Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Ja sam ostao zapanjen koliko je jednostavno, a neću da kažem da nisam zagledao kako da ga skinem i nisam uspeo sve dok majstor Boban lepo objasni koliko sam slep pored očiju.... :ljut:

 

DaKlem otvoriš sedište i kod sijalice imaš dve male rupice koz koje se vide šrafčići na + šrafciger, ti šrafčići su ušrafljeni u šinice kojima naslon kliza u napred.

Kada ih odšrafiš imaš ručicu kojom odkočiš naslon i jednostavno ga izvučeš prema instrument tabli.

 

Eto .... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Drugari maxi-jevci....

Mnogo razmisljam da predjem sa enduro motora na maxi skuter i konkretno me interesuje burgman 400 (2001-2003 god).

Bio bih vam veoma zahvalan da mi nesto kazete vise o njemu jer ja ga nikada nisam vozio....

 

Kako se ponasa u voznji sa dvoje putnika (ja 95kg i supruga daj boze da ima 55)...

Kolika mu je neka normalna tj. putna brzina,potrosnja...

Ako znate neke mane i o cemu bih trebao da povedem racuna pri kupovini...

 

 

Hvala puno i pozdrav..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

cao druze nadam se da ces nam se pridruziti...

stvari stoje otprilike ovako idealna putna brzina mu je oko 100-110

maximalna je meni 140kmh mislim da moze jos malo..

vuce dvoje bez problema ja sam tvojih gabarita a sa zenom kada sam merio potrosnju bila mi je na otvrenom 3.9l

inace jedan od najudobnijih maxija ispod sedista ima dosta mesta ali bih ti ja preporucio model posle 2003 njemu ispod sedista staju dve full face kacige i jos po nesto...

prelistaj temu

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/26354-suzuki-burgman-250400650/

ima mnogo korisnih informacija o burgmanu1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Хвала момци...морам скупити још који еврић за тај модел после 2003.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Право да ти кажем наговара ме рођак да потражимо у Француској,али немам више живаца за такву врсту цимања.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5685 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tema o Burgmanu postoji u Tehničkom kutku pa će ova tema biti spojena sa prvobitnom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Хвала Алексанто,касно сам је видео.

Слабо сам залазио у овај део форума....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

I moj predlog ti je da skupis jos malo kinte pa da uzmes model iz 2003. Lepsi je, ima dosta vise tovarnog mesta i sto je najveca razlika ima elektronsko ubrizgavanje goriva, sto ujedno znaci i osetno manju potrosnju.

Sto se tice putne brzine ja najvise volim da ga vozim oko 80-90km/h, nisam neko ko voli da jurca, vozim polako i uzivam u voznji. Na ovoj brzini agregat prede, a i potrosnja je najmanja (devojka i ja na motoru, kilaze su nam otprilike kao i kod tebe, natovareni MAXImalno, i potrosnja na otvorenom putu je oko 3.3 litre).

95% kilometara sto sam presao sa njim sam presao sa devojkom. Veoma je prostran i u voznji se ne oseca da li neko sedi iza tebe. Osim ako nije neko krakat pa da ti udara kolenima u ruke :D

 

E sad, sto se tice mana, kad budes gledao neki najbolje povedi nekog ko vozi Burgmana i cacka oko njega sam, tj poznaje ga dobro... Najbolje bi bilo nekog majstora :)

Oslusni agregat na leru, da li ne lupka. Cuo sam par komada koji su radili kao kosacice :) Jos ni jedan nisam sreo koji ne troskari po malo ulje, mnogi vozaci su bahati i ne proveravaju nivo, pa ume da strada agregat...

CVT prenos ces tesko proveriti bez otvaranja, al ne verujem da ce ti neki prodavac dozvoliti da otvaras dekl :)

 

Video sam blizu mene u Sapcu da neki prodaju crnog burgmana, model iz 2003, provozacu se sutra bas da se raspitam za cenu i da pogledam stanje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Хвала Маркуља на одличном опису....

Надам се да ћу уловити неки добар примерак....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Burgmandžije, dobar drugar ima problemčić sa svojim AN400, prosto mu u vožnji a naročito preko ležećih policajaca "beži" zadnji kraj, ide gde on hoće? Da li je problem u amortizerima ili možda u silent blokovima? Da li je neko imao sličan problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dva tocka...All my life, 358 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Yamaha Raptor-4 tocka...Piaggio Beverly 500... Suzuki DR 650...Aprilia Atlantic 250... Honda Deauville Nt700

Ја сам имао тај проблем мада није био бургман у питању...силент блокови у мом случају..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Burgmandžije, dobar drugar ima problemčić sa svojim AN400, prosto mu u vožnji a naročito preko ležećih policajaca "beži" zadnji kraj, ide gde on hoće? Da li je problem u amortizerima ili možda u silent blokovima? Da li je neko imao sličan problem?

 

jer to onaj sto mu ne trosi ulje???

verovatno silen bloklovi ili ona aluminijumska spojka koja u sebi opet ima silene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

bugi razbucan

 

 

 

42274AB5-85F9-6A46-9B0E-4589753094F0_thumb.jpg

 

sutra nosim cilindar na merenje komparaterima ali mi se cini da je dobar,klip takodje pa mislim da cu problem resiti samo zamenom karika.ali otom potom videcemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Почео си почео... и ја сам почео неке ситнице да сређујем.. да будемо ки запета пушка за Хиландар!!!0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja