Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Odgovor ti se sam namece... Maxi skuter 20 godina i 21 000km. Jos ako je iz uvoza,eto win win kombinacije. 

 

Ti bugiji su skloni potrosnji ulja,ako se ne varam. Zastareo model,delovi se tesko nalaze i za ove novije,sumnjive kilometraze. Zaobici ti to,osim ako nije kupljen nov u Srb i akk covek koji ga nudi nije prvi i jedini vlasnik. :stabre:

 

Ako se vec odlucis, pregledaj da nije masan,oslusni CVT ,provozaj,pogledaj da ne vuce u stranu,ne trese. Dal korman ide lagano u stranu. Kazaljku temperature dal lepo drzi 'na pola' i dal pali ventilator kad si u rezimu kreni/stani ( guzva na semaforima u gradu). 

 

Srecno. :takoje:

Promenio član DaliborBP
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3630 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Stvarno bi trebali malo da olabavite sa pricom o godine - kilometraza. Pisao sam vec u ovoj temi, drugar je kupio bas to godiste burgmana samo sa duplo manjom kilometrazom. Prica za neverovati, ali ja kad sam pregledao motor video sam da je to stvarno tako. Iz uvoza motor, samo nije od preprodavca. 
 

Drugi primer je moj motor. Znam ko ga je uvezao i koliko ga je vozio. 1998godiste, pre 4 god. kad sam ga uzeo imao je 20700 km….

 

Hocu reci, ne mozes odgovarati coveka od kupovine sa tim argumentima, jer moze da se desi da propusti dobar primerak.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Dobro, u pravu si.  Nije samo jedna stavka (godine npr) bitna. Bitno je celokupno stanje. 

 

Recimo, ja sam za moj mislio da je "onako" stanje... Pojele ga godine i kilomteraza (2008 god i oko 72.000 na satu).

Medjutim, u zadnjih par dana sam bio parkiran ispred 3 burgmana, modeli kao moj, sa nekim prijateljima pogledao par sa oglasa, i shvatio da moj u opste nije u losem stanju. Sta vise...

Tacnije, svih 4-5 komada, koje sam pogledao u zanjih, mozda, mesec dana su u mnogo losijem stanju. Ovi na prodaju nalickani, i to lose, ovi koji se voze se vidi realno stanje... Vrlo lose. Drug sa majesty video muku cele sezone...

Tako da smo moj Bugi i ja digli samopuzdanje :)

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5686 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ima toga sto kaze Muljaz ali ima ipak i toga sto kaze Dalibor. Naravno da moze da "naleti" Bugi to godiste da je puska ali budimo realni: Takvi motori se prodaju, drugaru, kolegi, komsiji, retko idu u kompenzaciju. To je redovno na preporuku.

 

Idealno bi bilo da kolega postavi par fotki od Bugija. Nije ni to merilo ali mozda vec na njima uocimo neke anomalije ili se potvrdi da je kao sto reko' puska.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Momci hvala na savetima,koliko sam ga razumeo motor je uzet od prijatelja,kod njega je bio nekih 8-9god,kaze da ga relativno slabo vozio,imam slike i snimak mogu vam u poruci poslati,glupo mi da postavljam slike tudjeg motora..Ako vas put nanese u Juzni Banat javljajte se placam pice :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 5 sati, muljaz je napisao:

Stvarno bi trebali malo da olabavite sa pricom o godine - kilometraza. Pisao sam vec u ovoj temi, drugar je kupio bas to godiste burgmana samo sa duplo manjom kilometrazom. Prica za neverovati, ali ja kad sam pregledao motor video sam da je to stvarno tako. Iz uvoza motor, samo nije od preprodavca. 
 

Drugi primer je moj motor. Znam ko ga je uvezao i koliko ga je vozio. 1998godiste, pre 4 god. kad sam ga uzeo imao je 20700 km….

 

Hocu reci, ne mozes odgovarati coveka od kupovine sa tim argumentima, jer moze da se desi da propusti dobar primerak.

Niko ne odvraca ,nego decko je pitao za misljenje. Kao neko ko je vozio 7 maxi skutera i ima nekog iskustva sa kupoprodajom,dao sam misljenje. Njegova je poslednja i za svoje (njegove) novce kupuje. Meni ni iz dzepa ,ni u dzep. Imali smo vise losih slucajeva ovde na forumu ,mala km mlad motor... Poslednji je decko sa silverom 400. 

 

Jos nesto,forum je da se iznese misljenje ako ga je vec zatrazio,a ja da olabavim misljenje sa kilometrazom samo zato sto ti imas drugacije -necu. Svako ima svoje i red je da se postuje. Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 4 sati, alexanto je napisao:

Ima toga sto kaze Muljaz ali ima ipak i toga sto kaze Dalibor. Naravno da moze da "naleti" Bugi to godiste da je puska ali budimo realni: Takvi motori se prodaju, drugaru, kolegi, komsiji, retko idu u kompenzaciju. To je redovno na preporuku.

 

Idealno bi bilo da kolega postavi par fotki od Bugija. Nije ni to merilo ali mozda vec na njima uocimo neke anomalije ili se potvrdi da je kao sto reko' puska.

Sale i fotografije ne moraju nista da znace. Znas i sam. Ja sam imao par promasaja,secam se plavog atlantica,gledali nasi drugari,dosli do Dareta on lupka. Nisu culi oni,nisam cuo ja. 

 

Slicno sam prosao sa kolima,kupio smarta,trosio ulje,to sam skontao posle 500km. Tako i sa golfom... Svi su oni spolja bili sminka,ali motor katastrofa. Sve je to sreca kad se uzima polovno. Auto sam uzeo 'nov' ,ako Bog da,tako ce i sl. godine biti sa motorom. 

Promenio član DaliborBP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

1. To je tesko da se sazna, jer slabo ko vozi sa pravom kilometrazom, ili slabo da je ko kupio od prvog vlasnika i da zna istoriju. Tesko je da se utvrdi. Msm da redovno servisiran moze da gura stotku lagano. 

Moj je uvezen 2012 i zadnji pre mene vlasnik (koji ga nije uvezo, a kupio od prijatelja koji ga je uvezo, znaci da sam ja treci u Srbiji), kaze da je menjao bregastu i lanac. Da je lose radio, i da je morao to da menja... 

 

2. Tesko je da se i to proveri tacno upravo vezano za odgovor 1.

Msm da na mom pise najvise, 72.000, a ciji je realno presao najvise... Tesko da se utvrdi. Svi kupljeni ovde uvezeni ili sa nepoznatom istorijom imaju cca 28.000. Do te brojke nakcesce idu...

 

3. Stavka koje me nakvise zabrinjava, na forumu nema zadnje serije burgmana. 0d 2016 na ovamo. Ako mi verujete, ja ni na ulici nisam video ni jednog. Ne znam za kolege forumase. Sta je razlog tome, ne znam. Ne pouzdanost nije. Nije ni previsoka cena, u rangu je Yamahe xmax 400... Mozda slab uvoz novih i polovnih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Novi Bugi 400 je valjda oko ili preko 10.000€, skuplji je dosta od XMax 400, pre je u rangu sa TMax, po ceni, i to je verovatno razlog male popularnosti.

Inače, ja sam video samo jedan nov, kupljen nov 2019 kod nas, ako se dobro sećam ČA registracije. I baš je lep, 15-ica točak napred, mnooogo modernije izgleda nego ovi kod nas uobičajeni, lep zvuk...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Tu su neke stare informacije izgleda, ali moguće je da sam ja pogrešio. Ostalo mi je u sećanju da sam video cenu za nov preko 9.000, al biće da sam prezupčio.

 

Evo jedan polovan, star godinu dana, za 6.150

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Burgman 400 POTPUNO NOV, 2020. godište, Scooter, vozilo prešlo 5000 km, Železnik. Cena 6.150 € - Motori - Polovni Automobili

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;

Ja sam zvao početkom proleća Euro Sumar i čini mi se da je nov bio oko 7.600 EUR.

Što se tiče kilometraža, ja sam moj 2004. godište prodao sa 82.000 km, na 77.000 je rađena generalna, uvežen je bio od prvog vlasnika iz Švajcarske.

Slabo ima ovih novih, bio je na oglasima i jedan pre par meseci iz Velike Plane, isto 2020. godište.

Čini mi se gledajući na ulicama da od novijih ubedljivo najviše ima Yamahe u raznim varijantama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Slazem se, nekako mi ovaj novi model vuce na xmax-a.
A definitivno svaki drugi nov maxi koji sretnem je Yamaha. Do sad nisam ni jednog novog Burgmana vidjeo. Nekako imam osjecaj da se Suzuki uopste ne trudi da plasira maxije na nase trziste.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400, 2004; Honda Integra NC750D, 2019;

Lep je novi Burgman, lepši je uživo nego na slikama, veliki je.

Što se tiče prodaje, samim tim što ga nema izlistanog kao novog na PA sve govori o uvozniku. Tada su meni rekli da je rok isporuke 15-20 dana, ne drže ni jedan na lageru. Kao da drže komision, a ne da su uvoznici Suzukija.

A kad ukucaš Yamahu na PA, imaš novih koliko hoćeš u ponudi i isporuka sa lagera. 

Za gomilu brendova uvoznik može da upropasti tržište i ako je marka vozila dobra generalno.

Npr. Citroen je promenio nekoliko zastupnika u Srbiji u zadnjih 10 godina i samim tim izgubio bitku na tržištu sa konkurencijom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Baš je lep ovaj novi model, meni lepši nego stari, ali na stranu krasota, nekako odiše da je kvalitetno urađen, kada ga vidiš uživo. Ne vidi se to na slikama, što kaže kolega. Zaustavio sam dečka na ulici, takoreći, samo da bacim oko na skuter. Ne znam kako bih to opisao, nekako deluje i zvuči ubedljivo. Mada izgled ume da vara, naravno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Moram priznati da jesam sudio na osnovu slika, a vjerujem da pogotovu na slikama izgled moze da vara. Ni u Bih nije bolja situacija. Jedan nov ali onako uopsten oglas. Nikakve informacije o lageru, cijeni i sl.
A svakako bih volio da ga vidim uzivo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Evo, da upravo ispravim sebe :)

 

Malopre setam sa decom i zenom gradom, i ugledam novi burgman 400, a 10 metara dalje stari, odnosno kao moj. 

Sramota me bilo da zastanem, jer je bilo ispred nekog kioska na niškom keju  (ako se prepoznaju vlasnici, nek se jave :) ), i bilo je mnogo ljudi, a ja porodicno. 

 

Posto su, prakticno, bili uparkirani jedan do drugog, stariji model beli, a novi, ova moderna "stealth" boja, mogu reci vrlo vrlo lep :) 

Duzina prilicno slicna, ali sto se na prvu vidi, dosta uzi. Kako bih rekao "zgodniji", "mrsaviji". Svakako, svidja mi se. Vidi se da je moderniji. 

 

Sto se tice novijih maxija, istina da je mnogo jamaha. Skoro svaki novi je xmax, ali po Nišu se vozi i dosta novijih tmax-a. Dosta... msm 5-6 stalno vidjam, kruze gradom. Tako da cena nije presudni faktor. Pre ce budu slaba dobavljivost. Sto novih, sto polovnih. Uvoz...

 

Cesto razmisljam sta cu posle ovog. Vec sam pisao da bih ga vozio jos jednu sezonu i prodao bih ga. Cenovni rang do koga bih sada isao je 5-6.000e, i izbor su mi fazer i trk 502x. Medjutim, i ovo ulazi u uzi izbor :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Sad mi je mozda i jasnije, nov Burgman 400 u Bih je 9050€. To je samo 300€ manje nego mali strom.
Xmax 300 6700-7200

Xmax 400 7600€
 

Bas me zanima da li Burgman stvarno vrijedi te razlike u novcu.

Ako je kao sto @MaxiS rece uzi onda vjerujem da je gabaritima blizi Yamahi nego starijem modelu Burgmana. Koliko god ga ja volio po mom misljenju je Yamaha u prednosti. Ima bolju cijenu a i servisnu podrsku. Do sad sam 2 puta kontaktirao Suzuki predstavnisto u Bih i oba puta dzaba. Niti imaju niti zele da naruce remen, a ista situacija i za prasinare. U Yamahi je to malo drugacije. Koliko god ih volio ili ne objektivno su dosta sposobniji nego ovi iz Suzukija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3010 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nije to samo kod nas izgleda, nedavno smo u drugoj temi gledali statistiku prodaje u IT, Burgmana nema nigde.

Honda, Yamaha, Piaggio, Kymco, to se najviše prodaje od maxija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja