dalje ubedjen da treba da se meri na stander kad stoji, ali nema veze bitno mi je da sam resio probelem, a ko ce kako da meri ulje neka to radi kako on misli ja sam 1000% siguran da se meri dok stoji na stander definitivno jer sam imao gorko iskustvo, elem na putu sam prosao fenomanalno pravi se jedan dokumentara o celom putovanju pa kad bude gotovo cu da ga okacim, jos jednom hvala na inforamcija koje ste mi dali, burgman me je sluzio odlicno jedna jamaha se pokvarila :), bili smo malo i do Albanije 1500 km extra putovanj, inace nije potrosio ni 100 grama ulja.....Da li neko moze da mi kaze kako da nastelujem sat na burgmanu, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: Suziki Burgman 650

Potrebna mi je pomoc, da li neko ima delova za 650-tku, potrebna mi je plastika sa velikom ladicom (velika plastika ispred nogu), po mogucstvu originalna, moja je vec varena a opet sam pao pa nema svrhe da je krpim vise, ni na sta ne lici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Merio sam ulje bas tako oborim ga na slepu pa povucme motor da stoji samo na oba tocka i opet mi jepokazivao da nema dovoljno kao sto sam vec rekao, tako da sam i dalje ubedjen da treba da se meri na stander kad stoji, ali nema veze bitno mi je da sam resio probelem, a ko ce kako da meri ulje neka to radi kako on misli ja sam 1000% siguran da se meri dok stoji na stander definitivno jer sam imao gorko iskustvo, elem na putu sam prosao fenomanalno pravi se jedan dokumentara o celom putovanju pa kad bude gotovo cu da ga okacim, jos jednom hvala na inforamcija koje ste mi dali, burgman me je sluzio odlicno jedna jamaha se pokvarila :), bili smo malo i do Albanije 1500 km extra putovanj, inace nije potrosio ni 100 grama ulja.....Da li neko moze da mi kaze kako da nastelujem sat na burgmanu, hvala

 

evo ga,isto je i na bugiju 2003-2006

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Jel zna neko ko prodaje delove za burgman 400 '04, treba mi onaj metalni deo tj cevcica sto izlazi iz creva a ulazi u diznu kod mene je kako sam primetio nepravilno savijena, pa bih da je zamenim, nece preko 140 da ide pa reko mozda nema dovoljan dotok goriva, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

U kakvom ti je stanju kais? Ako je los, mozda zbog njega ne moze brze da ide.

 

Bez skidanja ga mozes proveriti na sledeci nacin: rpm tj broj obrtaja bi trebao da ti prati brzinu u miljama na cas, i to sve preko brzine od 80km/h tj 50mp/h.

Znaci kada vozis 80km/h (50 mph) broj obrtaja bi trebao da bude 5000 (ako je kais dobar bice i manje od 5000 obrtaja), 100km/h (60mph) oko 6.ooo obrtaja.

To sve vazi za fabricku tezinu rolnica.

 

Ovu foru sam video na burgman usa forumu, da li je sto posto tacno ne znam, kod mene se uklapa :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: suzuki burgman 400

Merio sam ulje bas tako oborim ga na slepu pa povucme motor da stoji samo na oba tocka i opet mi jepokazivao da nema dovoljno kao sto sam vec rekao, tako da sam i dalje ubedjen da treba da se meri na stander kad stoji, ali nema veze bitno mi je da sam resio probelem, a ko ce kako da meri ulje neka to radi kako on misli ja sam 1000% siguran da se meri dok stoji na stander definitivno jer sam imao gorko iskustvo, elem na putu sam prosao fenomanalno pravi se jedan dokumentara o celom putovanju pa kad bude gotovo cu da ga okacim, jos jednom hvala na inforamcija koje ste mi dali, burgman me je sluzio odlicno jedna jamaha se pokvarila :), bili smo malo i do Albanije 1500 km extra putovanj, inace nije potrosio ni 100 grama ulja.....Da li neko moze da mi kaze kako da nastelujem sat na burgmanu, hvala

 

Razlika u kolicini ulja kada se meri na centralnom stenderu i na oba tocka uspravno je oko 250-300 ml. Po svim uputstvima za Burgmana pise da se nivo ulja proverava tako sto se postavi na oba tocka uspravno, a ti sad kako hoces. Pozdrav u svakom slucaju.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Nisam obratio paznju na koliko je obrtaja na 80 odnosno na 100 km/h, provericu, kais i rolnice su dobre, proveravao ih majstor pre nego sam krenuo na put, ali bih svakako zamenio ovu cevcicu, volim da mi je sve ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Cao svima.

 

Samo jedno pitanje. Sta kupiti Burgman 250 ili Burgman 400. Godiste 2000-2001. Neki kazu da je 400 los agregat pa da vidim sa vama za savet.

 

 

Pozdrav

 

V.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

i jedan i drugi agregat su odlicni,pitanje je samo na kakav komad naletis.po meni je bolji 400 jer je 250 malo slabiji za tu tezinu..0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

koliko sam ja upoznat jako je mala razlika i u odrzavanju i potrosnji i svemu ostalom tako da ti 400 ne gine...0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Jos jedan glas za 400ccm :) Razlika u ceni eksploatacije je mala, al razlika u snazi se oseti poprilicno.

 

Agregat je odlican. Voli malo da popije ulje, mnogi ljudi teraju i ne proveravaju nivo uopste, pa im se zbog toga desava da ostanu bez ulja i zariba im agregat. I onda ga pljuju kako je los i lako se kvari :)

 

Otvori cetvore oci kad budes kupovao, da uzmes neki primerak u sto boljem stanju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja