Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Dobra reklama za atlantica :D

Dobro je Panto, nisi dugo cekao na delove.

Jel sklopljen, jel pala voznjica?

Ima li koja slicica procesa popravke?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Dobra reklama za atlantica :D

Dobro je Panto, nisi dugo cekao na delove.

Jel sklopljen, jel pala voznjica?

Ima li koja slicica procesa popravke?

 

kako nisam odlepio sam 3 nedelje mi je u garazi rasturen kao kasikarom...upaljen jeste nije jos za voznju jer hocu detaljno da mi isprovlacim kablove ,creva takoreci sve sto mi je zgodno sada da uradim da sredim sada.

nisam slikao nista jer je u manualu tako dobro objasnjeno sve da je suvise svaka slika,a kome treba tu sam da pomognem sve sto je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Društvo evo da se i ja zapljunem...nadam se :)

 

Planiram kupovinu Bugija ali me zanima nekoliko stvari.

1.Visok sam 190cm a težak oooko 110kg :) da li je u opšte moguće komforno voziti 250/400-ku?

U skladu sa tim ne znam koja mi je varijanta bolja obzirom na moje gabarite.Generalno Bugi mi treba za vožnju po gradu i eventualno neki srednje dug put jednom godišnje.

I čituckam temu ali nikako da skapiram koja je cena servisa 250-ice a koja 400-ke.

 

Eto toliko za sad... pozdrav svima koliko vas ima :):zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Pozdrav mick!

 

Ja sam 185 i oko 95kg, i lezi mi super. Kolega sa forum, SuperPop je visi poprilicno od mene, pa ce ti on najbolje odgovoriti na prvo pitanje :) Stigao je sa njim cak i do Transfagarasana, tako da ne verujem da mu nije komforan :)

 

Fizicki (s polja gledano) razlike izmedju 250 i 400 ccm nema, identicni su.

 

A sto se cene servisa tice, mogu ti odgovoriti samo kolika je za 400ccm: ulje ide oko 2l, a cena zavisi za koje ulje se odlucis, ja sipam motul oko 1000din litra; filter ulja oko 500din; rolnice oko 30, 35e; kais oko 100e, gume oko 100e par, ulje u menjacu (opet cena zavisi za koje se odlucis, najbolje je kupis litar nekog kvalitetnog 80w90 i imaces za vise servisa, oko 1000din). To je ono nesto osnovno.

 

Mislim da je sve to isto i za 250ccm, mozda se jedino razlikuju cene za rolnice i za kais jer im valjda prenos nije isti (mozda i gresim).

 

Koji model si planirao da uzmes, koje godiste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

markulja hvala na odgovoru.

 

Što se tiče generalija,planiram nešto do 2001 godišta jer mi finansije toliko dozvoljavaju,na žalost.Odluka je pala na Burgmana zbog samog proizvođača :) imam najviše prijatnih iskustava sa Suzukijem pa kapiram ne može mnogo da se omaši,isto tako čini mi se da je on najveći maxi koji se može naći kod nas za pristojnu cenu.

A pošto je ovaj grad toliko zagušen svskakvim vozilima i još gorim vozačima više se motor osim sutera ne može voziti po gradu a da ti nije glava u torbi.

 

Pročitao sam u nekom postu ranije na šta da obratim pažnju kad budem uzimao Bugija.Sad ne znam da li je to generalno za 250 i 400 ili ima još koji savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Pozdrav svim ljubiteljima burgmana!!

juce sam prodao apriliju atlantic 125 i kupio burgmana 400 2000 godina za 1300 eur.

e sad, imam problem sa akomulatorom...hteo bih ga zameniti ali ne znam koji fabricki akomulator tu ide??? kliko Ah i koje dimenzije?

smarao bih vas jos po nesto, ali da podjem od toga.

unapred hvala..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

@mick: To ti je generalno to na sta treba da obratis paznju, bilo da uzimas 250 bilo 400 ccm.

 

250 sam vozio bas odavno, 98. godiste. Tada sam imao Burgmana 150 koji je i po gabaritima bio dosta manji tako da mi je ovo bila prava zver :) Secam se da je bas lepo povlacio. E sad, mislim da je najbolje ako si u mogucnosti da probas i 250 i 400, pa da sam vidis sta ti vise odgovara...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@mick: To ti je generalno to na sta treba da obratis paznju, bilo da uzimas 250 bilo 400 ccm.

 

250 sam vozio bas odavno, 98. godiste. Tada sam imao Burgmana 150 koji je i po gabaritima bio dosta manji tako da mi je ovo bila prava zver :) Secam se da je bas lepo povlacio. E sad, mislim da je najbolje ako si u mogucnosti da probas i 250 i 400, pa da sam vidis sta ti vise odgovara...

 

 

Videću,voleo bih 400-ku ali to je diskutabilno obzirom da bih trebao da dodam keš koji realno nemam trenutno...a i ne znam koliko je zahvalniji taj deo u razlici na potrošnji goriva,servisu i registraciji+dodatak keša za kupovinu.Ipak će 80% vremena Bugi biti u gradu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Kolega Mick evo mene 195/115 na burgmanu na 55. strani ove naše teme .... :takoje:

 

I definitivno 400-tka treba da ti bude u žiži interesovanja svi manji su igračke za naše gabarite

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Heheh SuperPOP me razume i moju dilemu :D molim te reci mi konkretno kolika je realna potrošnja goriva po gradu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: novi pazar,srbija
  • Motocikl: Suzuki Burgman an400 2000

Dobrodosao medju burgmaniste :)

 

Za pocetak skini ovaj manual: Suzuki Burgman 400 98-01

Tu ti je sve detaljno objasnjeno, jest da je na nemackom al ima dosta slika pa se mozes snaci :D

 

Skinuo sam ovaj fajl, ali mu je rezolucija mnogo losa.Ne mogu da procitam ovo sto me zanima.

da li nekoo zna koji akumulator ide u burgmana 2000??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Dobrodosao medju burgmaniste :)

 

Za pocetak skini ovaj manual: Suzuki Burgman 400 98-01

Tu ti je sve detaljno objasnjeno, jest da je na nemackom al ima dosta slika pa se mozes snaci :D

 

Skinuo sam ovaj fajl, ali mu je rezolucija mnogo losa.Ne mogu da procitam ovo sto me zanima.

da li nekoo zna koji akumulator ide u burgmana 2000??

 

 

paaa zar nije lakše da odeš u prodavnicu i oni ti po kataloškom broju kažu koji akumulator treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ljudi pomagajte!!!

Menjao sam gume i posle zamene sam primetio da motor bridi(vozio sam ga svega kilometar). Napred su dva tegica od po 5 grama a pozadi po 10. Pre neki dan sam ga odvezao kod majstora da uradim servis i da mi pregleda varijator i samo sam ga dovezao kuci 30km/h jer je bilo hladno. Danas primetim da na 50-60 na sat motor pocinje da se trese i pustim ruke sa kormana i vidim da on pocinje da mlati na sve strane! Odlepio sam!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja