Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 32 minuta, boky327 je napisao:

To u nekoj radnji ili ?

Nemam pojma poštom stiglo, ali sve je korektno 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
3 hours ago, pajko79 said:

ParadajzTurista nisam rekao da si amater nego samo kažem ono što sam čuo. Nema potrebe da se ljutiš

Neeeeeeeeeeeeeeee, bre, covece, sve je ok. nisi ti nista pogresno rekao ... :neznam:

Nego ja sam za sebe kazem da sam amater, jer je to istina.

Nista se ne ljutim ego mi je zao sto ti isam od koristi.. Zato kazem da bi valjalo da majstor pogleda, cenim da ovo ne bi trebalo da bude tezak kvar.

Izvini ako sam te necim uvredio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

Ništa druže nisam ni ja majstor neki. Sve je to relativno,ali svaki savet ,predlog dobro dodje. Ako još neko ima ideju sta da probam neka javi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ugradio sam danas "akrapovic".

 

Moram da kazem da se mjastor prilicno potrudio da bude "fabricki" postavljeno. Iskrojio je cev, navario najvoj za sondu, navario usice i top kacim na opruge za novo napravljenu cev. Sto bi prosto znacilo, da ako mi se ne svidja ili resim da vratim stari, vracam "sraf u sraf", a top mogu da prodam bez ostecenja... 

 

O auspuhu. Prilicno, prilicno sam zadovoljan. I kako izgleda, i kako zvuci. Imam osmeh na licu :) slikacu kad namontiram donju plastiku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Mz etz150

E to druze ne znam. Ovoga sam pitao kaže da ništa nije dirao oko mašine. I ja sam razmišljao u tom pravcu ako je neko otvarao pa da nije uzubljen motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Bela Crkva
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k3

Imam problem sa burgmanom an 400 2003  injection skidao sam klapnu gasa da je ocistim i kada sam je vratio motor ne radi dobro, na prvi gas se ugusi i ponekad se ugasi a ako se polako daje gas onda radi lepo  probao sam na dijagnostiku izbacio mi je kod c14 i c44. Ne znam kako da nastelujem leptir klapne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kopenhagen
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Pozdrav svim maxi-skuterašima, može li mala pomoć oko eventualne dijagnostike kvara?

Na slici se vidi mjesto gdje ponekad kapne ulje, radi se o maloj količini da nema potrebe za dosipanjem ulja, ali opet bih volio to da riješim i spavam na miru. Većina vas je više upućena u mehaniku od mene(zamjena ulja i filtera vrhunac), pa zato tražim savijet. 

20210531_200226.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Za pocetak sve to ocisti kako treba. I ne samo tu stranu koja je masna nego i donji dio masine u principu sve sto je masno ocistis da bude kao novo. Tek onda mozes tacno da vidis odakle ti pusta ulje. Moze biti da pusta u nekoj visoj tacki ali se tu skupi kapljica.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50, Burgman 250

Ljudi pomoc! Pukao mi je donji sraf (onaj dugacki) na kucistu filtera ulja i deo navoja ostao u motoru. Ulje je po malo curelo ali je jutros probilo skroz, moje pitanje je da li moze da se skine kuciste filtera ulja da bi se doslo do dela srafa i da li znate nekog ko moze to da mi resi? Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
Pre 2 sati, Rados je napisao:

Ljudi pomoc! Pukao mi je donji sraf (onaj dugacki) na kucistu filtera ulja i deo navoja ostao u motoru. Ulje je po malo curelo ali je jutros probilo skroz, moje pitanje je da li moze da se skine kuciste filtera ulja da bi se doslo do dela srafa i da li znate nekog ko moze to da mi resi? Hvala!

Tanka burgija i kontra navoj (alat), polako i resices problem. Nema potrebe bilo sta da skidas.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3020 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja sam nedavno odvio polomljeni šraf iz dekle. Naručio sam levu (kontra) burgiju 2 i 3 odavde, i bušilicom koja ima smer odvijanja, vrlo lako izvadio. Samo uzmi bušilicu, a ne zavijačicu, i lagano odvijaj. Jača je bušilica.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ok je probusiti busilicom lagano, paziti na pravac burgije, kirnerisati na pocetku, ali izvijac je najbolje rucno. Posebno tanje varijante. Ako se to slucajno zalomi unutra, a lako se desi kad se busilicom radi, onda si jebao cvorka da to izvadis

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3020 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam koristio kirner, bojao sam se da ne nabijem šraf još više. Prvo sam dvojkom burgijom lagano napravio rupicu, da ne kliza trojka.

Trojka zatim nije ušla ni par mm, i već je uhvatila telo šrafa i odvila ga lagano. Samo je bitan ugao i stabilna ruka.

Prvi put sam to radio, ali bilo je zadivljujuće lako.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Brescia,Italy
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Pitanje za auspuh : zvuk mu je nekako čudan , kao da šuška nešto u njemu ...

Malo sam ga žešće vozio u zadnje vreme , jel moguće da zbog visoke temperature izduva dođe do deformacije pregrada ili cevi u samom prigušivaču ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1326 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Rasturio sam varijator, i treba mi par saveta. Ovo je moje prvo rasturanje i treba mi pomoc. Po najvise nekoga ko je rasturao ili ako bi hteo @Satelis, najvise bi pomogao.

 

Pre svega, hteo sam da prekontrolisem, jer ne znam u kakvom je stanju, u mom vlasnistvu to nije dirano. Drugo, javljale su se blage vibracije pri laganom gasu i startu iz mesta.

 

Kais je u ok stanju, izguracu sezonu.

Koliko trebaju biti teske rolnice, jer su moje izmedju 14 i 15 gr. Cini mi se da je standard 19gr. Da li to znaci da ce sa propisanom tezinom bolje ubrzavati? Odnosno linearnije?

Klizaci varijatora deluju dobro, ali su izgleda istroseni. Dosta ima lufta izmedju onog dela koji drzi rolnice i samog unutrasnjeg dela varijatora. 

Sad... rolnice sam naso na KP, motocross tim cini mi se. Oko 3.600 din. Muce me klizaci. Ima samo onaj "risto" i cena je 1080 di po komadu. Cini mi se da je to previse. Zna li neko gde to mogu da kupim (da ima na stanju) a da nije suzuki sumar ili kako god se zove. U krajnjem slucaju i oni.

 

Drugo, da li mogu ovo sve da isperem benzinom i disc cleaner-om???

 

 

20210606_143040.jpg

20210606_142857.jpg

20210606_142819.jpg

20210606_142433.jpg

20210606_142403.jpg

20210606_142349.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova

Rolnice treba da budu 19 g.Sve oko prenosa možeš da odmastiš klinerom za kočnice,sem kvačila(ferode) i kaiša.Za delove već neznam sem ovih prodavaca što si pomenuo ili iz inistranstva.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3020 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nisam ginekolog, ali mogu da pogledam ;), pošto sam više putao čačkao oko CVT na svom skuteru.

 

I rolnice i klizaći su za zamenu. Pitanje je da li su ti se stare rolnice istrošile i olakšale i koje su gramaže originalno bile.

Uopšteno, lakše rolnice daju bolji start i ubrzanje, ali teže rolnice daju niži RPM na krstarećoj brzini i manje troše gorivo... Ja bih birao original fabričke, i brand i težinu. Ove što si naveo sa KP su zamenske Bando. Kad god sam želeo nešto da uštedim i menjam fabričko, nije bilo dobro i trajalo je kratko...

Za odmašćivanje i čišćenje, koristim ovaj sprej, mada mnogi koriste i nitro razređivač, sprej za kočnice itd...

 

 

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja