Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 14 minuta, deJansbc je napisao:

Sto ce reci danas otvaranje dekle i pakovanje ponovo emoji33.png

Ili nabavka variatora :jee:vidi sta ti draze.

Iz neznanja, dosta je do sada zavrsilo u kantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D

Srecom po mene posle vadjenja rolnica i servisa sam motor parkirao kuci i nisam ga vozio. Da nije bilo kolege da postavi pitanje ziveo bi u neznanju, i na kraju bi me kostalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Vojvodina
  • Motocikl: Suzuki Burgman

Neznam sto se zezate sa tim,jedino ako imate viska vremena ima majstori koji to rade,meni su u markusu u n.sadu menjali kajs,varijatore,kvacilo antifriz prednju gumu itd.5000 za ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Sta konkretno znaci centralna opruga na kvacilu? Sad citam u drugoj temi.

Rolnice se direktno ticu ubrzanja ili/i krajnje brzine. Lakse brze ubrzava, teza  veca krajnja brzina... Kako sam procitao, 19gr su neki najbolji odnos.

 

A centralna opruga? Sta sa njom? Treba biti jaca ili meksa? Kako ide oznaka za njih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Honda Integra NC700D
Neznam sto se zezate sa tim,jedino ako imate viska vremena ima majstori koji to rade,meni su u markusu u n.sadu menjali kajs,varijatore,kvacilo antifriz prednju gumu itd.5000 za ruke.


Pa to nije zezanje, prosto stedimo vreme i novac. Oteras kod majstora za posao koji tebi kao laiku uz malo ovako dobrih saveta treba da bas ne znas nista sat vremena posla, kod njega ostavis motor jer nije samo tvoj motor kod majstora pa kaze bice gotov za par dana, ili zvacu te itd. Drugo 5000 ruke plus 3500 rolnice, sto nas baca na cifru od 8500 hilj din.

Postujem da svako treba da radi svoj deo posla, jer i oni zive od svog posla, ali za neke bzvz stvari koje mogu da odradim sam, nema potrebe da cimam bilo koga niti da ostavljam motor da stoji danima, a mogu da ga sredim za sat vremena lagano.

Evo Satelis je isto majstor i to po komentarima drugih vrhunski , a redom svima pomaze oko problema, a moze da kaze dovezi mi motor pa cemo da vidimo i to kosta toliko, molim lepo. Ne bih da davim previse, ali generalno ako nesto mozes sam da uradis uradi, ako ne mozes ima ko moze i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Drugovi moji 

Danas odlučih da promijenim ulje poskidao sve dođem do remena kupljen prošle godine u maju namontiran sve bilo ok. Remen sa gornje strane kao da je sderan, zguljen.... 

Skinem kvačilo kad imam šta vidjeti

Pakne zguljene došlo do željeza. 

Ima li ko ideju zašto je remen toliko zguljen 

IMG_20200226_125008.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
Drugovi moji 
Danas odlučih da promijenim ulje poskidao sve dođem do remena kupljen prošle godine u maju namontiran sve bilo ok. Remen sa gornje strane kao da je sderan, zguljen.... 
Skinem kvačilo kad imam šta vidjeti
Pakne zguljene došlo do željeza. 
Ima li ko ideju zašto je remen toliko zguljen 
IMG_20200226_125008.thumb.jpg.1d610f2950bc4afefcd0bf20e62ed94d.jpg
Ja mislim ili je u prodavnici stajao dugo,pa je istrulio ili je stavljen duži nego što treba,pa je zakačinjao.Sačekaj još neki komentar.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

Ja sam sa daiko takođe imao problem,doduše na piaggio 200.Stavljen nov i posle 7000 km se pokidao,odnosno pretvorio u vunu.Moguće da je kopija kao i sve ostalo.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 40 minuta, Zoki suzuki 400 je napisao:

Ja sam stavio dajkov kajs slicno je otpadalo sad sam stavio micubisijev za sad nista ne otpada,mislim da su kajsevi razlicite tvrdoce.

Dayco sam I ja stavio prešao snjim 6_7000.... sezonu....mislim da to nema veze sa stajanjem u radnji u ovom mom slučaju, zadnji put kad sam  rastavljao cvt bio je u redu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

@VoxRS

 

Ja danas menjao ulje u diff. I meni kvacilo lose. Lamele izguljene skroz. Zato je delovalo kao da me neko "sutne" na oko 50km/h

 

Ako uzimas skoro, reci gde  ima i koliko kosta...

 

 

@Satelis

Moze li zvono kvacila da se obradi ili mora i ono drugo?

 

Edit: 

Kais izgleda kao nov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Pre 3 sati, Zoki suzuki 400 je napisao:

 

Našao sam negdje u Italiji 60 tak eura kvačilo a set sa zvonom 130 čekam da se javi Talijan, pa da organizujem transport 

Ja iskreno ne bih obrađivao zvono, jer kad uzmeš novo kvačilo ako si u prilici uzmi I zvono. 

Staro zvono vjerovatno ima urezane utore kad staviš novo kvačilo sa novim ferodama će se obrazovati prema zvonu. 

Može se ono obraditi za prvu ruku ali nije dugoročno rješenje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ako hoćete valjan CVT na Burgeru da imate..... mora se više poraditi jer fabricki nije dobro rešen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 3 minuta, Satelis je napisao:

Ako hoćete valjan CVT na Burgeru da imate..... mora se više poraditi jer fabricki nije dobro rešen.

Kako mislis sta predlazes? 

Ovi dijelovi iz IT piše da su OEM trebalo bi su original. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Izmene, prepravke, obrade, kombinacije 2 a mozda i 3 pa ostaviti najbolju.

O fabričkim i zborim....nije dobro rešeno.....pisao sam ranije pa da se ne ponavljam ko papagaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 50 minuta, Satelis je napisao:

Izmene, prepravke, obrade, kombinacije 2 a mozda i 3 pa ostaviti najbolju.

O fabričkim i zborim....nije dobro rešeno.....pisao sam ranije pa da se ne ponavljam ko papagaj.

Jeli ti se dešavalo da se ovako podere remen, od čega, sta je posljedica I to sa vanjske strane 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 28 minuta, Satelis je napisao:

Desavalo se svasta do sad, remen, mislis na kais?

Da da... remen ili kaiš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 20 minuta, Satelis je napisao:

Okaci sliku da vidim na sta tacno mislis.

Pogledaj razliku 

IMG_20200226_235135_214.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima nekoliko mogucnosti koje uticu na kais....

 

1. Poklopac CVT-a ima svoj dihtung u vidu tankog presvucenog lima. Dihtung zna da pukne, izvitoperi se i pravi sranje tamo gde ne treba ili ti delje kais.

 

2. Neodgovarajuci tj duzi kais nego sto treba biti. Pri oduzimanju-pustanju gasa tj naprezanje pa otpustanju, dolazi do klaparanja po spoljnom precniku kaisa o unutrasnje zidove CVT-a.

Na slici ne bi rekao da je duzi jer je dobra pozicija u kvacilu.

 

3. Neodgovarajuci ler gas, previse nizak, trzaji radilice dovode do cimanja kaisa pa potom do povecanog klaparanja. Rad agregata mora biti sto ugladjeniji, ravnomeran.

 

4. Posan, truo kais, raspada se, los kvalitet

 

5. Lose stanje prednjih i zadnjih tanjira gde naleze kais 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Kaiš kupljen I montiran u 5.mjesecu Dayco. Do juče skidao sam ga dva puta i bilo je sve u redu, oko 6000 KM sam prešao gradske vožnje. 

 

1. Dihtung poklopca nije jer sam svaki put obraćao pažnju na njega i namontiran je po PS    2. Ovo drugo je moguće ali ne znam koliko si primjetio od kao od pola je zguljen 3. Ler  gas je ok tu ne vidim problem 4.  Moguće je      ferode na kvačilu su došle do željeza, tanjiri mi izgledaju ok, ali kad sam stavio lakše rolnice 19gr osjetio sam da motor bolje i jače vuče pri kretanju pisao sam i o tome, mislim da je to uzrok bržeg trošenje feroda na kvačilu.... Nisam od muke juče mogao ni slikati kvačilo koliko sam izbačen iz takta..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Pre 7 sati, Satelis je napisao:

Ima nekoliko mogucnosti koje uticu na kais....

 

1. Poklopac CVT-a ima svoj dihtung u vidu tankog presvucenog lima. Dihtung zna da pukne, izvitoperi se i pravi sranje tamo gde ne treba ili ti delje kais.

 

2. Neodgovarajuci tj duzi kais nego sto treba biti. Pri oduzimanju-pustanju gasa tj naprezanje pa otpustanju, dolazi do klaparanja po spoljnom precniku kaisa o unutrasnje zidove CVT-a.

Na slici ne bi rekao da je duzi jer je dobra pozicija u kvacilu.

 

3. Neodgovarajuci ler gas, previse nizak, trzaji radilice dovode do cimanja kaisa pa potom do povecanog klaparanja. Rad agregata mora biti sto ugladjeniji, ravnomeran.

 

4. Posan, truo kais, raspada se, los kvalitet

 

5. Lose stanje prednjih i zadnjih tanjira gde naleze kais 

Da li je moguće da sam naopačke stavio remen? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dayco je sklon pucanju pre vremena, dal ga montirao u smeru strelica ili kontra od smera strelica.... ne sme se desiti nista.

Na trosan CVT kais se haba dosta brze nego sto bi trebalo + ako stavis ko sto si stvaio Dayco..... Jednostavno neke stvari se ne mogu tako raditi tj mogu al ondak je rezultat takav kakav jeste, los.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja