Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Odlicno.
Bas mi je drago da sam bio od koristi.
Tome valjda forum i sluzi.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peugeot Satelis 250
On 24.2.2021. at 20:14, Blaza je napisao:

@Aleksandar 001 zaboravi sve ispod 250 kubika. U temi za predstavljanje rekli su ti, sto se tice skutera, nista ispod 250. Razlika je velika. Ima pametnijih od mene ovde koji ce ti bolje objasniti razlike. Imas tri vrste masina u skuteru. Prvi do 200 kubika, jednostavan, za solo moze po gradu, u dvoje je mucenje; drugi, do 400 kubika (ne znam tacne nazive, a i ne trebaju ti) odlicni za grad, dosta dobri za van grada, mogu i dvoje komotno. I treci, master, od 400 pa mislim do 650 kubika, mada ima i od 850 neki. To je i prejako za grad (meni nije, taman), sa njim mozes i za Grcku u dvoje.

Ja sam poceo sa 125 kubika, uglavnom sam se vozio po Bgd, ponekad klince do srednje skole, ali uglavnom sam. Za dalje, to je mucenje. Ne zbog krajnje brzine, vec zbog udobnosti. Idu bajkeri i sa vespama od 50 kubika, ali solo...

Burgman je meni licno mnogo lep skuter, ali...ja bas nisam strucan sta je lepo a sta je skupo za odrzavanje...

Blazo hvala na savetu, jos se premisljam oko kubikaze i izbora motora uopste jer kao sto rekoh grad mi je primaran samim tim i potrosnja i gabariti vozila. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Dosle su na red pripreme motora pred sezonu pa imam par pitanja za kolege koje su servisirale Burgmana.

1. U vezi prednjih amortizera
Primjetim da su prasinari losi te se moraju mijenjati. S obzirom da ovo nisam nikad radio zanima me da li se pri skidanju stapova mora odvrnuti saraf na kraju stapa(na vrhu, onaj koji drzi oprugu) tj da li je prepusten preko samog "nosaca" stapa?
Pri samom vrhu stapova ima rdje koliko ja vidim nije strasno i ne nalazi se na "radnom" dijelu. Sanirao bih to papirom 1500 ili 2000 granulacije uz wd40 ako je prihvatljivo srediti na taj nacin.

2. Ulje u kocnicama je zrelo za zamjenu. Posto nemam onu vakuum pumpicu to bih uradio onako "rucno" saraf za ozracivanje i kocnica pa polako... Zanima me da li kolega@Satelis zna mozda ako je to kad radio na burgmanu koliko ulja stane u sistem prednje a koliko u sistem zadnje kocnice? Cisto okvirno moze mjera i u dosipanjima u boce na rucki.

3. U manualu se koristi mast 99000-25010(super grease a) za podmazivanje prenosa tj kvacila i jos po nekih gumica. Tu me interesuje cime se inace moze podmazati lezaj kao i ostale komponente kvacila s obzirom da ja tu mast ne mogu tako lako nabaviti.

4. Mijenjacu i rashladnu tecnost. Koliko vidim kod kontakt brave je cep gdje bih trebao da dospem do cepa kad ispustim stari antifriz, a kod poklopca rezervoara je boca u koju se sipa po skali. Gdje se prvo sipa antifriz kad se sistem isprazni?

Osim gore navedenih poduhvata ide i standardno odrzavanje, ulje, filter ulja, filter vazduha, svjecica, ulje u mjenjacu ili kako se vec zove.

Imali ko savjeta na sta da obratim paznju tj sta bih jos mogao da provjerim osim prenosa kojo bih svakako pregledao?

Stapovi

IMG-20210302-183342
IMG-20210302-183345

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8941 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 11 sati, boky327 je napisao:

2. Ulje u kocnicama je zrelo za zamjenu. Posto nemam onu vakuum pumpicu to bih uradio onako "rucno" saraf za ozracivanje i kocnica pa polako... Zanima me da li kolega@Satelis zna mozda ako je to kad radio na burgmanu koliko ulja stane u sistem prednje a koliko u sistem zadnje kocnice? Cisto okvirno moze mjera i u dosipanjima u boce na rucki.

Radio jesam xx puta, tacno da ti kazem koliko stane u sistem ne znam. 

Ono sto ti mogu reci je to da spremis litarsko pakovanje kocione tecnosti pa polako.

Kad je kociona tecnost redovno menjana (svake druge godine), nipla nije pretegnuta, nema korozije, odusak prohodan, cilndar radi kako treba......tad nema problema, "brzo" se odradi zamena.

 

nazalost to je redak slucaj, mnogo puta bude lose stanje

kod nekih i pravi uzas kad se digne poklopac.... par slika

IMG-20190808-114127.jpg

 

IMG-20180612-122414.jpg

 

IMG-20180612-123945.jpg

 

IMG-20190424-151821.jpg

 

IMG-20190424-153658.jpg

 

IMG-20190424-154101.jpg

 

IMG-20190424-160122.jpg

 

IMG-20190206-141249.jpg

 

IMG-20190206-142030.jpg

 

IMG-20180816-203228.jpg

 

IMG-20190710-172720.jpg

 

IMG-20190710-175450.jpg

 

IMG-20190917-195308.jpg

 

IMG-20190917-200611.jpg

 

IMG-20181206-110558.jpg

 

IMG-20181206-113644.jpg

 

IMG-20191202-193036.jpg

 

IMG-20191202-193304.jpg

 

IMG-20191202-193410.jpg

 

IMG-20200619-133033.jpg

 

IMG-20200619-133919.jpg

 

IMG-20200520-124439.jpg

 

Tako da negde bude malo i cela litra ne bi li se ocistio sistem uz obaveznu zamenu nakon 1 godine jer iz prve nikad ne mozes 100% sve ocistiti.

Pored toga, kocnica nije samo zamena tecnosti, celjusti, klipove, vodjice, klizace, gumice klipova.... sve treba precesljati i srediti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

S obzirom da cu skidati stapove posveticu vremena i klijestima. Gledao sam ulje, relativno je tamnije, nije strasno kao na pojedinim slikama. Nezu zaliti ulje onda kolko god treba neka prodje kroz sistem nece skoditi.

Mozes li mi pomoci i oko ostalih pitanja ako imas jos par minuta da izdvojis.

U svakom slucaju hvala na odgovoru.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

@boky327 

1. Koliko se secam ne moze stap da se izvuce dok ce ne odvrne saf odozgo. Mora da se skine prednjica da bi se prislo do safa. 
4. Antifriz prvo u hladnjak pa posle u ekspanzionu posudu. Odzracivanje pa provera 

3. Mozda bakrna mast, s tim sto ne treba preterivati sa mazanjem unutar prenosa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Hvala na odgovoru.

Barkarna mast je i meni pala na pamet ali nisam bio siguran koliko je adekvatna za ovako nesto.

Sad imam problem sa prasinarima koje nemam gdje nabaviti. Po rijecima presdstavnistva Suzukija u Bih nabavka ce dooosta dugo trajati pa me davjetuju da potrazim negdje drugo, mada sam stekao utisak da radnik koji mi se javio nema pojma sta meni treba bez obzira na moje petominutno objasnjavanje.

Kolko je "opasno" voziti sa ovakvim prasinarima tj kakvu stestu i koliko brzo moze da prouzrokuje?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

@boky327

Уље у кочницама оквирно око 200мл по кочници. Кантица од 500мл ће бити довољна.

Нећеш моћи скинути штапове док не одврнеш горњи шраф

 

Срећно са радовима!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
23 hours ago, boky327 said:

Hvala na odgovoru.

Barkarna mast je i meni pala na pamet ali nisam bio siguran koliko je adekvatna za ovako nesto.

Sad imam problem sa prasinarima koje nemam gdje nabaviti. Po rijecima presdstavnistva Suzukija u Bih nabavka ce dooosta dugo trajati pa me davjetuju da potrazim negdje drugo, mada sam stekao utisak da radnik koji mi se javio nema pojma sta meni treba bez obzira na moje petominutno objasnjavanje.

Kolko je "opasno" voziti sa ovakvim prasinarima tj kakvu stestu i koliko brzo moze da prouzrokuje?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Nije opasno u smislu da ce nesto mnogo da se zajebe, ali ulazi voda, prasina, pesak... pa osteti glavni  semering, moze malo i stap da izgrebe...

Ja danas treba da zovem za semeringe inprasinare pa cu videti sta ima ovde. Nadjes posle nekoga da ti posalje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Sledece sedmice bih trebao da dobijem informacije moze li se to nabaviti u Bih ili ne, tj da li mogu naruciti preko neke prodavnice moto dijelova. Ako nista ne bude morace ebay da radi pa kad stigne, a do tad nemam izbora vozim ovako.

U svakom slucaju hvala na pomoci.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 295 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Zamijenjeno ulje u masini, filter vazduha, svjecica. Dosao na red cvt.

Stanje solidno po mom misljenju osim remena koji je za zamjenu.

IMG-20210305-210842.jpg
IMG-20210305-210831.jpg
IMG-20210305-210820.jpg
IMG-20210305-210800.jpg

Ima malo onog treskanja prilikom kretanja tipicno za Burgmana. Tipujem na kvacilo.
Boja je ok, nema plavih tragova ali ima tragova rada. Vidi se na slikama. Da li je potrebna obrada zvona i ako treba, da li treba i lamelice obraditi i kako?

IMG-20210305-210241.jpg
IMG-20210305-210228.jpg
IMG-20210305-210144.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ne znam, meni kvacilo deluje prilicno novo. Na zvonu mora da ima tragova. Eventualno da ga odneses kod strugara na proveru, ali mislim da nema potrebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Мислимо да се каже “добар дан” кад дођеш у кућу некоме.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Crna trava
  • Motocikl: Burgman 400 k5
Pre sat vremena, bracabgd je napisao:

Мислимо да се каже “добар дан” кад дођеш у кућу некоме.

Dobar dan sam vec rekao...

pre nego vidis/proveris ne javljaj se i ne glumi tu nekog baju. Nisam dete, procitao sam pravila foruma. Teras me da idem u off

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па да ти мало помогнем, тај Лео није за Бугија 400, он је прављен за 650, што значи 2 цилиндра, не верујем да ће штетити, али не знам колико ће трајати.

Ја имам Мивв, и задовољан сам, што каже колега само ови иза мене нису баш задовољни, притом га возим са ДБ килером.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750
Pre 11 sati, bracabgd je napisao:

тај Лео није за Бугија 400

Taj Leo je zapravo donekle univerzalan. Viđao sam ih na Bev300, Bev500, čak i na Stromu 650.

Ja ga vozim na SW600, a isti takav je @Jack Sparrow čini mi se vozio na njegovom Bugiju, može biti i da je to njegov oglas. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

Da Alexa, oglas je moj.
Prodao sam Burgmana a izduv je ostao.
Meni je zavrsavao posao, dobio sam od njega sve sto sam hteo. Dubinu sam dobio na taj nacin sto sam stavio katalizator izmedju grane i topa. Bez katalizatora zvuk je bio jednostavno prejak za moj ukus, umarao me je na duzim relacijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1329 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Koliko se isplati da se da 180e, za izvozeni auspuh, koni ko zna koliko je vozen i progoreo, i u kakvom je stanju, sto spolja sto unutra?

 

Citam ovde da ima i domacih proizvodjaca koji odlicno rade posao i to za manje para. Ja ovaj ne bih kupio, tacno da je 60e 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Још нико од домаћих произвођача није направио лонац који ће да издржи дуже од сезоне нарочито код једно цилиндраша и јачих кубикажа 400-500.
Причамо о скутерима, температура коју избацује једноцилиндрични скутер веће кубикаже је и преко 650 степени Целзијуса.

Куповина половног може да се исплати, само треба проверити стање.

Има тема о томе.

ево теме;

 

Promenio član bracabgd
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 73 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Super Tenere xt1200z, Yamaha xvs1300cu

180€ je zato sto ide sa granom, nema prepravke i secenja starog izduva vec je postavljanje bukvalno na 2 srafa...
Drugo je da ovde u Leskovcu izduv domaceg proizvodjaca ne bi prosao tehnicki ukoliko nema broj homologacije utisnut na selni izduva...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
On 7.3.2021. at 8:44, Alexa90 je napisao:

Taj Leo je zapravo donekle univerzalan. Viđao sam ih na Bev300, Bev500, čak i na Stromu 650.

Ja ga vozim na SW600, a isti takav je @Jack Sparrow čini mi se vozio na njegovom Bugiju, može biti i da je to njegov oglas. :)

У праву си, сад сам прегледао сајт Лео Винчи и стоји да је за нпр Бургман 650, СВ 650, неки 750

Јамаху Т-макс и Икс макс, и Беверли 300 и још много других, али није за Бугија 400,

очигледно може, ал није предвиђен за њега.

У сваком колеги срећна продаја, ако је у добром стању како каже онда је то добра куповина због гране ако ништа друго :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja