Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Da malo osvezim temu, jednom nebitnom sitnicom.

 

Obzirom da nemam garazu, i da mi skuter stajao kod komsije u dvoristu, ispod nadstresnice za auto, pokriven ceradom dve zime, krajem oktobra, konfiskujem garazu od tog istog komsije, ali u drugoj kuci :jee:

Garaza nije koriscena oko 40 godina, bilo je svega i svacega, pa je "svacega" izbaceno ostalo je "svega", znaci napravljeno je mesta samo za Bugija :). Ove godine cu da je kompletno sredim,  ali to je druga prica.

 

Sustina je da je Bugi u garazi, i da je ona malo dalje od moje kuce. Danas, posle 3 meseca  otisao da ga obidjem. Obicno obidjem samo garazu da vidim da li katanac stoji... 

 

Skinuo ceradu, ubacio aku, dva puta pustio pumpu da nadruka gorivo, i upalio na zub! Nisam ni sumnjao, ali me je obradovao. Koja mi je milina bila da cujem onaj zvuk kineskog akrapa :), koliko mi nedostaje da ga vozim. Bas me oblio osecaj lepog. 

 

Primetio sam da je "leva" kocnica, tj. zadnja, skroz propala i ne koci. Prednja je ok. Imao sam problem i ranije  ali cu sada da se malo vise pozabavim time. Ne znam je li do rucice, creva, ili su lose plocice...

 

Da li se na motorima obradjuju diskovi? Hteo bih da promenim kocione plocice, prednji diskovi imaju znakove trosenja, ali mislim da nije jos za zamenu. Ove godine bih ih obradio, a sledece, ili one tamo, zamenio. 

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Kocnica ne moze da propadne zato sto su lose plocice ili disk. Ili cilindar na rucici ili na klestima, ali najpre gore. 
 

Sto se obrade diskova tice, mislim da je to bacanje para. Nisu neke velike pare, ali nije ni dugorocno resenje. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Znas kako, kod automobila, kupujem nove diskove, i onda kad se predje odredjena km, i dodje vreme za nove plocice, obradim te iste diskove pa stavim nove plocice. Nekako mislim da ce bolje naleći novo na novo-obradjeno. Ovo mi je prvi dvotockas i zato pitam, kako tu ide.

 

Sto se tice gornjeg cilindra i gubitak pristiska, da li se tu kupuje novi cilndar, ili se menjaju gumice na starom? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Ja takođe nisam za obradu diskova,jer kod burgmana k7 prednji disk nov je debljine 4,5mm zadnji 5mm.Tolerancija je 0,5mm.Tako da kad se na disku već vide tragovi istrošenosti,odnosno kanali to je već prko tolerancije

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Da se nadovežem na zimska paljenja,

Bugi stoji vani pod ceradom ispod strehe i kod paljenja uvijek obratim pažnju na leptir kako odrađuje,obzirom da je akumulator ubačen sa punjača tj full pun ,sve radi kako treba,pali na prvu ,došao sam do saznanja da čim oslabi akumulator oslabi i napon tj leptir sporije odrađuje ako je još ...zaprljan ne odrađuje nikako pali se FI .

Obzirom da se vozim, kad uslovi dozvoljavaju, na posao -sposla 5 min vožnje , pretpostavljam da akumulator nema ni vremena za punjenje obzirom na startno pražnjenje te još ako imaš dodatne potrošače alarm ili neke svetiljke pražnjenje je neminovno a samim tim slabljenje napona i opet slabijeg rada leptira kod paljenja.

Moja iskustva zimskog sna vam prenosim ,pred pokrivanje i kraj sezone sredim Bugija sve izložene dijelove diskove klešta našpricam WD i nema rđe ni nekih problema prilikom ponovnog korištenja. 

Pozdrav svima i 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Није баш паметно прскати дискове, кљешта и плочоце ВД-ом :staa2::stabre:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, MaxiS je napisao:

Znas kako, kod automobila, kupujem nove diskove, i onda kad se predje odredjena km, i dodje vreme za nove plocice, obradim te iste diskove pa stavim nove plocice. Nekako mislim da ce bolje naleći novo na novo-obradjeno. Ovo mi je prvi dvotockas i zato pitam, kako tu ide.

 

Sto se tice gornjeg cilindra i gubitak pristiska, da li se tu kupuje novi cilndar, ili se menjaju gumice na starom? 

Najveca greska je sto ljudi dosta porede neuporedivo, avto s bajk.... ne ide.

Dobro mislis ali to ti vazi samo za automobil, disk kad se potrosi tj ukopa ili je sav u brazdama treba ga zameniti novim ili polovnim dobrim.

Nekada diskaci nisu bili lako dostupni i poprilicno su skupi bili pride nije se moglo birati drugi prend kao alternativa.

Danas je slika skroz drugacija u pozitivnom smislu, tako da nema grama razmisljanja u pravcu obrade diskova.

 

Sto se tice propadanja poluge kocnice, moze biti vise razloga.

Jedan od njih je gubitak koc. tecnosti ili propale gumice cilindra ili propalo telo cilindra ili popusten zadnji tocak..... najpre problem bude u cilindru ili neka klesta propisaju koc. tecnost.

Znaci, moras utvrditi gde ti je problem.

 

Pre 9 sati, VoxRS je napisao:

Moja iskustva zimskog sna vam prenosim ,pred pokrivanje i kraj sezone sredim Bugija sve izložene dijelove diskove klešta našpricam WD i nema rđe ni nekih problema prilikom ponovnog korištenja. 

Klesta i diskove ne bi trebao prskati nikako, sad ako ti je to gust..... 

WD-om zna se sta se prska, moze se procitati na netu.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Nesto nam se tema uspavala. 
Kako se blizi proljece tako bih polako poceo da spremam motor za sezonu. U planu mi je pregled cvt-a, redovni servisi i nadam se otklanjanje par sitnih boljki. Za vecinu stvari znam sta i kako osim za jednu cudnu pojavu.

Desavalo se da kad ugasim vruc motor i pokusam da ga upalim posle kratkog vremena (minut-dva) vegla 5-10 sekundi dok ne upali. Kad sastavi ponasa se normalo. To mi se nikad nije desilo posle duzeg stajanja (recimo 30min +). 
Uvijek sacekam pumpu da odradi. Ne znam odakle bih poceo. Da je dovod goriva u pitanju pretpostavljam da su vece sanse da bi mi pravio problem pri prvom paljenju nego posle. Ovo sam prvi put primjetio nekad u krajem ljeta. Vjerovatno to traje i duze ali su bas rijetki ti momenti da imam potrebu za paljenjem motora nakom minut ili dva.

Nadam se da ce mi neko od majstora dati makar neki prijedlog odakle da pocnem.

@fanky Da li si zavrsio sa ciscenjem STVA i TPS? Bas me zanima sta si tacno radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Meni to upravo mirise na gorivo tj dovod.

Znaćeš ako odvijes svecicu i vidis dal ima varnicu u tom momentu kad nece da upali.

Ako ima varnicu a ne pali, goriva nema u cilindru.

Ako nema varnicu ondak juriš da vidiš zašto nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

@Satelis Nadao sam se tvom odgovoru. :)
Malo nezgodno za ispitati. Koliko sam uspio da primjetim to se ne desava bas svaki put. Kad bih probao tako i baci varnicu nebi moralo da znaci da u tom trenutku nema goriva, mozda je sve u redu, mozda bi tad upalio iz prve.

Mozda ja nisam lijepo objasnio. Upalice svaki put posle tih minut - dva samo sto ce da vergla recimo 5 sekundi. Pumpu cujem jasno bez ikakvih cudnih zvukova. Pretpostavljam da nebi bilo s gorega izvaditi pumpu, provjeriti kontakte i sito bas kao sto si ti na primjeru iz prethodne strane. Eventualno i diznu ocistiti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

@Satelis sto se WD tiče nisam imao nikakve probleme ako misliš da zamasti diskove,naravno da ima masnoće u sebi ali WD ima više benzola ,petroleja  u sebi i to ispari tokom vremena a i ispere se ,a djelotvorno je barem tokom zime.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 4 sati, boky327 je napisao:

Mozda ja nisam lijepo objasnio. Upalice svaki put posle tih minut - dva samo sto ce da vergla recimo 5 sekundi.

U predhodnom postu si napisao 5 - 10sec verglanja, sad 5sec. ..... bilo kako bilo u oba slucaja ne valja.

Kod ubrizgavanja, kad je sve kako treba bajk pali na 2sec verglanja eventualno 3sec.

5+ nesto nije u redu, ne sme toliko dugo verglati a da ne upali.

 

Recimo to se isto zna desiti kod NC-a.

Upali ali duze vergla od uobicajenog .... problem je u lošem naponu (detaljnije ima u NC temi).

 

pre 47 minuta, VoxRS je napisao:

sto se WD tiče nisam imao nikakve probleme ako misliš da zamasti diskove,naravno da ima masnoće u sebi ali WD ima više benzola ,petroleja  u sebi i to ispari tokom vremena a i ispere se ,a djelotvorno je barem tokom zime.

Neces imati problema na gvozdju ali hoćeš na gumenim elementima. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ne znam tacno koliko je za primjer sam dao 5 sekundi. U tom trenutku me strecne pa ti izgleda kao vjecnost. U svakom slucaju pregledacu sistem ubrizgavanja i prelistati nc temu.

Hvala na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Nije montaža bez otvaranja motora  uz redovno održavanje ...neki Talijan ja sam tek na trećini puta 

 

 

FB_IMG_1643832027500.jpg

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Koliko li je varijatora i kvacila promijenio na ovu kilometrazu:)

Promenio član boky327
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Koliko li je varijatora i kvacila promijenio na ovu kilometrazu
Verovatno fabrički plus još dva kompleta ako im je kilometraža oko 60000

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja nisam skoro proveravao kilometrazu, ali mislim da imam oko 72.000. Prosle god sam menjao kvacilo i bilo je originalno, ali komplet sprženo. Znaci na oko 65.000 je menjano...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
7 hours ago, sasadoncic02 said:

Verovatno fabrički plus još dva kompleta ako im je kilometraža oko 60000

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Ali bez otvaranja motora !?! 

Ma golf 2 mu nije ravan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

pozdrav drugari neznam da li sam pogodio na pravo mesto da pisem treba mi pomoc,kupio sam burgmana 400 2003 kako mi je rekao vlasnik da mu je zamenio kais varijator rolnice lezaj u zadnjem tocku ali kaze ima neko kuciste varijatora i da je ono staro pa motor kaf krece kao podrhtava na oglasima.sam.gledao varijatore ali su u kompletu sad da nebi isao kao neznalica kod majstora bio bih vam zahvalan na savetima sta i kako jer nov je bas skup 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако је нешто овако, то мораш да равњаш, ако постоји могучност. Ово је чести проблем код Бургмана 400 јер оно на сату најчешче је ×2.c755d60d1986fda4bfa83aa57a5ab83e.jpg2ccbfd29de8aeb468a11ecd70937803e.jpg6f4c3985e628593e8b125011941e71e5.jpg

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Da li neko ima ideju gde bih mogao da kupim ispravan ili nov kocioni cilindar (gore kod rucice) za zadnji tocak? Znaci "levi"

 

Ili pak set za reparaciju (gumice) ako moze da se reparira. 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Da li neko ima ideju gde bih mogao da kupim ispravan ili nov kocioni cilindar (gore kod rucice) za zadnji tocak? Znaci "levi"
 
Ili pak set za reparaciju (gumice) ako moze da se reparira. 
 
Hvala
Po meni mislim da je najbolje promeniti set gumica ako si siguran da je taj cilindar na ručici problem.Neke od prodavnica delova koje znam su:
www.motobikeshop.rs
www.kompp.co.rs
šimi moto-0631257846

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@olleниси много промашио, подфорум си погодио а тему ниси морао отварати нову, има већ постојећа.

 Спојиће је админ

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja