Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Nisam tehničko lice ali.... 

Skuter ima CVT koji prenosi snagu motora na točkove, nalazi se sa lijeve strane, upakovan u dekl, povezujući motor i točak. 

U samom deklu nalaze se remenice,remen, rolnice, zvono i kvačilo.to su osnovni dijelovi cvt i poželjno je da su suvi, dakle ulja nema, podmazuju se samo osovine i ništa drugo. 

Ne bi da shvatimo bukvalno ali ovdje nije prikazano da se ovaj dio cvt nalazi u ulju pogotovo ne ulje koje je povezano sa motorom, dakle ulje koje se koristi za motor nije povezano na skuterima sa cvt

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3011 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa nije danas teško naći odgovarajuće informacije. Inače ispravka, Yamaha T-Max je model je imao mokro kvačilo pre Beva.

 

 

Promenio član boza_kg
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

@Satelis

I dušu i telo dalo sve od sebe nije moglo više ni kilometar ali nije me  ostavio na cesti i hvala muIMG-dfa82c799ca864f8ca0adb25abff798a-V.thumb.jpg.99961e1df02ee78dcf470f2dd1213991.jpg

IMG-6840a7a2ddbd75eda69e50490e31216b-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 19 minuta, Zoki suzuki 400 je napisao:

Auuu koliko si presao sa njim.Jel to ono kinesko?

Hahaha nije kinesko bilo je na njemu kad sam ga uzeo, ovo je već jednom mijenjano, lepljenje lamele 

Ovo sam ugradio IMG-20210419-WA0002.thumb.jpg.3e1fc2c10c796b99d82deccca071edae.jpg

Nisam slikao ugradnju ali radi kao sat, usput zamijenio sam i rolnice  IMG-20210419-WA0001.thumb.jpg.a151d2f96b15f542c04aff1b76329e24.jpg

Promenio član VoxRS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1575 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct
Pre 9 sati, VoxRS je napisao:

@Satelis

I dušu i telo dalo sve od sebe nije moglo više ni kilometar ali nije me  ostavio na cesti i hvala muIMG-dfa82c799ca864f8ca0adb25abff798a-V.thumb.jpg.99961e1df02ee78dcf470f2dd1213991.jpg

IMG-6840a7a2ddbd75eda69e50490e31216b-V.jpg

Au ... ovakvo jos nisam video. Bitno je da te nije ostavilo negde u nedodjiji...:takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400

Cca 200 eur zvono, kvačilo i rolnice, kolega mi poslao iz Italije 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Uh, to bas povoljno. RMS?

 

Ja prosle godine kupio newfren iz Loznice neka firma, oko 30.000 din kvacilo, sa postarinom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
Pre 11 sati, MaxiS je napisao:

Uh, to bas povoljno. RMS?

 

Ja prosle godine kupio newfren iz Loznice neka firma, oko 30.000 din kvacilo, sa postarinom. 

Vidjećemo koliko će trajati djeluje mi korektno i lamele su čini mi se.... Dobre, da ga ne ureknem, ma sve možeš naći na ebay ili.... Samo ti je bitno naći dobru šemu za transport, jer neće da šalju na ovaj dio Balkana ili je preskupo, a i isto tako moraš provjeriti da li je to što si naručio upakovano jer.... Kao i svi naručiš jedno dobiješ drugo a poslije povrat.... Malo teže i sporo ide. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 33 minuta, Satelis je napisao:

Retkost je videti onako unisteno kvacilo, sad ces bar biti miran.

Sve sam sredio počistio tri spreja sam potrošio, kao kod tebe na na slikama. 

Jedino ako mi možeš pomoći ima li gdje kupiti klizača imaju malo više lufta, pa vjerovatno više i zveckaju rolnice ali sad radi kao doxa... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Klizace nisam uspeo naci u moto radnjama, samo ovlascena kuca.... ne znam sad dal se promenilo nesto, cisto sumnjam.

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 6.5.2021. at 23:43, Satelis je napisao:

Klizace nisam uspeo naci u moto radnjama, samo ovlascena kuca.... ne znam sad dal se promenilo nesto, cisto sumnjam.

Sve po netu sam prevrnuo, djeluju mi slični ovi od piaggia, jesu li klizači univerzalni? 

Imam još jedan problem a ti mi možeš pomoći barem kod dijagnoze :-)

Kao da imam malo lufta u zadnjem točku ali ne lijevo desno već kad ga cimaš naprijed nazad, nadam se da si me razumio. 

Imaš li ideju šta bi moglo biti. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8926 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Klizaci nisu univerzalni i ako lice jedni na druge tako da ti nece odgovarati od talijana.

 

Imam ideju, tako treba tj mora imati luft napred-nazad.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
pre 2 minuta, Satelis je napisao:

Klizaci nisu univerzalni i ako lice jedni na druge tako da ti nece odgovarati od talijana.

 

Imam ideju, tako treba tj mora imati luft napred-nazad.

Značiii gassss do tebe da promijenimo remen :-)

Hvala na dijagnostici 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1324 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Kod mene je 5.000km. Uzeo ga za novu godinu 2019/2020. Sa svim sam zadovoljan. Vozicu ga sigurno bar jos god i po ili 2. 

 

Cesto razmisljam sta posle. Lomim se izmedju tmax (2009-2012), od skutera ili fazer s2 i novog trk 502x. Medjutim, sve vise se hladim od tmax.

Tacnije, i prva varijanta mi je i bio tmax, ali sam tada imao neke ne planirane novcane izdatke i budzet je spao na burgman 400 ili xciting 400. Posto sam impulsivni kupac, trenutno se nasao ovaj bugi i kupih njega.

Koliko mi burgman odgovara, ako resim opet skuter, posle ovog ce opet biti burgman, samo mladji. 

Kako su svi skuteri u oglasima bili sa max 35.000km na satu, ovog sam se plasio. Medjutim za sada je ekstra. I tako, sijemo kilomterazu i dalje.

Skromno, ali naspram mogucnos' kako bi reko Sojic :)

20210509_144517.jpg

Promenio član MaxiS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Matic 3m,peugeot 50 wrc,Aprilia scarabeo, Beverly 250, Burgman 400
On 9.5.2021. at 22:41, Satelis je napisao:

Klizaci nisu univerzalni i ako lice jedni na druge tako da ti nece odgovarati od talijana.

 

Imam ideju, tako treba tj mora imati luft napred-nazad.

Probati ih otprintati!??? 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Pozdrav društvo,

Imam da prodam auspuh za AN400 1999-2002, original, u super stanju.

Kupio za svoj 2004. ali ne odgovara (centimetri na nosaču).

Sad tražim fabrički za ovaj moj model 2003-2006.

Kad već pišem, da budem koristan, video sam da je ranije bilo reči o gasnim amortizerima za sedište. Ima u Novom Sadu (Petrovaradinu) firma Novopak koja ih proizvodi, prema uzorku. Danas sam preuzeo i namontirao i dobar je amort, za 2200din nov, a sa otpada prodaju po 30€. Inače, ni amortizer ne odgovara sa prethodne generacije. Sve makar malo izmene, ološ. 

Pozdrav svima!

Promenio član Shpritzerns
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Benelli TRK 502

Pozdrav svima,

Od skoro sam i ja postao vlasnik burgmana AN400 K7 2007god. i mogu Vam reći da sam jako zaadovoljan kako izgleda vožnja sa njim.

Sada imam jedan problem, prilikom servisiranja moj serviser je zaključio da je potrebno zameniti zadnja kočiona klešta, kaže da su negde pukla. Da li iko zna gde se mogu nabaviti nova ili polovna naravno u ispravnom stanju?

Hvala

IMG_0155.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja