Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

I jedno i drugo , varijacije su minimalne od 0,2-0,5 V .... 

Jedino nisam probao u vožnji da prikačim unimer ,,,,

Baterija mu je malo starija ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kopenhagen
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Pozdav svim burgerkingovima.

Imam jedno pitanje iz meterologije.:)

Da li je ovo normalna/prihvatljiva temperatura motora nakon 50ak km voznje na auto-putu, brzinom 100-110 km/h i vanjskom t od oko 30c? 

Hvala

20210715_203617.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Mislim da nije.On ima idealni termostat(dok vrši ispravno svoju funkciju).Kazaljka treba da bude tačno na pola i vrlo brzo postiže radnu temperaturu

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Meni se za proteklih 2600km to nije nikad desilo. Kazaljka zna malo da predje sredinu ali vrlo brzo se upali ventilator i to vrati na liniju.
Desava li ti se to u toku voznje pri 100-110 ili kad stanes?

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kopenhagen
  • Motocikl: Yamaha Virago 535
pre 46 minuta, boky327 je napisao:

Meni se za proteklih 2600km to nije nikad desilo. Kazaljka zna malo da predje sredinu ali vrlo brzo se upali ventilator i to vrati na liniju.
Desava li ti se to u toku voznje pri 100-110 ili kad stanes?

Zna u toku voznje na auto putu da predje malo, ali ovako bude uglavnom kada sidjem sa autoputa nakon voznje od 30-40km. Inace kada se vozim samo po gradu temp je uvijek na sredini.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ako ti se to desava kad stanes provjeri radi li ti ventilator. Na tolikoj temperaturi bi morao da se upali.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kopenhagen
  • Motocikl: Yamaha Virago 535
pre 6 minuta, boky327 je napisao:

Ako ti se to desava kad stanes provjeri radi li ti ventilator. Na tolikoj temperaturi bi morao da se upali.

Radi, radi cuje se. Ima dovljno rashladne tecnosti. Nije jos nikad presao tu zadnju liniju i usao u crveno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ni meni nikada nije mrdnuo. Tj. Desilo jednom sam pratio fz6 i terao max mogucu brzinu 10-tak km, i poraslo je za dlaku, ja se uplasio i ulaganio voznju... Tada i nikad vise. I to ni priblizno ovoj, bukvalno za dlaku...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ako ventilator radi onda ti nista konkretno ne bih mogao preporuciti osim da krenes redom. Ozraci sistem, termostat, provjeri boju rashladne tecnosti i ulja(da slucajno nije dihtung glave), vodena pumpa...

Za malo detaljnije provjere ce se pretpostavljam javiti neko od iskusnijih kolega servisera. Srecno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Feketić
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
On 5.7.2021. at 20:42, sonic974 je napisao:

....hmmm....a da proveris usisnu granu od karburatora prema glavi motora, ona isto hoce da se sjebe i pukne po sredini,e tad vuce falsh vazduh i puca...ta guma kosta na k.p. malo preko 2000.din. 

Pozdrav. U servisu je vec 2 nedelje... prethodni vlasnik se igrao sa zicama... 70% instalacije je izgorelo... samo struja od osvetljenja je ostala u zivotu... Jedina sreca je u tome sto se desilo u dvoristu pa sam stigao da reagujem

Porucio bih svim postenim ljudima da paze pri kupovini ljubimca jer bi mogli ostati bez njega brze nego sto misle. 

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Pozdrav Ekipi. Jucer uzeo Burgmana 400. Probao po gradu kreni stani, fino radi, fino vuce. Uzmem ga i gas kuci. No tu se javlja problem. Znaci do 100 vuce odlicno, do pola gasa cca. Dalje kad odvrnem gas nista se ne de dogadja. Vratim ga na polovicu opet pocinje ubrzavat. Da napomenem skuter je stajao 2.5g paljen je tu i tamo ali nije se vozio. Od kud krenut ako neko ima ideju. Hvala zivi bili

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Pozdrav Ekipi. Jucer uzeo Burgmana 400. Probao po gradu kreni stani, fino radi, fino vuce. Uzmem ga i gas kuci. No tu se javlja problem. Znaci do 100 vuce odlicno, do pola gasa cca. Dalje kad odvrnem gas nista se ne de dogadja. Vratim ga na polovicu opet pocinje ubrzavat. Da napomenem skuter je stajao 2.5g paljen je tu i tamo ali nije se vozio. Od kud krenut ako neko ima ideju. Hvala zivi bili

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk


Prvo servis odraditi,ulje,filteri..Mora se otvoriti prenos da se vidi u kakvom je stanju.Ako ne izbacuje nikakvu grešku verovatno je do prenosa,kaiš je možda za zamenu,tanjiri varijatora,rolnice..Na koliko obrtaja pokazuje obrtomer kad ideš brzinom od 100km?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
Prvo servis odraditi,ulje,filteri..Mora se otvoriti prenos da se vidi u kakvom je stanju.Ako ne izbacuje nikakvu grešku verovatno je do prenosa,kaiš je možda za zamenu,tanjiri varijatora,rolnice..Na koliko obrtaja pokazuje obrtomer kad ideš brzinom od 100km?

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Do nekih 5/5.5 hiljada ide lijepo ali znaci ako postepeno dajem gas. Ako ga odvrnem do kraja nema snage, gusi se.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

To ste se tebi desava meni lici na safe mode. S tim da bi u tom slucaju morala sijati FI lampica. Mada kakvi su nasi prodavci i majstori ne bi me zacudilo da je neki domacin eliminisao.
U safe mode radi bas tako kako si ti opisao do trecine/pola gasa a preko gusi.
To sto su ti vec kolege preporucili se podrazumijeva da pogledas, prenos, servis...
Sledeca stvar koju bi mogao da uradis je da ga prebacis u dealer mode da ti prikaze greske ako ih ima.
To se radi ovako:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
To ste se tebi desava meni lici na safe mode. S tim da bi u tom slucaju morala sijati FI lampica. Mada kakvi su nasi prodavci i majstori ne bi me zacudilo da je neki domacin eliminisao.
U safe mode radi bas tako kako si ti opisao do trecine/pola gasa a preko gusi.
To sto su ti vec kolege preporucili se podrazumijeva da pogledas, prenos, servis...
Sledeca stvar koju bi mogao da uradis je da ga prebacis u dealer mode da ti prikaze greske ako ih ima.
To se radi ovako:
Hvala ti. Probao ovo sta si mi poslao. Ne izbacuje nista. Majstoru i neka ga raskopa jbg. A navodno je napravljen veliki servis u Novema Novoj zastupnik kod nas. I mjenjan neki throtlle body ili sto vec navodno placen pun k... Ali to je sve otom po tom. Tako dok se ne otvori nemoze se nista znat. Hvala svejedno

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Brčko
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pozdrav za Milosa iz BG

Pitanje 

Imam isti problem na suzuki burgman 400 kako bi mogao stupiti u kontak sa tobom vezano za nabavku novog kvacila i zanimaju me detalji koliko si kilometara presao od ugradnje i jesil zadovoljan novim kvacilom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Brčko
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400
On 22.11.2015. at 12:14, copears je napisao:

Pozdrav ja imam K8 400cc i mene to nervira sto huce kada se da gas i zatrese a menjao sam zvono i kvacilo a i dalje se to desavama(polovno sam stavio ali je bilo u extra stanju jer kada sam uzimao motor fabricko je bilo uzasno i motor je jedva vukao)...inace kada ga upalim malo dok se ne zagreje malo zvekece mada su mi neki ljudi rekli da nije nista zveketanje se cuje iz agregata..inace prosao je ovu sezonu samnom oko 2000km i mogu reci samo da je fotelja na tockovima

Da inace je presao 18000km ja sam 3 vlasnik motora... emoji1.png

 

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Pozdrav

I ja imam isti problem

Gdje i kako mogu porucit to kvacilo 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

@slavisabrcko

Ne znam lično čoveka, ali sam dobio preporuke za njega, serviser skutera u Brčkom, Veselin. Možda da probaš preko njega da poručiš, bliži ti je, možda i ne može, ne znam. Ako ti treba broj, pustiću ti na pp.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Elem one vibracije na koje sam ze zalio u prethodnim postovima izgleda da poticu od remena.
Skinuo komplet prenos, turirao bez prenosa masina mirna 100%.
Vratim stari remen i primjetna razlika. Najvise su se osjetile vibracije preko 100, kako vec spomenuh kao u valovima. Sa starim remenom ih nema.

E sad po nekoj mojoj logici cim remen ima vibracije znaci da je opusteniji nego sto treba da bude. Da bih ga "dotegao" izbacio sam podlosku kod bolcne na varijatoru. Za sada mi djeluje dobro, do 120 nisam primjetio nikakve vibracije tj mozda nesto minimalno ali definitivno manje nego prije.
Varijator naravno ima tragova rada na sebi ali dosta manje nego na primjercima koje je Satelis naveo u prijasnjim postovima. Podloska je debljine 1mm, taman bi trebalo da kompenzuje istrosenost varijatora. A u svakom slucaju centralna opruga bi trebala da regulise samu zategnutost kaisa.

Volio bih da me@Satelis ili neko od iskusnijih kolega ispravi ako grijesim. Mislim da ovo vadjenje podloske ne bi trebalo negativno da se odrazi ni na jednu komponentu prenosa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1577 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
pre 20 minuta, geronimo22 je napisao:

Pozdrav svima imam problem sa kvacilom na suzuki burgmanu 400

Cvili prilikom kretanja

Imal ko kakav kontak gdje bi mogao naci dobro kvacilo i naravno zvono za njega.

Hvala unaprijed

godiste?

Ako je 2007 plus,bice borbe. Slicnu sam vodio pre 2 godine. Okrenuo pola bivse Juge i nista. Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
20 minutes ago, geronimo22 said:

Pozdrav svima imam problem sa kvacilom na suzuki burgmanu 400

Cvili prilikom kretanja

Imal ko kakav kontak gdje bi mogao naci dobro kvacilo i naravno zvono za njega.

Hvala unaprijed

Ebay... Zvono i kvačilo novo 150 eur pa nadalje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja