Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

  Polovne delove mozes da nadjes samo od onoga ko je imao burgmana pa ga rasturio u delove, ili ako ti treba neki deo koji pasuje od drugih modela pa mozes da ih montiras, ili varijanta je da odvezes skuter u servis koji se bavi popravkama tih tipova skutera pa da ti oni narucuju delove.

  Ako imas noviji skuter najbolja varijanta je da nazoves ovlascen servis i da porucis deo koji ti treba, koji oni porucuju ili imaju u centralnom magacinu pa ti ga isporuce u nekom roku.

  Za takvu opciju ja ti mogu dati kontakt telefone Markosa 021/445-175 (trazi servis), ili Vektor u Horgosu 063/507-108 (Atila) koji su zastupnici Suzukijevih modela za Srbiju, uz Eurosumar 064/160-6-131 (Zeljko).

  Na ove brojeve sigurno mozes poruciti bilo koji novi deo za novije tipove burgmana !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Hvala Predraze. Delovi su potrebni mom prijatelju iz Crne Gore. Plastika za stop svetlo i neko crevo ispod sedista..

U pitanju je stariji Burgman 400, tako da ne verujem da se to moze naci na mestima koje si naveo.

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ima li neko da prodaje neki dobar Burgman 400?

 

Drugar prodaje 650 ali mi to mnogo para... Mada je brutalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Ima li neko da prodaje neki dobar Burgman 400?

 

Drugar prodaje 650 ali mi to mnogo para... Mada je brutalan.

 

Pogledaj u rubrici prodajem, pre neki dan je neko stavio oglas za Burgmana 400 iz 2008. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Ne mogu da verujem da je proslo ravno godinu dana a da niko na ovom forumu celu 2010 godinu nije napisao ni rec. Nadam se da cu da pokrenem neke znalce i ljubitelje pa da procaskamo malo. Naime sada vozim Hondu CBR 600 F. Imam 48 godina i polako shvatam da brutalna snaga ovog mog motora nije vise za mene. Naj vise zbog toga sto kada mu zavrnem gas vrlo brzo zaboravljam da 90 konja treba i obuzdavati sto mi uz pomoc adrenalina tesko polazi za rukom. Svestan sam da zujanje na 12000 obrtaja i vristanje mog auspuha ne ostavlja hladnokrvno ni babe pored puta a kamoli mene i slicne meni. Jbg lepo je , ali i suvise opasno. E sad meni kao proradio mozak i hocu da se batalim izivljavanja i predjem na mirniju, da ne kazem penzionersku varijantu. Mislim da je za tako nesto Suzuki Burgman 400 idealan. Vidim da ga svi ovde na forumu jako hvalite. Puno sam procitao o njemu na raznoraznim stranim a i nasim forumima. Model iz 2003 godine i mladji su ocigledno lepsi, robusniji a imaju i motor sa direktnim ubrizgavanjem. Nesto mi se ne uklapa potrosnja od 4-5-6 pa i 7 litara ko vec rece. Moja Honda uz prosecno izivljavanje ide od 5-6 litara. Mesec dana sam je cak sta vise vozio na plin. Sam sam ugradio i na kraju skinuo jer sam imao problem sa visokim obrtajima. Ugradnja plina u ovaj skuter naj verovatnije mi nece predstavljati neki veliki problem. Jedan cilindar, direktno ubrizgavanje, mesta za bocu ispod sedista. Milina. Sve po meri.

Primetio sam da su Burgmani skupi ko djavo. Moracu prvo da prodam Hondu pa uz dodatak sigurno pozamasan racunam da sednem leta 2011 na Burgman 400.

Zamolio bih znalce na par odgovora. Na sta naj vise treba obratiti paznju pri kupovini Burgmana. Sta su mu slabe tacke. Sta mu znaci oznaka AN. Vidim da neki imaju a neki ne (ili se varam). Iz koje godine je naj bolji racunajuci od 2003 do 2007. Bitno mi je izmedju ostalog (zbog ugradnje gasa) da ima vodeno hladjenje. Kada je poceo da se ugradjuje ABS. Koje naj sire dimenzije guma mogu da stanu na zadnje, a i na prednje tockove. Vidim da su mu zadnje 130/70-13. Da li ima mesta za 150/70-13. Kakvo je iskustvo sa onim velikim vetrobranom koji je u liniji gornje tacke kacige. Ili je bolji onaj manji original iza koga kaciga nema zastitu od vetra.Da li ima Power mode dugme kao Burgman 650. Savet za kupovinu ovakvog motora molim vas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Zemljak moj, obećan nam je podforum za skutere, pa se nadam da ćeš naći odgovore na tvoja pitanja...

 

Ne mogu ti odgovoriti na pitanja vezano za Burgmana ali imam nekih iskustava sa vizirima na maxi skuterima,

pa da ne Off-ujem ovde ili sačekaj podforum ili pitaj šta te zanima  na PP.

 

Pozdrav za budućeg skuteraša !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducati Power, 813 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure S :)

Dobili smo podforum tako da sad mozes da pitas sta god ti padne napamet :)

Ja sam inace veliki ljubitelj Burgmana, i ako ikad budem imao viska parica znam koji cu skuter izabrati :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Kakvi su servisi za Burgmane po Beogradu, i kakva je prica sa delovima (kais, plocice...i jos po nesto sto je podlozno kvarovima)....

 

 

Thx.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Sto se tice podforuma, ja sam zadovoljan. Ovaj naslov "Ljubitelji Burgmana" je sasvim dovoljan, samo da se svi nadjemo ovde i rasirimo i razradimo diskusiju. Suzuki Burgman, a narocito ovaj od 400 i 650 kubika je veoma veoma popularan na zapadu i spada u vrh ovakve vrste motora. Udruzuju se u razne klubove i ljubitelje. Organizuju skupove i zajednicke voznje. Ovi sa vristalicama od 100-200 konja su uvek zazirali od skutera. Potcenjivane je uvek postojalo i postojace. Cak sta vise nece da prime skuterase u svoje klubove. Skuteri su kao "sranje" sa kojima oni nece ni da se druze da im ne bi ,boze moj, opao rejting.

Pa ako je bas tako, dobro. Treba mi skuterasi sadasnji i buduci da se organizujemo posebno. U celoj svari ima mozda jedna istina, a to je. Bajkeri sa zujalicama su mnogo vece paljevine i vise vole svoje motore od skuterasa. Ja sam bajker vec vise od 30 godina.Skuterasi su ljudi koji se voze svojim skuterom od tacke A do tacke B vise namenski mozda u obavljanju eventualno nekog posla. Bajkeri sa zverima se cesto, skoro po pravilu voze cisto iz uzivanja i bez nekog posebnog cilja da se stigne do odredjene lokacije. Skuterasi su usvakom slucaju prisebniji i hladnokrvniji vozaci sa manje kompleksa.

Ne bih vise karakterisao ni jedne i ni druge. Bitno da smo svi mi na dva tocka i da volimo motore. Vetar u kosi i te stvari...

Presao bi na neke konkretnije stvari koje se licno mene ticu.

Znaci bivsi bajker a buduci skuteras zeli od iskusnih Burgmanovaca 400 i 650 da cuje glavne mane i prednosti ovog skutera. Stabilnost u voznji. Prosecna potrosnja. Pouzdanost. Komparacija izmedju 400 i 650. Nabavka rezervnih delova. Servisi. Eventualna ugradnja gasa ( sto je inace vec jako popularno u italiji na skuterima i od 50 ccm.)Ubrzanja i mogucnost "budzenja". itd ...itd...

Uzgred - menjam Hondu CBR 600F u jako dobrom stanju za Burgmana 400 2003 godiste pa navise uz doplatu (moju).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • West Balkan Rider's, 303 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: V-Strom 650

Ja sam u temi za vlasnike skutera, postavio predlog za klub udruzenje- West balkan riders cak i grb sam nacrtao, ali je proslo bez komentara kao da nista nisam pisao!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Danas sam se registrovao, pa neke teme tek sad vidim. Vozim Burgmana 400 iz 2000te, od juna od kada sam ga kupio do sada prešao sam oko 9.000km sa njim. Potrošnja 4l kako god da vozim, a obično idem sa devojkom i puna maxia, znači natovaren. Po meni motor za do kraja sveta i nazad, letos sam bio sa njim do Slovenije, Italije, Austrije, išao do mora, obilazio razne skupove kod nas, prelazio dosta km u cugu i prezadovoljan sam. Ne kvari se ništa, redovan servis i gas. Malo voli ulja da popije, teba nivo proveravati s vremena na vreme i to je poznata mana ovog agregata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja