Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

dobrodosao medj nas,nadamo se da ces nam se pridruziti prvo ovde a onda na nekoj od narednih voznjica...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2029 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Па ти узи...1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Prijatelj me je zamolio da se raspitam gde bi on mogao da održava svog Burgmana (mislim 400) u Beogradu!

Dajte neki predlog.

 

Unapred hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Prijatelj me je zamolio da se raspitam gde bi on mogao da održava svog Burgmana (mislim 400) u Beogradu!

Dajte neki predlog.

 

Unapred hvala!

 

Neki predlog...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Kada bi hteo da pravim nosac kofera za BUrgmana (400,1999 god),jel bi imao neke nekakav nacrt za to..ili npr nekakav link prema nekome ko je to pravio ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Pozdrav svima, imam burgmana 2004 400 kubika, super sam zadovoljan imam problem sa potorosnjom ulja od 0.5L na malo 500km, nenormalno mnogo, ali nema da dimi, curi, super ide.....Sipao sam Castrol i ne znam da li sad da menjam ili da sipam neki aditiv a treba da krenem na put za grcku, molim neki brzi odgovor ako moze, hvala unapred......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

trosi ti previse,zreo je da se radi motor...1neznam.gif

ako ides za neki dan za grecce ponesi ulje i pici...a ako imas mesec dana rasturanje i menjanje karika pod uslovom da je cilindar dobar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Treba ujutru da krenem, tako sam i mislio ali opet se dvoumim jer je previse a treba da napravim 1800 kilometara kako sam planirao, danas cu da mu sipam neki aditiv da izvrtim 100-ak kilometara pa da vidim.Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Treba da se radi motor ko sto ti rece @panta,kad Bugi trosi 1 lit ulja na 1000 km onda je to prvi pokazatelj za generalku...a mozes i da idez za Grcku bez problema ali koliko ti se isplati da kofer napunis sa 3 lit ulja za 1800 km neznam jer ce ti na otvorenom i pri vecim brzinama (auto put)trositi vise ulja ,u svakom slucaju na svakoj pauzi kontrolisi ulje i sipaj i voziiiiii .....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Hvala vam drugari ali necete verovati sta se desilo, kad sam zimus trazio maxi skuter negde sam procitao da ulje treba da se meri kad je Burgman na oba tocka(tu neko sa foruma je to rekao sto je totalna budalastina) i ja vozim skutere ali prvi put burgmana i uopste ne znam sto sam poslusao to, i tako sam merio, i danas ja uzmem i podignem ga na stander da proverim ulje i necete verovati filmska prica, ulje pocne da izlazi na cep kad sam ga otvorio kao da je gejzer, zatvroim to istocim ulje komplet a ono skroo 3.5L u njemu, gde je to uspelo da stane nemam pojma, ispostaavilo se da je on sve vreme imao ulje i da ga ne trosi, lepo sipam 2L okrenem 100-ak kilometra ne potrosi ni gram i krecem ujuturu na put, jer meen je cudilo tolika potrosnja navodno a on savrseno radim ide, ne dimi....Eto jedna totalno cudna prica, ali zasto sam poslusao nekog drugog a ne sebe ne znam,,,,za malo da napravim katastrofu.....tako da ljudi ako niste sigurni u to sto pisete nemojte TO RADITI.....Izvinjavam se na malo iscrpnijem pisanju ali eto mozda ce nekom da posluzi inace sutra krecu 4 burman i jedan majesty Nis-Ohrid-Uranopolis-Hilandar-Nis.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

@Bata1983: Cudi me da nije dimio kao trabant ako si nasuo 3,5l u njega :D

 

Nego, ulje se meri kada je Burgman na OBA tocka. To nije budalastina, to ti pise u servisnom uputstvu koje se dobija uz motor (imas dole sliku, podvuceno crvenom proces merenja).

ALI treba da ga pridrzavas da stoji uspravno, a ne da ga naslonis na copavu (sto pretpostavljam da si uradio ukoliko si uspeo da saspes 3,5l u njega).

 

Srecan vam put sutra! Da se lepo provedete, a putopis ocekujemo!

 

P.S. za svaki slucaj ponesi ulja sa sobom, na 100km ne mozes da primetis da li ti trosi ili ne. Ume on da srkne 100-200ml na 1000km, pogotovo na autoputu pri vecim brzinama.

 

post-11323-0-07368500-1371508481_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

u manuali koji ja imam pise ovo,(manual je od 2003-)

 

 

Install the filler cap.

• Place the motorcycle on the center stand.

• Start up the engine and allow it to run for several minutes at

idling speed.

• Turn off the engine and wait about one minute, then check the

oil level by removing the filler cap

4. If the level is below mark

“L”, add oil to “F” level.

If the level is above mark “F”, drain oil to “F” level.

 

 

 

 

ovo je copy-paste iz manuala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Panto, to pise u service manualu sta da se radi kad se zameni ulje, tj posle zamene ga treba postaviti na centralni i pustiti da radi par minuta pa posle toga izmeriti nivo ulja. Ali uopste nije precizirano na koji nacin da se meri nivo ulja, vec pise samo izmeriti.

 

U User manualu-u koji se dobija uz motor (za modele 2003-2006) je eksplicitno napisano kako se vrsi proces merenja. Slika koju sam gore okacio je iz tog uputstva.

 

Uostalom, kada se meri dok stoji na oba tocka, stane nesto vrlo malo vise ulja i po meni je bolje tako meriti, sto bespotrebno rizikovati i ostavljati ga sa manje ulja...

 

Ajde kad stignem bas izmericu nivo na oba nacina pa bas da uporedimo koja je razlika u nivou ulja. Mozda je i ne bude :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

Meni je malo nelogicno da kad hoces da meris nivo ulja zoves nekog da ti drzi motor ili ga naslanjas na drvo ili kako vec se snadjes a imas centralni stender gde mozes lepo da podignes i fiksiras motor... u mom manualu pise da se postavlja na stender kad se meri...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 581 postova
  • Lokacija: Beograd,29 novembar
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

A bre drugari nije bitno kako ga meris ,bitno je da se ti uveris da imas ulje...ako ga meris na centralnom stenderu i nalijes ulje do maximuma kad ga spustis imaces ulje preko maximuma i onda moze ti se desi ko onom gore da izbaci napolje visak ulja na cep ...a ispravno je kako kaze Markulja...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Beograd - Zvezdara
  • Motocikl: suzuki burgman 400

Pozdrav svima. Da li je neko menjao sijalice (prednje) na burgmanu 400, da li mora da se skidaju prednje plastike i farovi ili postoji neki laksi nacin. Unapred hvala.

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja