Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
8 hours ago, Niko said:

Hvala Sale upravo je to bio problem,ne jedna nego sve opruge su bile spale sa feroda i novo kvacilo je bilo neminovno jer su mesta gde se kace opruge bila izlomljena,i pored toga sa burgmanom sam presao jos 40 km do kuce,sem toga vukao je normalno svo vreme a od kvacila je ostalo samo ovo nakon otvaranja,pozdrav

 

Vidi sad da proveris dobro u kakvom ti je stanju zvono kvacila. Da ne stavis bezveze novo kvacilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Hvala muljaz, u pravu si zvono sam nosio na dva mesta i strugar je uspeo skinuti tragove od feroda koje su se zalepile na njemu, nakon obrade na strugu lepo je leglo sve,a vako je bilo,i lufta skoro da nema,burg krece sa 3k ali jos moram da se isprsim za novi kais jer mi stari na 25mm i mislim da je malo i istegnut i fiksnu remenicu koju se nadam uzeti od satelisa jer mi je na ovoj pokidano nekih 7 leptirova usled nestrucnog stezanja varijatora doslo do kurslusa,nisam imao pri ruci špilovan šećer da zabravim maticu pa se desio peh,pozdrav.

20170625_135423.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kod tvog burgera, fabricki je nesto veci zazor izmedju feroda i zvona kvacila te iz tog razloga krece na nesto vecim obrtajima sto bas i nije dobro resenje.

Sada, obradom zvona dobio si jos veci zazor nego sto je bio, te ce kretati na nesto vecim obrtajima, sto nikako nije dobro po samu ferodu.

Ona kad se pregreje mozes je j*bat, postane tvrda, pravi skripu i useca se u zvono i nema trika popraviti sem prelepljivanje novih feroda.

 

Ko se time bavi, mislim na lepljenje novih feroda.....pitaj ga na koliko obrtaja se pocne paliti ista ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Negde procitah da pri kretanju odmah treba zavrnuti gas na 4k obrtaja da ferode uhvate zvono i potom dozirati prema potrebi,znaci nema tromog starta i sporog kretanja,ali u svakom slucaju pored fiksne remenice planiram i za zvono se raspitati preko tebe,kad je bal nek je i maskenbal,resio sam sve komplet zameniti sto pre budem mogao,ove sezone nema se vremena za vozikanja, pa da bar ga mehanički doteram,sem rolnica one su nove,hvala satelis,cujemo se uskoro kad prodju jadi. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ono sto sam ja primetio kod gomile skuterasa je da iz nekog razloga vole da drndaju gas u mestu,  kao da turiraju, a ne znaju koje je to silovanje bez potrebe. Najbolje jeste zavrnuti gas pa posle lagano. Najdrasticniji primer za cuvanje kaisa su motorne sanke. Ako ne znas, mozes da ga sjebes na 200 metara, a moze i dugo da traje. Moj leonardo sabio 50000 sa jednim kaisem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Malaguti Madison S250

To zavrtanje gasa jel to važi generalno za skutere? Ja nisam navikao tako da krećem iz mesta a i kako u gužvi da se zavrće kad je stalno kreni stani

 

Nesto ne radi ovaj reply na tapatalk pa zato izbaci post ovde. Izvinjavam se

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Drugari znam da sam dosadan al nemam koga drugog da pitam,treba mi dimenzija o-ringa na poklopcu filtera za ulje.Kakva glupost uz filter ulja ne dobija se gumica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A
On 8/11/2017 at 10:19, NebojsaG je napisao:

To zavrtanje gasa jel to važi generalno za skutere? Ja nisam navikao tako da krećem iz mesta a i kako u gužvi da se zavrće kad je stalno kreni stani

 

Nesto ne radi ovaj reply na tapatalk pa zato izbaci post ovde. Izvinjavam se

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

 

 

Zavrtanje gasa podrazumeva davanje gasa kao kad turiras motor,jednom potegnuti i oseti se kada ferode uhvate zvono potom dozirati prema potrebi,i vazi za sve skutere jer princip rada je kod svih identican,tesko da ce koji skuter da se propne ili ti poleti nakon davanja gasa,ne gas u crveno nego nesto malo preko broja obrtaja kojim motor kreće i to je to,u pocetku razmisljati o tome a posle predje kretanje u naviku,ja sam to shvatio tako a ako nisam u pravu neka me neko ispravi,pozz

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Nego mene zanima zasto burgman u nekom trenutku u toku stajanja na leru samo cvakne nesto i ugasi se i potom ga upalim redovno i sve je ok,to mi se desavalo i sa proslim k8 i sad sa ovim,ne cesto mozda jednom ili dva puta  mesecno ali desi se,ako neko zna molim vas za pomoc,fala vi:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Za pocetak ocisti usis pa ako se opet bude desavalo, ondak ti je najverovatnije step motor za zamenu, sklon je crkavanju dal bese na 40,50K predjenih, nisam siguran.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ocisti klapnu gasa sto kaze majstor Dare i kada vec rasturas skini pumpu goriva ,rasturi je i ocisti ultrazvucno.podesi klapnu preko boarda i trebalo bi da sapuce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
On 10.8.2017. at 23:34, milanns je napisao:

Drugari moze pomoc oko izbora guma za bugija 400.Nisam trkac niti obaram motor do zadnjih granica,samo uzivam u voznji.

Daj mi dimenzije gume,pa da ti posaljem cenu za dunlopa kog vecina vozi,pa licno i ja na mom bugiju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Drugari potrebna mi je pomoc.Lupa mi burgisa na gasenju i samo na gasenju i ne svaki put.Motor radi ekstra na leru pali kao mina vuce kao lud.Ali kad se gasi ima neki metalni tup udar.Sad neko kaze frajlauf neko kontra teg.Rasklopim ja njega lepo alnaser polomljena 3 zuba zamenim njega,frajlauf na oko meni izgleda dobro,skinem kontra teg on kao nov kao da nikad nije radio federi celi nisu puknuti sve ok.E sad jel moze da lupa zbog frajlaufa na gasenju,problema sa alnasovanjem nema niti lupa niti preskace fl.Evo i slike pa neko neka kaze koju ako zna.

IMG_20170910_195422.jpg

IMG_20170910_195501.jpg

IMG_20170910_195611.jpg

IMG_20170910_195647.jpg

IMG_20170910_195706.jpg

IMG_20170910_195726.jpg

IMG_20170910_195746.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Strom 1000

Znam da si menjao procitao svih 85strana samo me zanima dal moze da lupa na gasenju zbog istog.Polovan nisam nasao za sada ostaje ovako ne lupa jako dok ne nadjem dobar.Al zato sam Suzanu pocastio sa dve nove Mishelinke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400

Na gasenju se uglavnom i cuje jer se vrti u kontra smeru pa lupi sam frajlauf dok ne pusti zupcanike alnasera. Micko Moto klinika 064/425-20-15 on mora da ima od 1999-2006god 250/400cc identicni su, nema razlike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je bata @fanky samo mala ispravka, nije alnaser vec anlaser, @milanns bolje zameni frajlauf jer povremeno lupanje je pocetak njegovog raspada a gde je raspad tu su i opiljci, verujem da ne zelis metalne opiljke u masini.

 

to posle zna da izgleda ovako

IMG_20170613_093302.jpg

 

IMG_20170613_093257.jpg

 

IMG_20170613_093233.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja