Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 4383 postova
Hteo bih da napišem moje iskustvo sa Burgmanom 400, 2001 godište, kupio sam ga srcem, čovek ga je uzeo u zamenu za bmw R25, motor mi se dopao, inače moj prvi veći motor. Na satu je imao oko 35 000 km. Plaćen je 1300 e, prevod i registracija još 200 e. Zamenio sam mu oba diska oko 180 e, kočiona creva sam platio 100 e, pločice oko 40 e, gume su bile oko 140 e par, ulje i ostale sutnice neka budu oko 50 e. Pred kraj sezone je podigao temperaturu, pomislih termostat, termodavač, izbacio vodu, kada sam otvorio čep hladnjaka ono ulje....rasturaj sve na dihtungu glave produvao, karike pojedene, cilindar za jednu stotu, u dogovoru sa ovlasvenim servisom savet da se ide na prvu specijalu, cilindar na bušenje i honovanje 30 e, obrada glave 30, klip sa karikama 220 e, set dihtunga 60 e, 4 gumice ventila 35 e, termostat, donji klizač lanca i osiguraci 120 e, 4 vodjice ventila oko 100 e, u sve ovo nisam naveo svoj rad pošto sam sam radio. Sledeće freilauf u originalu oko 380 e zamenski RMS oko 80, lanac DID 50 e. Ostaje još nov kaiš oko 120 e, rolnice 50 e , ublaživači oko 30 e, obrada zvona kvačila i nove lemale 50 e. Tako da je zabava poprilično koštala, sada je to motor druga priča, ostaje još da nađem polovne ili nove tanjire variomata i ventilatora, pošto su ove skoro za zamenu.Električni sauh je crko, original je 230 e, probaću da nabavim kineski zamenski ili polovan. Od početnih 1300 e uloženo je još oko 2200 e u motor....što na kraju dođe na oko 3500 e bez rada. Ovo ne pišem da bih kukao, motor mi odgovara zbog gabarita, jednostavnosti, kvaliteta, ali čisto da znate šta da očekujete od polovnog motora, naravno ja ga nisam pregledao detaljno, kupio sam ga srcem, sa planom da ga sredim za sebe.
Добар Бургман кошта баш колико и твој среџен. Овако знаш шта си купио и монтирао, онако све налицкано као цура пре удају.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1
Pre 15 sati, boza_kg je napisao:

A treba biti realan. 20+ godina za skuter je (pre)mnogo. Sve može, ali mora da se remontuje kao Trigerova metla, i opet nikad ne znaš šta će sledeće da ti gecrkne. Ima smisla ako si entuzijasta, pa ti je zanimljivo da sam majstorišeš. Za veliku većinu to je samo muka.

Jeste, puno je, ali gabaritno mi najviše odgovara obzirom da sam 192 cm. Spreman sam da će se to dešavati, ali obzirom na moju kilometražu od max 2000 km za sezonu trenutno, nadam se da će me služiti koju godinu sa ovim remontom, plus od elektronike ima samo elektro sauh i senzor pozicije klapne karba, termodavač i termoprekidać 😀 

Kada dođe vreme ne bežim od novog, samo šta uzeti od novog za moju visinu od 192 cm ? Smestim se na Beverly 400 i  ADV 350, sve sam probao po salonima od skutera što je do skora bilo aktuelno osim novih Kineza koje sada pratim i čekam da ljudi daju ocenu kvaliteta.

 

Promenio član Betta
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ja nešto računam da su ovi novi kinezi (Zontes, Voge, QJM) sad najbolji za kupovinu, jer sad imaju dobru cenu i dobar kvalitet, dok se probijaju na evropsko tržište. Ali dok se nepoverljivi reše za kupovinu, poskupeće i smanjiće kvalitet, kao na pr. novo pivo kad se pojavi :)

Što bi rekli naši stari - dok se baba naguzi, prođoše Francuzi. U ovom slučaju kinezi ;)

 

 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400

Kinezi ce biti samo bolji, gori nece. Cena ce da prati kvalitet, al opet ce biti mnogo jeftiniji od nemaca, italijana, japanaca… CF, QJ odlicni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Poenta i jeste u tome što cena često ne prati kvalitet. Prodaje se ime, mit, legenda...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop
8 minutes ago, boza_kg said:

Poenta i jeste u tome što cena često ne prati kvalitet. Prodaje se ime, mit, legenda...

Kako čudno pišeš BMW... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

A nije samo BMW, svi prodaju maglu ako im to prolazi. Kymco XCiting 8.100€ na pr, budibognama. A ovo mi je nekako hit:

kineska igračkica Aprilijica 4.500 jevara!

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Aprilia SR GT 125 / SPORT, 2024. godište, Scooter, Beograd. Cena 4.490 € - Motori - Polovni Automobili

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Gledam ga danas (burgman 400, 2007-2015) po gradu, prelep skuter. Po meni, najlepsi iz te generacije :)

 

Opet bih ga kupio u tom cenovnom rangu :)

 

 

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Po meni iako sam od uvoznika Suzukija dobio info da neće da uvoze Burgmana pošto su Kinezi ubili tržište skutera, a Boga mi uskoro i većih motora. Burgmana samo malo treba našminkati, da prati moderne trendove, što Suzukiju izgleda nije cilj, obzirom da ništa novo nije ubačeno već nekoliko godina. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Naš uvoznik je prestao da dobavlja Burgmana mnogo pre ove najezde kineza, tako da je to samo opravdanje.

Neki problem tu postoji, dal od kad je prebačena proizvodnja u Španiju, ili šta je već uzrok, nije to više to. Niti ga Suzuki nešto forsira, niti ga više igde kupuju u značajnijim količinama. Nema ga nigde po statistikama prodaje, ni po Evropama. Pregazilo ga vreme jednostavno, pre će biti da je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Nisu se fokusirali na njega, ima taj motor dobre strane, vidim da se na sajmu još uvek pojavljuje, ali bez nekih promena, barem da ubace LED tablu, keyless go, sve što je dobio kroz godine su LED farovi, ABS, TCS, malo veće felne, EURO 5 ako se ne varam, dve svećice i to bi bilo to. Na snazi je izgubuo zbog normi zagađenja, tako da ima manje konja nego ovaj iz 2000 tih. Šta da se nadamo kada nov GSXS ima i dalje običan ključ, takva im filozofija valjda. Ne znam šta bi sa 650 tkom, nju više ne proizvode ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Naš uvoznik je prestao da dobavlja Burgmana mnogo pre ove najezde kineza, tako da je to samo opravdanje.
Neki problem tu postoji, dal od kad je prebačena proizvodnja u Španiju, ili šta je već uzrok, nije to više to. Niti ga Suzuki nešto forsira, niti ga više igde kupuju u značajnijim količinama. Nema ga nigde po statistikama prodaje, ni po Evropama. Pregazilo ga vreme jednostavno, pre će biti da je to.
Može da se doveze ali bi cena bila ja mislim skoro 9k. Nešto oko 8 700. A to kupci neće prihvatiti što i mi znamo i nema poente da se uveze. Baš kao što kažete, ostao je u fazi od pre par godina, ništa novo nije dobio a cena lepa. Realno, takav skuter možda može da prođe za max 7k, sve preko je skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Realno da li vredi 9000 e koliko kažeš, teško da će da nadmaši Kineze, iako jeste možda Japanski kvalitet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
On 9/28/2021 at 10:36 AM, boky327 said:

Nov Burgman 400 u Bih je 9050€. To je samo 300€ manje nego mali strom.
Xmax 300 6700-7200

Xmax 400 7600€

Ovo su cijene iz 2021(u BIH). Tad bio preko 9000, a i bilo ga u ponudi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Mnogo, po meni realna cena je oko 6000 e za sve te skutere sa jednim klipom, konstrukcija agregata je kod svih ista, elektronika je manje više Bosch ili Continetal, možda na Japancima Denso ili Mitsubishi. Cilindri su nikasil i to je to, svodi se sve na kvalitet legura, šminkeraj, plastika je odavno reciklirana, a ostatak mada in China. Gde se uopšte Suzuki i proizvodi ? Znam da imaju fabriku u Japanu ali ne prave tamo sve modele....Napraviću jednu digresiju, Kineske kompanije su vlasnici Volvoa, a trenutno su u pregovorima i za deonice Mercedesa, sa time ide i sva tehnologija, BMW je potpisao ugovor sa Indijskom firmom TATA ako ne grešim da rade development softvera i ko zna čega za BMW. Kina svake godine iškoluje oko 20000 inžinjera...odoh u off izvinjavam se :tras2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4383 postova
Naš uvoznik je prestao da dobavlja Burgmana mnogo pre ove najezde kineza, tako da je to samo opravdanje.
Neki problem tu postoji, dal od kad je prebačena proizvodnja u Španiju, ili šta je već uzrok, nije to više to. Niti ga Suzuki nešto forsira, niti ga više igde kupuju u značajnijim količinama. Nema ga nigde po statistikama prodaje, ni po Evropama. Pregazilo ga vreme jednostavno, pre će biti da je to.
Превише тежак и гломазан, једини и највечи минус. Ипак скутер па и макси асоцира на град и локал, мањи је број људи који купује макси скутер за путовања, поготово дужа.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Ima smisla. Zato se recimo u USA prodaje i dalje za nesto manje od 9000 dolara. Veliki gradovi, siroki putevi za koje i nisu manji skuteri.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3006 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moda se menja periodično.  Jedno vreme su bili popularni takvi - "fotelje na točkovima", pa se stvari promene. Sad su ADV hit, mikro vizir i bez blatobrana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
Ima li neka šema plastika, zadnji rep mi trese nešto non stop, kao da fale neki šrafovi ili šta već. Burgman 400 2009.
WWW.SUZUKIPARTSHOUSE.COM

Suzuki Parts & Accessories with FREE SHIPPING for motorcycles, ATVs, or scooters. Great customer service, great shipping!

Ovde imaš svaki deo i svaki šrafčić sa ilustracijama

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2035 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац
Pre 7 sati, ShakalVA je napisao:

Ima li neka šema plastika, zadnji rep mi trese nešto non stop, kao da fale neki šrafovi ili šta već. Burgman 400 2009.

Пошаљи ми у ПП мејл да ти пошаљем целу  сервисну књигу.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja