Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
Pre 15 sati, DaliborBP je napisao:

godiste?

Ako je 2007 plus,bice borbe. Slicnu sam vodio pre 2 godine. Okrenuo pola bivse Juge i nista. Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu. 

Nije 2007

Nego 2008 ;)

 

Al upitno je kakvo je i koliko ce potrajat da ponovo ne zacijuce

Kod nas se moze naci RMS al kazu da je Talijanska marka al radi se u kini 

Al sad boze moj za motor koji je 2008 sta moze i uzet nema originala za njega

Zvono je problem nema ga u ponudi

A de mi poslji taj link na ebay gdje ima za 150 evra i zvono i kvacilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav svima. Do skoro sam imao burgmana 400 2000 godiste a os skoro burgman 400 2010 godiste. Dva pitanja. Kada pokrecem volan malo zategne u obe strane kao da ima amortizere na volanu i sam se vrati u pravi polozaj. Malo nezgodno za skretanje. Dali su lageri na viljusci? Dugo pitanje. Ponekada zatrese kad polazi i vrlo kratko se cuje neki zvuk iz diferencijala. Inace pezadovoljan sam s njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 6 sati, geronimo22 je napisao:

Nije 2007

Nego 2008 ;)

 

Al upitno je kakvo je i koliko ce potrajat da ponovo ne zacijuce

Kod nas se moze naci RMS al kazu da je Talijanska marka al radi se u kini 

Al sad boze moj za motor koji je 2008 sta moze i uzet nema originala za njega

Zvono je problem nema ga u ponudi

A de mi poslji taj link na ebay gdje ima za 150 evra i zvono i kvacilo.

Napisao sam 2007 plus, znaci i 2007 i mladji. :stabre:

 

Gledao sam i ja sinoc ebay Nemacka,nisam nista nasao sem cele masine. 42,43 000 km za 400e .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
Pozdrav svima. Do skoro sam imao burgmana 400 2000 godiste a os skoro burgman 400 2010 godiste. Dva pitanja. Kada pokrecem volan malo zategne u obe strane kao da ima amortizere na volanu i sam se vrati u pravi polozaj. Malo nezgodno za skretanje. Dali su lageri na viljusci? Dugo pitanje. Ponekada zatrese kad polazi i vrlo kratko se cuje neki zvuk iz diferencijala. Inace pezadovoljan sam s njim.
Moje mišljenje je sledeće.Za prvo pitanje.Obično kad je ležaj upravljača loš upravljač glavi tačno po sredini,kao da ima zub.Kod tebe mislim da treba proveriti da neka sajla ili instalacija što prolazi od guvernala ka šasiji možda ne zapinje negde.Za drugo pitanje mislim da je kvačilo ili zvono u pitanju.Sve ovo naravno treba proveriti.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova

Ostao mi Leo Vinci jedan sa strane, kakva je procedura nataknut ga na 400 K8? Vidim da ima neku lambda sondu ili sto je to vec. Pa da ne slozim neko sranje. Ima li ko iskustva. 0ff8d148052883d92ccab98fb2edb77c.jpg

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
Pre 16 sati, sasadoncic02 je napisao:

Moje mišljenje je sledeće.Za prvo pitanje.Obično kad je ležaj upravljača loš upravljač glavi tačno po sredini,kao da ima zub.Kod tebe mislim da treba proveriti da neka sajla ili instalacija što prolazi od guvernala ka šasiji možda ne zapinje negde.Za drugo pitanje mislim da je kvačilo ili zvono u pitanju.Sve ovo naravno treba proveriti.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
 

Mala molba. Ja sam iz Leskovca i zanima me dali u blizini ima neko ko moze da zameni lezajeve. Motor je stvarno u fabrickom stanju bez i jedne ogrebotine pa da posle popravke opet bude u istom stanju. Predpostavljam da mora da se rastura ceo prednji deo plastika. Hvala unapred...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1083 postova
  • Lokacija: Beograd - Vinca
  • Motocikl: sprint explorer, Malaguti Madison S250, Suzuki Burgman 400
Pre 15 sati, Toxi V60 je napisao:

Ostao mi Leo Vinci jedan sa strane, kakva je procedura nataknut ga na 400 K8? Vidim da ima neku lambda sondu ili sto je to vec. Pa da ne slozim neko sranje. Ima li ko iskustva. emoji1787.pngemoji6.png0ff8d148052883d92ccab98fb2edb77c.jpg

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk
 

Procedura je da pravis ili da nadjes granu koja ide od glave motora do auspuha, onda nataknes auspuh na nosace predvidjene na Burmanu, a sonda mora da stoji na grani jer ce u suprotnom izazvati nepravilan rad agregata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
Procedura je da pravis ili da nadjes granu koja ide od glave motora do auspuha, onda nataknes auspuh na nosace predvidjene na Burmanu, a sonda mora da stoji na grani jer ce u suprotnom izazvati nepravilan rad agregata
Hvala nebudem ipak onda izmisljao

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k7
On 22.4.2018. at 8:49, Niko je napisao:

Pozdrav bratijo,elem danas resih da napravim prolecno sredjivanje mog k8 bugise i imam problem koji me mori pa ako ima neko ideju sta bi moglo biti bio bih zahvalan. Burg nece preko 110 km nikako,cim predje 7k obrtaja kao da neko pritiska kocnicu i gusi ga inace ima normalan rad ne trese na gasu i odvaja lepo,htedoh u preticanje pre neki dan i nikako vrti se na 110 i 7k dalje nece cak i kad gas odvrnem do kraja. Rolnice nove,varijator dobar,kvacilo novo,zvono kvacila kao ogledalo,kais jedva 6k prebacio,neznam sta mu moze biti. Hvala unapred :takoje:i vidimo se.

Pozdrav, 

Zanima me kako ste riješili problem, jer se isto meni upravo događa? 

Hvala! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
Pozdrav, 
Zanima me kako ste riješili problem, jer se isto meni upravo događa? 
Hvala! 
Ista stvar i kod mene, ostavio ga kod majstora pa javim cim dobijem neku informaciju.

Poslano sa mog SM-G975F koristeći Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k7

Meni meštar nije otklonio taj kvar. Danas sam ga ponovo odovezao da pokuša popraviti. Jednostavno neće preko 6tis okretaja(cca 110kmh) nešto ga gusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki DL650XT

Pozdrav svima,

 

Novi sam član na forumu i novi član vlasnika maxi skutera. Od juče sam vlasnik jednog Burgmana 400, 2011 godište. Izgleda lepo, ide lepo...

Proveo sam dosta vremena na forumu čitajući Vaša mišljenja, zapažanja, savete... Vagao, sveo na 3 modela i na kraju doneo odluku. Kada krenu duže vožnje, šaljem i svoja zapažanja.

 

Naravno, ima li neko da preporuči dobrog servisera blizu Zrenjanina (ne daj bože da zatreba).

 

Hvala.

Burgman4.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 3 sati, Simke023 je napisao:

Naravno, ima li neko da preporuči dobrog servisera blizu Zrenjanina (ne daj bože da zatreba).

 

Hvala.

Cestitke na kupovini, da te valjano sluzi.

 

Imas dobrog servisera, @abarth_maniac ti je u blizini.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: Suzuki burgman 400 k7
Pre 21 sati, Burgijaner je napisao:

Meni meštar nije otklonio taj kvar. Danas sam ga ponovo odovezao da pokuša popraviti. Jednostavno neće preko 6tis okretaja(cca 110kmh) nešto ga gusi.

Evo otklonjen kvar. Zamjenjena pumpa goriva i klapna gasa nastimana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1552 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 10 sati, Simke023 je napisao:

Pozdrav svima,

 

Novi sam član na forumu i novi član vlasnika maxi skutera. Od juče sam vlasnik jednog Burgmana 400, 2011 godište. Izgleda lepo, ide lepo...

Proveo sam dosta vremena na forumu čitajući Vaša mišljenja, zapažanja, savete... Vagao, sveo na 3 modela i na kraju doneo odluku. Kada krenu duže vožnje, šaljem i svoja zapažanja.

 

Naravno, ima li neko da preporuči dobrog servisera blizu Zrenjanina (ne daj bože da zatreba).

 

Hvala.

Burgman4.JPG

Imam jos boljeg,majstora ...Satelisa. Nije ti daleko,za neke ozbiljnije radove...preporuka. :na_glavi:

 

U zdravlju ga vozio.:takoje:

Promenio član DaliborBP
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: Burgman 400
On 14.9.2021. at 9:21, Simke023 je napisao:

Pozdrav svima,

 

Novi sam član na forumu i novi član vlasnika maxi skutera. Od juče sam vlasnik jednog Burgmana 400, 2011 godište. Izgleda lepo, ide lepo...

Proveo sam dosta vremena na forumu čitajući Vaša mišljenja, zapažanja, savete... Vagao, sveo na 3 modela i na kraju doneo odluku. Kada krenu duže vožnje, šaljem i svoja zapažanja.

 

Naravno, ima li neko da preporuči dobrog servisera blizu Zrenjanina (ne daj bože da zatreba).

 

Hvala.

Burgman4.JPG

Dobro došao, i puno kilometra

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kopenhagen
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Samo malo da probudim temu i pozdravim burgermanove, a usput i da pitam strucne, jel ovo zadovoljavajuce stanje remena? Nisam do sad imao iskustva sa zamjenom, a prethodni mi vlasik pri kupovini rece da je mijenjan. Sa 37k km kupljen, sad 40k. 

9445FD66-B84F-4AD7-B774-76732F32542A.jpeg

6E4574D1-F166-401A-A73A-0AED4BB06C58.jpeg

Promenio član spanjo88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Provjeri u uputstvu, ako se dobro sjecam donja granica je 24.1mm. Mada zavisi i od samog remena, nekad zamjenski zna da bude dosta siri od fabrickog.
Ako nemas ili ne mozes da nadjes service manual mogu ti ja poslati.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Kopenhagen
  • Motocikl: Yamaha Virago 535

Hvala starac, imam jedan u pdf-u nasao online. Sad cu pregledati malo. 

Pre sat vremena, boky327 je napisao:

Provjeri u uputstvu, ako se dobro sjecam donja granica je 24.1mm. Mada zavisi i od samog remena, nekad zamjenski zna da bude dosta siri od fabrickog.
Ako nemas ili ne mozes da nadjes service manual mogu ti ja poslati.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bad Boy, 169 postova
  • Lokacija: Banat :)
  • Motocikl: Zx6r

Pozdrav braco :zdravo:,nudi mi se u nekoj kompezaciji Burgman 250cc iz 2001godine sa nekih 21k km,dali postoji nesto na sta bih trebao posebno da obratim paznju prilikom gledanja skutera?Nisam iz sveta skutera,svaki savet je dobrodosao!:) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja