Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

 

 

  Znaci izgleda da niko od nasih drugara koji prate ovu temu nema da vozi Burgmana 650, nemoguce... ljudi oglasite se interesuju me neke sitnice !!

 

Ja vozim 650-ticu ali uskoro treba da ga prodam jer sam poceo da vozim drugi motor. Ne isplati mi se da drzim dva. Srce mi se cepa kad pomislim...

 

Ako mogu nesto da pomognem, tu sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

 

 

  Znaci izgleda da niko od nasih drugara koji prate ovu temu nema da vozi Burgmana 650, nemoguce... ljudi oglasite se interesuju me neke sitnice !!

 

Ja vozim 650-ticu ali uskoro treba da ga prodam jer sam poceo da vozim drugi motor. Ne isplati mi se da drzim dva. Srce mi se cepa kad pomislim...

 

Ako mogu nesto da pomognem, tu sam.

 

  Koje je godiste i koliko je dugo kod tebe ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Relativno je nov, 2007-mo godiste a ja sam ga kupio prosle godine. Napravio sam prikaz u Vozili smo. Ovo je link.

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=34369.0

 

Jedino sto je moj Burgman srebrne metalik boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

 

  Koja mu je potrosnja u gradu i na otvorenom (minimum-maximum), sam i sa suvozacem ? Ovo bih hteo da znam sto preciznije, zato sto variraju komentari od 4,5 - preko 7l pa me zanimaju istiniti podaci, opisi mi tvoje iskustvo na konkretnom slucaju  ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Da budem potpuno iskren - nisam preterano obracao paznju na potrosnju.

Nervira me to sto kompjuter pokazuje km/L benzina a ne L/100km, pa me je malo mrzelo da kalkulisem precizno. Verovatno to moze da se promeni ali user manual mi je bio na italijanskom tako da se nisam ni trudio. Ono sto je fakt, u gradu trosi dosta - negde oko 6-7l. Naravno ovo pod uslovom da vozis u stravicnoj guzvi, stajes na svakom semaforu i cesto ukljucujes power mod (sto je bio moj slucaj). Prosto te tera da odvrnes gas kada znas kako moze da ubrza.

Na zalost, nisam cesto resetovao pokazivac potrosnje tako da nisam merio potrosnju izvan grada. Subjektivni utisak je da trosi znatno manje ali koliko tacno, ne mogu da ti kazem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

Da budem potpuno iskren - nisam preterano obracao paznju na potrosnju.

Nervira me to sto kompjuter pokazuje km/L benzina a ne L/100km, pa me je malo mrzelo da kalkulisem precizno. Verovatno to moze da se promeni ali user manual mi je bio na italijanskom tako da se nisam ni trudio. Ono sto je fakt, u gradu trosi dosta - negde oko 6-7l. Naravno ovo pod uslovom da vozis u stravicnoj guzvi, stajes na svakom semaforu i cesto ukljucujes power mod (sto je bio moj slucaj). Prosto te tera da odvrnes gas kada znas kako moze da ubrza.

Na zalost, nisam cesto resetovao pokazivac potrosnje tako da nisam merio potrosnju izvan grada. Subjektivni utisak je da trosi znatno manje ali koliko tacno, ne mogu da ti kazem.

 

Drzi 3 sekunde dugme SEL ili ADJ (ne znam tacno kako je kod 650) i prebacice ti na potrosnju L/100km, imas tu opciju !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Sabac

 

 

  Da li ima jos vozaca burgmana 650, ali koji znaju detalje o potrosnji goriva, cenama servisa..., trebaju mi prakticni saveti o vrlinama i manama ovog modela (2006-2009god)..., sakupljam informacije jer razmisljam o kupovini ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

...a kažu jednocilidraši loši? HA! malo morgen. eto već se sad nazire ušteda, kao što reče predhodnik...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

...kupih svećicu za 250-icu... cena 850din?!... >:(

...ulje motorex dobih gratis...  :)

 

Pa koji ti motor imas jel "Pratt & Witney"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Drugari, ja sam se danas provozao do Bele Crkve i nazad. Bilo je super. Burgman je stvarno motor za uzivanje...

Ako ste zainteresovani da sledeceg vikenda odemo na moto skup tamo... :)

Burgman Riders  8)

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Bela Crkva, podseti gde je?

 

Boro, tebi je to malo dalje ali si ti za sad bio najhrabriji  ;) 100km od Beograda

Dobar asfalt sa malo krivina, Vojvodina je to. A Bela Crkva je prelepa. Ima 7 lepih jezera.

post-7405-12879043158444_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
  • Lokacija: srce Bačke
  • Motocikl: an250; er500

odmor i puteševstvije prošli.

 

Kao što najavih posetio sam moto skup u Modriči.

 

relacija: Crvenka, B.Palanka, Šid, Adaševci, autoput kroz CRO do B.Šamca i najzad Modriča, pa opet.B.Šamac, Županja, Vinkovci, Vukovar, Erdut, Bogojevo, Crvenka.  Ukupno Kilometara 450.

Na pitanje kako je bilo? Šta reći.... :)

Odgovor koliko troši Burgman AN 250 iz 99, sa sve dva putnika i punim velikim Givi koferom i bagažom pod sicem, pri brzinama od 70-90km/h, sa sve usputnim zezanjem, stajanjem, autoputem, blagih uspona i jakih udara vetra..., je 3,55.lit.

E sad se već nešto može reći šta je  :) , a šta  :( . ali o tome kasinije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Evo kompletnog Service Manual-a za Burgmana AN250, fajl je u .pdf formatu, veliki oko 140 MB.

 

Pozdrav! :D

 

www.sendspace.com/file/nb1d8v

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 696 postova
  • Lokacija: Karaburma
  • Motocikl: Strom 650 2009

Ljudi sad sam dosao sa trodnevnog putovanja, 1150 km, Burgman se pokazao odlicno, do 3.5l na 100km. Detaljnije cu sve opisati u putopisima.

 

@Mio Burgman

 

Sta bi sa koferom, jesi li uzeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova

Ljudi sad sam dosao sa trodnevnog putovanja, 1150 km, Burgman se pokazao odlicno, do 3.5l na 100km. Detaljnije cu sve opisati u putopisima.

 

@Mio Burgman

 

Sta bi sa koferom, jesi li uzeo?

 

Svaka cast za kilometrazu  :) Ocekujemo putopis.. I nemoj da menjas Burgmana!!  :-\ 

Nisam uzeo kofer.Stigle su mi bisage iz Louise-a (Iron Horse) od platna i bas se dobro uklapaju  2x 29L

Idem u Crnu Goru u cetvrtak, ali cu kroz Cacak proci kasno nocu pa necu moci. Svakako planiram da skoknem neki vikend posle mora.

Danas sam slucajno nasao na nov Givi kofer 46L za 10 000 dinkica u nekoj radnji na Ceraku.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja