Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

bio kod majstora... kada se digne na centralni stender da zadnji ne dodiruje asfalt i tocak se zavrti cuje se "nesto"... kao zubcanici kad se vrte pa rrruuujeee :neznam::zbunjen:

kaze majstor da je mozda lezaj ili ne znam sta jos ali nije siguran dok ga ne rasklopi...

to mu je kao velik posao pa da se javim na kraju sezone :zbunjen:

 

a ja sad popizdeh i ne mogu da se opustim kad vozim...

 

el imao neko slicno iskustvo i dal je to opasno/strasno/skupo... ?!?

 

ili mu nije nista, ili "sad mu nije nista" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Koja je max brzina za bugija 150cc ,jel zna neko ?

 

Oko 90 mu je ok putna brzina, maksimalno 115 (koliko sam ja uspeo).

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

potreban mi je lezaj za Burgmana 400, pomagajte gde da zovem, trazim, pitam... ?!?

u Novom Sadu sam bio u Marcosu, u FAGu u Cara Dusana...

Zavisi koji ležaj ti treba.

Postoje namenski ležajevi koji ne mogu da se nađu nigde jer imaju dimenzije za fabriku koja to sastavlja u neki deo koji se ugrađuje i prodaje kao rezervni iscela.

Vidi koja je dimenzija pa zapucaj na internet, telefoni prodavnica ležajeva i t.d.

Na suzukiju su svi marke KOYO (made in Japan).

 

Inače, čitam ovde polemike o potrošnji ulja i koja je potrošnja normalna i samo mogu da kažem da nema normalne potrošnje ulja. Burgmanov motor ne troši ulje ukoliko je ispravan i priče prodavaca o 400 grama na ne znam koliko kilometara ne piju vodu. Moj motor je urađen kompletno pre skoro 20.000 km i ne troši ni gram ulja. I da pomenem: nemojte da vas zavaravaju priče kako burgmani troše ulje na višim obrtajima, to su gluposti. Kada svlači ulje onda ga svlači i na malim i velikim obrtajima i samo je potrošnja veća kada se izađe na auto put pa krenu obrtaji.

Još jedna bitna stvar: ukoliko se karike na klipu istroše do te mere da klip počne da šeta levo- desno popravka je još skuplja jer ide novi klip sa novom dimenzijom na koju se obrađuje stublina.

Postoji još jedan detalj: svako ko otvara motor radi generalne mora najpre da zna kome će da ga da jer ima neznalica a taj rad na kraju uvek bude najskuplji.

Ali hajde, ako troši 100-200 grama na 1000 km po gradskoj vožnji to je prihvatljivo da se čovek vozi još jednu sezonu ali neka očekuje da će morati da odvoji makar 500 eur za generalno sređivanje mašine ili će nekog da zajebe i uvali mu ga na priču da svi burgmani troše ulje.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Evo LINK , preporučujem Malossi, dimenzije su ti 26x12,8 - 21gram. Cimni ih telefonom i sutradan ti rolnice stižu na kućnu adresu. Ja promenio neki dan i rolnice i kaiš ... Nov motor :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

ja sam ove godine prodao Transalpa i kupio Burgman 400 2003., drugar ga je imao i hvalio... Jako sam zadovoljan nekim stvarima ALI nismo se nasli, nije to "to"... Polozaj sedenja mi ne odgovara, svaka linija na putu se oseti (to me ubi)... Nisam nikako jos odustao od Burgmana, do kraja sezone se sigurno druzimo pa cu da vidim. Sjajan motor, ali nije bez mana ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400

@superPOP hvala na linku,nazvacu ih sutra pa cu videti. Kazi mi samo koliko kostaju te Malossi? I kazi mi sta ti mislis o gramazi (lakse rolnice)? @nemir slazem se s tobom za svaku neravni. U mestu gde zivim losi su putevi u 95% slucejeva,tako da te shvatam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Malossi košta negde oko 3500 sa poštarinom, ima jeftinijih, ali iskusnije kolege kažu da je osim originalnih ovo najisplativija kupovina.

 

Burgman se i ovako vrti u visokim obrtajima (za razliku od žabarskih sokoćala - npr. pri 7000 obrtaja oni jure i do 15-20km/h brže) i mislim da mu lakše rolnice nikako ne prijaju

 

:BJB-burgman:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: flying brick

Pozdrav za sve ljubitelje Burgmana,evo da se upisem i ja u klub istih,ja sam Ljuba i u vlasnistvu imam Bugija 400 03. Nadam se druzenju i vecem razmenjivanju iskustava, al dobro sezona je u toku pa forum stagnira,jos jednom veliki pozdrav i bolje vas nasao.

P.S. Ima li kakvog okupljanja u skorije vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Motocikl: flying brick

Drugari imam neka banalna pitanja al kopa me pa bih voleo da mi pomognete, gde ima zabica da se kupi za plastiku,popustila mi plastika izmedju instrument table i vizira pa samo klecka i koje je gorivo bolje sipati u bugije da li obican ili europremium,kako se ponasa sa kojim,pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Babusnica
  • Motocikl: Suzuki Burgman AN400

Drugri imam jedno pitanje? Trazim na netu da kupim rolnice za bugaja i nadjem neku firmu koja u svom katalogu pise da za bugija idu rolnice sledecih dimenzija: 26x13 21g??? E sad me interesuje da li pase i ta dimenzija ili mora samo 26x12.8?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

ja sam ove godine prodao Transalpa i kupio Burgman 400 2003., drugar ga je imao i hvalio... Jako sam zadovoljan nekim stvarima ALI nismo se nasli, nije to "to"... Polozaj sedenja mi ne odgovara, svaka linija na putu se oseti (to me ubi)... Nisam nikako jos odustao od Burgmana, do kraja sezone se sigurno druzimo pa cu da vidim. Sjajan motor, ali nije bez mana ;)

 

Pozdrav druze, ti i ja smo suprotno. Ja sa bugija na transalpa, a ti obrnuto :)

 

Kako te je sluzio TA?

 

Kako mislis osetis svaku liniju po putu? Meni je bas lepo odgovorao polozaj sedenja na bugiju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 164 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Burgman 400

ja sam ove godine prodao Transalpa i kupio Burgman 400 2003., drugar ga je imao i hvalio... Jako sam zadovoljan nekim stvarima ALI nismo se nasli, nije to "to"... Polozaj sedenja mi ne odgovara, svaka linija na putu se oseti (to me ubi)... Nisam nikako jos odustao od Burgmana, do kraja sezone se sigurno druzimo pa cu da vidim. Sjajan motor, ali nije bez mana ;)

 

Pozdrav druze, ti i ja smo suprotno. Ja sa bugija na transalpa, a ti obrnuto :)

 

Kako te je sluzio TA?

 

Kako mislis osetis svaku liniju po putu? Meni je bas lepo odgovorao polozaj sedenja na bugiju...

sa Transalpom sam bio jako zadovoljan, hteo sam da mi i sledeci motor bude TA, mladji 2003. ili 2004. ali nisam pare bio spremio. I nekim sticajem okolnosti kupim Burgmana. Extra motor, ali eto kao sto ces i sam skontati sa TA mozes preko otvorenog sahta da predjes, figurativno, a na Burgmanu stalno struckam, i to tvrdo, rupe i rupice, stalno treska... Kao sto rekoh mozda samo treba malo da se opustim i naviknem na Burgmanove mnogo manje tockove... Inace sam zadovoljan pazarom, sad malo vodim racuna i kako sedim pa je bolje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Друг члан, 636 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Honda Transalp

Ja sam imao problem sa burgmanom kada sam ga uzeo, bas sam osecao kada sam prelazio preko iscrtanih linija na putu. Na kraju se ispostavilo da je to jer su gume bile lose (kockaste - srednji deo se deformisao). Inace, u poredjenju sa drugim skuterima koje sam probao, bas je bio udoban.

 

Od kada sam probao TA, ne mogu da opisem uzitak voznje po srpskim putevima bez bojazni od razvaljivanja tockova :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

kad predje pola,2-3mm trebalo bi da ukljuci ventilator hladnjaka.svakako ga proveri jel radi tako sto kad dodje do pola ostavi ga na leru(sto moze da potraje i 10tak min)i gledaj gde ce ti ukljuciti vent.ako dodje skoro do crvenog onda ti nesto ne funkcionise kako treba,odmah ga ugasi i pusti da se sam ohladi i pravac majstor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja