Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 k8
On 20.10.2019. at 14:24, Djipalo Junuz je napisao:

Da li neko zna gde mogu da nadjem pneumatski amortizer sedišta za Burgman 400, 2008. g?

Nov originalni košta 80€, to mi je mnogo za takav ne mnogo značajan deo. Prihvatio bih razne alternative

Ja sam stavio neki amort od autobusa pre 4 godine i jos radi posao, bio je malo deblji pocetak gde se osigurava ali sam ga bonsekom stanjio. Bitno da je iste duzine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

MF Seals Lestane, posaljes njima gumice i urade ti, ja menjao sve ali bukbalno sve gumice na Burgmanu od kocionih kljesta do vodene pumpe

  • Hvala 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 k8
On 2.12.2019. at 12:44, fanky je napisao:

MF Seals Lestane, posaljes njima gumice i urade ti, ja menjao sve ali bukbalno sve gumice na Burgmanu od kocionih kljesta do vodene pumpe

Zvao sam MF Seals i dobio odgovor da ne rade kocione gumice :wacko:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Drage kolege 

Zna li iko išta o ovom alarmu na motoru 99999 rson5 bk3, dobio sam ga uz motor fabrički je ali nije u funkciji pa bi ga pokušao osposobiti 

Unaprijed zahvalan 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Evo kolege da vam vadim mast vidim da niko nije aktivan ovih dana ,želim kao prvo da vam čestitam praznike , prošle i predstojeće ...

New look 2020 na slici ...privodi se kraju :)

new look.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 36 minuta, Satelis je napisao:

Jes dobra, mat plava ili mi se cini?

Imas li neku od vani sliku?

Mat metalik plava da... Da , neka tojotina boja ima u sebi i žute i ljubičaste samo se ne vidi dobro, uživo još bolja nisam ga sklopio do kraja, fale mi donje plastike... I još neke siće ali biće TOP 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Baaaš dobra!

 

Bravo za odabir.

 

Jesi li možda radio šta sa plastikom instrument table i tunela (ne znam koje su boje kod tebe)?

 

Nameravam da sve te mat crne plastike osvežim ali mi problem pravi što su bile tamno sive pa ih je neko farbao bamper sprejem u crno ali bez prajmera ili bez pripreme, pa se po malo ljušte. Kako da ih išmirglam obzirom da su hrapave :-/

 

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 7 minuta, Bokes je napisao:

Baaaš dobra!

 

Bravo za odabir.

 

Jesi li možda radio šta sa plastikom instrument table i tunela (ne znam koje su boje kod tebe)?

 

Nameravam da sve te mat crne plastike osvežim ali mi problem pravi što su bile tamno sive pa ih je neko farbao bamper sprejem u crno ali bez prajmera ili bez pripreme, pa se po malo ljušte. Kako da ih išmirglam obzirom da su hrapave :-/

 

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

 

 

 

 

E to nisam radio mada sam sve donje plastike odabrao u mat crno i ispalo je ok, mada nisu bile čitave morao sam da ih iz dijelova sastavljam, a prethodni vlasnik farbao ih je... nečim što se lako skidalo, pa sam na to morao nanijeti prajmer pa farbu. 

To ti je možda jednostavnije nekom folijom riješiti jer ćeš šmirglom izgubiti konturu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ne bih foliju, ježim se od nje, iskreno.

 

Išmirglaću ja to ili onom kamenom vunom ili onom žicom za sudove pa lagano uz grejanje fenom.

 

Probaću na nečem nebitnom, ako do tada ne saznam kako to najbolje uraditi u DIY varijanti.

 

Ne razumem kako si mislio da izgubim konturu, neću skidati materijal, samo priprema za farbanje.

Radio sam to već na jednom Givi koferu, ispalo je odlično, ne primeti se da je farban i trajalo je dok je bio kod mene (3god).

 

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 2 sati, VoxRS je napisao:

Mat metalik plava da... Da , neka tojotina boja ima u sebi i žute i ljubičaste samo se ne vidi dobro, uživo još bolja nisam ga sklopio do kraja, fale mi donje plastike... I još neke siće ali biće TOP 

Vidim da je je*acka boja, svidja mi se, bas je dobra te zato i pitah dal imas koju sliku kad je vani jer verujem da tek tada daje skroz drugu notu, jos lepsu.

 

Pre 1 sat, Bokes je napisao:

Jesi li možda radio šta sa plastikom instrument table i tunela (ne znam koje su boje kod tebe)?

 

Nameravam da sve te mat crne plastike osvežim ali mi problem pravi što su bile tamno sive pa ih je neko farbao bamper sprejem u crno ali bez prajmera ili bez pripreme, pa se po malo ljušte. Kako da ih išmirglam obzirom da su hrapave :-/

davno bese kad mi je izbledela plastika oko kormana na Satelisu

pametan ja poslusa druge jos pametnije da uzmem fen, ugrejem i vratice se boja

oppp cvrc milojka, postalo jos grdje......

DSC-0058.jpg

 

dao drugaru farbaru da odradi kako valja

DSC-0059.jpg

 

glatka plastika nije al nije ni nesto preterano rapava, znam samo da smirgla nije radila

DSC-006222.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Hvala Darko za info.

Fen bih koristio samo da očistimo staru farbu ako bude baš tvrdoglava.
Ne košta me mnogo truda da probam a imaću i šta da podelim sa ekipom na forumu :-)

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 8 minuta, Satelis je napisao:

Vidim da je je*acka boja, svidja mi se, bas je dobra te zato i pitah dal imas koju sliku kad je vani jer verujem da tek tada daje skroz drugu notu, jos lepsu.

 

davno bese kad mi je izbledela plastika oko kormana na Satelisu

pametan ja poslusa druge jos pametnije da uzmem fen, ugrejem i vratice se boja

oppp cvrc milojka, postalo jos grdje......

DSC-0058.jpg

 

dao drugaru farbaru da odradi kako valja

DSC-0059.jpg

 

glatka plastika nije al nije ni nesto preterano rapava, znam samo da smirgla nije radila

DSC-006222.jpg

E to sa fenom sam gledao na YouTube i mislio sam probati na onom crnom dijelu na deklu variomata, hahahaha da probam čini mi se da je mekanija plastika možda bi i išlo a sa ovom tvrđom i hrapavom to znam da ne treba ni pokušavati :-) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Fenom lako moze da se zajebe i deformise plastika + ovo sto se Satelisu desilo. 
Meni je na Leonardu ona plastika ispred nogu sva bila izgorela od sunca. Palo je ozbiljno smirglanje, pa su posle oni sitni risevi popunjeni ja mislim nekim filerom, pa na kraju ofarbano. Izgledalo je vrhunski. Ako se ne stavi taj filer i samo ofarba bamperom onda ce se sve nepravilnosti ispod poznavati. Ako nema nekih ostecenja onda pre farbanja samo preci skoc krpom i dobro odmastiti. Pogledati na uputstvu za upotrebu, postoje bamper sprejevi koji imaju prajmer u sebi pa ne mora da se prska osnovni. I ne treba previse puta nanositi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 23 minuta, muljaz je napisao:

Fenom lako moze da se zajebe i deformise plastika + ovo sto se Satelisu desilo. 
Meni je na Leonardu ona plastika ispred nogu sva bila izgorela od sunca. Palo je ozbiljno smirglanje, pa su posle oni sitni risevi popunjeni ja mislim nekim filerom, pa na kraju ofarbano. Izgledalo je vrhunski. Ako se ne stavi taj filer i samo ofarba bamperom onda ce se sve nepravilnosti ispod poznavati. Ako nema nekih ostecenja onda pre farbanja samo preci skoc krpom i dobro odmastiti. Pogledati na uputstvu za upotrebu, postoje bamper sprejevi koji imaju prajmer u sebi pa ne mora da se prska osnovni. I ne treba previse puta nanositi

Po meni.... Mislim da to nije toliko postojano od sunca i vlage ako igdje prođe vazduh.... A mora proći.... Počeće se ljuštiti 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja