Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Suzuki burgman 400cc

Bio bih ti zahvalan kad bi mi poslao barem 10 komada,ja bih ti novac poslao po istom busu ako ide na toj relaciji,mob 0038765560632,pa ako bude nesto javis mi SMS om pa bi se dogovorili!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Ipak ne bih flip-up,zbog veličine ne može stati u gepeku bugija,a i dvoumim se između ove dve...

 

o jet-u nemoj ni da razmisljas,ful face je nasigurnija definitivno ali je i vrela leti tako da moj glas ide flip up-u. imam jet koja je ujedno moja prva kaciga i mislio sam da ce mi biti dovoljna,kupio full face nosim je vec tri godine i super je sem sto kad stanes na pumpu ili da nekom nesto kazes ili pitas moras da je skines tako da je flip ekstra,dignes bradu zavrsis i gas.a u burgmana bi trebalo da stane flip svakako.

ako si resio da neces flip onda svakako idi na full face ,nemoj bacati pare na jet.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Pirot
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT

Pa ne isključujem baš i flip-up,ali imam jednu flip-up sa buvljaka od druga pozajmio dok ne kupim,ne može da stane u gepek,znači da batalim jet i da uzmem full-face,imam dosta gradske vožnje,po nekad možda na otvorenom idem,pa zbog toga razmišljam o jet-u zbog vrućine i zbog stalnog skidanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Ipak ne bih flip-up,zbog veličine ne može stati u gepeku bugija,a i dvoumim se između ove dve...

 

Ispod sedišta ili u kofer ne može da stane? Koji bugi? Ja držim 2 fullface i to moja XXL i ženina M/L valjda i bez problema ih stavim i još rukavice,potkape i sl. u međuprostor..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Ne vredi ti mnogo da razmišljaš dok ne probaš. Daleko od toga da će ti oblik svake kacige odgovarati. Kada sam kupovao probao sam 10-ak kaciga i unutrašnji oblici se veoooma razlikuju. Samo mi je jedna odgovarala. Udarala u bradu, druga žulji sa strane. Svakako će trebati malo vremena da "legne", ali nikako ne uzimaj ako primetiš da je na "silu" i da ti je nelagodno u njoj. Takvu u džabe da ti daju ne vredi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

@ makka:

 

Svoj motor možeš oglasiti na Oglasniku sajta, kao što si i učinio... Ne ispunjavaš uslove da ga oglašavaš ovde, u Maxi berzi i u Forumskim oglasima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova

Pozdrav ,vozim Burgmana an 250 2000god,rasuturio sam ga za farbanje resio da ga ofarbam u perla belu a bio je siv metalik. I sad,otovri sam deklu onu od agregata da vidim kako izgleda kais i ostalo,evo dve slike,da li je normalno da je kais toliko labav,ili moze da se pritegne ili se isteglio pa trebam kupiti drugi, i pritom na slici kuda ide kais kod tocke kada okrecem ovaj deo ima lufta kad okrecem levo desno dok ne krene i sam tocak da se vrti? Moze li mi neko pojasniti sta kako? Hvala

 

 

 

 

http://speedy.sh/vF6...311-1800462.jpg

 

 

 

http://speedy.sh/MmG...0311-180058.jpg

 

Izmerio sam sirinu kaisa,u gornjem delu 22 a u donjem gde su zubi 18mm? kolko treba da bude hvala?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Imam par pitanja za iskusnije skuteraše.

Šta u stvari znači "štelovanje karburatora" i kako se to ogleda na rad skutera? Svestan sam da do treba majstor da odradi, ali nisam od onih koji vole da nemamju pojma o tome. Isto i za svećice. Koliko je ona bitna i šta se dobija ako se stavi neka kvalitetnija? Video sa da hvale NGK kao dobre. A može i neka preporuka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Stelovanje karba je u sustini stelovanje, odnosno trazenje idealne smese benzina i vazduha.sto se odrazava na potrosnju i na to kako motor ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 186 postova
  • Lokacija: Beograd, Savski Venac
  • Motocikl: BMW C 650 GT

za moju yamahu su malosi bile nesto malo vise od 3.000...cisto da imas neku orjentaciju...

 

znam da ih je moj majstor narucivao negde iz novog sada!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: KG
  • Motocikl: Burgman 400 2001.

Opšte pripreme pred sezonu. I kod mene palo sređivanje ;). Rolnice, kaiš (ispostavilo se da je bio katastrofalan), filter i ulje. Ostalo je bilo u ok stanju. Pošto je već fino vreme za ovo doba godine .....:moto3::moto3::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Zatonje

Pozdrav. Kupio sam burgmana 400 2001 godina.Motor nije vozen zadnjih godinu ipo dana. stavio sam novi akumulator ali imam problem motor sporo vergla i nece da upali.Sve sam proveravo,skidao sam anaser,skidao sam kompletan mehanizam za paljenj,proveravao sam da nije prezubio i sve je u redu.Kada skinem svecicu i preko varijatora rukom okrecem motor lako ide nigde ne udara,nista ne glavi. Stavio sam drugi anaser i opet isto.

Samo mi je jedna stvar nejasna. Kada skinem svecicu motor vergla odlicno vrti se besprekorno, a kada stavim svecicu motor se vrti dok klip ne stigne u mrtvu tacku i tu staje i jedva ga preturi. Pomislio sam da mi je akumulator slab povezo sam od auta akumulator preko kablova isto nista nije dobijo na brzini i snagi.

Poludeo sam neznam vise sta da radim. Ako neko ima iskustva sa ovim neka pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja