Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Maxis

Vec sam ranije pisao.... sve se mora rasturiti, odmastiti, premeriti pa staviti na papir sta je potrebno zameniti.

Slikaj, kaci da vidim(o) sta kaze.

 

Kais mitsuboshi, rolnice bando, klizace neces nigde naci tj eurosumar, lazaj koyo.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jedino sam uspeo da nadjem malossi rolnice i klizace, ostali nemaju na stanju  i to po ceni od 1.080 din/kom, za klizace i 4.000 din rolnice. Danas porucujem, sutra stize.

Trazio sam i belu oprugu malossi, niko je nema. Ima samo u originalu 37e, i to necu, moja je dobra. Cuo sam da sa belom bolje poteze, a sada cu imati teze rolnice...

 

Da li se podmazuju klizaci na onom tanjiru ili ih ostavljam suve?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Malossi rolnice su prc, troše se prebrzo. Bolje ipak poruči Bando, kako ti Satelis reče.

Sve ostavi suvo, samo lepo očisti i izglancaj.

Sry, tek sad videh da si rekao da ostalih nema na stanju. OK, kad nema kiše, dobar je i grad :)

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Zamenio sam rolnice i klizace, oprao sve brake cleaner-om, namontirao i vratio. Klizaci su (bar po pakovanju) suzuki oem. Rolnice malossi. Zamenio sam i lezaj na dekli 6007, namontirao sve i izgubila se "drhtavica" pri startu.  Verovali ili ne, mislio sam da je kais duzi nego sto treba, u stvari  bilo je do klizaca (bar na ovoj kratkoj probi). 

Napravicu stotinjak km po gradu, da vidim da li je sve kako treba i mogu da se opustim malo dalje...

 

Vratio sam db killer i sada dosta tise radi. 

 

Da... auspuh ima 3 "moda" prigusivanja zvuka. Prvi je, naravno kad je sve kako treba. Drugi je kad se skine prigusivac (naravno) i treca varijanta je da se na unutradnjem, ceonom delu prigusivaca, nalazi, kao, jedan cep, koji moze srafom da se skine. Tu je zvuk jaci nego redovno, a opet tisi nego kad prigusivaca nema u opste. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 8 sati, MaxiS je napisao:

Zamenio sam rolnice i klizace, oprao sve brake cleaner-om, namontirao i vratio. Klizaci su (bar po pakovanju) suzuki oem. Rolnice malossi. Zamenio sam i lezaj na dekli 6007, namontirao sve i izgubila se "drhtavica" pri startu.  Verovali ili ne, mislio sam da je kais duzi nego sto treba, u stvari  bilo je do klizaca (bar na ovoj kratkoj probi). 

Jebem mu misa zar je toliko tesko bilo premeriti, slikati i okaciti ovde stanje CVT-a?

Klizaci nisu uzrok drhtavice sigurno.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@Satelis

 

Hehe. Lako tebi. Ja sam ovo prvi put rasturao. Jedini fokus je bio kako sve da vratim na svoje mesto, ne bude visak delova i nesto ne pukne kad ga upalim:jee:

Cak nisam plairao ni lezaj dekla da menjam, bio dobar. Nego kad sam isprao brake klinerom, usla tecnosti i bojao sam se da ubrzo ne strada...

 

Gde da razlisljam o slikanju, zivota ti :lol3:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Klizaci nisu uzrok drhtavice sigurno.

Dare, tvoje znanje i iskustvo je ogromno, ali u mom slučaju jesu uzrok drhtavice bili klizači, a verovatno i kod mnogih drugih, pa i kod kolege @MaxiS, a što opet nekoliko majstora nije prepoznalo kao problem. Ubeđen sam u to, napravio sam i eksperiment koji to potvrđuje. Žao mi je samo što nisam snimao, da imam dokazni materijal.

Klizači su kočili pri klizanju i davali otpor pri malom gasu, pisao sam u drugoj temi. Zamena klizača i glancanje klizećih površina varijatora rešava problem.

 

E sad, ko hoće nek veruje...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 11 sati, MaxiS je napisao:

Napravicu stotinjak km po gradu, da vidim da li je sve kako treba i mogu da se opustim malo dalje...

Kakav ti je efekat sad sa težim, tj. rolnicama prave težine?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pa po onim slikama gore vidis da je varijator bio pun prljavstine i grafita sa starih rolnica. Desavalo se da kad vozim nekom brzinom, usporim, i dam ponovo gas, kao da poskoci i cuje se tup zvuk. Sada to nema. Linearnije prima gas. Pazi... vozio juce par kruga po gradu i danas do posla. Videcu kad izadjem van i vozim preko 80kmh...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

Dare, tvoje znanje i iskustvo je ogromno, ali u mom slučaju jesu uzrok drhtavice bili klizači, a verovatno i kod mnogih drugih, pa i kod kolege @MaxiS, a što opet nekoliko majstora nije prepoznalo kao problem. Ubeđen sam u to, napravio sam i eksperiment koji to potvrđuje. Žao mi je samo što nisam snimao, da imam dokazni materijal.

Klizači su kočili pri klizanju i davali otpor pri malom gasu, pisao sam u drugoj temi. Zamena klizača i glancanje klizećih površina varijatora rešava problem.

 

E sad, ko hoće nek veruje...

 

Ajmemene.... dokle vise da ispravljam krive drine  :)

Bas zbog toga treba nekad poslusati :popovanje: iskusnije.

 

Bozo, moj prvi CVT je bio dal 2009 ili 2010, nisam siguran. Od tad pa do sad ne znam broj otvorenih, sredjenih i zatvorenih. Svaceg je tu bilo al bas svaceg, par puta mi se desilo da sam odvio i sve bacio u kantu.

Za razliku od mene, tebi je ovo 3, 5, nek bude 10 otvaranje i sigurno ti tvrdim da klizaci nisu bili uzrok trzaja.

Jer da su oni bili uzrok, morao bi imati dobar trag ukopanosti na variatoru tj vodjici klizaca jer je alu deo, mekan, zagrebi malo srafcigerom i napravices ris..... kamoli trzaji gde je mnogo veca potisna sila.

Nije odnos gvozdje-plastika (klizac) pa da se samo jedna strana trosi.

Zato, slika i merenje mnogo toga kaze i pokaze.

 

Evo, ponesi stare klizace, dodji do mene. Proba trenutnog stanja, rasturanje, zamena klizaca za te neispravne pa opet proba...... il cu ja nesto novo nauciti, il ces se ti razuveriti u svoju tvrdnju, treceg nema.

Eeee lazem ima, trece je to da ce popijemo pivo :cirka2:jedno, dva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3012 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Dare, uvek hoću da poslušam iskusnije, nadam se da se to u mojim postovima vidi. Nisam zadrt, bar tako volim da mislim. Ali, u ovo sam ubeđen skroz i sasvim.

Nema risova na varijatoru. Klizači nisu imali lufta, ali su se izgleda pojeli pod nekim uglom. Malim, ali dovoljnim da kad je varijator skroz zatvoren, daju otpor i štuckaju pri klizanju na malom gasu. Plus se na podnožju klizajuće površine varijatora nagomilala neka štrokica koja je pojačavala efekat. Dakle, samo pri malom gasu, a to je recimo pri mrdanju u koloni vozila, zatreska skuter...

 

Al aj da ne ne dužim, daće bog prilike da popijemo i to pivce, pa da me razuveriš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 6 sati, Satelis je napisao:

Uvek raspoložen :jee:

Za pivo ili za vracanje starih klizaca? :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
On 7.6.2021. at 13:48, MaxiS je napisao:

Jedino sam uspeo da nadjem malossi rolnice i klizace, ostali nemaju na stanju  i to po ceni od 1.080 din/kom, za klizace i 4.000 din rolnice. Danas porucujem, sutra stize.

Trazio sam i belu oprugu malossi, niko je nema. Ima samo u originalu 37e, i to necu, moja je dobra. Cuo sam da sa belom bolje poteze, a sada cu imati teze rolnice...

 

Da li se podmazuju klizaci na onom tanjiru ili ih ostavljam suve?

 

Бела Малоси опруга за Бугија не постоји, не тражи даље. 
Само Полини, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Samo da prijavim, potrošnja bila oko 6 l, sad poslije zamjene kvačila pala na 3,4 litre to stvarno nije u redu :P

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

I meni trosi toliko na umerenu voznju, po magistralnom putu. Cim idem u grupi trosi 4. Mozda malo preko. Po gradu trosi ravno 5. X puta mereno pun-pun.

Malo mi vise trosio sa novim auspuhom proslo tocenje goriva (100 oktana), ali mi bilo lepo da dajem gas zbog brujanja novog auspuha :)

 

Posle danasnje voznje, sa novim, tezim rolnicama, osecam da slabije ubrzava. Ranije je od 70-110 vrlo brzo ubrzavao. Sad ubrzava za nijansu sporije, ali sam primetio da motor vrti na manjim obrtajima pri vecoj brzini. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
On 11.6.2021. at 2:21, MaxiS je napisao:

Koje su dimenzije, boje, oznake? Kako je mogu naci?

Не знам стварно, иди на Полини сајт, обележи бугија па ће ваљда искочити нешто, или у гуглету исто

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 12.6.2021. at 18:17, MaxiS je napisao:

I meni trosi toliko na umerenu voznju, po magistralnom putu. Cim idem u grupi trosi 4. Mozda malo preko. Po gradu trosi ravno 5. X puta mereno pun-pun.

Malo mi vise trosio sa novim auspuhom proslo tocenje goriva (100 oktana), ali mi bilo lepo da dajem gas zbog brujanja novog auspuha :)

 

Posle danasnje voznje, sa novim, tezim rolnicama, osecam da slabije ubrzava. Ranije je od 70-110 vrlo brzo ubrzavao. Sad ubrzava za nijansu sporije, ali sam primetio da motor vrti na manjim obrtajima pri vecoj brzini. 

Ako si imao toliko lakše rolice možda ti nije fabrički varijator (moj slučaj).  Kad ga otvoriš opet dobro pogledaj tamo gde su kanali za rolice!

Screenshot_20210613-220836_Gallery.jpg

20180513_201036.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: Celje, Slovenija
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650, Honda NC 750X
On 11.6.2021. at 2:21, MaxiS je napisao:

Koje su dimenzije, boje, oznake? Kako je mogu naci?

Umesto opruge, iz svog iskustva, preporučujem spring slider.441235934_s-l300(1).jpg.88f30a42bdfa774aa0954a5b0964521f.jpg

Sabije malo oprugu, osetno popravi ubrzanje a najviše se oseti pri većim brzinama. Mnogo brže i laše postiže max brzinu!s-l300.jpg.1aef37c8382666de9ab9e8758eabb09a.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja